Shadow Defender: порядок встановлення і використання

Існує величезна кількість засобів захисту операційної системи і комп'ютера в цілому. Частина з них представляє категорії, де реалізується активний захист (антивіруси і фаєрволли), утиліти для очищення, утиліти для профілактичного захисту і багато іншого. Всі вони пропонують певний функціонал, який спрямований на збереження персональних даних і цілісності операційної системи. У цій статті мова піде про дещо іншому програмному забезпеченні під назвою «Shadow Defender», який може забезпечити збереження конфіденційності даних і не допустити змін, які б могли привести до непрацездатності операційної системи Windows. А про те, що вміє ця програма, як її налаштувати і використовувати, і піде мова далі.

Робота з програмою Shadow Defender.

функціонал

Отже, «Shadow Defender» - це проект однойменної компанії, який був випущений в світ ще в далекому 2007 році, з тих пір придбавши досить солідну призначену для користувача базу, по достоїнству оцінять якість і пропонований функціонал. Варто розуміти, що, на відміну від більшості інших представників категорії антивірусного захисту, «Shadow Defender» (або в перекладі «Тіньова захист») не намагається захистити інформацію від стороннього втручання з боку вірусного програмного забезпечення, а лише намагається мінімізувати ризик пошкодження цих даних. Це ключовий момент, який обов'язково потрібно враховувати, щоб уникнути можливих непорозумінь.

Пропонований розробниками функціонал має досить просту і зрозумілу основу. Користувач на свій розсуд визначає, які категорії файлів слід додатково захистити. Вже згадана система захисту починає створювати динамічні копії всіх вибраних об'єктів. Дані копії отримали назву «тіньові», так як по суті вони лише образ, що відображає загальний стан і зміст файлу. Збереження копії досягається за рахунок використання віртуального середовища (Shadow Mode), куди поміщаються всі елементи, без будь-якого впливу на іншу «навколишнє середовище». По суті, ці об'єкти просто фіксуються (або «заморожуються) в певному стані, яке буде скинуто (при бажанні) після перезавантаження. Цей стан не дозволяє вірусам закріпитися в «заморожених секторах», що і забезпечує такий високий рівень захисту.

У подібному підході є істотна вада, який вже був позначений раніше, - це можлива втрата інформації, в разі якщо вірусу вдалося закріпитися в «навколишньому середовищу», скомпрометувати всі необхідні йому дані і піти після перезавантаження системи. Сам факт зараження може так і залишитися невпізнаним, так як вірусу вже немає, але і дані вже втратили «гриф секретності». «Shadow Defender» - це ідеальний інструмент, який слід використовувати як додатковий антивірусний бар'єр разом зі спеціалізованим програмним забезпеченням.

Як встановити і налаштувати

«Тіньовий захисник» поширюється на платній ліцензії вартістю в 25 доларів, але має і 30-ти денну пробну версію, яка продемонструє, що за подібну безпеку сума не така вже й велика. Для того щоб завантажити утиліту, слід відвідати офіційний сайт розробників - //www.shadowdefender.com, там же можна скачати і файл з російської локалізації, так як за замовчуванням інтерфейс англійською мовою. Після скачування файлу і установки ПО, помістіть отриманий файл локалізації (res.ini) в кореневу папку «Shadow Defender», попередньо змінивши розширення попереднього файлу.

Запустіть програму і виберіть потрібний вам варіант (придбати ліцензію або залишитися на тимчасовій демо-версії), після чого стане доступний і основний інтерфейс програми, який складається з шести основних розділів, а саме:

  • «Стан системи» - в даній вкладці можна ознайомитися з основною інформацією про стан розділів дисків, тобто скільки залишилося вільного простору, а також який обсяг займає сама програма.

  • «Налаштування» - це основний розділ, де користувач і активує «тіньовий захист». Для ініціювання досить відзначити прапорцями потрібні диски і натиснути на кнопку «Захищений режим». Якщо обсяг оперативної пам'яті достатній, то додатково можна виділити його частину під зберігання кешу.

Натиснувши на кнопку «Розклад», можна вибрати чи слід відключати захищений режим при виключенні комп'ютера або залишити його працювати після перезавантаження. Це ж пропозиція буде виведено на екран після натискання на кнопку «Захищений режим».

  • «Винятки» - чим більше об'єктів поміщається під «тіньовий захист», тим більше програмі потрібно вільного обсягу пам'яті.

Крім того, є файли, яким не потрібен додатковий оберіг, тому доцільніше буде включити їх до списку винятків, щоб звільнити ресурси під збереження дійсно важливих / особистих / конфіденційних даних.

  • «Реєстр: список виключень» - вищенаведене твердження стосується (хоч і в меншому ступені) і до захисту реєстрових значень / ключів.

  • «Зберегти» - дозволяє вибрати об'єкти, зміни яких отримають збереження на ресурсах жорсткого диска.

  • «Конфігурація» - пропонує кілька параметрів, що настроюються для забезпечення максимального ефекту від використання всього функціоналу. Наприклад, можна встановити пароль на включення / вимикання тіньового режиму, налаштувати оповіщення, який повідомить про закінчується обсязі жорсткого диска, де зберігаються файли програми і т. П.

Як перевірити і видалити програму

Для того щоб перевірити якість роботи утиліти, досить зробити наступне:

  • На обраному розділі диска створіть папку з будь-яким ім'ям і проведіть з нею будь-які дії (видаліть, перейменуйте, зміни розташування).
  • Відкрийте інтерфейс утиліти і деактивуйте тіньової режим.

  • Якщо перевірочна папка знаходилася на системному розділі, то перед вами відкриється вікно, що в даний час неможливо здійснити дану дію і потрібне перезавантаження.
  • Після перезавантаження віддалена папка «чарівним чином» з'явиться на колишньому місці.

Це буде поширяться на весь розділ в цілому, навіть історія браузера і відкриті вкладки повернуться на той часовий період, коли «Shadow Mode» був відключений. Дійсно стоїть функціонал, за який не шкода буде розлучитися з 35 доларами. Але якщо з якоїсь причини вас не зацікавили можливості розглянутого програмного забезпечення, видалити програму можна штатними засобами операційної системи в розділі «Програми та засоби».

висновок

До інструментів щодо забезпечення безпеки операційної системи слід ставитися з певною часткою недовіри і не покладатися на них цілком і повністю. Якийсь б просунутої була антивірусна система, завжди може знайтися лазівка, і «Shadow Defender» не виняток. Обдуманий підхід до застосування наявних інструментів - це і є ключ до збереження цілісності Windows і всього вмісту комп'ютера.