Помилка 0X000000A5: причини появи і способи усунення

Несправність в роботі комп'ютера - прецедент, «вибиває» з колії користувача, так як лептопи впевнено зайняли масштабну позицію в житті людини, експлуатуються практично у всіх сферах його діяльності. Зіткнувшись з проблемою у вигляді збою функціонування комп'ютерного пристрою, користувач повинен вирішити дилему: спробувати вирішити проблему, або ж залишити цю задачу для виконання професіоналами в області технологій. Користувачі ПК в більшості випадків віддають перевагу першому варіанту вирішення цієї проблеми, за допомогою пошуку інформації в мережі про виниклу помилку, і приймають правильне рішення. У нинішній час проблему легко ідентифікувати по спливаючого коду збою: впоратися з більшістю несправностей можна за допомогою певних маніпуляцій, виконати які нескладно самостійно, знаючи регламент боротьби з помилкою. У цій статті обговоримо, що собою являє помилка 0X000000A5, проаналізуємо основні причини її появи, які можуть варіюватися в залежності від версії експлуатованої ОС Windows, розповімо про методологію «лікування» ПК, з орієнтуванням на позитивний результат.

Методика усунення помилки 0x000000a5.

Причини виникнення помилки

Обговорювана помилка, з шифром 0X000000A5, проявляється найчастіше при установці Windows XP, однак, може виникнути і при експлуатації інших версій ОС. На сімці і наступних варіаціях несправність проявляється не тільки при їх інсталяції, але і в процесі роботи на ПК, наприклад, після його перезапуску або при виході із сплячого режиму. Фактори, що провокують виникнення так званого «екрану смерті» з наявністю в текстовому повідомленні коду 0X000000A5, відрізняються для Windows XP та інших ОС від Microsoft, тому і варіанти вирішення цієї проблеми відрізняються:

 1. У першому випадку проблема вирішується нескладно, за допомогою регламентного виконання декількох операцій, про які буде розказано далі в статті.
 2. У другій ситуації, при експлуатації Windows 7, 8 або 10 проблема може мати різний причинне походження, що передбачає пошук конкретного провокатора прецеденту практичними методами, шляхом проб і помилок.

Причини, здатні спровокувати виникнення збою з обумовленої помилкою на «сімці», і більш пізніх версіях ОС, можуть мати наступне підмога:

 1. Програмне старіння прошивок BIOS.
 2. Дефекти системного модуля hiberfil.sys, який провокує появу збою при виході лептопа зі стану глибокого сну.
 3. Наявність підключених зовнішніх пристроїв при установці ОС, які підлягають відключенню при виконанні процесу інсталяції Windows, щоб уникнути появи програмного конфлікту внутрішнього і зовнішнього оснащення ПК.
 4. Програмні або механічні проблеми з пам'яттю ПК.

Кожна з причин має «свій» регламент виправлення, про що і буде розказано далі.

Методологія усунення збою

Визначити теоретичними методами конкретний фактор, що спровокував збій, практично нереально. Користувачеві доведеться, за допомогою практичних дій, від простих по виконанню до більш складних, послідовно виключити можливі причини появи помилки. Природно, при правильному виконанні завдань, на певному етапі роботи користувач відновить роботу ПК, однак, в який момент це відбудеться, залежить від конкретної причини виникнення неполадки. Розглянемо варіанти усунення проблеми, що застосовуються для Windows 10 і більш ранніх версій операційної системи.

Перевірка пам'яті ПК

Багато користувачів і фахівці, при потребі усунути помилку 0X000000A5, що з'явилася при завантаженні лептопа або його вихід із сплячого режиму, рекомендують починати роботу саме з перевірки стану оперативної пам'яті, так як найчастіше вона виступає провокатором проблеми. Для початку рекомендується перевірити планки ОЗУ на наявність зовнішніх пошкоджень, цілісність контактів і роз'ємів, надійності їх підключення. В процесі роботи варто виконати очистку планок від сміття і пилу, який з часом збирається в будь-якому системному блоці, навіть якщо користувач є педантом і стежить за чистотою. Якщо зовнішня перевірка і очищення не дали результату, не завадить протестувати пам'ять на наявність програмних дефектів. Для цього можна використовувати як сторонні утиліти, наприклад, софт MemTest86, зарекомендував себе як один з кращих в обговорюваному плані, або за допомогою ресурсів самої системи. Для використання ресурсів системи буде потрібно працювати відповідно до наступного регламенту:

 1. Запустити інсталяційний диск Windows 7, або тієї версії, яка використовується на ПК, з вибором опції «Відновлення системи».
 2. Вибрати інструмент «Командний рядок», з подальшим введенням директив Cd, Cd windows / system32, Mdsched.exe і підтвердженням кожної команди клавішею Enter.
 3. Користувачеві відкриється вікно сканування пам'яті, в якому необхідно вибрати позицію «Виконати перезавантаження», і дочекатися результату діагностики.

Якщо проблеми з пам'яттю є, вони відобразяться у вікні стану: для вирішення проблеми потрібно замінити зіпсований елемент робочої деталлю. В іншому випадку необхідно перейти до перевірки інших причин виникнення збою.

Файл hiberfil.sys як джерело проблеми

Прецедент, коли так званий stop шифр 0X000000A5 з'явився не при установці Windows, а в момент виходу лептопа з неактивного режиму, то, скоріш за все, причиною несправності виступає ущербність документа hiberfil.sys, що відповідає безпосередньо за коректність процесу глибокого сну комп'ютера і виходу з нього. Так як файл є системним, рішення відшукати і видалити його з каталогу неактуально - це може негативно відобразитися на функціональності ПК. Для вирішення питання з обговорюваних файлом потрібно спробувати його відновити або «перезаписати», або ж, що значно простіше, блокувати його негативний вплив. Другий варіант зумовить неможливість подальшої експлуатації цього режиму, проте, зможе впоратися з обговорюваної проблемою. Виконання процесу вилучення із завдань функціонування модуля hiberfil.sys здійснюється відповідно до наступного регламенту:

 1. Зайти до реєстру «Електроживлення», що знаходиться в меню «Панель управління».
 2. Відшукати позицію «Налаштування переходу в сплячий режим», де вибрати розділ «Змінити додаткові настройки живлення», переміститися у вкладку «Сон» і в режимі «Сон після» проставити цифру нуль, що зумовить відключення стану глибокого сну ПК.
 3. Запевнити виправлення клавішею «ОК».

Здійснивши цей процес, користувач відключає повністю режим сну, а, відповідно, виключає потребу в експлуатації «дефектного» реєстру. Якщо відключення сплячого режиму критично для користувача, тоді буде потрібно проводити відновлення системи, з потребою копіювання файлу з установочного накопичувача через командний рядок.

Відключення зовнішнього оснащення

Несправності, які проявляються кодом помилки 0X000000A5, нерідко виступають результатом неуважності користувача, що полягає в установці ОС без попереднього відключення всього периферійного обладнання. Згідно інструктажу від професіоналів, всі периферійні пристрої, при перевстановлення Windows, необхідно відключити, і тільки після виконання операції, послідовно підключити до ПК. Відповідно, рішення проблеми може бути елементарним: вилучити з роз'ємів все стороннє обладнання, повторно встановити Windows: часто ці нескладні маніпуляції дозволяють інсталювати ОС без виникнення неприємних прецедентів.

оновлення BIOS

Одним з найбільш результативних методів боротьби з помилкою 0X000000A5, що з'являється на синьому тлі, є апдейт BIOS, особливо в ситуації, якщо користувач давно не здійснював такий процес. Найчастіше програми, встановлені на ПК, піддаються оновленню в автоматичному режимі, однак, BIOS є винятком з правил, а його модернізація повинна виконуватися вручну користувачем з певною регулярністю. Для виконання завдання користувачеві необхідно знати маркування і виробника експлуатованої материнської плати, щоб зайти на сайт розробника апаратного обладнання, і вибрати варіант утиліти для поновлення БІОС в останній варіації. Саме застаріла морально і технічно прошивка може виступати провокатором помилки 0X000000A5. Користувачеві потрібно відшукати на сайті оновлення, скачати необхідну утиліту і провести роботу по прошивці БІОС відповідно до сучасних вимог виробника, слідуючи регламенту, прописаному розробниками. Якщо «синій екран» був наслідком старіння BIOS, виконаний апдейт програмного забезпечення стовідсотково вирішить проблему.

налаштування BIOS

Поширеним причинним фактором появи вікна з кодом 0X000000A5 при установці Windows 7 виступає некоректність проставлених параметрів БІОС. Обумовлені параметри налаштувань можна перевірити і відкоригувати в такий спосіб:

 1. Зайти в БІОС, за допомогою натискання команди, висвічується внизу екрану при завантаженні ПК: найчастіше це директива DEL, однак, за цю опцію може відповідати і інша клавіша.
 2. Користувачеві, після активації команди, відкриється вікно BIOS на синьому тлі, де потрібно перейти у вкладку EXIT, що знаходиться на панелі завдань.
 3. У списку завдань вибрати OS Optimized Defaults, підтвердити директиву клавішею Enter.
 4. Вибрати в списку внизу екрану позицію Win7 OS, і підтвердити команду.
 5. У цій же вкладці EXIT вибрати з реєстру завдань позицію Load Default Settings, що дозволить завантажити заводські установки БІОС: підтвердити директиву натисканням кнопки Yes внизу екрану.
 6. Перейти у вкладку Configuration, де потрібно вибрати в списку завдань позицію USB mode, змінити параметр USB 3.0 на USB 2.0, за допомогою вибору останнього з реєстру, що з'явився в нижній частині екрана.
 7. Підтвердити внесені зміни налаштувань в меню EXIT за допомогою вибору директиви Exit saving changes, з наступним натисканням клавіші Enter і кнопки Yes в діалоговому вікні.

Залишається перезапустити ПК: після перезавантаження помилка повинна зникнути, а комп'ютер повернеться в колишній режим роботи.

Усунення несправності при інсталяції Windows XP

Обговорювана помилка властива не тільки для ОС Windows, сьомий і подальшої варіацій, але і може з'являтися повідомленням з шифром 0X000000A5 при установці Windows XP. Деякі користувачі вважають це повідомлення ідентичним для кардинально різних систем від Microsoft, однак, сильно помиляються в цьому твердженні. Примітно, що на XP помилка проявляється виключно при установці або перевстановлення ОС, і не має практичного пояснення виникнення - це обумовлює її усунення далеко не ординарним і незрозумілим способом, який полягає в наступних простих маніпуляціях:

 1. При установці ОС, коли з'явитися оговариваемая помилка, необхідно перезапустити ПК і провести переустановлення Windows XP з відступом від регламенту.
 2. На конкретному етапі виконання процесу, коли на екрані з'явиться повідомлення «Натисніть F6 для установки драйверів SCSI RAID» необхідно, всупереч вимогам системи, натиснути кнопку F7.

Ця проста і незрозуміла маніпуляція дозволить коректно завершити установку ОС.

Підведення підсумків

Помилка 0X000000A5 ставитися до складних програмним несправностей, однак, підлягає «лікуванню», причому варіант усунення залежить від конкретної причини, що спровокувала прецедент. Якщо у випадку з помилкою, що виникає при установці Windows XP варіант вирішення єдиний, то при експлуатації інших варіацій ОС, перш ніж приступити до ліквідації несправності, варто проаналізувати, на якому етапі роботи виникла проблема, що допоможе звузити коло її можливих провокаторів. Наприклад, якщо помилка з'явилася після виходу ПК з режиму сну, то відновні заходи рентабельно буде почати з відключення файлу hiberfil.sys, а при перевстановлення системи варто спочатку перевірити наявність підключеного додаткового обладнання, і тільки після цього приступати до виключення більш складних причин. Підійдіть до вирішення питання обдумано і раціонально, і позитивний результат не змусить себе чекати.