Віртуальне пристрій TAP-Windows Adapter V9: що це таке і як його видалити

Власники девайсів на ОС Windows можуть спостерігати в диспетчері пристроїв різні мережеві адаптери, встановлені в системі, як фізичні (наприклад, мережева карта або модуль Wi-fi), так і віртуальні. Ці системні компоненти виконують певні функції і у кожного з них своя задача, яка не завжди зрозуміла користувачеві. Так, виявивши на своєму комп'ютері TAP- Windows Adapter V9 або TAP-WIN32 Adapter V9, багато хто задається питанням, що це може бути і в чому призначення даного об'єкта. Особливо часто ця тема хвилює, якщо ви власноруч нічого подібного не встановлювали, і оскільки установка сталася без вашої участі, то не факт, що компонент вам дійсно потрібен.

Призначення і способи видалення мережного адаптера TAP-Windows Adapter V9.

TAP-Windows Adapter V9 - що це таке

Об'єкт TAP-Windows Adapter V9 є віртуальним мережевим адаптером системи Windows і може використовуватися для різних завдань, в залежності від специфіки програмного забезпечення, до якого належить. Його поява часто пов'язано з налаштуванням VPN або установкою програм, що змінюють мережеві настройки.

Нерідко віртуальний адаптер TAP-Windows Adapter V9 ставить Open VPN, софт, що застосовується для створення віртуальної приватної мережі (наприклад, з метою анонімності в мережі шляхом зміни IP-адреси), але може ставитися і до будь-якої іншої програми, що використовує функцію VPN. Список софта, який міг встановити даний адаптер, досить різношерстий. Крім численних додатків, які змінюють IP, в нього можна включити антивірус Avira (VPN в складі пакету створює за допомогою цього елемента безпечне з'єднання), програмне забезпечення фізичного мережевого обладнання (роутер, модем та ін.), Активатор KMSpico для Windows і Microsoft Office та інші подібні софтина. При цьому ви могли, завантажуючи і інсталюючи програму з інтернету, попутно обзавестися і непотрібним вам ПО, що йде в комплекті, можливо, саме софт, який ви не планували качати, і встановив віртуальний адаптер. Пакетна установка з неперевірених джерел нерідко стає також причиною зараження пристрою вірусами, так що слід уважніше ставитися до завантаження сторонніх програм з мережі. У випадку з появою TAP-Windows Adapter V9, до цієї події шкідливі програми відношення не мають, але якщо мережевий адаптер і програма, що його створила вам не потрібні, то їх можна просто видалити з системи.

Як було сказано вище, таке віртуальне пристрій може бути задіяно будь-яким додатком, і якщо вже було створено, то виконує певні функції. Буває також, що TAP-Windows Adapter V9 відноситься до підключення VPN, який бере участь в вашому інтернет-з'єднанні, тому видалення даного адаптера призведе до відсутності інтернету. Якщо ні на одну програму на вашому пристрої не падає і тіні сумніву в тому, що це вона могла створити адаптер, то цілком можливо, так воно є і даний елемент необхідний для функціонування підключення.

Як видалити TAP-Windows Adapter V9

Якщо ви розумієте, до чого відноситься віртуальний пристрій і впевнені, що воно вам точно не потрібно, можна його сміливо зносити. І навпаки, коли немає впевненості в призначенні TAP-Windows Adapter V9, то видаляти його небажано. У будь-якому випадку, якщо визначити зв'язок з конкретною програмою не вдається, можна спробувати відключити об'єкт, після чого поспостерігати кілька ній, не вплинуло чи відключення на функціональність системи і додатків. Процедура виконується таким чином:

  • Йдемо в «Мережеві підключення» (наприклад, через «Панель управління» - «Центр управління мережами і загальним доступом» - «Зміна параметрів адаптера»).
  • Тиснемо ПКМ на підключенні і в контекстному меню вибираємо опцію "Відключити".
  • З'єднання тепер буде неактивно і якщо після цих маніпуляцій у вас пропав інтернет, то знову включаємо адаптер, виконавши аналогічні дії з різницею в тому, що тепер потрібно навпаки активувати віртуальний пристрій, вибравши відповідний пункт з контекстного меню.

Видалення TAP-Windows Adapter V9 слід виконувати тільки тоді, коли ви повністю усвідомлюєте, які функції покладені на даний компонент і вам вони не потрібні. Для процедури потрібно зробити наступне:

  • Переходимо до Диспетчер пристроїв будь-яким зручним способом (наприклад, через Панель управління).
  • Тут буде відображено встановлене обладнання, йдемо в розділ «Мережеві адаптери».
  • Вибираємо потрібний елемент зі списку і тиснемо по ньому ПКМ, з контекстного меню знаходимо «Видалити пристрій», тиснемо.
  • У вікні підтвердження ставимо галочку в пункті видалення драйверів для цього пристрою, після чого підтверджуємо дію.

Таким способом можна ліквідувати будь-яке обладнання, встановлене на комп'ютері, включаючи і мережеві адаптери. Також, знаючи про зв'язки віртуального пристрою з конкретним софтом, можна видалити і саму програму, що використовує його. Для цього переходимо до Панелі управління в розділ «Програми та засоби», тут серед додатків в переліку тих, що є на комп'ютері, знаходимо пов'язані з TAP-Windows Adapter V9 і видаляємо.

Переважно буде все ж відключити адаптер замість видалення вищеописаним способом, але якщо ви виразно вирішили позбутися від нього і самої програми, його створила, то зробити це нескладно, головне не залишати «хвостів», здатних згодом викликати конфлікти ПО.