Усунення помилки 0x80070091 «Папка не порожня»

Поява всіляких збоїв і багів не рідкість для операційних систем Windows. Помилки виникають з різних причин, як програмним, так і апаратним, вони можуть бути незначними або безпосередньо впливати на працездатність системи. З проблемою видалення файлів і каталогів стикалися практично всі користувачі і знають, що виконати процедуру неможливо при тому, що елемент використовується, задіяний в будь-якому процесі в поточний момент або в разі відсутності прав доступу. Так, з перейменуванням, завершенням процесу, залученням утиліт для розблокування, шредерів, отриманням прав або завантаженням з зовнішнього накопичувача типу LiveCD зазвичай завдання вирішується. При цьому в разі помилки «Папка не порожня» з кодом 0x80070091 і ці дії не завжди ефективні. Збій нерідко з'являється у разі увімкнення відновлення операційки, наприклад, при спробі повернення до створеної точці або її пересоздании. Розглянемо докладніше, чим викликана ця проблема, і як з нею можна впоратися.

Усунення помилки 0x80070091 при видаленні папки.

Причини помилки 0x80070091

Виправлення будь-якого збою направлено на усунення джерела його виникнення. Так і з помилкою «Папка не порожня», що має код 0x80070091. Якщо каталог зайнятий якимось процесом, тут все просто, його можна видалити, звільнивши його від завдання, в тому числі методом перезавантаження системи. Інша справа, якщо проблема носить більш серйозний характер і забезпечена пошкодженням файлової системи вінчестера, що може бути в свою чергу спровоковане цілим рядом чинників, починаючи з кривих оновлень, невдалої інсталяції / деінсталяції софта або наявності вірусів, закінчуючи порушенням цілісності внаслідок фізичних несправностей жорсткого диска. Розглядаючи помилку «Папка не порожня», можна виділити два варіанти її прояву - в процесі відновлення ОС, коли є проблеми з вмістом і реєстрацією додатків в каталозі Windows Apps, або при спробі видалення будь-якої папки. Повідомлення про збій, як правило, може містити додаткову інформацію.

У нашому випадку тут вказано місце розташування проблемного елемента - каталог, що знаходиться в директорії Program Files - Windows Apps. Саме в ньому і живуть дані для відновлення операційки, а також можуть міститися залишки від раніше встановлених версій системи. Проблема видалення папки виникає з різних причин. Наприклад, об'єкт продовжує використовуватися поточної Windows, з чого випливає необхідність завершення процесу для здійснення операції або система блокує доступ до Windows Apps. Крім того, масштабне поширення збій отримав після поновлення КВ 3213968 (регулярні оновлення ОС знамениті і не такими сюрпризами). Способів, як виправити помилку 0x80070091 буде кілька з огляду на те, що проблема може бути пов'язана з різними провокуючими факторами. Оскільки точно причина збою невідома, застосовуючи по черзі кожен з варіантів вирішення, ви зможете домогтися бажаного результату.

виправляємо помилку

Якщо ви намагаєтеся видалити папку, в той час як з нею працюють будь-які додатки, поява збою, що має код помилки 0x80070091, цілком закономірно. Так, процеси повинні бути завершені і в разі, коли ПО все ще використовує об'єкт, потрібно відключення працюючого софта, в тому числі в тлі.

Завантаження системи в чистому режимі

Стан чистої завантаження застосовується при усуненні неполадок, що виникають в роботі з Windows. Так, використовуючи даний варіант рішення, ви зможете вибрати мінімум драйверів і програм, з якими завантажиться операційна система, після чого повернутися до процедури відновлення. Для чистої завантаження виконуємо наступне:

 • Переходимо до Зміни системи (тиснемо Win + R і в рядку консолі «Виконати» набираємо msconfig).
 • У вікні, у вкладці «Загальні» вибираємо «Вибірковий запуск», де повинна бути відзначена можливість запуску системних служб, в той час як навпроти пункту «Завантажувати елементи автозавантаження» позначку слід прибрати.
 • Йдемо у вкладку «Служби», де слід поставити галочку навпроти пункту «Не відображати служби Майкрософт» внизу вікна.
 • Тиснемо кнопку «Вимкнути всі», підтверджуємо дію і завантажуємося в режимі чистої завантаження Windows.

Пробуємо відновити систему, повернувши її в створену раніше точку. Деактивує режим зворотним способом.

перейменування папки

Даний нехитрий метод вирішення полягає в перейменуванні системного каталогу Windows Apps. Для цього виконуємо такі маніпуляції:

 • Міняємо назву папки Windows Apps, але спочатку нам знадобиться отримати права на зміну об'єкта. Запускаємо командний рядок під обліковим записом адміністратора, де вводимо команду TAKEOWN / F «C: \ Program Files \ WindowsApps» / R / D Y.
 • Чекаємо закінчення процесу, на це буде потрібно якийсь час, після чого закриваємо консоль.
 • Переходимо до провідника, де в настройках включаємо опцію показу системних елементів (в параметрах необхідно відзначити пункт «Показувати приховані файли, папки і диски»).
 • Тепер, використовуючи інструмент Unlocker (для виконання маніпуляцій досить його портативної версії), вибираємо папку Windows Apps і тиснемо Rename, вказуємо нове ім'я, потім натискаємо кнопку Unlock All.

Процедура дозволяє перейменувати папку, що в ряді ситуацій допоможе впоратися зі збоєм і наступна спроба виконати відновлення ОС проходить успішно. Іноді вдається домогтися успіхів у видаленні каталогу з-під LiveCD, при цьому, якщо файлова система містить помилки, надалі можливі нові проблеми, тому будемо впливати на можливе джерело неприємності.

Сканування жорсткого диска на помилки

Системна утиліта CHKDSK (Check Disk) дозволяє сканувати диск на помилки, биті сектора і усувати виявлені несправності. Запустити інструмент можна за допомогою командного рядка. Необхідно відкрити її на правах адміністратора за допомогою консолі «Виконати», де в поле прописати команду cmd і натиснути Ctrl + Shift + Enter. Те ж саме можна зробити, скориставшись пошуком з меню Пуск, тоді в результатах видачі потрібно натиснути ПКМ на назві утиліти і вибрати потрібний варіант завантаження інструменту. Приступаємо до процедури:

 • У командному рядку, відкритої на правах адміністратора вводимо команду chkdsk C: / f / r.
 • Замість значення «C: /» необхідно підставити ім'я того диска, де стоїть система. Значення f в команді означає виконання перевірки на помилки і їх виправлення при виявленні. Параметр / r відповідає за пошук пошкоджених секторів і відновлення їх вмісту.
 • При наступному старті системи утиліта візьметься за роботу (перевірка несистемного диска перезавантаження не вимагає), буде потрібно почекати деякий час до завершення процесу.
 • У підсумковому звіті ви побачите результат перевірки.

Нерідко даний спосіб вирішує проблему появи помилки 0x80070091, оскільки якщо файл записаний на пошкодженій ділянці, до нього немає доступу. Щоб вміст секторів читалося і при необхідності віддалилося, виконувати відновлення даних файлової системи необхідно.

Зміна точки повернення

Буває, що неможливо повернутися до збереженої точці виключно через видалення конкретного каталогу. В такому випадку вирішить проблему повернення до ранньої точці. Оскільки під час функціонування ОС виникає чимало конфліктів, вони згодом провокують різні помилки і баги. Повертаємо систему в більш раннє стан, коли подібних проблем не виникало, використовуючи штатний функціонал відновлення Windows, і цілком ймовірно, що помилка 0x80070091 більше не потурбує.

Відкриття доступу до Windows Apps

Ще один з варіантів, як видалити папку, якщо в цьому перешкоджає збій з кодом 0x80070091, передбачає отримання доступу до заблокованого об'єкта, що забезпечить можливість відновлювати систему або видаляти файли. Виконуємо наступне:

 • Йдемо в Program Files і у вкладці «Вид» провідника відкриваємо «Параметри».
 • У вікні «Параметри папок» переходимо до вкладки «Вид», де в блоці додаткових параметрів відзначаємо «Показувати приховані файли, папки і диски».
 • Тепер папка Windows Apps відобразиться, тиснемо по ній ПКМ для переходу до властивостей об'єкта, вибираємо розділ «Безпека» і «Додатково».
 • Натискаємо «Продовжити», знаходимо опцію «Змінити», вводимо внизу вікна ім'я адміністратора і тиснемо по перевірці імені, підтверджуємо дію. Необхідно також відзначити пункт по заміні власника.
 • У розділі «Безпеки» властивостей папки вибираємо адміністратора, зазначивши пункт «Повний доступ».

висновок

Після виконаних маніпуляцій ви отримаєте повне право на зміну папки Windows Apps, її можна перейменувати (див. Вище), перезавантажити пристрій і спробувати знову виконати відновлення системи. Помилка 0x80070091, хоча і не є критичною, завдає чимало незручностей, при цьому вищеописаних способів досить для виправлення збою.