Повідомлення «Щось пішло не так, спробуйте перезапустити GeForce Experience» або «Something went wrong ...»: причини появи і варіанти усунення помилки

Програма Geforce Experience використовується багатьма користувачами ПК в якості додатку-компаньйона, як гарант безперебійної і коректної роботи відеокарти класу NVIDIA. Багатофункціональність софта гарантує можливість автоматизованого оновлення драйверів, оптимізацію режиму відео ігор, дозволяє здійснювати відеозапис ігрових баталій і фантастичних перемог, і управляти підсвічуванням і передачею кольору на деяких моделях відеокарт. Нерідко, при спробі запустити програму, відразу після її інсталяції або в процесі експлуатації, користувач стикається з проблемою, яка відображається помилкою на екрані з повідомленням «Something went wrong Geforce Experience», що обумовлює неможливість подальшого використання софта. У цій статті розповімо про причини появи обмежує експлуатаційні можливості програми помилки, розглянемо ефективні варіанти усунення неполадки.

Виправлення помилки: Щось пішло не так, спробуйте перезапустити GeForce Experience.

причини неполадки

Збій роботи програми з що ще повідомленням на екрані «Something went wrong Geforce Experience», що в перекладі звучить, як «Щось пішло не так ...» набула масштабного обсяг з появою третьої варіації програми, на тлі кардинальних її удосконалень і модернізацій розробниками. Помилка є критичною для споживача, так як обумовлює неможливість запуску утиліти, а, в силу фактора, що гідну альтернативу цьому софту знайти важко, то споживачеві доводиться вирішувати питання щодо усунення неполадки власними силами, з орієнтуванням на позитивний результат.

Перш ніж приступити до пошуку варіанту боротьби з несправністю, важливо зрозуміти, чому настільки популярна програма Geforce Experience при запуску видає обумовлене повідомлення, що дозволить визначити методологію виправлення програмної помилки. В якості основних провокаторів «лага» професіонали називають кілька причин, які мають різний за складністю виникнення характер, від банальної некоректної інсталяції софту, до наявності в програмі пошкоджень і некоректні налаштування. Виявити джерело проблеми теоретичними методами практично неможливо, тому користувачеві доведеться шляхом проб і помилок шукати провокатор виникнення помилки. Користувач, на певному етапі роботи, здійснюючи по черзі операції, в порядку від простих до більш складних, коли причина буде знайдена, зможе коректно запустити утиліту.

Методологія усунення збою

Перш ніж приступити до вивчення питання, як виправити збій «Something went wrong Geforce Experience» за допомогою втручання в настройки програми, варто спробувати вирішити питання простими способами, наприклад, перезапустити програму. Для цього недостатньо просто перезавантажити ПК: потрібно попередньо зайти в меню «Диспетчера завдань», за допомогою виклику рядки «Виконати», натисканням комбінації клавіш WIN і R, де ввести директиву TASKMGR, що дозволить відкрити вікно процесів диспетчера. В обумовленому вікні необхідно зупинити активні процеси NVIDIA, після чого перезапустити ПК і повторно спробувати запустити додаток. Як один з простих способів усунення збою є зміна точки доступу до служби NVIDIA. Для цього в службах треба відшукати інструмент NVIDIA Telemetry Container, зайти в його «Властивості», де змінити встановлений портал на «Вхід з системної обліковим записом», що спрацьовує в дев'яноста відсотках випадках. Якщо ці маніпуляції виявилися нерезультативними, тоді, переходимо до практичного пошуку провокатора збою, послідовно усуваючи можливі причини неполадки.

Налаштування режиму сумісності

Однією з поширених причин, чому програма не працює належним чином, не запускається, може виступати несумісність Geforce Experience і операційної системи ПК. Процес настройки сумісності здійснюється наступним чином:

  1. Клацнути правою клавішею маніпулятора на ярлику програми, у випадаючому списку вибрати інструмент «Властивості».
  2. У вікні, перейти у вкладку "Сумісність", де в розділі «Режим сумісності» вибрати версію ОС, експлуатований на ПК.
  3. У цій же вкладці встановити галочку навпроти директиви «Запускати цю програму від імені адміністратора».
  4. Підтвердити зміни кнопкою «ОК».
  5. Перевірити результат операції за допомогою спроби запустити додаток.

Якщо результат негативний, таблиця з помилкою не зникла, доведеться перейти до наступного етапу роботи.

Установка програмного пакета Visual C

Іноді проблема полягає не в конфлікті забезпечення, а у відсутності програмних компонентів, необхідних для коректного функціонування Geforce Experience. Для виключення цього варіанту подій користувачеві спочатку потрібно оновити системні компоненти Windows до останньої версії, після чого інсталювати в систему пакет Visual C, без якого програма не може працювати. Для цього необхідно завантажити обумовлений програмний компонент на сайті Microsoft, причому для 32-розрядних систем досить встановити файл vc_redist.x86.exe, а для 64-розрядних - два файли: vc_redist.x64.exe і vc_redist.x86.exe. Якщо причина ховалася під грифом відсутності обумовленого пакета, програма, після інсталяції оновлень, запрацює в стандартному режимі.

Активізація роботи NVIDIA Display Container LS

Провокатором проблеми, які символізують як таблиця з написом «Something went wrong Geforce Experience» нерідко виступає відключений модуль NVIDIA Display Container LS, є безпосереднім куратором запуск базових задач NVIDIA, що обумовлює потребу виправити в налаштуваннях статус інструменту. Методологія активувати послугу здійснюється згідно з наступним регламентом:

  1. У вікні «Виконати» ввести команду service з розширенням msc, що дозволить відкрити реєстр всіх служб.
  2. У списку треба знайти службу NVIDIA Display Container LS, відкрити її подвійним натисканням на ній правою клавіші маніпулятора.
  3. У вікні встановити в рядку «Тип запуску» параметр «Автоматично», підтвердити зміну, ще раз клікнути по значку служби і вибрати директиву «Запустити».

Для перевірки правильності проведених маніпуляцій треба розгорнути вікно «Зміни системи» через інструмент «Виконати», для виклику якого в рядку «Відкрити» треба писати команду msconfig. У переліку служб необхідно перевірити, чи варті галочки навпроти всіх елементів, що мають в назві слово NVIDIA, доставити позначки, якщо в деяких місцях вони відсутні, після чого підтвердити зміни і спробувати ще раз запустити Geforce Experience.

Зміна «імені» папки

Помилка запуску програми Geforce Experience, що виражається повідомленням з текстом Something went wrong, іноді провокується банальним невідповідним вимогам системи найменуванням користувальницької папки, в яку інстальована утиліта. В імені користувача папки не рекомендується використовувати цифри, а також символи кирилиці. У найменуванні можуть бути присутніми тільки букви, прописані на «латиниці», без застосування специфічних ієрогліфів і пентаграм. Після зміни імені папки користувача, яка часто знаходиться за адресою C: / USERS / NAME, потрібно перезапустити ще раз модулі NVIDIA, і перевірити результативність маніпуляцій.

перевстановлення додатка

Якщо перераховані вище методи не увінчалися успіхом, варто задуматися про перевстановлення програми: використовувана варіація софта може містити «криві» настройки або драйвера, що найчастіше трапляється при завантаженні програми з «сумнівних» сайтів. Для цього буде потрібно попередньо видалити всі компоненти NVIDIA з системи: абсолютна ліквідація модулів програми здійснюється за допомогою введення директиви Appwiz.cpl в меню «Виконати». У діалоговому вікні необхідно видалити всі компоненти, які мають в складі назви слово NVIDIA, після чого ПК буде потрібно перезавантажити, щоб зміни вступили в силу, і інсталювати повторно нову варіацію програми з сайту розробника.

Інсталяція актуальних драйверів для відеокарти

Причиною виникнення помилки в процесі експлуатації програми можуть виступати застарілі драйвера відеокарти. Фахівці настійно рекомендують регулярно, відповідно до виходу оновлень софта, проводити оновлення драйверів, що дозволить мапі справлятися з відповідними вимогам користувача і системи завданнями. Оновлення драйверів проводиться за допомогою видалення «старих» програмних елементів, зайшовши в систему через безпечний режим. Подальше завдання полягає у завантаженні DDU - це проста і зручна утиліта, надана у Всесвітній павутині у вільному доступі, робота якої полягає в коректному видаленні драйверів.

Утиліта не вимагає виконання специфічних дій по установці: для роботи з додатком досить відрити софт, де в модулі Launch option потрібно вибрати режим Normal, підтвердивши команду кнопкою Launch. Далі в головному вікні програми праворуч, в рядку «Вибір відеодрайвера» зі спадаючого списку треба вибрати позицію NVIDIA, упевнитися візуально, що в журналі, який знаходиться в цьому ж вікні зліва, прописано назву драйвера, що підлягає безповоротного видалення, після чого натиснути кнопку «Видалити і перезавантажити ». Після перезавантаження ПК залишиться тільки завантажити нові драйвера відеокарти з перевіреного джерела і інсталювати їх в систему.

Підведення підсумків

Актуальність проблеми з запуском Geforce Experience в останні роки дійсно зросла, причому стикаються користувачі з помилкою як на стартовому етапі експлуатації софта, так і в процесі використання, після недавньої «нормальної» функціональності. Найчастіше помилка не має критичного підмоги, для її усунення досить проінспектувати налаштування програми, що вирішує проблему.

У деяких випадках може знадобитися оновлення програми до актуальної версії, що трохи складніше, однак, також здійснимо за допомогою нескладних маніпуляцій. Якщо вам довелося зіткнутися з обумовленої помилкою, не поспішайте приймати радикальні заходи, спробуйте відновити працездатність додатки, слідуючи описаним в статті маніпуляціям, і тільки при відсутності результату після коригування налаштувань, використовуйте крайні методи вирішення проблеми.