Інстаквест - як завантажити фотку або відео

Побачили залікову фотографію або ролик в стрічці Instagram і хочете завантажити? А соціальна мережа не дозволить вам це зробити. Але шанси здобути заповітний контент є.

Як зберегти фото і відео з Instagram на телефон або комп'ютер.

А як же права кнопка

Дійсно, багато веб-сайти дозволяють зберегти мультимедіа подібним чином. Але в Instagram функція збереження посилання веде не на файл jpeg, а пропонує зберегти саму стрічку у форматі повної веб-сторінки. Пряме ж скачування неможливо. Чому так відбувається? Розробники сервісу піклуються про авторські права користувачів. Але вони не знають винахідливість людей, які хочуть завантажувати улюблені фотографії. Обійти такі обмеження досить просто.

прямі посилання

Якщо мультимедійний відбивається на сторінці, значить посилання є в коді. Для цього необхідно перейти в інструменти розробника або ж викликати опцію перегляду коду сторінки. У Хром за це відповідає комбінація клавіш Ctrl + U (на Маке Cmd + U), Firefox покаже вам тільки при натисканні правою кнопкою мишки або тачпада. У контекстному меню є два варіанти вибору:

  • Програмний код сторінки відкриє її вміст так, як бачить її пошуковий робот.
  • Дослідити елемент виведе користувача в режим інспектора і підсвітить потрібний рядок.

Далі по ідеї потрібно шукати в коді згадки синтаксису og: image або og: video. Але цей прийом схоже не працює - при перегляді коду сторінки або в режимі інспектора елемента під Windows 10 всі фотографії мають код класу div з випадковим набором цифр, а витягнути посилання не вдається.

букмарклет

Цей метод поки працює. Для цього потрібно перейти по посиланню //theus.github.io/instantgram/ і перетягнути кнопку з написом Instagram 3.0.1 (вона розташована у верхній частині екрану) на панель закладок. Далі потрібно знайти цікаву фотографію і клацнути по цій кнопці. Фото відкриється в новій вкладці з активними звичними опціями контекстного меню. Цей спосіб хороший тільки, якщо потрібно зберегти одну або кілька фотографій - приблизно до 5 штук. А якщо необхідно вивантажити для локального користування «маршрутний склад» - 54 фотографії? Букмарклет незручний, та й комп зависне і руки відваляться .... Але рішення начебто є.

фотографії оптом

Для таких випадків нам допоможе програма 4KStogram. В безкоштовному режимі вона дозволить викачати все фотки і відео з конкретного аккаунта або до вибраного місця. Недолік цього варіанту - неможливість вибірки конкретних фотографій - їх завантаження йде автоматично. Знайти викачані мультимедіа можна в папці, куди пристрій зберігає зовнішні фотографії. На прикладі Windows це папка з ім'ям користувача і підкаталогом Зображення. А в Android і iOS вони можуть називатися Pictures або Images.

Викачуємо на пристрій Android

На відміну від комп'ютера, де є шанс відшукати папку Temporary Internet Files і відшукати ті самі фотки з Instagram, у мобільних операційних систем такої опції немає. Додаток соціальної мережі не дає можливості завантажувати мультимедіа безпосередньо. На допомогу прийдуть сторонні розробки:

  • Fastsave For Instagram. Є російський і український інтерфейси. Мінімальні вимоги - ОС Android0.3 і 4 мегабайта вільної пам'яті. Одне з найпопулярніших додатків.
  • Quicksave - Завантажити Instagram. Додає кнопку завантажити в фірмовий додаток соціальної мережі. Доступна безкоштовна версія, але краще витратити на преміум 70 рублів і тоді функціонал розшириться. Важить 5 МБ, серйозного навантаження немає. Працює на Android 4.0.3 і вище.
  • Regrann. Його перевага - можливість репостінга або збереження контенту з соціальної мережі в інші джерела без виходу з Instagram. На відміну від аналогів, які накладають на фото водяний знак, Regrann додає лінк на профіль автора в поле для опису. Для роботи потрібна версія 4.4 і новіше. Важить програма 5 мегабайт.

Магазин додатків від Appstore

Магазин додатків для iOS відрізняється великою динамікою. Американська компанія ретельно оберігає користувачів місцевих соціальних мереж, тому їм легше забанити додатки для обходу заборони на скачування контенту. Але все ж деякі варіанти ще працюють.

  • Rapid Save Reposter дозволяє швидко завантажувати медіаконтент від улюблених авторів Instagram. Програма швидка і моторна. Але з аппстора її поступово виганяють.
  • Instasaver for Instagram. Китайське додаток з аналогічним функціоналом. Його вже важко знайти на просторі вітчизняного магазина додатків, але можна постаратися пошукати.

висновки

Розробники Instagram активно борються з порушенням авторських прав. Вони регулярно посилають скарги агрегаторами додатків і плагінів для браузерів, мобільних систем і ті видаляють ці додатки. Не приведи Боже, залишиться лише один спосіб поділитися контентом поза Instagram буде збереження скріншота, як роблять ЗМІ.