Способи виправлення помилки «Відеодрайвер перестав відповідати і був відновлений»

Переглядаючи сторінки в інтернеті або граючи в ігри, ви можете несподівано зіткнутися з помилкою «Відеодрайвер перестав відповідати і був відновлений». Багато користувачів Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, Windows XP або Windows Vista останнім часом повідомляють про проблеми з відображенням / графікою / відео. Помилка «Відеодрайвер перестав відповідати і був відновлений» на вашому настільному комп'ютері або ноутбуці може бути легко вирішена. Нижче наведена загальна інформація про це драйвер дисплея, що перестав працювати або відповідає на помилку, застосовна до Nvidia, AMD, Intel і іншим відеокартам.

Методика виправлення помилки «Відеодрайвер перестав відповідати і був відновлений».

Причини чому відеодрайвер не відповідає

Коли ви запускаєте комп'ютер або запускаєте додаток, наприклад, гру або відео, система або програма Windows можуть зависати, гальмувати або викидати вас назад на робочий стіл. іноді комп'ютер показує синій (або чорний) екран смерті (BSOD) або помилку «Відеодрайвер перестав відповідати і був відновлений». Фактори можуть бути складними і різноманітними, але ця проблема зазвичай виникає по одній або декільком з наступних причин:

 • Драйвер дисплея застарів, відсутня, пошкоджений або зламаний.
 • Ваша відеокарта застаріла, і для ОС Windows немає повністю сумісного відеодрайвера.
 • У фоновому режимі одночасно виконується занадто багато програм, що викликає конфлікти.
 • Для відображення графіки на вашому моніторі потрібно більше часу, ніж дозволено для графічного процесора.

Так як проблема буде викликана однією або більше причин, ви повинні спробувати методи, поки помилка не матиме успіху усунена. Всі методи застосовні до всіх 64-бітовим або 32-бітовим ОС Windows, в тому числі:

 • Windows 10, Windows 8.1, Windows 8.
 • Windows 7 Ultimate, Windows 7 Starter, Windows 7 Professional, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Enterprise.
 • Windows Vista Ultimate, Windows Vista Home Premium, Windows Vista Home Basic, Windows Vista Enterprise, Windows Vista Business.

Проблема з драйверами

Першим міркуванням має бути оновлення графічного драйвера. Щоб скоротити ваш час і витрати, ми рекомендуємо вам використовувати Driver Talent (раніше називався DriveTheLife). Це професійний інструмент для сканування вашого ПК. він допоможе визначити драйвери, показати, які з них застаріли, пошкоджені або відсутні, а потім допомагає оновити драйвери Windows до останніх версій, включаючи графічні драйвери. Якщо ваше графічне обладнання досить нове (або не дуже старе), ви можете спробувати оновити його графічний драйвер до останньої версії. Це може допомогти виправити проблему «Відеодрайвер перестав відповідати і був успішно відновлений», викликану драйвером.

Однак, якщо ваше графічне обладнання не є новим (наприклад, 2-річним), оновлення ПЗ до останньої версії може привести до пошкодження і інших помилок (бо найновіший драйвер може принести нові помилки, якщо він не відповідає старому графічного обладнання). У цьому випадку ми пропонуємо вам завантажити не самий останній графічний драйвер. Driver Talent допоможе вам отримати відповідний графічний драйвер. Ви можете натиснути кнопку «Ремонт». Він може завантажити і встановити відповідний драйвер для усунення застарілої, відсутньої, пошкодженої і зламаною проблеми з драйвером. Щоб видалити графічний driver самостійно, дотримуйтесь наведених нижче інструкцій:

 1. На клавіатурі одночасно натисніть клавішу з логотипом Windows і клавішу R, щоб викликати вікно «Виконати».
 2. Введіть devmgmt.msc і натисніть OK, щоб відкрити вікно диспетчера пристроїв.
 3. Розгорніть гілку «Відеоадаптери». Клацніть правою кнопкою миші драйвер дисплея і виберіть «Видалити».

Після видалення драйвера перезавантажте комп'ютер і перевірте, чи вирішено проблему.

Неактуальна версія DirectX

DirectX - це інтерфейс прикладних програм (API) для створення і управління графічними зображеннями і мультимедійними ефектами в додатках, таких як ігри або активні веб-сторінки, які будуть працювати в операційних системах Microsoft Windows. Така програма може бути написана на C ++, Visual C / C ++ або Java. Можливість «програвати» додатка DirectX є невід'ємною частиною веб- браузера Microsoft Internet Explorer (3-D плеєр можна завантажити додатково). Некоректна або пошкоджена версія DirectX може стати причиною виникнення помилки, при якій відеодрайвер AMD перестає відповідати. Те ж саме стосується пристроїв на базі чіпсета Нвідіа. DirectX Software Development Kit (SDK) включає в себе інструменти, які дозволяють розробнику створювати або інтегрувати графічні зображення, накладення, спрайт і інші елементи під час гри, включаючи звук. Існує також комплект розробки драйверів (DDK), який дозволяє розробникам створювати драйвери для дисплеїв, аудіо та інших пристроїв введення-виведення.

DirectX є частиною більш широкого уявлення Microsoft про об'єктно-орієнтованої середовищі розробки. Наприклад, спрайт створюється як екземпляр класу Sprite. Розробники також можуть скористатися набором заздалегідь підготовлених процедур або невеликих програм Microsoft, які є частиною бібліотеки Microsoft Foundation Class. DirectX розроблений таким чином, що деякі функції можуть бути спрямовані на графічний прискорювач карти, звільняючи мікропроцесор для інших робіт. Виробник прискорювачів надає драйвер спеціально для DirectX. Якщо на вашому комп'ютері встановлено Microsoft DirectX, переконайтеся, що це остання версія. Щоб виправити помилку Ви можете звернутися до офіційного сайту Microsoft, щоб завантажити і встановити останню версію Microsoft DirectX.

Не встановлені поновлення Windows

Помилку, при якій відеодрайвер перестає відповідати, також можуть викликати поновлення системи. Точніше, їх відсутність або некоректна / неповна установка. Якщо ви зіткнулися з помилкою, обов'язково переконайтеся в тому, що на ПК встановлено всі останні версії оновлень. Для цього:

 • Відкрийте Пуск.
 • Натисніть на значок налаштувань.
 • Перейдіть в Оновлення та безпека - Перевірити оновлення.

Якщо служба Windows Update повідомляє, що ваш пристрій оновлено, у вас є всі доступні на даний момент поновлення. Щоб переконатися, що на вашому комп'ютері Windows 7 встановлені останні оновлення Microsoft і виправити помилку, виконайте наступні дії:

 • Натисніть Пуск.
 • В панелі пошуку введіть Windows Update.
 • Виберіть служби Windows Update у верхній частині списку пошуку.
 • Натисніть на кнопку «Перевірити наявність оновлень».

Виберіть будь-які оновлення, які будуть знайдені для установки. Якщо служба Windows Update повідомляє, що ваш пристрій оновлено, у вас є всі доступні на даний момент поновлення.

Помилка в Adobe Flash Player

Якщо у вас виникли проблеми з переглядом Flash-вмісту в Windows 10 і ви не знаєте, що робити, ось кілька рішення. Adobe Flash, колись широко поширений в інтернеті, зараз переживає не найкращі часи. Експерти і розробники сигналізують, що прийшов час відійти від використання технології. У порівнянні з HTML5 і іншими веб-стандартами, Flash є ресурсомісткі і небезпечним. Фактично, Adobe планує відмовитися від своєї технології до 2020 року.

Переваги Adobe Flash:

 1. Підтримує розширену інтерактивність. Adobe Flash може програвати анімацію, аудіо та інші розширені форми інтерактивності контенту. Це допомагає відвідувачеві взаємодіяти з контентом таким чином, який є набагато більш особистим, ніж просто читання слів або перегляд цікавих фотографій і графічного дизайну.
 2. Добре інтегрується. Adobe Flash буде працювати з більшістю інших веб-технологій, доступних сьогодні. Єдиним винятком з цього правила можуть бути певні продукти Apple, особливо їх мобільні пристрої. Flash-дружні сайти не завжди добре відображаються на iPhone або iPad.
 3. Більшість веб-користувачів вже використовують Adobe Flash. Рівень насичення для безкоштовного програвача Adobe Flash вже більше десяти років перевищує 95%. Деякі веб-браузери навіть мають вбудовану версію Flash, яка встановлюється при завантаженні оглядача. Це означає, що при відвідуванні вашого сайту повідомлення про помилки побачать менше відвідувачів.
 4. Широке співтовариство. Розробники вже давно використовують можливості Adobe Flash. У разі виникнення проблем існує не тільки велика система підтримки спільноти, але також великий кеш відсутніх або недорогих готових файлів, створених розробниками для інших програмістів, щоб ви могли швидко запустити ваш сайт.
 5. Працює з багатьма вимогами до пропускної здатності. Незалежно від того, чи використовує відвідувач широкосмугове з'єднання або він все ще підключається через модемне з'єднання в сільській місцевості по телефонній лінії, Adobe Flash надасть цьому відвідувачеві бажаний контент на максимально високій швидкості.

Недоліки технології:

 1. Іноді інтерактивність відштовхує людей від необхідного контенту. На початку 1990-х середній веб-сайт грунтувався на тому, що розробник вважав «класним» дизайном. Інтерактивний контент - це добре ... поки він не відволікає відвідувачів від необхідного контенту.
 2. Adobe Flash є власністю. Це означає, що за гру потрібно платити. Інтернет був заснований на ідеї відкритого і чесного діалогу один з одним. Це концепція, яка сприяє взаємної власності серед 7 мільярдів людей. Формат .swf може перебувати у відкритому доступі, але наявність сторонніх продуктів не завжди збігається з наявністю продуктів з джерела.
 3. Перешкоджає зручності використання сайту. Багато в чому Adobe Flash змушує розробників лінуватися з їх UX. Вони потрапляють в пастку створення чудової анімації і забувають про щось простому, наприклад, як навігація по меню. Інтернет заснований на стилі взаємодії, де є деякі компроміси на обох кінцях спектру. Без цього велика ймовірність того, що у вас буде високий показник відмов.
 4. Flash-дизайн - це перше, що кидається в очі відвідувачеві.

Перші враження все ще мають значення, навіть в інтернеті. Коли на цільовій сторінці є зображення або анімація, заснована на Flash, вона привертає увагу відвідувачів. Якщо у відвідувача це залишає негативний перше враження, є ймовірність того, що він закриє сторінку, не дивлячись на ваш контент. Однак процес поетапного відмови від Flash просувається повільно. На розробку копій веб-сайтів і утиліт на основі Flash потрібні час, зусилля і гроші, і багато основні напрямки в інтернеті як і раніше покладаються на нього, навіть якщо підтримка Flash починає зменшуватися. Коли мова йде про сучасних операційних системах, таких як Windows 10, яка поставляється в комплекті з сучасним веб-браузером, таким як Microsoft Edge, це вносить деяку непередбачуваність в більш старі технології, такі як Flash.

Навіть незважаючи на те, що великі веб-сайти і онлайн-платформи відмовляються від технології, багато ресурси все ще потребують Flash. Наприклад, популярні веб-сайти, такі як MLB.tv Major League Baseball, і такі інструменти, як Pixlr, все ще вимагають Flash. На щастя, Microsoft почала вбудовувати Adobe Flash Player в свій веб-браузер в Windows 8 і продовжує робити це в останньому випуску Windows 10. Якщо ви використовуєте Edge і при завантаженні сайту стикаєтеся з помилкою «Відеодрайвер перестав відповідати і був відновлений», можливо, плагін просто відключений. Щоб змінити це:

 • відкрийте меню «Додаткові дії» у верхньому правому кутку браузера Edge.
 • перейдіть, натисніть меню «Додаткові настройки».
 • потім включите Adobe Flash Player.

Оновлення веб-сторінку або закрийте Microsoft Edge, а потім знову відкрийте його. У рідкісних випадках вам може знадобитися перезавантажити комп'ютер. Якщо на сторінці немає явних ознак того, що Flash необхідно включити, але ви все ще відчуваєте, що відсутній будь-який контент, можливо, Flash-контент не завантажується, це може бути так задумано. в якості міри безпеки Microsoft обмежує використання Flash всюди, де це можливо. Так що, якщо вас вітає веб-сторінка з символом пазла, не дивуйтеся. Замість цього знайдіть в адресному рядку такий же значок і клацніть його.

Оновлення Adobe Flash Player в Windows 10

Оскільки Microsoft включила Adobe Flash в Windows, ви також отримуєте оновлення через Windows Update. Отже, якщо ви спробували все вищеперелічене і Flash як і раніше відмовляється завантажуватися, при цьому видаючи помилку «Відеодрайвер перестав відповідати і був відновлений», вам, ймовірно, потрібно встановити оновлення. Відкрийте Пуск / Настройки / Оновлення та безпека / службою Windows Update / Перевірити наявність оновлень. Завантажити та встановити останнє оновлення для Flash, якщо вона встановлена. Іноді навіть оновлення Windows може виявитися проблематичним при установці оновлень для Flash Player. Ви можете завантажити оновлення вручну з каталогу служби Microsoft Update. Якщо у вас як і раніше виникають проблеми з переглядом Flash-вмісту, ви можете спробувати відновити або скинути Microsoft Edge. А як щодо інших веб-браузерів? Windows 10 включає Adobe Flash для використання з браузером Edge. Якщо ви використовуєте Google Chrome, Mozilla Firefox або інші веб-браузери, вам потрібно буде або включити, або завантажити, а потім встановити Adobe Flash вручну.

У Chrome при відвідуванні веб-сайту, для якого потрібно Flash, клацніть меню «Безпека» в лівій частині адресного рядка, потім натисніть «Налаштування сайту». Прокрутіть вниз, клацніть в списку пункт Flash, виберіть Дозволити. Якщо Flash як і раніше не працює, вам, ймовірно, необхідно оновити його. В адресному рядку Chrome введіть chrome: // components, потім натисніть Enter. Прокрутіть вниз, натисніть «Перевірити наявність оновлень» під Flash Player.

У Firefox спочатку перевірте, чи включена функція Flash. Натисніть меню «Відкрити», потім «Надбудови, плагіни», натисніть «Налаштування» біля Shockwave Flash. Натисніть на поле «Вибрати зміна», коли з'явиться надбудова, і натисніть «Завжди активувати». Оновлення Flash в Firefox вимагає від користувачів відвідування сторінки завантаження Adobe, де можна завантажити і встановити останні версії для свого веб-браузера. Це в значній мірі основи для роботи Flash в вашому веб-браузері на Windows 10. Flash вважається небезпечним рішенням, особливо з урахуванням HTML5 і нових веб-стандартів. Але настільки широке поширення програмного забезпечення, як Flash, вимирає дуже довго, так що його присутність в інтернеті буде тривати ще дуже довго.

Неправильні налаштування відео

Причини виникнення помилки можуть полягати в неправильних налаштуваннях відеокарти. У більшості випадків для зміни налаштувань (відновлення стандартних налаштувань) використовується фірмове програмне забезпечення від виробника GPU - Nvidia або AMD. Розглянемо зміни налаштувань відеокарти на прикладі GeForce GTX 770:

 1. Перейдіть на сайт nvidia.com і знайдіть стандартні значення роботи відеокарти. У нашому випадку базова тактова частота становить 1046 МГц.
 2. Завантажити та встановити програму NVIDIA Inspector.
 3. Запустіть NVIDIA Inspector. У вікні програми знайдіть поле GPU Clock - це поточне значення частоти відеокарти. У нашому випадку частота становить 1 137 Мгц.
 4. Натисніть кнопку Show Overclocking.
 5. Тут в меню необхідно вибрати «Performance Level 3 P0», а потім за допомогою повзунків змінити частоту на ту, що вказана на сайті (1046 Мгц).
 6. Натисніть «Apply Clocks and Voltage».

Тепер відеокарта буде працювати на базовій частоті. Щоб змінити установки відеокарт на базі чіпа AMD можна скористатися утилітами AMD Overdrive або MSI Afterburner.

Проблеми з відеокартою

Розігнаний процесор (ЦП), відеокарта (Nvidia або amd) або пам'ять можуть викликати нестабільність системи. Щоб це виправити, спробуйте запустити всі апаратні компоненти з настройками за замовчуванням. Ви можете звернутися до керівництва до материнської плати для отримання інструкцій про те, як встановити апаратне забезпечення в налаштування за замовчуванням. Перегрів графічного процесора також може викликати проблеми. І GPU легко перегрівається, якщо радіатор запиленості. Так що почистіть радіатор GPU і подивіться, чи вирішить це проблему. Переконайтеся, що температура не перевищує максимальну робочу температуру продукту. Переконайтеся, що з процесором використовується радіатор / вентилятор (HSF). Відмова устаткування (процесор, відеокарта, материнська плата та / або пам'ять) може викликати нестабільність системи. Ви можете протестувати обладнання в іншій системі, щоб визначити, чи викликана проблема обладнанням. Крім того, ви можете звернутися до виробника пам'яті або материнської плати за більш детальними інструкціями щодо усунення несправностей.

Переінсталюйте операційну систему Windows

Якщо ваша операційна система Windows має пошкоджені системні файли або файли реєстру, це також може викликати проблему «Відеодрайвер перестав відповідати і був відновлений». Ви можете спробувати очистити реєстр операційної системи або зробити нове встановлення ОС. Не забудьте зробити резервну копію всіх важливих даних перед перевстановлення системи, тому що перевстановлення видалить всі дані на вашому диску C.

Закрийте програми, що працюють у фоновому режимі

Якщо одночасно запущено занадто багато програм, продуктивність ПК може знизитися. Тому спробуйте закрити програми та додатки, які ви не використовуєте. Якщо проблема виникає тільки при використанні певного додатка, воно може викликати проблеми або пошкоджені файли. Закрийте це додаток і подивіться, вирішиться проблема.

Як бачите, позбутися від помилки «Відеодрайвер перестав відповідати і був відновлений» можна кількома способами. Пробуйте їх по черзі, поки не досягнете бажаного результату. Якщо ви вже стикалися з подібною проблемою і знайшли інше рішення, поділіться про це в коментарях під статтею.