Рішення проблеми, коли комп'ютер або ноутбук не бачить проектор

На роботі багатьом доводиться стикатися з необхідністю донесення інформації до масової аудиторії. Вчителі, менеджери, маркетологи, вчені в століття сучасних технологій проводять свої доповіді, використовуючи мультимедіа матеріали на великому екрані за допомогою проектора. І дуже неприємною виявляється ситуація, коли лекція ось-ось почнеться, а обладнання не вдалося підключитися. Зазвичай причини і вирішення проблеми дуже прості, досить знати, що робити, якщо комп'ютер або ноутбук не бачить проектор.

Є два принципових моменти:

 1. Ситуація сталася вперше, при підключенні нового проектора.
 2. Проблема виникла раптово, раніше все працювало.

У першому випадку причина, швидше за все, в неправильному підключенні обладнання. У другому випадку ситуація виникла через якихось змін в програмному середовищі комп'ютера.

Виправлення проблеми з'єднання проектора з комп'ютером

Якщо ви підключили новий проектор, і бачите напис «немає сигналу», це означає, що щось зробили не так. Зверніть увагу на наступні моменти:

 1. Порядок підключення. Спочатку потрібно під'єднати пристрій, а потім вже включати сам комп'ютер або ноутбук. Саме підключення зазвичай проводиться через роз'єм VGA або HDMI кабель, що дає більш чітке зображення. Є проектори, що працюють через WI-FI і бездротові зі спеціальними датчиками для пристрою або ПК. У всіх цих випадках ознайомтеся з інструкцією до обладнання і переконайтеся, що ви робите все правильно і в потрібному порядку.

Якщо від проектора немає сигналу, і ваш комп'ютер його не бачить, перезавантажте систему, можливо, їй просто не вдалося розпізнати новий пристрій.

 1. Правильність налаштувань. Якщо ви підключаєтеся до системного блоку, і екран - це єдиний монітор, то може бути проблема в установленому розмірі екрану. Необхідно заздалегідь встановити значення, підтримувані вашою моделлю проектора. Дізнатися їх можна з інструкції або на коробці.

Якщо ноутбук не бачить проектор, і від нього немає сигналу, виконайте наступні дії:

 • Зайдіть в Панель управління в розділ налаштувань екрану. Або клацніть на робочому столі правою кнопкою і виберіть «Дозвіл екрану».
 • Змініть установки. Тут же є пункт «Знайти», щоб система виконала пошук другого монітора, в вашому випадку, екрану.

 • У розділі «Екран» панелі управління можна вибрати пункт «Підключитися до проектора», далі вам будуть запропоновані чотири варіанти відображення.

Перевірте, чи правильно налаштований режим відображення:

 1. Тільки комп'ютер - дані відображаються тільки на моніторі комп'ютера або ноутбука.
 2. Дублювати - картинка однакова на обох екранах.
 3. Розширити - частина робочої області буде видно тільки вам, а частина - і вам, і аудиторії.
 4. Тільки проектор - картинка відображається тільки для глядачів.

Переконайтеся, що у вас не обраний перший режим. Виправте, і все запрацює.

Неполадки в системі

Іноді буває так, що ноутбук перестає бачити проектор раптово, хоча раніше проблем не було. Якщо це сталося після переустановлення операційної системи, ймовірно, виникла проблема з якимось драйвером. Зайдіть в «Диспетчер пристроїв» і пошукайте в списку ваш проектор. Проблемне обладнання виділяється жовтим знаком оклику.

Якщо система не встановлювати заново, запустіть перевірку антивірусом. Можливо, драйвери злетіли через шкідливого програмного забезпечення. Після лікування завантажте необхідних драйверів з офіційного сайту розробника.

Завантажені драйвери зазвичай встановлюються автоматично, але зробити це вручну через «Диспетчер пристроїв». Клацніть правою кнопкою миші на непізнаним обладнанні і виберіть "Оновити драйвер», вибравши спосіб «Вручну» і вказавши місце розташування завантажених файлів установки. Іноді доводиться видалити старий драйвер, щоб успішно встановити новий.

Але все-таки найчастіше причина того, що комп'ютер не бачить проектор, лежить на поверхні і викликана простий неуважністю при підключенні. Сучасне обладнання створюється з максимально простим управлінням і способом підключення. Уважно прочитайте розглянуті вище поради, в них обов'язково знайдеться вирішення проблеми.