Виправлення помилки 0х80070308 при оновленні Windows

Ця помилка може вразити навіть найдосвідченіших користувачів ПК, тому що виникає вона зазвичай раптово. Можливо, ви працюєте над документом або просто розмовляєте з ким-то онлайн, і раптом з'являється помилка поновлення 0x80070308. Отже, що ви можете зробити, щоб це виправити? Ми покажемо вам, як нижче.

Методика усунення помилки 0x80070308 при установці оновлень Windows.

Основні причини виникнення помилки 80070380 при оновленні Windows:

 • Мережеві і інтернет-з'єднання. Якщо ви отримуєте повідомлення про помилку Windows Update 80070380, вам спочатку потрібно переконатися, що у вас добре сполучення з інтернетом. Ви можете відновити мережеве з'єднання, що можна зробити, клацнувши правою кнопкою миші мережеве з'єднання на панелі управління і вибравши «відновити».
 • Проблеми з сервером Microsoft. Існує також ймовірність того, що сервери Microsoft недоступні. Перш ніж робити які-небудь серйозні зміни у вашій системі, вам, ймовірно, слід почекати кілька годин, щоб перевірити, чи зникне помилка сама по собі. Якщо ви не отримали повідомлення про помилку через деякий час, можливо, це сталося через те, що сервери Microsoft були недоступні, і з тих пір помилка була усунена.
 • Проксі-сервери і брандмауери. Ви також можете отримувати помилки служби Windows Update, якщо використовуєте проксі-сервер для підключення до Інтернету або якщо ваше з'єднання проходить через сторонній брандмауер. Теоретично ви також можете отримати проблеми з підключенням через вбудований брандмауер Windows, але зазвичай за умовчанням він відкритий для оновлень. Кращий спосіб перевірити, чи викликає проблему брандмауер, - тимчасово відключити його. Потім почекайте, щоб побачити, чи зникне проблема з оновленням. При необхідності ви можете виконати оновлення Windows вручну, щоб перевірити працездатність виключення брандмауера. Той же принцип застосовується до проксі-сервера. Вимкніть проксі-сервер і підключіться безпосередньо до Інтернету, щоб подивитися, чи вирішить це проблему.
 • Віруси і шкідливі програми. Ще одна причина виникнення помилок служби Windows Update - зараження комп'ютера вірусом або шкідливим програмним забезпеченням. Якщо ви випробували всі рішення і у вас все ще виникають труднощі, використовуйте антивірусне програмне забезпечення або антивірусне програмне забезпечення і виконайте повну перевірку.

Виправлення проблем в редакторі реєстру

Всякий раз, коли користувач встановлює програмне забезпечення / додаток, апаратне забезпечення або драйвер пристрою для знову підключеного апаратного забезпечення в комп'ютерній системі на базі Windows, їх основні параметри конфігурації зберігаються у вигляді ключів і значень в певному системою центральному ієрархічному сховище бази даних, яке називається реєстр Windows. Під час використання програмного або апаратного забезпечення зміни, внесені в ці конфігурації, оновлюються в реєстрі. Крім того, зміни, внесені в налаштування панелі управління, асоціації файлів, компоненти Windows і т. Д. Під час використання комп'ютера, також оновлюються в реєстрі.

Програмне забезпечення та системні компоненти витягують свою останню конфігурацію з реєстру під час виконання, щоб продовжити свою роботу відповідно до настройками поточним користувачем. Реєстр також служить індексом роботи ядра, виявляючи інформацію про час виконання системи. Реєстр є критичним фактором, що визначає стабільність, надійність і продуктивність комп'ютера. Більшість проблем з комп'ютером викликано помилками системного реєстру. Невірні ключі реєстру, залишені в якості слідів додатками, які більше не використовуються або видаляються з комп'ютера і т. Д., Можуть викликати проблеми, в тому числі погіршення продуктивності системи з точки зору швидкості роботи, надійності і т. Д., Збої, зависання і т.д.

мета

Реєстр Windows служить архівом для збору і зберігання параметрів конфігурації компонентів Windows, встановленого обладнання / програмного забезпечення / додатків і багато чого іншого. Компонент Windows, апаратне або програмне забезпечення витягує записи реєстру або пов'язані з нього ключі при кожному запуску. Він також змінює записи реєстру або відповідні йому ключі в ході виконання. Коли ключі додаються до реєстру, дані сортуються як специфічні для комп'ютера або користувача дані для підтримки декількох користувачів.

Місце знаходження

В операційних системах на базі Windows NT, таких як Windows XP, 2000 і 2003, файли реєстру зберігаються в папці WindowsSystem32Config. Ці файли називаються:

 • Software;
 • System;
 • SAM;
 • Security;
 • Default;
 • UserDiff.

Ці файли не мають розширення. Крім того, в папці Documents and Settings, що відповідає кожному користувачеві системи, зберігається ще один файл реєстру з ім'ям NTuser.dat. У файлі NTuser.dat зберігаються всі налаштування, специфічні для певного користувача. Ці настройки перевизначають настройки системи за умовчанням при вході користувача в систему.

Як можуть виникнути проблеми з реєстром

Реєстр Windows продовжує накопичувати велику кількість небажаних, застарілих і неправильних даних, які в основному залишаються невстановленими програмами. Найбільш поширені причини накопичення непотрібних записів:

 • Часта установка і видалення програм, зокрема відео, аудіо, фото, графіки та ігор;
 • Перегляд інтернет-сайтів, які автоматично встановлюють такі компоненти, як Active X, і доступ до небажаних повідомлень з шкідливими вкладеннями;
 • Додавання занадто великої кількості програм в систему;
 • Часта зміна налаштувань панелі управління;
 • Часта зміна устаткування, жорсткого диска, пам'яті, джойстиків, монітора, принтера або сканера;
 • Установка програм з вбудованими шпигунськими компонентами;
 • Віруси, трояни і реєстратори ключів і т. Д.
 • Накопичення занадто великої кількості непотрібних записів з плином часу збільшує розмір реєстру і робить його фрагментованим і пошкодженим.

Як проблеми з реєстром впливають на вашу систему

Реєстр Windows, розмір якого збільшується через накопичення непотрібних записів, фрагментованих і пошкоджених через слідів, залишених неправильно віддаленими програмами, призводить до:

 • Погіршення продуктивності комп'ютерної системи. Швидкість роботи системи буде значно знижена, оскільки кожному активному процесу / додатку потрібно більше часу для звернення до реєстру і отримання / зміни його записи. Проблема тайм-ауту також призводить до частих повідомлень про помилки програми;
 • Зниження надійності. Активний процес / додаток може не мати доступу до відповідного запису реєстру через фрагментації збільшеного розміру, що призводить до несподіваного завершення роботи програм. Це змушує користувача втрачати будь-які незбережені дані;
 • Зниження стабільності. Фрагментований, повільний реєстр вимагає багато часу для виконання запитів, надісланих йому активними програмами та апаратними пристроями, і викликає зависання системи і перезавантаження;
 • Системний збій. Надмірне пошкодження реєстру може навіть зробити систему не завантажується.

Навіщо вам очищувач реєстру

Коли ви помітите зниження швидкості роботи вашого комп'ютера, багаторазові зависання або тривалий час запуску, ви можете сприймати це як початок погіршення стану реєстру. Ваш реєстр потребує очищення, це означає, що застарілі, небажані і недійсні записи повинні бути ідентифіковані з вашого реєстру і видалені. Ви можете вручну відредагувати свій реєстр і усунути ці проблеми самостійно, якщо ви фахівець з комп'ютерів. Як застереження виконати очистку реєстру за допомогою редактора не так просто і безпечно. Імовірність випадкового зміни або видалення запису реєстру, життєво важливою для нормальної роботи вашої системи, незрівнянно вище, ніж вірогідність видалення запису, яка буде фактично вилучена. Ваша система може бути непоправно пошкоджені.

Завжди рекомендується використовувати програмне забезпечення Registry Cleaner регулярно, щоб привести в порядок системний реєстр. Очищувач реєстру сканує ваш реєстр і виявляє небажані записи, які будуть видалені. Він видаляє непотрібні записи тільки після вашого підтвердження і залишає важливі записи реєстру недоторканими. Це гарантує, що ви зможете відновити працездатність ваших систем в кілька кліків миші, не побоюючись пошкодження вашої системи. Там немає шансів для видалення будь-яких важливих записів і, отже, інструмент є безпечним.

Переваги використання очищувача реєстру

Програма очищення реєстру не тільки сканує системний реєстр на предмет виявлення і очищення будь-яких небажаних записів реєстру, але також дефрагментує системний реєстр, роблячи його компактним і звільняючи місце на жорсткому диску. Активні процеси / додатки мають можливість безперешкодного доступу до відповідних записів реєстру, як для отримання параметрів конфігурації, так і для зміни їх в процесі виконання. Швидкість роботи системи збільшується, і система відновлюється до найвищого рівня продуктивності. Прикрих повідомлень про помилки можна уникнути.

 • Активні процеси / додатки можуть швидко і без проблем звертатися до відповідного реєстру, уникаючи несподіваного завершення програм. Користувачам не потрібно втрачати будь-які незбережені дані, і система стає більш надійною.
 • Чистий, компактний і швидкий реєстр може оперативно обслуговувати запити, що посилаються йому активними програмами та апаратними пристроями, уникаючи зависань системи і перезавантаження. Це додає стабільності системі.
 • Нещодавно встановлені програми можуть легко створювати записи реєстру і зберігати їх параметри конфігурації в чистому реєстрі.

Профілактика краще лікування. Замість того, щоб чекати, поки ваш реєстр збере сміття і очистить його, регулярне очищення з певною частотою постійно підтримує працездатність системи. Програмне забезпечення Registry Cleaner пропонує засоби планування, в яких ви можете налаштувати сканування за розкладом і очистити реєстр. Навіть якщо ви забудете запустити очищення реєстру, програма очищення реєстру автоматично запустить сканування і очистить його в запланований час. Регулярне чищення вашого реєстру не дає можливості для пошкодження, і ваша система буде повністю захищена від збою системи. Програма очищення реєстру також виконує резервне копіювання системного реєстру перед виконанням кожного очищення, надаючи вам можливість повернути вашу систему на ранню стадію, в разі необхідності.

Крім очищення реєстру, деякі програми очищення реєстру також допомагають оптимізувати продуктивність вашої системи. Однією з причин повільного запуску і зниження швидкості роботи ваших систем, крім проблем з реєстром, є кількість програм, що запускаються. Незважаючи на те, що існують певні програми запуску, які необхідні для роботи вашого комп'ютера, деякі з них зазвичай настроюються для завантаження при запуску цих програм. Ці програми зазвичай не потрібні до тих пір, поки ви фактично не використовуєте додаток, до якого вони належать, а в решту часу вони запускаються у фоновому режимі без необхідності, споживаючи системні ресурси. Ви можете використовувати команду msconfig для вибору програм, які будуть завантажені під час запуску, але знову ж таки, це не просто і безпечно.

Отже, якщо при спробі оновлення Windows 7 ви стикаєтеся з помилкою 80070380:

 • Відкрийте Regedit і перейдіть до HKLM \ COMPONENTS;
 • Видаліть значення PendingRequired;
 • Натисніть Так, коли з'явиться запит, потім закрийте Regedit.

Тепер знову запустіть Windows Update. Проблема повинна бути усунена. В іншому випадку переходьте до наступних методів усунення неполадок.

Перевірка і налагодження системи

Перш ніж приступити до вирішення будь-якої проблеми з комп'ютером на базі Віндовс 7, завжди рекомендується сканувати і усувати будь-які основні проблеми, що впливають на здоров'я і продуктивність вашого ПК:

 1. Завантажте інструмент відновлення і оптимізації ПК (RegCure Pro для Windows 10, Windows 8, Windows 7, Win XP, Vista - Microsoft Gold Certified).
 2. Натисніть "Почати сканування», щоб знайти проблеми реєстру Windows, які можуть викликати проблеми з ПК.
 3. Натисніть «Відновити все», щоб виправити всі проблеми.

Налаштування щотижневих (або щоденних) автоматичних перевірок допоможе запобігти системні проблеми і забезпечити швидку і безвідмовну роботу вашого ПК. Помилка оновлення 0x80070308 зазвичай викликається неправильно налаштованими системними файлами, які створюють помилки реєстру у вашій операційній системі.

Помилки Windows можуть привести до зависання програми, зниження продуктивності ПК, збоїв системи, зависання комп'ютера і багато чому іншому. Помилки реєстру зазвичай виникають, коли нові програми встановлюються поверх старих без їх повного видалення. Це може привести до збоїв реєстру і повідомленнями про помилки. Інша потенційна причина цих повідомлень про помилки може виходити від шкідливих програм, таких як рекламне, шпигунське ПЗ і віруси. Ось кілька способів виправити помилку поновлення 0x80070308.

RegCure Pro

Одне з кращих рішень для моніторингу системи і виправлення несправностей.

 • Після завершення завантаження встановіть програму, натиснувши «Виконати» або «Так».
 • Після відкриття RegCure Pro, натисніть на вкладку «Сканування системи»
 • Коли сканування буде завершено, просто виберіть «Виправити все», і все готово!

Plumbytes

Іноді ваш комп'ютер буде працювати повільно через шпигунський, рекламного і шкідливого ПЗ, про який ви навіть не підозрювали. Ось чому ми завжди рекомендуємо проводити ретельне сканування для перевірки.

 • Скачайте і встановіть Plumbytes
 • Виберіть «Так» і потім натисніть «Зберегти» або «Виконати»
 • Після установки Plumbytes відкриється. Виберете вкладку «Сканування системи». Запустіть повне сканування системи і вивчіть результати. Якщо загрози виявлені, просто виберіть «Виправити загрози».

Ось і все, ви закінчили. Ваш комп'ютер тепер буде захищений від будь-яких подальших шпигунських, шкідливих і рекламних програм.

Перевірка актуальності драйверів

Драйвер - це програмне забезпечення, яке допомагає апаратному та програмному забезпеченню комп'ютера взаємодіяти один з одним. Оновлення драйверів пристроїв виконати досить легко. Відвідайте веб-сайт виробника вашого комп'ютера і знайдіть його модель. Як тільки ви знайдете його, шукайте останні версії драйверів пристроїв. Скачайте всі з них. Встановіть їх один за іншим і перезапустіть, коли буде запропоновано. Ви також можете використовувати додаткове програмне забезпечення, наприклад, DriverAgent, для оновлення всіх драйверів без особливих зусиль. Софт гарантує, що всі драйвери вашого ПК будуть оновлені і працюють без збоїв.

Налагодження за допомогою настройки служби

Служби Windows є основним компонентом операційної системи Microsoft Windows і дозволяють створювати і управляти тривалими процесами. На відміну від звичайного програмного забезпечення, яке запускається кінцевим користувачем тільки при вході в систему, служби Windows можуть запускатися без втручання користувача і можуть продовжувати працювати ще довго після виходу користувача з системи. Служби працюють у фоновому режимі і зазвичай включаються при завантаженні машини. Розробники можуть запускати сервіси, створюючи додатки, які встановлюються як служби, що ідеально підходить для використання на серверах, коли потрібна тривала робота без втручання інших користувачів в тій же системі. Сервіси керують широким спектром функцій, включаючи мережеві підключення, звук динаміка, резервне копіювання даних, облікові дані користувача і кольору дисплея. Служби Windows виконують ту ж функцію, що і процеси UNIX.

Що таке диспетчер управління службами Windows

Служби Windows управляються через панель диспетчера служб. На панелі відображається список служб, а для кожної - ім'я, опис, стан (запущено, зупинено або припинено) і тип служби. Подвійне клацання по сервісу розкриває його властивості більш докладно. Ви можете зупинити, призупинити, запустити, відкласти запуск або відновити кожну послугу в залежності від ситуації. Ви також можете змінити механізм запуску (ручний або автоматичний) або вказати обліковий запис.

Служби Windows в цілому поділяються на три категорії в залежності від дій і додатків, якими вони управляють: локальні служби, мережеві служби і система. Сторонні додатки, такі як антивірусне програмне забезпечення, також можуть встановлювати свої власні служби. Служби можуть бути видалені користувачем з правами адміністратора, але оскільки це може привести до нестабільної роботи операційної системи, це слід робити тільки при необхідності і з обережністю.

Відмінності між службами Windows і звичайними додатками

Механизм запуска – обычное приложение запускается вручную конечным пользователем с рабочего стола или из меню «Пуск». Примеры включают веб-браузеры, программное обеспечение для редактирования документов и программы для чтения PDF. Службы Windows запускаются при включении машины. Однако обратите внимание, что обычные приложения могут быть добавлены в папку «Автозагрузка» в меню «Пуск», и в этом случае они будут запускаться автоматически после завершения загрузки операционной системы. Пользовательский интерфейс – в отличие от обычных приложений, службы Windows не имеют пользовательского интерфейса; они работают в фоновом режиме, и пользователь не взаимодействует с ними напрямую. Служба Windows не останавливается, когда пользователь выходит из компьютера; регулярное приложение будет.

Несколько экземпляров – на устройстве работает только один экземпляр службы Windows. Обычные приложения могут разрешать несколько копий, если несколько пользователей вошли в систему на одном компьютере. Права администратора – службы Windows обычно запускаются с правами администратора, даже если пользователь, не являющийся администратором, вошёл в систему и использует компьютер. Средняя служба Windows имеет больший контроль над машиной по сравнению с обычным приложением.

Примеры служб Windows

Служба Active Directory – это служба Microsoft, разработанная для сетей Windows. Она включена по умолчанию в большинстве систем Microsoft Windows Server. Active Directory контролирует централизованное управление доменом и функциями, связанными с идентификацией. Служба предварительной выборки и Superfetch – ускоряет запуск операционной системы и приложений за счёт кэширования в ОЗУ часто используемых файлов, библиотек и компонентов приложения. Это осуществляется путём мониторинга использования и поведения приложения. Фоновая интеллектуальная служба передачи – эта служба облегчает регулирование приоритетов и асинхронную передачу файлов между компьютерами через свободную полосу пропускания. Она играет ключевую роль в доставке обновлений программного обеспечения с серверов клиентам, а также в передаче файлов в приложениях мгновенного обмена сообщениями Microsoft.

DNS Client Service – эта служба разрешает доменные имена в IP-адреса и локально кэширует эти данные.

Служба обозревателя компьютеров – позволяет пользователям легко находить общие ресурсы на соседних компьютерах. Вся информация собирается на одном из компьютеров (называемых главным обозревателем), и другие компьютеры связываются с этим компьютером для получения информации об общих ресурсах. Служба общего доступа к Интернету (ICS) – ICS позволяет использовать одно устройство, подключённое к Интернету, в качестве точки доступа для других устройств. Доступ может быть через широкополосный Ethernet, сотовый сервис или другой шлюз. Служба маршрутизации и удалённого доступа – эта служба позволяет создавать приложения, управляющие возможностями удалённого доступа и маршрутизации операционной системы Windows. Это позволяет машине действовать как сетевой маршрутизатор.

Разработчики часто используют их для функций, которые необходимы для работы в фоновом режиме, например, возможность отслеживать данные о производительности и реагировать на указанные пороговые значения. Службы также можно создавать как проекты Microsoft Visual Studio, разрабатывая код, который определяет, какие команды можно отправлять службе, а также какие действия предпринимаются при получении этих команд. После создания и сборки приложения его можно установить как службу, запустив утилиту командной строки InstallUtil.exe, а затем передав путь к исполняемому файлу службы. Затем используйте диспетчер управления службами для настройки службы. Кроме того, службы можно настроить с помощью узла «Службы» в обозревателе серверов или с помощью класса ServiceController. Чтобы устранить ошибку 80070380, и если служба запущена, но не работает, действуем так:

 • открываем утилиту «Выполнить» и вбиваем для неё команду services.msc;
 • в окне «Службы» кликаем «Центр обновления…» и жмём вкладку «Остановить»;
 • находим через поиск папку SoftwareDistribution и переименовываем её в SoftwareDistribution12;

 • отключаем антивирус, оптимизаторы загрузки и прочие программы;
 • возвращаемся в окно «Службы» и заново запускаем службу с помощью пункта «Запустить»;
 • перезагружаем компьютер.

После этого проблема должна быть устранена.

Откат операционной системы

Откат операционной системы поможет вернуть компьютер до состояния, в котором находилась система до возникновения ошибки. Чтобы воспользоваться службой, выполните следующие действия:

 • Нажмите Пуск и введите на клавиатуре «восстановление системы»;
 • В открывшемся окне выберите «Восстановление системы»;
 • Выберите одну из доступных точек восстановления и следуйте подсказкам мастера;
 • После завершения операции перезагрузите ПК.

Готово! Теперь ошибка должна исчезнуть.

Ошибка обновления 0х80070380 является очень распространённой. Вышеперечисленные решения наверняка помогут вам навсегда избавиться от неё. Если вы уже сталкивались с подобной проблемой или знаете ещё какие-либо способы её устранения, поделитесь с нашими читателями в комментариях под этой статьёй.