ESN Sonar: що це за програма і навіщо вона потрібна

Нерідко користувачі помічають встановлений в системі невідомий їм софт в списку програм і компонентів або в диспетчері завдань, і відразу ж задаються питанням, що це за ПО і які виконує функції. Якщо користувач власноруч нічого не ставив, то бажано все ж розібратися в природі невпізнаного об'єкта. Багато додатків встановлюються іншими програмами і необхідні для їх повноцінного функціонування. Так і у випадку з ESN Sonar, яку ви можете виявити в своєму браузері серед інших плагінів, в переліку встановленого софта або у вигляді виконується в диспетчері завдань процесу sonarhost.exe.

Використання програми ESN Sonar.

Що таке ESN Sonar

Оскільки не обов'язково ставити софт своїми руками для його функціонування на пристрої, і за вас це можуть робити раніше встановлені програми, дізнатися, що це за програма ESN Sonar і в чому її призначення все ж варто.

Інсталюється цей додаток разом з мережевою грою Battlefield, і його завдання полягає в забезпеченні голосового зв'язку гравців в чаті. Якість спілкування при цьому відзначається досить висока, для здійснення передачі мовної інформації використовується технологія VoIP. Так, будучи частиною BF3 / BF4, додаток ESN Sonar IP для Windows, розробником якого є компанія ESN Social Software AB, необхідно для повноцінної роботи ігрового клієнта і інсталюється відразу ж при установці плагіна Battlelog для вашого браузера (наприклад, Google Chrome або Firefox). Тобто, на платформі Battlelog ви можете спілкуватися з гравцями в голосовому чаті через IP-мережу завдяки встановленому плагіну. При цьому на комп'ютері в диспетчері завдань буде відображатися процес sonarhost.exe.

Тепер, розуміючи, що це за плагін ESN Sonar, ви можете визначити для себе, чи потрібна вам ця можливість. Якщо функція голосового чату в Battlelog вам без потреби, то можна видалити ПО в розділі «Програми та засоби» Панелі управління.

Причини помилок у файлі sonarhost.exe

Як і у випадку з будь-яким софтом, іноді користувачам можуть зустрічатися різні збої, пов'язані з виконавчим файлу програми ESN Sonar - sonarhost.exe. Як правило, повідомлення про помилку містить інформацію (звичайно, далеко не вичерпну), яка допоможе пролити світло на причину виникнення проблеми. Таким чином, збої можуть бути спровоковані такими факторами:

  • Відсутня або пошкоджений файл sonarhost.exe або пов'язані з ним компоненти ESN Sonar в результаті активності шкідливого ПЗ.
  • Файл був видалений випадково або навмисно іншою програмою, самим користувачем.
  • Пошкоджені ключі реєстру Windows, що мають відношення до ESN Sonar.
  • Конфлікт ПО, наявного на комп'ютері, з плагіном ESN Sonar API.
  • Пошкодження компонентів при завантаженні, неповна установка.

Повідомлення про збій можуть з'являтися незалежно від версії ОС Windows в різні моменти, наприклад, при запуску або завершенні роботи операційної системи, під час інсталяції софта або коли програма запущена (тоді помилка провокує її закриття) і т. Д. Спосіб вирішення проблеми безпосередньо залежить від причини її виникнення. Для позбавлення від помилки, пов'язаної з sonarhost.exe важливо також відстежити момент появи несправності.

Як виправити помилки в sonarhost.exe

Залежно від того, що саме стало причиною збою, буде ефективний той чи інший метод усунення проблеми. Розглянемо, як виправити помилки програми ESN Sonar API, починаючи з простих способів вирішення, оскільки часто вдаватися до серйозніших заходів і не доводиться, і питання може вирішитися в два кліка. Випадкові збої нерідко усуваються перезавантаженням пристрою, але якщо це не спрацювало, то переходимо до виправлення помилки іншими методами.

Очищення системи від сміття і тимчасових файлів

Система з часом захаращується всілякими даними наявних на пристрої програм. Крім того, що тимчасові файли займають чимало місця, вони можуть також провокувати конфлікти ПО, внаслідок чого здатні з'являтися і помилки в sonarhost.exe. Для якісного очищення системи краще застосувати спеціальний інструмент для цих цілей, наприклад CCleaner, WinSweeper або ін. До речі почистити і кеш браузерів. Надалі також періодично слід виконувати очистку системи, що найчастіше допоможе уникнути ситуацій з помилками в різних програмах і підвищить швидкодію ОС.

Виправлення записів реєстру

В результаті помилкових записів реєстру Windows теж виникають всілякі збої, в тому числі і в sonarhost.exe, тому їх виправлення може вирішити проблему. Не рекомендується змінювати записи реєстру вручну при недостатньому досвіді роботи з ним. Навіть незначні на вигляд корективи можуть спричинити за собою ряд ще більш неприємних наслідків, ніж програмний збій, так що краще для цих цілей скористатися спеціалізованим софтом. У будь-якому випадку перед початком робіт слід зробити резервну копію реєстру. Попередньо створена копія дозволить підстрахуватися і повернути записи на колишні місця, якщо вчинені небажані дії.

Сканування на віруси

Оскільки вона з найбільш частих причин пошкодження або видалення файлів, а значить і пов'язаного з цим чинником виникнення програмних збоїв, - це шкідливі програми, то одним з перших дій користувача повинна бути перевірка системи на віруси. Виконати сканування можна за допомогою встановленого антивіруса, а також прихильник утиліт. Добре проявила себе в плані якісного вилову шкідників Dr.Web CureIt. Дана утиліта відрізняється високою ефективністю, свіжими антивірусними базами, при цьому доступна безкоштовно.

Відновлення системи

Вбудована функція Windows виручає користувачів в багатьох ситуаціях, вона в якійсь мірі служить машиною часу, дозволяючи відправитися в минуле, коли проблем ще не виникало. Виконавши відновлення системи, ви тим самим зможете скасувати зміни, що призвели до помилки, при цьому повернення до точки можна здійснити тільки при її наявності на комп'ютері, так що вона повинна бути попередньо створена.

Сканування системних файлів утилітою SFC

Вбудований інструмент Windows дозволяє просканувати операційну на наявність помилок в системних файлах і виправити їх у ході процесу. Системна утиліта System File Checker запускається з командного рядка з правами адміністратора (з використанням консолі «Виконати» або з кнопки Пуск). При відсутності можливості завантаження Windows використовується установча флешка або диск, тоді процедура виконується в режимі відновлення. Для сканування файлів робимо наступне:

  • Запускаємо командний рядок від імені адміністратора.
  • Вводимо команду sfc / scannow і тиснемо Enter.
  • Очікуємо закінчення процесу, який займає деякий час.
  • Утиліта SFC перевірить дані і знайде існуючі помилки, крім того також відновить пошкоджені файли при наявності можливості. Про проведену роботу в кінці процедури буде сформований звіт.

Перевстановлення програми ESN Sonar API

Часто ефективним вирішенням виниклої проблеми є перевстановлення софта, що припускає повне його видалення і повторну інсталяцію. Щоб видалити додаток можна скористатися панеллю керування, де в розділі «Програми та засоби» потрібно знайти ESN Sonar API і вибрати опцію «Видалити», що з'являється при натисканні кнопкою миші на імені об'єкта. Також для якісного видалення софта використовуються спеціальні утиліти, що дозволяють позбутися не тільки від самої програми, а й її «хвостів». Перезавантаживши пристрій після процедури видалення, слід інсталювати ESN Sonar з офіційного джерела знову.

Оновлення драйверів пристроїв

Неактуальні драйвери пристроїв є частими провокаторами різного роду системних помилок, тому необхідно перевірити доступні версії і оновити їх. Для цих цілей також може бути використана спеціальна утиліта, що дозволяє автоматизувати процес. Оновлення не завадять і інших компонентів Windows, в Центрі поновлення можна виконати пошук оновлень і встановити найсвіжіші. При наявності помилки, пов'язаної з файлом sonarhost.exe зазвичай цих способів досить, щоб впоратися з виниклою проблемою, лише у виняткових випадках, коли нічого з можливих варіантів рішень не допомогло, доводиться йти на крайні заходи і встановлювати заново систему.