Ножиці в Windows - просте і функціональне рішення для створення скріншотів

Snipping Tool (Ножиці) - це програма, яка є частиною Windows Vista, Windows 7 і Window 8. Snipping Tool дозволяє вам захоплювати вибрані вами вікна або робочий стіл і зберігати їх як фрагменти або знімки екрану на вашому комп'ютері. У минулому, якщо ви хотіли повнофункціональну програму знімків екрану, вам потрібно було витратити трохи грошей, щоб купити комерційну копію програми.

Використання інструменту Ножиці в Windows.

Для чого це потрібно

Якщо вам потрібна базова можливість знімка екрана, в попередніх версіях Windows ви могли робити знімки екрану, натискаючи кнопку PrintScreen, щоб зробити знімок всього екрану, або Alt-Printscreen, щоб зробити знімок екрана лише з активним вікном. Цей знімок екрана буде поміщено у кишеню, який потім можна буде вставити в іншу програму для роботи з зображеннями за вашим вибором. Що робить інструмент Ножиці настільки привабливим, так це:

 • Його ціна - інструмент безкоштовний.
 • Його функціональність.

Це дозволяє робити знімки екрану тільки з певних ділянок екрану, а не з усім вікном або екраном. Це керівництво проведе вас через кроки, необхідні для використання Snipping Tool для збереження знімків екрану ваших запущених програм, фрагментів інших зображень і вашого робочого столу в якості зображень на вашому комп'ютері.

Де знайти утиліту

Зверніть увагу, що, якщо в Windows Vista не включена функція додаткових компонентів планшетного ПК, інструмент Snipping Tool буде недоступний на вашому комп'ютері. Snipping Tool автоматично встановлюється в Windows 7 і Windows 8. Перш ніж ми заглибимося в подробиці про те, як використовувати інструмент і його опції, варто пояснити увагу, як працює інструмент. Інструмент Snipping Tool дозволяє захоплювати частині екрана за допомогою чотирьох методів, а потім зберігати ці фрагменти у вигляді файлу JPG, GIF, PNG або MHT. Методи захоплення, які можна використовувати для зйомки фрагментів: довільний, прямокутний, віконний і повноекранний. Ми детально розглянемо ці різні методи.

Однак важливо знати, що при запуску Snipping Tool він автоматично переходить в режим захоплення з використанням останнього обраного типу вибору. Це означає, що, поки Snipping Tool знаходиться в режимі захоплення, ви не зможете нормально використовувати Windows, якщо не скасуєте захоплення, натиснувши кнопку Capture або Alt-Tabbing з інструменту. Тепер, коли ми це розуміємо, давайте перейдемо до пошуку і запуску Snipping Tool. Ножиці в Windows (включаючи 10) знаходяться там же, де і інші вбудовані інструменти. Щоб запустити Snipping Tool, будь ласка, виконайте наступні дії:

 • Натисніть кнопку «Пуск», щоб відкрити меню «Пуск».
 • Потім виберіть пункт меню «Усі програми».
 • Потім натисніть на групу аксесуарів.
 • Нарешті, натисніть на значок Ножиці.

Якщо ви працюєте в Windows 8, ви можете просто знайти Snipping Tool на стартовому екрані Windows 8. Тепер давайте перейдемо до вивчення різних типів вибору, доступних для нас. Коли ви запускаєте Ножиці, ви можете натиснути на кнопку «Параметри», щоб вказати, як повинна працювати програма. Нижче ми пояснимо, що робить кожен з цих параметрів і як вони впливають на фрагменти або знімки екрану, які ви створюєте. Параметри розбиті на групи «Додатки» і «Вибори». Також доступні гарячі клавіші.

Опції програми:

 • Приховати текст інструкції - якщо включено, приховує текст інструкції в головному вікні Snipping Tool.
 • Завжди копіювати фрагменти в буфер обміну - якщо цей параметр включений, він скопіює всі фрагменти в буфер обміну Windows, щоб ви могли вставити їх в іншу програму, таке як текстові процесори або інші програми для роботи з зображеннями.
 • Включити URL нижче фрагментів (тільки HTML) - якщо цей параметр включений, якщо ви зберігаєте фрагмент як документ HTML з одним файлом або документ MHT, а фрагмент був узятий з вікна браузера Internet Explorer, на ньому буде відображатися URL-адресу сторінки, де знаходився фрагмент .
 • Запропонувати зберегти фрагменти перед виходом - якщо цей параметр включений, при виході з інструменту «Обрізка» він запропонує зберегти всі створені обрізки.
 • Значок на панелі швидкого запуску - коли ця опція включена, на панелі швидкого запуску буде поміщений значок для інструменту «Ножиці».
 • Показувати накладення екрану, коли активний Snipping Tool - якщо цей параметр включений, при створенні скриншота інтерфейс Snipping Tool зникне.

Варіанти вибору:

 • Колір чорнила - змінює колір кордону виділення при створенні фрагмента.
 • Показати виділені чорнило після захоплення фрагментів - коли ця опція включена, буде відображатися межа виділення, використовуючи колір, обраний в опції Ink Color, навколо фрагмента.

Ми рекомендуємо включити всі параметри програми, крім «Включити URL-адресу нижче фрагментів» (тільки HTML) і «Показати перекриття екрану» при активному інструменті «Ножиці». Для параметрів вибору Ви можете вимкнути опцію «Показати виділені чорнило після захоплення для кращого відображення фрагментів». Тепер, коли ми розуміємо варіанти, давайте дізнаємося про різні типи фрагментів, які можна використовувати.

Як налаштувати інструмент Ножиці

Є чотири різних типи вибору, які ви можете використовувати, щоб зробити скріншот за допомогою екранних ножиць. Щоб змінити тип виділення, який використовує Snipping Tool для створення скріншота, потрібно клацнути маленьке меню зі стрілкою вниз поруч із кнопкою New. Опис кожного типу вибору і приклад фрагмента наведені нижче:

 • Обрізка довільної форми - цей метод дозволяє малювати фігуру навколо виділеної області за допомогою миші або стилуса. Як тільки форма вибору буде намальована, і ви закриєте форму, щоб не було відкритих сторін, скріншот буде створений і показаний вам.
 • Прямокутний фрагмент - цей метод дозволяє просто створити прямокутну виділену область навколо частини екрану, і все, що в цьому прямокутнику, буде використано для створення скріншот.
 • Уривок вікна - при використанні цього методу інструмент обрізки захоплює вміст всього вибраного вікна.
 • Скріншот в повноекранному режимі - цей метод дозволяє захопити весь екран на вашому комп'ютері.

Тепер, коли ми знаємо все, що потрібно знати про інструмент Snipping, давайте дізнаємося, як його використовувати.

Як працювати з Ножицями

У цій частині статті ви дізнаєтеся, як зробити прямокутний скріншот за допомогою програми для Windows 10 і інших версій. Так що вибирайте картинку і почнемо! Першим кроком є ​​відкриття картинки, яку ми хочемо вирізати, а потім запустіть Snipping Tool, як описано вище. Після того, як програма відкрита, виберіть тип Прямокутний розріз, натиснувши стрілку вниз поруч із кнопкою «Новий» і вибравши Прямокутний розріз. Після того, як Ви вибрали «Прямокутний уривок», натисніть на зображення і перетягніть прямокутну виділену область навколо об'єкта, клацаючи де-небудь на зображенні, і, утримуючи ліву кнопку миші, перетягніть прямокутну рамку навколо області, яку ви хочете створити. Після того, як вибір зроблено, відпустіть ліву кнопку миші, і прямокутна область тепер буде відправлена ​​в інструмент ножиці. Коли фрагмент створений, інструмент покаже фрагмент в невеликому вікні, де ви можете зберегти його як зображення, написати на ньому текст за допомогою миші або стилуса, виділити області фрагмента.

Тепер, коли фрагмент створений, якщо ви хочете намалювати картинку за допомогою миші або стилуса, ви можете клацнути в меню «Інструменти» і потім вибрати перо, яким хочете малювати. Якщо ви хочете виділити певні частини зображення, ви можете натиснути в меню «Інструменти» і вибрати «Виділення кольором». І останнє, але не менш важливе: якщо ви хочете видалити що-небудь, намальоване пером або виділене, ви можете клацнути меню «Інструменти» і вибрати «Ластик», щоб зробити це. Нарешті, коли ви задоволені тим, як буде виглядати фрагмент, ви можете:

 • Надішліть його по електронній пошті у вигляді вбудованого зображення або вкладення, клацнувши значок пошти або клацнувши меню «Файл» і вибравши пункт «Відправити».
 • Збережіть фрагмент як файл на своєму комп'ютері, клацнувши меню «Файл» і вибравши «Зберегти як». При збереженні фрагмента доступні наступні параметри: JPG, GIF, PNG або HTML з одним файлом (MHT). Для фотографій краще завжди використовувати «Зберегти ваш фрагмент як JPG».

Ви закінчили робити свій перший скріншот. Тепер почніть посилати ваші фрагменти своїм друзям і родичам або вставляти їх на такі сайти! Програма працює як на останніх версіях ОС, так і на Windows XP.

Альтернатива вбудованому інструменту - сторонні додатки

Якщо ви користувач Windows, ви знаєте, що в MS Windows є власний інструмент для зняття скріншотів. Тим не менш, цей інструмент має відносно обмежені можливості для захоплення і редагування необхідного зображення. Вам, ймовірно, доведеться використовувати інший графічний редактор, щоб виконати всю роботу. Неважливо, пишете ви пост на основі підручника або доручаєте своєму другові або колезі виконати завдання, яке він або вона не знає. скріншоти дуже корисні! Є також кілька інших випадків, коли скріншоти будуть корисні, наприклад, коли у вас є скарги на програмне забезпечення або вам потрібно підтвердження чого-небудь для подальшого використання. Щоб зробити все це, вам потрібен інструмент для захоплення скріншота! За замовчуванням Microsoft Windows 7 і вище поставляється з Snipping Tool, який є основним інструментом для скріншотів, який ви можете використовувати. Проте, є випадки, коли Windows Snipping Tool стає трохи неефективним, наприклад, коли вам потрібні вбудовані функції редагування скріншотів або вбудовані функції загального доступу. Крім того, він не доступний для Macintosh або Linux, що в значній мірі є причиною для пошуку альтернатив.

Picpick

Picpick настійно рекомендується для ПК з багатьох причин. Це повнофункціональний інструмент захоплення екрану. Picpick був названий швейцарським армійським ножем для зняття скріншотів на Windows. Це дуже потужний і блискучий інструмент з неймовірною продуктивністю. Picpick сповнений функцій і зручний для користувача. Він створює зображення, які підходять для домашніх користувачів, графічних дизайнерів і розробників програмного забезпечення.

Характеристики:

 • Стандарт цього додатка - в три рази вище вбудованого інструменту.
 • Він також може робити скріншоти повноекранних, прокручуються вікон, активних вікон, фіксованих областей і від руки.
 • Він покращує зображення з такими ефектами, як мозаїка, водяний знак, розмиття і має інструменти редагування.
 • Ви можете налаштувати гарячі клавіші, імена файлів, якість зображення і багато інших аспектів відповідно до ваших потреб.

Програма вам прекрасну можливість поділитися своїм творінням в соціальних мережах, Google Drive, Dropbox, хмарному сховище і інших.

PicPick - це повноцінний інструмент для захоплення екрану і альтернативний інструмент для зняття знімків, який виводить аспекти редагування на новий рівень! Коли вам потрібен скріншот з багатим графічним зображенням, ви можете вибрати PicPick. Інструмент захоплення екрану дозволяє робити це різними методами, такими як повноекранний, активне вікно або вікно прокрутки і т. Д. З іншого боку, коли ми переходимо до розділу графічних аксесуарів PicPick, є такі параметри, як «Лупа», «Піксельна лінійка», CrossHair, а також WhiteBoard - кожен з них буде корисний в різних випадках. Редактор також включає в себе всі необхідні елементи для створення ефективного скриншота. Крім того, PicPick дозволяє експортувати знімок екрана в різні формати, такі як файли зображень і PDF, а також веб-інтеграцію. PicPick доступний тільки для Microsoft Windows.

Ціна: безкоштовно для особистого користування. 21, 99 $ за однопользовательськую ліцензію.

Snagit

Snagit володіє великою силою, коли справа доходить до створення скріншотів. Snagit вже давно входить в п'ятірку кращих інструментів для Windows. Snagit - популярний інструмент для Mac. Для Windows це більш-менш те ж саме. Він має великий потенціал, коли справа доходить до захоплення скріншотів і редагування зображень, і був рекомендований мільйонами користувачів. Snagit не тільки робить знімки екрану, але і:

 • Доповнює скріншот фігурами, примітками і стрілками.
 • Додавання візуальних елементів в документ відбувається всього за пару кліків.
 • Легко створюйте високоякісні зображення і виходите за рамки звичайного захоплення екрану.
 • Він також служить в якості утиліти запису відео для Windows і підходить для більшості версій Windows (7, 8, 10 і XP).
 • Він також дозволяє захоплювати все в одному, прокручувати екран і захоплювати текст.
 • Він може надати вам повний екран, від руки, все в одному, веб-сторінку в форматі PDF, і ви можете скопіювати текст в буфер обміну.
 • У профілі є призначені для користувача настройки, за допомогою яких ви можете робити скріншоти з відео та ігор.
 • Він включає в себе вбудований редактор, який ви можете використовувати для коментування та додавання додаткових ефектів при створенні знімків екрана.

Sangit дозволяє легко додавати відео в ваші електронні листи, документацію, блоги, навчальні матеріали та соціальні мережі. У редакторі Snagit є опції для тексту і підсвічування. Крім того, ви можете використовувати параметри розмиття, обрізки, кордони і тіні для створення найкращого ефекту. Snagit - один з кращих і найбільш професійних інструментів для захоплення екрану, який ви можете знайти, і він наданий TechSmith, одним з провідних розробників програмного забезпечення в галузі. Софт дозволяє вам знімати як скріншоти, так і відео. Після того, як ви встановили Snagit, ви можете встановити гарячу клавішу і натиснути її, щоб запустити повноцінний захоплення екрану Snagit - також є безліч аспектів настройки.

До інших функцій відноситься захоплення прокрутки, який дозволяє робити знімки екрану з усією сторінкою, навіть коли її частина видна (наприклад, веб-сторінка). Крім того, Snagit має вбудовану секцію редагування, в якій є всі форми та інші речі, які вам потрібні, щоб зробити скріншот дійсно корисним. Говорячи про доступність, Snagit доступний для Mac і Windows - Snagit 12 для Windows і Snagit 3 для Mac. Таким чином, коли вам потрібна професійна альтернатива ножиць Windows, Snagit стане кращим вибором.

Ціна: 49, 95 $ за однопользовательськую ліцензію. безкоштовна пробна версія доступна в протягом 15 днів.

Screenshot Captor

Screenshot Captor нагадує Супермена, тому що саме так він працює. Плюс - це безкоштовний інструмент для розрізання. Це найкраще на ринку пропозиція, коли справа доходить до маніпулювання, анотування, захоплення і обміну скриншотами. Screenshot Captor підтримує більшість версій Windows, починаючи з XP до 7, 8 і 10. Існують портативні версії, які можна скачати, натиснувши на посилання на переносну zip-сторінку на домашній сторінці Screenshot Captor. Нижче перераховані функції Screenshot Captor:

 • Повний набір інструментів сканера разом з корекцією зображення сканера.
 • Має відмінну підтримку декількох моніторів.
 • Цей інструмент для обрізки має панель інструментів з різними варіантами захоплення, які можуть бути дуже корисні для вас.
 • Він має найбільш стандартизовані параметри захоплення, такі як активне вікно, режим робочого столу, регіон і об'єкт вікна.
 • Це дозволяє користувачеві захоплювати зображення з допомогою веб-камери і імпортувати зображення за допомогою сканера.

Завдяки своєму редагуванню він перевершує інші програми, які можна використовувати для додавання тіней, текстових полів, розмиття і світіння зображення. І навіть є своя галерея картинок для скріншотів.

SHAREX

ShareX - це повнофункціональний додаток з відкритим вихідним кодом, безкоштовним скріншотом і захопленням екрану для Windows. Його GIF і інструменти для захоплення відео дуже зручні. ShareX - це не просто програма для захоплення екрану. Вона також допоможе вам захопити відео. І це абсолютно безкоштовно, тому робить своїх користувачів щасливими. Всі ці функції роблять ShareX ідеальним вибором для тих, хто любить різні типи редагування. Характеристики програми:

 • ShareX - це велика програма для пост-захоплення, яка дає вам можливість робити знімки.
 • Його головний редактор допомагає додавати текст, кордони, стрілки і виділяє зображення.
 • Функції цього супер-інструменту включають в себе повний екран, області вікна, рукописний ввід, захоплення веб-сторінок, захоплення прокрутки і багато іншого.
 • Ви можете використовувати його для створення знімків екрану з альтернативними формами, такими як ромб, трикутник, прямокутник і коло.
 • Ви можете застосувати фільтр до зображень, щоб додати ефект водяного знака.
 • ShareX включає в себе захоплення веб-сторінок, захоплення прокрутки і анотації зображень.

Він має настроюються поєднання клавіш і може визначати межі для зручного захоплення.

LightShot

LightShot - фаворит, коли справа доходить до захоплення скріншотів, ймовірно, тому що програма безкоштовна і зручна! Це надзвичайно проста процедура установки, після якої він може замінити інструмент ножиці, з деякими чудовими функціями. Одной из самых важных вещей, которые мы нашли в LightShot, является простой интерфейс, который по-прежнему включает в себя встроенную опцию для редактирования, загрузку в один клик и метод поиска похожих изображений. LightShot действительно работает, когда вы нажимаете клавишу Prt Scrn, но вы можете установить конкретную горячую клавишу в соответствии с вашими требованиями и удобством. Кроме того, есть несколько опций для настройки вывода LightShot, например, формат выходного файла, нужен ли курсор в кадре и т. д. Программа бесплатна для Windows и Mac, плюс есть расширения браузера. Другим фактором является то, что вам не нужно открывать специальный редактор для редактирования – всё это происходит на одном экране.

Цена: бесплатно.

Greenshot

Greenshot – ещё один полноценный инструмент для захвата скриншотов, который вы можете получить бесплатно! Хотя Greenshot доступен только для ПК, работающих под Windows, он бесплатный и с открытым исходным кодом и размещается на SourceForge. Каждая часть Greenshot – раздел скриншотов, редактор изображений и экспорт – содержит впечатляющие возможности. Например, вы можете сделать много скриншотов, используя разные методы, тогда как редактор изображений позволяет добавлять аннотации и выделения к конкретному скриншоту, чтобы сделать его более информативным и эффективным в конце. С другой стороны, раздел экспорта будет полезен, если вы хотите сохранить скриншот для последующего использования. Greenshot чертовски полезен в том смысле, что у вас могут быть специальные горячие клавиши для определённых режимов захвата. Таким образом, инструмент с открытым исходным кодом также включает в себя некоторые весьма впечатляющие и адекватные функции, которые ожидают разработчик или обычный пользователь.

Цена: бесплатно, с открытым исходным кодом.

DuckCapture

DuckCapture – это полноценное решение для захвата скриншотов, которое вы можете найти, когда вам не хватает инструмента Ножницы! Он имеет все функции, необходимые для захвата, редактирования и обмена снимками экрана, которые вы делаете. В разделе захвата у вас есть возможность делать скриншоты на основе окон, скриншоты на основе регионов и скролл-скриншоты, в которых вы можете охватить одну целую веб-страницу. Раздел редактирования впечатляет, так как DuckCapture поставляется с достаточным количеством инструментов аннотаций, а также с возможностью уточнения нескольких снимков. В конце концов, у вас есть возможность сделать скриншот максимально информативным! Вы также можете поделиться снимком экрана разными способами. DuckCapture теперь доступен как для Windows, так и для Mac OS X. также существует версия DuckCapture для командной строки. Несмотря на все функции, он обладает впечатляющим пользовательским интерфейсом. Программа особенно рекомендована тем, кто предпочитает простой, но эффективный способ создания и редактирования скринов.

Цена: бесплатно.

Jing

Jing – это ещё одно решение для захвата скриншотов и альтернативный инструмент от TechSmith, один из продуктов которого упоминается раньше. Jing – это упрощённый инструмент для захвата скриншотов и скринкастов, поэтому ему не хватает тех профессиональных функций, которые вы найдёте в Snagit. Несмотря на это, вы можете использовать софт для различных целей, в том числе в работе, образовании и личных целях. Пользовательский интерфейс Jing настолько прост, что вы никогда не растеряетесь. и при этом у вас не будет проблем с редактированием или передачей захваченного контента. Как и в случае со Snagit, Jing доступен как для Windows, так и для Mac, и имеет сравнительно меньший набор конфигурации. Следует отметить, что Jing полностью бесплатен, но вы всё равно получаете поддержку от TechSmith. Если вы предпочитаете простой, но эффективный инструмент для захвата экрана, Jing заслуживает места в списке рекомендуемых приложений.

Цена: бесплатно.

Screenpresso

Screenpresso – лучший инструмент для захвата экрана. Screenpresso, используемый многими популярными компаниями, является отличным решением для захвата экрана для устройств Windows (совместим со всеми версиями, включая Windows 10, 8.1). Также он доступен в виде приложения для iPhone и iPad. Screenpresso включает в себя различные режимы захвата, поддержку горячих клавиш, возможность захвата контента в окнах прокрутки и т. д. Он также поддерживает запись видеороликов с экрана в формате HD, что означает, что вы можете использовать его для разных целей. Как и другие инструменты, упомянутые здесь, Screenpresso поставляется со встроенным редактором изображений, в котором вы можете комментировать сделанные вами снимки экрана, а затем сохранять снимок экрана в наиболее удобном для вас формате.

Следует отметить, что Screenpresso имеет некоторые визуально превосходные функции, которые также являются продуктивными – например, поддержка рабочего пространства. Существуют расширенные функции, такие как захват Android, портативный режим, многоязычная поддержка и встроенный обмен данными различными способами.

Цена: бесплатно. также доступны премиум-версии.

FastStone

Последнее, но не менее важное, это инструмент для Windows под названием FastStone, который на самом деле очень похож на ShareX. Это надёжный инструмент, который даже позволяет снимать видео. Он поставляется с 30-дневной пробной версией. Существует также портативная версия FastStone, которую вы можете носить с собой на USB-накопителе. Типы снимков экрана, которые предлагает это приложение: активное окно, область от руки, полноэкранный режим и окно прокрутки.

Характеристики:

 • Вы можете поделиться своей работой с нужными вам социальными сетями, а также скопировать результаты непосредственно в Интернет.
 • Работает с электронной почтой, Word, Excel, буфером обмена и другими приложениями.
 • Он также поддерживает несколько форматов файлов, таких как PNG, JPEG, GIF, BMP и т. д.
 • Он также предлагает стандартные параметры, такие как обрезка, изменение размера, поворот и цветовые настройки.
 • Вы также можете применить к изображениям эскиз, масло, размытие и эффект черно-белого фильтра.
 • Мгновенно активируйте захват экрана с помощью глобальных горячих клавиш.

Эти функции делают его уникальным инструментом для Windows.

Теперь, когда вы знаете, как создавать фрагменты с помощью Windows Snipping Tool, ничто не мешает вам делать великолепные снимки экрана с фотографиями, работой или даже с рабочего стола. Если вы уже работали с Ножницами, поделитесь с нашими читателями в комментариях под этой статьёй.