Запуск і правильна настройка msconfig в Windows

Багато хто намагається якимось чином оптимізувати і прискорити роботу системи, особливо, власники бюджетної техніки і люди, що використовують ресурсовитратні програми на постійній основі. Для цього скачують додатки, з тим або іншим успіхом впливають на ОС і дозволяють нею керувати. Однак не кожен знає, що в самій «Windows» є дуже ефективна утиліта, яка пропонує тонкі настройки - «Конфігурація системи» або по імені команди, яка її запускає: msconfig. У даній статті ми докладно розповімо про призначення, можливості та правильному налаштуванні цього корисного модуля.

Запуск і настроювання в Windows msconfig.

Що таке msconfig, і для чого потрібен цей модуль

«Конфігурація системи», активується командою msconfig - це модуль, використовуючи який можна налаштувати ПК максимально зручно для себе. Вікно утиліти розбите на розділи, в кожному з них є інструменти різної спрямованості:

 1. «Загальні» - тут пропонується вибрати звичайний або обмежений запуск системи.
 2. «Завантаження» - тут ви можете вибрати, за який час повинна завантажуватися система, налаштувати «Безпечний режим» для певних цілей: відновлення, входу в іншу оболонку і т.п.
 3. «Служби» - тут можна вибрати служби, які будуть запускатися відразу після того, як комп'ютер увімкнеться. Щоб швидко знаходити потрібні, є функція ігнорування системних процесів - вийде тільки користувальницький список.
 4. «Автозавантаження» - власне, флагманська функція утиліти: її використовують найчастіше. Тут прибирають і додають програми, які запускаються разом з системою.
 5. «Сервіс» - містить кілька корисних опцій: можна швидко переглянути основні параметри і предустановки системи, перевірити помилки.

Будь-які параметри потрібно змінювати з обережністю, чітко уявляючи собі, який у підсумку буде результат, щоб не нашкодити комп'ютеру.

Як зайти в конфігуратор msconfig.exe

Тепер поговоримо про службу msconfig в різних версіях Windows (ХР, 7, 8, 10): як зайти у вікно «Зміни системи» тим чи іншим способом.

Рядок пошуку"

Як зайти в «Конфігурацію системи» (msconfig) швидко і легко:

 1. Якщо у вас «Windows» ХР або 7, відкрийте «Пуск», нижче знайдіть рядок для пошуку за програмами і внесіть туди або «Конфігурація системи», або «msconfig», а потім відкрийте утиліту подвійним кліком.
 2. Якщо у вас «Windows» 8-10, то «Пошук» винесено окремою кнопкою поряд з «Пуском». Впишіть туди теж саме.

Якщо у вас неліцензійна «Windows» з поганим англо-російським перекладом, і вона не розуміє запитів, то доведеться шукати файл в кореневому каталозі. Для цього потрібно відкрити «Диск С» і папку Windows, а в ній - System32. Там ви знайдете елемент msconfig.exe - його можна запустити подвійним кліком, місцезнаходження файлу не змінюється в залежності від «Windows».

Команда «Виконати»

Також на Windows 7, 8, 10 msconfig можна включити, викликавши вікно «Виконати»:

 1. Натисніть Win + R.
 2. У що з'явилася рядок впишіть команду і підтвердіть дію кнопкою «Enter».

Якщо не виходить, і система видає повідомлення про те, що у вас недостатньо прав, краще знайти додаток «Виконати» через системний пошук, а потім натиснути на нього правою кнопкою і вибрати Run As Administrator, а тільки потім ставити команду.

Командний рядок

Запит через Command line - також простий і ефективний спосіб виклику потрібної служби, коли проблематично відкрити msconfig в Windows 8 або 10 іншими методами.

 1. Вбийте в «Пошук» фразу: «Командний рядок» і натисніть на назву програми додаткової кнопкою маніпулятора, щоб вибрати Run As Administrator.
 2. Перед вами з'явиться вікно з чорним полем.
 3. Відразу під миготливим курсором впишіть: «msconfig» і натисніть «Enter».

Як правильно налаштувати msconfig

Тепер поговоримо про налаштування ПК в «Зміни системи». Вище вже дана коротка довідка з основних розділів, а зараз поговоримо докладніше про функції, якими краще не користуватися, якщо ви не професіонал.

Що дає «Число процесорів» в msconfig

У цьому розділі зазначено, силами скількох ядер буде запущений ПК при включенні. За замовчуванням вказані всі, які є в процесорі (не має значення, яка у вас Windows: ХР, 7, 8 або 10), і це націлене на максимальну продуктивність. Ви ж можете змінювати число тільки в меншу сторону, що не має сенсу для звичайного користувача. Ця опція може стати в нагоді тестувальникам комп'ютерної техніки, щоб правильно її налаштувати.

Що дає «Максимум пам'яті» в msconfig

Те ж саме відбувається з функцією «Максимум пам'яті»: швидкодія, залежне від оперативної пам'яті, за замовчуванням виставлене на межах можливого (знову ж таки, цей параметр не залежить від версії Windows: ХР, 7, 8 або 10) і орієнтоване на максимальну продуктивність. Зробити показник ще вище ви не можете - вам доступно тільки зниження швидкодії, що абсолютно не потрібно для нормальної роботи на ПК. Іноді msconfig не починається: таке може трапитися через збої в системі. В цьому випадку можна перевірити стан файлів: викликати Command line і запросити «sfc / scannow» (без лапок) + «Enter». Також можна зайти в редактор реєстру:

 1. Натисніть Win + R, в рядок «Виконати» впишіть «regedit» (без лапок).
 2. Натисніть «Enter».
 3. У списку ліворуч знайдіть великий розділ HKEY_LOCAL_MACHINE і знайдіть папку SOFTWARE.
 4. У ній потрібно послідовно відкрити папки Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ App Paths, щоб дістатися до файлу MSCONFIG.EXE.
 5. Адреса місцезнаходження цього елемента повинен бути таким: сістемний_діск \ WINDOWS \ PCHealth \ HelpCtr \ Binaries \ MSConfig.exe. Якщо немає, потрібно вийти з реєстру, перемістити файл, куди треба, а потім в самому реєстрі вказати правильний шлях.
 6. Тепер в тій же папці знайдіть файл HELPCTR.EXE і перевірте його адресу, він повинен відповідати: C: \ WINDOWS \ PCHealth \ HelpCtr \ Binaries \ HelpCtr.exe.