HDD Regenerator: функціонал і використання можливостей програми

Серед усіх можливих способів зберігання даних, незважаючи на їх велику різноманітність, жорсткий диск і сьогодні не втрачає своєї популярності. Не кожен ризикне заливати в хмару важливі відомості, якими б привабливими здавалися умови використання сервісу, зовнішні носії також не завжди підходять під певні завдання, багато користувачів вважають за краще зберігати особисту інформацію на внутрішніх накопичувачах зважаючи надійності пристроїв. При цьому і HDD схильні несправностей, що в багатьох випадках провокує збої в роботі операційної системи, встановленої на диску, або відсутність доступу до призначених для користувача даних. Ні той, ні інший варіанти неприйнятні, тому питання потребує негайного вирішення. У разі повної відмови жорсткого диска все простіше, його необхідно буде замінити, але найчастіше користувачі стикаються з проблемою битих секторів, що не зчитуються. Для діагностики та відновлення вінчестера використовується спеціалізований софт. Одне з найбільш вдалих програмних рішень - HDD Regenerator.

Налагодження та робота з програмою HDD Regenerator.

Для чого потрібна програма

Додаток HDD Regenerator є простим і ефективним інструментом відновлення збійних секторів і поверхні магнітного жорсткого диска. Софт використовує спеціальний алгоритм перемагничивания поверхні, при цьому структура даних, записаних на диску, залишається колишньою. Вінчестер або Hard Disk Drive, будучи механічним пристроєм, що складається з декількох круглих пластин, електроприводу і головки зчитування / запису інформації, з часом зношується. Диски, виготовлені з магнітного матеріалу, на який наноситься інформація, в процесі роботи HDD обертаються на високій швидкості, а головка рухається над їх поверхнею, виконуючи обробку даних. У разі, коли деякі ділянки втратили свої властивості, запис на них стає неможливою, а зчитування раніше записаних файлів не здійснюється.

Програма HDD Regenerator може виявляти пошкоджені області на диску і відновлювати. При виявленні невиправних помилок секторів завдання полягає в перепризначення адреси збійної осередки пам'яті (присвоюється одне із зарезервованих значень). Таким чином, запис не здійснюватиметься на биті сектори, що трохи зменшить розмір жорсткого диска, але і знизить ймовірність помилок. В ході глибокого сканування софт виявляє і усуває проблеми з поверхнею, за допомогою HDD Regenerator виконується повна регенерація поверхні шляхом використання алгоритму перемагнічування. Використовувати додаток можна також для діагностики цифрових носіїв (USB-флешок, карт пам'яті, SSD і ін.).

Основні функції програми

Софт відрізняється тим, що сканування виконується на фізичному рівні, що забезпечує взаємодію з нерозпізнаними, Неформатована HDD і всіма популярними файловими системами. На носії, що підлягає відновленню, зберігаються всі наявні дані. Після установки софта доступна можливість створення завантажувального CD / DVD або флешки, з метою застосування в разі неможливості завантаження операційної системи. Розробником з кожним оновленням вдосконалюється функціонал продукту, остання версія HDD Regenerator 2018 пропонує всебічну діагностику і відновлення вінчестера. Основними можливостями програми є:

 • Низькорівневий доступ для діагностики фізичної поверхні HDD.
 • Виявлення та лікування битих секторів, перевірка на наявність помилок і їх виправлення в автоматичному режимі.
 • Виявлення фізичних ушкоджень поверхні HDD, усунення виявлених проблем, регенерація методом перемагничивания.
 • Можливість призупинити процес відновлення при необхідності.
 • Моніторинг стану жорсткого диска в реальному часі, оповіщення про зміни.
 • Функція SMART дозволяє оцінити поточний стан HDD, час роботи тощо.
 • Виведення інформації про HDD (загальні характеристики, температура, пристрої, ступінь фрагментації та інші дані).
 • Детальна статистика виконаних процедур.
 • Створення завантажувального носія для застосування в тих ситуаціях, коли внаслідок проблем з HDD неможливо завантажувати систему. При запуску з накопичувача старт і функціонування програми здійснюються в режимі DOS.
 • Можливість роботи в Windows-середовищі, незалежно від версії ОС (починаючи з XP).

Користуватися програмою будь-який з версій, будь то HDD Regenerator 2011, 2016-2017 або 2018 просто. Завантажити софт можна в умовно безкоштовному варіанті, але для використання всіх можливостей необхідна активація. При наявності ліцензійної ключа HDD Regenerator користувачеві буде доступний повний функціонал на необмежений термін. Програма HDD Regenerator має зручний і зрозумілий інтерфейс, неперевантаженість численними підміню і зайвими елементами, підтримується російська мова, функціонал простий в освоєнні, що дозволяє користуватися інструментом навіть малодосвідченому користувачеві.

Установка HDD Regenerator

Щоб скористатися можливостями софта, запускаючи його з флешки або в середовищі Windows, для початку потрібно скачати дистрибутив і встановити HDD Regenerator на комп'ютер. Ключ і русифікатор йдуть в архіві разом з інсталятором. В цілому, процедура аналогічна інсталяції будь-якого іншого ПО, тому складнощів з цим не виникає. Виконуємо наступні дії:

 • Викачуємо програму і запускаємо інсталятор.
 • Майстер установки підготує додаток до інсталяції, після чого натисканням кнопки «Next» починаємо процедуру.
 • Погоджуємося з умовами, зазначивши потрібний пункт, і тиснемо «Next».
 • За замовчуванням програма буде встановлюватися в папку Program Files, розташовану на системному диску, при бажанні шлях установки можна змінити, вказавши іншу директорію. Тиснемо «Next» і чекаємо виконання процедури.
 • Якщо поставити галочку в пункті «Launch the program», програма запуститься при натисканні кнопки «Finish». На робочому столі також з'явиться іконка програми.

Запустити HDD Regenerator можна прямо з середовища Windows або записати на зовнішній накопичувач для запуску з нього.

Як користуватися HDD Regenerator

Завдяки зрозумілому інтерфейсу, необтяжених великою кількістю налаштувань, і зручною системою навігації працювати з програмою нескладно навіть без русифікатора. Є кілька варіантів запуску софта: з ярлика на робочому столі, з флешки або оптичного диска. Розглянемо докладніше, як правильно користуватися програмою HDD Regenerator. Інтерфейс пропонує кілька вкладок, при переході на кожну з них доступні функції, що дозволяють перевірити і відновити жорсткий диск, а також записати софт на носій.

тестування SMART

Технологія дозволяє діагностувати HDD, що слід виконувати перед процедурою відновлення. Цілком можливо, що жорсткий диск повністю справний і причина помилок операційної системи або інших програмних проблем зовсім не в ньому. Для цього йдемо в розділ SMART, програма проаналізує стан HDD і виведе на екран інформацію про працездатність вінчестера. Якщо в статусі ви побачите стан, що відрізняється від «Ок», то потрібно виконати процедуру відновлення.

Як відновити жорсткий диск

У вікні програми ви побачите пропозицію сканування вінчестера, а також створення завантажувальних накопичувачів. У разі, коли потрібно виконати усунення пошкоджень жорсткого диска, необхідно виконати кілька кроків. Для початку слід закрити всі активні програми, крім HDD Regenerator, і завершити процеси. Інструкція по відновленню:

 • Йдемо в розділ «Regeneration» ( «Відновлення») і вибираємо зі списку «Start Process under Windows» ( «Запуск процесу для Windows»).
 • У наступному вікні необхідно вибрати вінчестер, щоб HDD Regenerator почав процедуру його відновлення, після чого натиснути «Start Process».
 • Відкриється вікно з призначеним для користувача інтерфейсом на основі введення текстових команд з клавіатури і текстового виведення результатів. Щоб вибрати з переліку доступних дій тип сканування і відновлення диска, натискаємо «2» на клавіатурі (Normal scan) і клавішу введення.
 • Тепер тиснемо «1» (Scan and repair) і Enter для перевірки і виправлення знайдених пошкоджених секторів.
 • У новому вікні потрібно вибрати стартовий сектор натисканням «1» і клавіші введення, після чого буде запущений процес сканування на помилки, прогрес якого відображається у вікні програми. Якщо в ході перевірки будуть виявлені помилки, HDD Regenerator їх виправить. Процес займе деякий час. По завершенні процедури користувачеві надається звітна інформація про проведену роботу (кількість пошкоджених секторів, виправлених і не підлягають відновленню).

Як записати флешку

Програма також пропонує можливість створення завантажувального USB-флешки або диска. Для здійснення процедури підключаємо флешку до порту USB на комп'ютері або ноутбуці і виконуємо наступні дії:

 • У головному вікні програми HDD Regenerator тиснемо кнопку «Bootable USB Flash».
 • Вибираємо флешку, яку слід зробити завантажувального (якщо до девайсу підключено кілька USB-пристроїв, вони відобразяться списком) і тиснемо «Ок».
 • З'явиться попереджувала віконце, в якому стверджується, що вся інформація з USB-накопичувача буде стерта, погоджуємося з цим, підтвердивши дію кнопкою «Ок».

Після закінчення процесу у вас буде завантажувальний накопичувач, куди можна скопіювати програму для завантаження з можливістю лікування поза операційної системи комп'ютера.

Створення завантажувального диска

Процедура аналогічна попередній, тільки для запису диска необхідно вставити CD / DVD диск в дисковод і натиснути в головному вікні програми кнопку «Bootable CD / DVD». Далі вибирається необхідний диск і натисненням «Ок» запускається процес. Для застосування програмних засобів з завантажувального накопичувача, будь то флешка або диск, необхідно в BIOS вказати пріоритет завантаження з знімного носія.

Переваги і недоліки

Програмне рішення HDD Regenerator надає користувачеві можливість самостійно впоратися з проблемами, що виникли з HDD, не вдаючись до послуг фахівців сервісу. Серед переваг софта:

 • Інтуїтивно зрозумілий, зручний інтерфейс і простота застосування (навіть в англомовному варіанті).
 • Підтримка російської мови.
 • Робота в ОС Windows будь-якої версії, починаючи з XP і незалежність від файлової системи.
 • Можливість роботи як в середовищі Windows, так і поза нею (за допомогою завантажувального накопичувача).
 • Відновлення пошкоджених секторів.
 • Перегляд статистики про відновлених секторах вінчестера.
 • Відстеження стану HDD в реальному часі.
 • Створення повноцінного завантажувального пристрою з оптичного диска або флешки.
 • Можливість поставити процес сканування вінчестера на паузу, щоб потім повернуться до процедури.
 • Безпека процедури відновлення для призначених для користувача даних.

До недоліків можна віднести наступні моменти:

 • Повна версія продукту платна.
 • Відсутність російського інтерфейсу в офіційному релізі.

При цьому можна використовувати і безкоштовну версію, її функціоналу цілком вистачить для основних завдань, а для бажаючих користуватися програмою з російським інтерфейсом не важко використовувати русифікатор.

Як бачите, нічого складного в роботі з HDD Regenerator немає, займатися поглибленим вивченням налаштувань не потрібно. За допомогою даного софта ви зможете відновити працездатність жорсткого диска без особи зусиль всього в кілька кліків, а також створити завантажувальний накопичувач, що дуже виручає в разі форс-мажору.