Помилка Windows «Вихідна аудіопристр не встановлено» - причини виникнення і способи вирішення

У разі, якщо операційна система комп'ютера починає показувати вам «Вихідна аудіопристр не встановлено» при кожній прокручуванні покажчика миші на значок звуку, це означає, що у Windows можуть виникнути проблеми з визначенням аудіо комп'ютера або можливо, що драйвери Windows Sound пошкоджені. Зазвичай, коли ви намагаєтеся клацнути по звуковому контролера Windows, він відкриває вікно «Відтворити програму усунення неполадок», щоб усунути цю проблему, але вона не завжди може вирішити цю проблему, і показує, що «усунення неполадок неможливо», повідомлення про помилку на екрані ПК, або, можливо, іноді це також показує, що проблема пов'язана з драйверами.

Рішення проблеми з розпізнаванням аудіо.

Причини виникнення помилки

Помилка «Вихідна аудіопристр не встановлено» може виникнути в будь-якої версії операційної системи Windows, незалежно від того, чи використовуєте ви Windows 10 або Windows 7 на своєму настільному ПК або ноутбуці, а також на серверах. Ось список тих речей, які могли б бути можливими і викликати цю проблему в комп'ютерній системі:

 • Неправильні або застарілі drivers (ймовірність 85%).
 • Неполадки Windows (ймовірність 14%).
 • Несправність звукового роз'єму вашого ПК, ноутбука або материнської плати (1% ймовірності).

І щоб з'ясувати, що це означає і яка з них є основною кореневої причиною для виникнення проблеми зі звуком «Вихідна аудіопристр не встановлено» на Windows 7 і інших, вам дійсно потрібно буде усунути неполадки, тому що без усунення неполадок ніхто не може сказати, яка з них є основною. Отже, давайте подивимося, чому виникають неполадки і як вирішити цю проблему.

Що робити, якщо вихідний аудіопристрій не встановлено

У більшості випадків проблеми пов'язані з пошкодженими drivers ПК, і кращий спосіб підтвердити це - відкрити диспетчер пристроїв Windows, в якому перераховані всі drivers обладнання.

Вирішення проблем з драйверами

Що потрібно робити? Для цього, по-перше, вам потрібно відкрити Диспетчер пристроїв за допомогою команди запуску під назвою «devmgmt.msc», і в разі, якщо ви не знаєте, як відкрити вікно «Виконати», натисніть Windows + R одночасно, і після цього введіть «devmgmt.msc» в діалоговому вікні та натисніть Enter. Коли перед вами відкриється диспетчер пристроїв, вам потрібно перевірити драйвери звуку, щоб знати, що все працює відмінно або, можливо, потрібно полагодити.

Умова 1 - Якщо диспетчер пристроїв показує вам, що звуковий драйвер виглядає нормально, і у вас все ще є ця проблема, то ПК або ноутбук має якісь основні драйвери, пов'язані з цим, які насправді ще не можуть бути ідентифіковані. Або ви можете не соромитися пропустити рішення цієї умови і перейти до наступного, якщо на звукових драйвери ПК є якийсь ненормальний знак. В цьому випадку потрібно завантажити останню версію звукових драйверів ПК, які ви можете встановити після завантаження, щоб все знову стало нормальним. Якщо оновлення драйверів не працює для вас, перейдіть до наступного рішення, щоб продовжити усунення цієї помилки.

Умова 2 - в разі, якщо ви виявили на своєму звуковому драйвері жовту або відключений табличку з написом або, можливо, все звукові драйвери перераховані в списку невідомих в категорії інших пристроїв, то фактично зараз саме час, коли звукові драйвери ПК потребують оновлення. Що робити, якщо драйвери відключені? У разі, якщо ви виявили, що Аудіо драйвери відключені в диспетчері пристроїв, ви можете швидко включити його назад, просто клацнувши правою кнопкою миші на драйвер звуку і вибравши опцію включення, дозволяючи включити драйвери назад в робоче положення.

Що робити, якщо драйвери мають жовтий знак або включені в категорію інших пристроїв? Жовтий або, можливо, хрестик червоного кольору означає, що драйвери пошкоджені, і в разі, якщо звукові драйвери перераховані в категорії «Інші пристрої», це означає, що звукові драйвери ПК на Windows 8 і інших ще не встановлені. В обох випадках вам доведеться встановити останні версії драйверів, але якщо ПК показує жовтий або червоний знак на старих драйверах, то вам слід спочатку видалити старі пошкоджені драйвери, оскільки іноді встановлюються нові останні драйвери. Щоб видалити старі драйвери, спочатку вам потрібно буде натиснути правою кнопкою миші на старих звукових драйвери, і коли з'являться варіанти, виберіть «Видалити», щоб видалити цей драйвер з ПК.

Пошук та усунення несправностей в операційній системі

Якщо установка або оновлення звукових драйверів до останньої не вирішило проблему, в цьому випадку другим за значимістю і головним, що може бути причиною цієї проблеми, є власна операційна система Windows. У більшості випадків якийсь вірус або, можливо, шкідливе програмне забезпечення псує Віндовс, і, в основному, коли шкідливі програми та вірус потрапляють на ПК, він безпосередньо починає атакувати програми і драйвери, щоб заразити нашу систему, і саме тут запускаються компоненти, які і роблять якісь ненормальні речі. Отже, перше, що потрібно зробити, - це просканувати ПК на наявність вірусів. Що робити, якщо видалення вірусу або шкідливого ПО з ПК не спрацювало? В основному, коли шкідливі програми або віруси починають заражати ПК, основною метою, з якою вони починають псувати нашу Windows, є база даних реєстру, оскільки вона є основним контролером операційної системи Windows.

Буває, що антивірусне сканування іноді не показувало заражених файлів на ПК, і все ж у вас виникла ця проблема. Це можливо тільки в тому випадку, якщо операційна система була пошкоджена будь-яким іншим програмним забезпеченням для спаму, яке ви завантажили з Інтернету під час перегляду небезпечного веб-сайту. Щоб виправити проблему з реєстром, вам просто потрібно купити кращий в своєму класі очищувач реєстру, щоб відновити і видалити погані значення з бази даних реєстру. Усі працюючі очищувачі реєстру доступні тільки в платній версії, але перш ніж витрачати гроші, спочатку можна виправити реєстр за допомогою командного рядка Windows, тому що в більшості випадків цю проблему можна вирішити, запровадивши одну команду, і за це вам навіть не потрібно нічого платити.

Використовуйте SFC / SCANNOW для відновлення Windows. Sfc Scan - це відмінна команда, яка запускається в командному рядку, яка може допомогти вам відновити Windows, просто набравши одну команду в командному рядку Windows. Тепер вам потрібно просто набрати команду на CMD і почекати до завершення сканування, і воно відновить більшість файлів Windows, включаючи пошкоджену базу даних реєстру:

 • Відкрийте CMD, як адміністратор.
 • Потім введіть команду «sfc / scannow» і натисніть Enter. Переконайтеся, що ви не закриваєте це вікно CMD, поки перевірка не буде виконана на 100%.
 • Перезавантажте ПК і перевірте його, якщо звук повертається, то це добре, якщо ні, тепер вам потрібно купити Registry Cleaner для операційної системи.

Якщо на ПК немає тюнера або очищувача реєстру, встановіть кращий в своєму класі очищувач на свій ПК, щоб добитися ідеальної продуктивності і безвідмовної роботи системи. Після завантаження програми очищення реєстру просто натисніть кнопку сканування, яка автоматично запустить повне сканування системи, і після цього вона покаже вам кожну невелику проблему, виявлену на ПК. Після цього просто натисніть кнопку «Виправити проблему», щоб відновити все, що відображається перед вами.

У разі, якщо у вас як і раніше є ця проблема на ПК, цілком можливо, що деякі важливі файли Windows були пошкоджені зсередини, і виникла якась проблема, яка як і раніше заважає цим файлам виправитися і працювати правильно. Єдиний спосіб вирішити цю проблему - перевстановити Windows. Іноді трапляється так, що відновлення неможливо. Таким чином, зробити резервну копію і встановити нові Windows на ПК - це кращий варіант, який ви все ще можете спробувати, і, можливо, обов'язково встановіть останні версії драйверів, відповідно до версії операційної системи після того, як установка Windows буде завершена.

Перевірка акустичної системи

Навіть після переустановлення Windows, якщо у вас все ще є ця проблема з ПК, то це 100% помилка, пов'язана з апаратним забезпеченням, але є деякі речі, які ви все ще можете спробувати - відновити звук ПК шляхом усунення неполадок обладнання. Усуньте неполадки пристрою виведення - іноді можливо, що пристрій виведення звуку, яке ви підключили, вже несправне, і Windows пише помилку через це несправного пристрою виведення. Насправді, завжди краще використовувати навушники або беруші в звуковому роз'ємі ПК або ноутбука, щоб перевірити їх внутрішню або зовнішню проблему.

Використовуйте інший звуковий роз'єм (тільки для користувачів настільних ПК). Якщо у вас виникла ця проблема, то ви також можете спробувати використовувати аудіороз'єм на передній панелі ПК, крім задньої панелі, і, якщо ви вже використовуєте роз'єм на передній панелі, ви можете також спробуйте використовувати гніздо на задній панелі, тому що можливо, що все працює нормально, але проблема пов'язана зі зламаним аудіороз'єм. Використовуйте USB Sound Adapter - це зовнішнє обладнання для виведення аудіосигналу, яке ви можете використовувати в USB-порту ПК або ноутбука, тому що ремонт Audio Jack або Audio Chip материнської плати ПК дійсно доріг, але за менш ніж 10 $ ви можете купити звукову карту USB для свого ПК, яка може працювати як на ноутбуках, так і на настільних ПК.

Налаштування пристрою відтворення

Функція звуку в Windows працює тільки при наявності встановленого аудіо в системі, і його відсутність буде перешкоджати нормальному функціонуванню. Іноді користувачі стикаються з помилкою «Вихідна аудіопристр не встановлено», коли вони прокручують покажчик миші на значок звуку, який знаходиться в правому нижньому кутку екрану ПК. Через цю помилку аудіо функція ПК перестає працювати. Ця помилка може виникати в будь-якої версії операційної системи Windows, будь то Windows 7, 8 або 10, залежно від того, що ви використовуєте.

Помилка виникає, коли Windows пошкоджена і стикається з проблемою ідентифікації з пристроєм комп'ютера, або якщо драйвери Windows Sound застаріли або пошкоджені. Це також може статися, якщо звуковий роз'єм комп'ютера придбав будь-яку несправність. Однак, важко визначити точну причину, яка викликає проблеми зі звуком в системі. Значок звуку відображає червоний хрестик на екрані під час помилки, яка вказує, що комп'ютер не може видавати звук в даний час. Багато користувачів Windows часто скаржаться на цю проблему. І якщо ви один з тих, чия звукова система Windows не працює і показує помилку «Вихідна аудіопристр не встановлено», ви можете виправити свій пристрій виведення звуку. Багато методи можуть допомогти вам вирішити цю проблему, щоб функція аудіо знову запрацювала, як і раніше.

Використання функції відновлення системи Microsoft

Для виправлення помилки «Вихідна аудіопристр не встановлено» ви можете використовувати функцію відновлення системи Microsoft або метод відновлення системи. Цей метод є відмінним рішенням для усунення проблеми зі звуком на комп'ютері, щоб знову включити функцію звуку. Якщо в системі немає звуку, а на значку звуку як і раніше відображається повідомлення про помилку «Вихідна аудіопристр не встановлено», за допомогою функції «Відновлення системи Microsoft» відновиться система за час до виникнення проблеми. Цей метод дозволить вам перевірити, якщо відновлення часу вирішить проблему. Однак, якщо ви все ще отримуєте повідомлення про помилку «Вихідний аудіопристрій не встановлено», вам може знадобитися звернутися в сервісний центр для діагностики помилки, пов'язаної з проблемою. Крім того, помилка може щось робити зі звуковою картою ПК, так як це може призвести до припинення роботи звукової системи. В цьому випадку вам може знадобитися видалити або замінити карту на нову.

Переінсталюйте драйвер пристрою

Це одне з дуже ефективних і дієвих рішень для виправлення пристрою зі звуковою платою, на якому встановлена ​​помилка на комп'ютері Windows. У цьому рішенні спочатку необхідно видалити поточний пошкоджений звуковий драйвер, а потім заново встановити його з веб-сайту Microsoft. Дотримуйтесь кроків:

 1. По-перше, відкрийте диспетчер пристроїв і натисніть на ту ж опцію управління звуком і грою.
 2. Потім клацніть правою кнопкою миші встановлений драйвер, присутній там. Натисніть на «Видалити драйвер пристрою».
 3. Тепер перезавантажте комп'ютер і знову відкрийте диспетчер пристроїв.
 4. Потім клацніть правою кнопкою миші на порожній правій частині цього вікна. Після цього натисніть кнопку «Сканувати зміни обладнання», щоб визначити доступні драйвери звуку.
 5. Якщо є драйвери, клацніть їх правою кнопкою миші і виберіть «Встановити». Якщо драйвери відсутні, завантажте драйвер звукового пристрою з офіційного сайту.

Повторно включити аудіопристр

Повторно включивши функцію аудіо, ви можете позбутися від помилки «Вихідна аудіопристр не встановлено», тому виконайте наступні дії:

 1. Спочатку натисніть клавіші Windows + R, щоб запустити команду «Виконати». Введіть «devmgmt.msc» у вікні «Виконати» і натисніть «ОК».
 2. Потім знайдіть в списку параметр «Звукові, відео та ігрові контролери» і натисніть на нього, щоб розгорнути список.
 3. Тепер натисніть кнопку «Включити», коли з'явиться спливаюче вікно, щоб знову включити аудіопристр.

Використовуйте Scannow, щоб виправити драйвер

Це ще одне рішення, яке пробували багато користувачів, і в значній мірі цей метод вирішує встановлену помилку пристрою No audio output.

 1. Спочатку введіть cmd в меню пошуку Cortana. Коли в результатах пошуку Cortana з'явитися запрошення командного рядка, клацніть її правою кнопкою миші. Потім, коли відкриється спливаюче вікно на Cortana, натисніть «Запуск від імені адміністратора».
 2. Тепер з'явиться підтвердження UAC. Натисніть «Так», щоб рухатися далі.
 3. Напишіть команду sfc / scannow і натисніть Enter.
 4. Ця команда запустить процес сканування і виявить наявність проблем з драйвером або реєстром.

Оновити застарілі драйвери аудіо

Проблема зі звуком, яка відображає помилку «Вихідна аудіопристр не встановлено», також може бути викликана наявністю застарілих драйверів в комп'ютерній системі, які необхідно замінити. Для цього методу ви можете використовувати інструмент Driver Easy, який автоматично просканує потреби драйверів системи і знайде відповідні драйвери. Як випливає з назви, Driver Easy дозволяє вам легко уникнути складного завдання пошуку правильного драйвера, який буде відповідати потребам комп'ютера, а потім завантажити його. За допомогою Driver Easy ви можете оновити застарілі драйвери, виконавши такі дії:

 • По-перше, завантажити та встановити Driver Easy в системі.
 • Потім відкрийте Driver Easy і виберіть опцію «Сканувати зараз». Driver Easy тепер автоматично просканує комп'ютер і виявить наявність будь-яких неправильних драйверів.
 • Потім натисніть на опцію «Оновлення», розташовану трохи нижче опції «Сканування», щоб завантажити і встановити правильні драйвери для системи.

Ви також можете натиснути опцію «Оновити все», щоб завантажити останню версію всіх драйверів, які застаріли або відсутні на ПК і не сумісні з функціями системи. (Для опції «Оновити все» вам необхідно мати Pro-версію інструменту Driver Easy, за яку вам доведеться заплатити).

Змінити звукову карту

Іноді при установці пристрою без аудіовиходу може виникнути помилка через будь-якої проблеми з апаратним забезпеченням комп'ютера, що означає, що звукова карта в системі може бути пошкоджена. Тому, щоб випробувати цей метод, ви можете звернутися до фахівця з комп'ютерів або в сервісний центр, щоб замінити звукову карту, так як ви не зможете зробити це самостійно, не знаючи апаратного забезпечення.

Відновити пошкоджену базу даних реєстру Windows

Іноді база даних реєстру Windows пошкоджена через наявність на комп'ютері будь-якого вірусу або шкідливого ПЗ. Ці віруси або шкідливі програми можуть активно нашкодити комп'ютеру. Таким чином, якщо база даних реєстру Windows заражена через це, у вас будуть проблеми з драйверами навіть з останніми звуковими драйверами, і будуть відображатися такі помилки, як «Вихідна аудіопристр не встановлено». Таким чином, ви можете вибрати будь-який сторонній інструмент з безлічі доступних на ринку, оскільки він може повністю усунути проблеми з реєстром. Ви можете вибрати інструмент очищення реєстру, так як він допоможе вам відновити його.

Додати нове аудіопристрій

Для устранения ошибки «Выходное аудиоустройство не установлено» перейдите в окно диспетчера устройств. Затем нажмите на кнопку «Звук, видео и игровые контроллеры», чтобы развернуть список. Затем для добавления аудиоустройства выполните следующие действия:

 1. Откройте окно диспетчера устройств, нажав кнопку меню, затем выберите «Действие»/«Добавить устаревшее оборудование».
 2. Затем нажмите «Далее» в окне «Добро пожаловать в мастер установки оборудования», затем выберите опцию «Поиск обновлённого программного обеспечения драйвера автоматически» и снова выберите «Далее».
 3. В этом методе, если аудиоустройство не найдено, мастер поможет вам выбрать аудиоустройство, которое вы хотите добавить. Снова выберите «Звук, видео и игровые контроллеры» и нажмите кнопку «Далее».
 4. После этого на компьютере появится звуковое устройство, и вы можете выбрать его и нажать «Далее», чтобы завершить этот процесс.

Средство устранения неполадок аудио

Microsoft Windows, будь то 7, 8 или 10, имеет уникальную функцию, которую вы можете использовать в качестве средства устранения неполадок со звуком. Эта функция предназначена для автоматического обнаружения проблем, связанных с аудио и звуковыми устройствами. Чтобы использовать эту функцию устранения неполадок со звуком для исправления ошибки «Выходное аудиоустройство не установлено», выполните следующие действия:

 1. Щёлкните правой кнопкой мыши значок звука системы, который показывает красный крест и ошибку. Этот значок расположен в нижней правой части экрана. Теперь нажмите на опцию «Устранить проблемы со звуком».
 2. Функция устранения неполадок со звуком автоматически сканирует компьютер на наличие проблем со звуком. Дайте время, чтобы процесс завершился, так как он займёт несколько минут.
 3. После того, как вы закончили процесс устранения неполадок, он отобразит результат и внесёт изменения в систему.
 4. Теперь вы можете проверить, работает ли звуковая система или нет.
 5. Однако, если звук всё ещё не работает и отображается ошибка «Выходное аудиоустройство не установлено», вы можете нажать кнопку «Дополнительные параметры» в окне результатов поиска и устранения неисправностей. Вы можете перейти к другому способу переустановки аудио драйвера на ПК.

Службы Windows Audio

Если компьютер с Windows не может воспроизводить аудио сервисы, вы можете получить сообщение об ошибке «Выходное аудиоустройство не установлено». Поэтому для устранения ошибки вам необходимо проверить звуковую систему на компьютере, выполнив следующие действия:

 1. Перейдите в меню поиска Cortana, введите службы и нажмите на него, когда оно появится. Запустите его от имени администратора.
 2. Теперь откроется окно «Службы», в котором найдите два окна. Это Windows Audio и Windows Audio Endpoint Builder. (Эти аудио-сервисы доступны на компьютере с Windows 10, поэтому, если вы используете другую версию Windows, вы можете искать другие аудио-сервисы, в зависимости от вашего оборудования).
 3. Когда вы увидите эти окна, убедитесь, что они находятся в рабочем режиме и также работают автоматически.

Если они работают правильно, попробуйте другой метод для устранения ошибки «Выходное аудиоустройство не установлено».

Перезагрузите компьютер

Иногда ошибка «Выходное аудиоустройство не установлено» может быть вызвана изменением конфигурации вашего оборудования во время загрузки Windows, так как это создаёт проблемы с оборудованием, таким как аудиоустройства. Чтобы предотвратить повторение этой проблемы, необходимо прекратить подключение или удаление любой части вашего компьютера, например, мыши, клавиатуры или принтера, во время загрузки компьютера. Вы можете подключить или удалить их после того, как Windows завершит процесс загрузки. Поэтому, если вы перезагрузите компьютер, это поможет Windows снова восстановить конфигурацию оборудования и решит проблему отсутствия звука.