Що таке Shutdown Time і як від нього позбутися

Шкідливий софт проникає на комп'ютер різними шляхами і може завдати непоправної шкоди операційній системі, а іноді і «залозу» самого девайса. Навіть в умовах наявності хорошого антивіруса немає ніякої гарантії, що вірус не оселиться на вашому пристрої, до того ж часто саме користувачі сприяють цьому неприємному події. Небажане програмне забезпечення самостійно встановлюються, не питаючи при цьому дозволу у власника комп'ютера, після чого тихо сидять, нічим себе не видаючи, але виконуючи при цьому свою руйнівну місію, або ж навпаки, починають вести бурхливу діяльність, як у випадку з Shutdown Time. Цей шкідливий софт ви точно помітите відразу, оскільки дуже складно не звертати увагу на нескінченні потоки реклами, що лізуть звідусіль і заважають нормальній роботі в браузері. Що ж таке насправді це додаток Shutdown Time, позиціонується як тайм-менеджер, і як від нього позбутися ми і розглянемо.

Видалення шкідливого ПО ShutdownTime.

Що таке Shutdown Time

Софт Shutdown Time ніякий не тайм-менеджер, незважаючи на цю маскування. По суті, він є не чим іншим, як рекламним вірусом, який нав'язливо демонструє рекламу у всіх її різноманітних формах, які тільки можна собі уявити. Вірус Adware показує спливаючі вікна, повідомлення, банери, аудіо-, відео та інші варіації засобів реклами. При цьому, навіть закривши браузер, ви зможете повною мірою «насолодитися» усією цією купою «подарунків» від програми Shutdown Time. Вірус також змінює настройки пошуку оглядачів, які потім не виходить відкотити, змінює ярлики в меню і на робочому столі, після чого реклама випаде тут же, відразу, як тільки ви запустите браузер. Крім показу непотрібного рекламного контента, користувача може перекидати на інші сторінки, в тому числі що містять віруси, так що не важко випадково «підчепити» і більш серйозну заразу. Ще одна здатність Shutdown Time - створення розкладів для власного запуску, програма не вважає за потрібне навіть чекати запуску від користувача і за короткий час перетворить пристрій в місце, куди буде незалежно від ваших дій стікатися усілякий рекламний контент і вірусне ПО. Таким чином, з нормальною роботою за комп'ютером можна розпрощатися, адже реклама буде всюди. Як тільки ви обзавелися подібним додатком, краще негайно його позбутися.

Як відбувається зараження рекламним вірусом Shutdown Time

Рекламний софт, такий як Shutdown Time, широко поширений на просторах інтернету і часто поселяється в системі навіть при наявності захисту від подібних загроз. Сумнівно, що користувач навмисно буде качати вірус, але ось в навантаження до безкоштовних програм - запросто. Пакетна установка передбачає скачування не тільки того додатка, що вам потрібно, але і додаткового софту (не завжди корисного), що йде до нього комплектом. Так, Shutdown Time можна скачати незалежно від свого бажання, якщо установка буде проходити за замовчуванням. Щоб не пропустити на свій комп'ютер непотрібні вам програми і не заразитися вірусом, не слід качати ПО в автоматичному режимі, вчасно відмовляючись від установки додаткових модулів. Ще краще, не відвідувати сумнівні ресурси інтернету і завантажувати софт з офіційних джерел. Разом з безкоштовним програмним забезпеченням, викачуваним з інтернету, Shutdown Time копіюється в пам'ять пристрою. Виконуваний файл вірусу з розширенням «.exe» зберігається в папці з ім'ям Shutdown Time, яка створюється в директорії C: \ Program Files \ або C: \ Program \ Data, запущений процес можна побачити в диспетчері завдань, а іноді вірус прописується і в реєстрі операційної системи. Рекламні банери та спливаюча реклама в браузерах з'являються відразу ж після установки шкідливого софту, і з видаленням Shutdown Time не варто затягувати.

Як видалити Shutdown Time з вашого браузера

Позбутися від небажаного додатка можна, виконавши видалення софта і пов'язаних з ним компонентів вручну або із застосуванням спеціальних утиліт і антивірусних сканерів. Другий спосіб більш кращий, оскільки тоді вам не доведеться довго возитися і ймовірність, що ви щось пропустили, виключається. Але якщо є бажання самостійно взятися за справу і призначений для користувача досвід дозволяє це зробити, то вам допоможе покрокова інструкція, в якій ми детально розповімо, як вручну видалити Shutdown Time:

 1. Видалити софт можна через Панель управління. У розділі «Програми та засоби» виберіть Shutdown Time зі списку і натисканням ПКМ викличте меню, де потрібно вибрати опцію «Видалити». Нерідко вірус не піддається видаленню в стандартному режимі, в такому випадку необхідно завантажити пристрій в безпечному режимі і повторити процедуру.
 2. Наступним етапом буде зупинка процесів, пов'язаних з Shutdown Time.Для цього необхідно перейти до Диспетчер завдань і знайти у вкладці «Процеси» всі, хто має відношення до даного софту, зупинити їх (натиснути ПКМ і з меню вибрати «Зняти задачу»). Подивіться також, в яких папках вони розташовуються (у властивостях об'єкта у вкладці «Загальні»), і потім видаліть їх з директорій.
 3. Переходимо до системного інструменту «Служби». Зробити це можна з Панелі управління (розділ «Адміністрування») або за допомогою консолі «Виконати» (Win + R), де в рядку потрібно ввести запит services.msc. У вікні, знаходимо в списку служб Shutdown Time і зупиняємо його роботу.
 4. Тепер потрібно видалити завдання, які виходять від шкідливого ПО в Планувальнику завдань. Переходимо до інструменту, використовуючи Панель управління ( «Адміністрування» - «Розклад виконання завдань») або консоль «Виконати», де ввести команду taskschd.msc.

 5. З редактора реєстру потрібно видалити ключі з найменуванням «ShutdownTime», а також значення. Ключі, тільки містять Shutdown Time, залишаємо, видаляємо самі значення. При відсутності навичок роботи з реєстром краще скористатися спеціальною утилітою, оскільки будь-які необережні дії, навіть на вигляд незначні зміни записів, можуть привести до неприємних наслідків для системи.
 6. Шкідливий софт Shutdown Time також прописується в інтернет-браузерах як розширення, тому видаляти вірус потрібно буде з браузерів теж:
  • Для Google Chrome йдемо в меню (три точки в верхньому кутку на панелі інструментів), вибираємо розділ «Додаткові інструменти» - «Розширення» (або відразу вводимо в адресний рядок chrome: // extensions /). Опинившись на сторінці розширень, тут знаходимо і видаляємо доповнення Shutdown Time.
  • Для яндекс.браузер аналогічно натискаємо кнопку у вигляді трьох смужок вгорі на панелі інструментів і з меню вибираємо пункт «Додатки» (або вводимо в адресний рядок browser: // tune). На сторінці шукаємо шкідливе розширення і видаляємо його (опція «Видалити» з'являється, якщо навести мишею на місце біля тумблера включення / вимикання).
  • Для Opera на панелі інструментів зліва вибираємо розділ «Розширення» (значок у вигляді кубика) і видаляємо небажане.
  • Для Firefox тиснемо три смужки, переходимо в «Доповнення» (або в адресному рядку вводимо about: addons), де серед списку знаходимо шкідника. Видаляється розширення натисканням відповідної кнопки.
 7. У кожному з браузерів потрібно перевірити налаштування пошукової системи, а також адреса домашньої сторінки і скинути вихідні установки, якщо необхідно.
 8. Крім того, слід зайти в властивості ярликів встановлених браузерів і перевірити, щоб в рядку була вказана правильна адреса, без зайвих записів.
 9. Необхідно також очистити кеш браузерів, тимчасові файли і кошик.

Процес ліквідації зловреда і всіх його «хвостів» вручну досить трудомісткий, причому забирає чимало часу, тому все ж краще скористатися спеціалізованим софтом для видалення Shutdown Time і йому подібних рекламних вірусів.