Помилка 0xc0000034 в Windows: причини виникнення та способи вирішення

Виникнення критичних помилок, здебільшого, віщує певні процеси в операційній системі, які можуть наштовхнути користувача на думку, що в роботі комп'ютера є проблеми. Якщо своєчасно звертати увагу на незначні (на погляд багатьох користувачів) дрібниці, наприклад, короткочасні зависання системи, невластиві звичайній завантаження звуки, появи помилкових записів в журналі Windows, то більшу частину можливих проблем вдасться уникнути, вирішивши їх на профілактичному рівні, а не постфактум. Це твердження стосується і до розглянутої в цій статті помилку з кодом 0xc0000034, яка досить часто тероризує користувачів Windows 10, але зустрічається і в більш ранніх версіях. У чому причини її виникнення? А головне, які існують способи її вирішення? Про все про це і піде мова далі.

Виправлення помилки 0xc0000034 в Windows.

Причини та рішення

Отже, код 0xc0000034 прямо вказує на те, що операційна система не може провести штатну завантаження, внаслідок пошкодження необхідних для цього файлів завантажувального сектора або їх фактичного відсутність. В якості можливих причин можна привести десятки різних сценаріїв, більшість з яких носять стандартизований характер, наприклад:

 • Некоректна установка операційної системи.
 • некоректне оновлення
 • Некоректне установка і / або оновлення стороннього програмного забезпечення, функціонал якого пов'язаний з системними компонентами.
 • Некоректна робота жорсткого диска або твердотільного накопичувача.
 • Діяльність вірусного програмного забезпечення.

Як видно, більшість з наведених сценаріїв характеризується деякими діями самого користувача, що в деякій мірі полегшує визначення причинно-наслідкового зв'язку, а саме це і є ключ до вирішення будь-якої проблеми. Висновок зі сказаного один - першорядне завдання користувача повернути працездатність завантажувального сектора, і вже після цього почати шукати першопричину всього, що сталося.

Рішення

В силу тієї обставини, що помилка з кодом 0xc0000034 (тобто пошкодження завантажувача) нівелює всі спроби завантажитися на робочий стіл, в тому числі це поширюється і на завантаження в безпечному режимі, для виправлення потрібно завантажувальний носій з операційною системою Windows. Мова йде не про перевстановлення Windows, а лише у використанні середовища відновлення. Так, хтось може зазначити, що потрапити в цю середу можна і без завантажувального носія, але, на жаль, в рамках вирішення даного BSOD зробити це буде проблематично. Отже, вставте завантажувальний носій в відповідний порт і зробіть наступне:

1 варіант:

 • Використовуючи «Boot Menu» або зміни пріоритетного пристрої завантаження в BIOS, завантажити з наявного образу Windows.

Варто зазначити, що для вирішення проблеми необов'язково використовувати ту ж версію операційної системи, що встановлена ​​на цільовому комп'ютері, але відповідність версій все ж в пріоритеті.

 • Пройдіть кілька стандартних кроків, чарують установку ОС і на кроці з кнопкою «Встановити» виберіть «Відновлення системи» (лівий нижній кут).

 • У розділі «Вибір дії» клікніть по вкладці «Пошук і усунення несправностей».

 • В наступному кроці натисніть «Відновлення при завантаженні».
 • Відзначте цільову версію ОС і дочекайтеся автоматичного виправлення проблем, що заважають штатному включенню комп'ютера.

Залежно від ступеня пошкодження завантажувального сектора, застосування лише цих коштів може призвести до повного вирішення виниклих проблем. У разі якщо ситуація не знайшла свого рішення, слід перейти до складнішого варіанту.

2 варіант. Для роботи буде використовувати засіб Bootrec.exe з параметром «/ RebuildBcd» і при необхідності з параметром «/ FixMbr»:

 • Знову відкрийте середу відновлення в розділі «Пошук і усунення несправностей».
 • Відкрийте розділ «Додаткові параметри» і натисніть на вкладку «Командний рядок».

В якості альтернативного варіанту просто натисніть на поєднання клавіш «Shift + F10» в першому установчому вікні.

 • У відкрилася консоль командного рядка введіть і виконайте команду «bootrec.exe / RebuildBcd»

Виконання даної команди ініціює пошук встановлених на вибраному носії сумісних операційних систем з подальшим додаванням їх конфігуратора завантаження в завантажувальний сектор цільового образу Windows. Після появи повідомлення про успішну заміну конфігуратора, закрийте консоль командного рядка і перезавантажте комп'ютер. Якщо проблема збереглася, то спробуйте використовувати засіб «Bootrec.exe» з раніше анонсованим параметрів «FixMbr» для перезапису конфігуратора.

висновок

Після успішного відновлення працездатності операційної системи слід приступити до пошуку причин, які і привели до виникнення розглянутих проблем. В першу чергу зверніть увагу на все програмне забезпечення, маніпуляції з якими передували виникненню помилки з кодом «0xc0000034». Перевірте комп'ютер на наявність вірусної активності, а також згадайте проводилися якісь зміни записів реєстру. Також буде не зайвим створити точку відновлення.