Код події 10016, як збій служби DistributedCOM: вплив на продуктивність ПК і методи виправлення

Область комп'ютерних технологій за останні роки пройшла масу модернізацій і удосконалень, і, в нинішній час, перебувати на піку процвітання. Незважаючи на це споживачам досі доводиться стикатися, в процесі експлуатації комп'ютерних пристроїв, з різноманітними за характером походження і впливу на продуктивність лептопа системними збоями і неполадками, які нерідко не є наслідком некоректних дій користувача. Системні проблеми негласно розподіляються на критичні для функціонування ПК, які обмежують працездатність пристрою, і на помилки, які не впливають на продуктивність лептопа, проте, що обумовлюють певний дискомфорт при його експлуатації. Однією з проблем, які зараховують до збоїв другої серії, є помилка 10016, з категорії DistributedCOM, властива переважно для лептопів, які працюють на ОС Windows 10, про причини появи, варіантах і потреби усунення якої розповімо в цій статті.

Рішення помилки DistributedCOM Код події 10016.

Причини виникнення збою

Як уже сказано, несправність, що має код помилки 10016, зараховується як розробниками, так і споживачами до категорії некритичних, часто її поява не впливає на можливість подальшої експлуатації ПК, її негатив виражається систематичним висвічуванням на екрані при запуску комп'ютерного пристрою. Багато користувачів навіть не задумаються про потребу її виправлення, однак, згідно з твердженнями фахівців, вона має накопичувальне вплив, що при тривалому ігноруванні неполадки зможе вилитися в зниження оперативності роботи ПК і поява так званих «гальм» системи. Як правило, виникає помилка DistributedCOM 10016 в Windows 10, висвітлюючи в реєстрі «Журналу подій» червоною, круглої іконкою збою зі знаком оклику. Провокатором появи помилки категорії DistributedCOM з позначеним кодом є некоректність роботи служби DCOM в результаті відсутності відповідних вимогам системи допусків.

На питання, чому в ОС відсутні дозволи і допуски, закладені в систему розробниками, однозначної відповіді не існує, проте, багато професіоналів в якості причин виділяють некоректну завантаження і установку додатків, що передує пов'язаних із ними, вплив вірусів або наявність фрагментарного сміття на вінчестері. Незалежно від причини появи, якщо в «Журналі подій», в розділі «Система», присутній помилка, що має шифр 10016, ігнорувати її не варто, щоб уникнути появи більш серйозних неполадок ПК. Розглянемо далі докладний регламент роботи з усунення несправності, завдяки якому кожен користувач зможе самостійно впоратися із завданням.

Інструкція щодо усунення помилки

Перш ніж приступити до вирішення питання, як виправити неполадку з кодовим позначенням 10016 DistributedCOM в операційній системі Windows 10, фахівці рекомендують усунути можливі провокатори появи помилки, а саме зайнятися перевіркою ПК на вірусне вплив, оптимізувати роботу лептопа за допомогою спеціальних додатків. З цією метою більш раціонального всього використовувати популярний і ефективний софт CCleaner, що володіє потужною функціональністю, що дозволяє оптимізувати роботу ПК, за допомогою очищення системи від програмного та інформаційного сміття, упорядкувати і відновити, при потребі, проблемні модулі. Паралельно не завадить проінспектувати лептоп на наявність вірусних компонентів програмою, встановленої на ПК для захисту системи.

У деяких випадках виправити неполадку з шифром події 10016 вдається елементарної установкою і активізацією роботи специфічної утиліти під назвою Repair Tool, розробленої корпорацією Microsoft для усунення критичних помилок в Windows, мають системний характер. Якщо після застосування утиліти результат негативний, тоді доведеться усувати помилку в ручному режимі, який передбачає попереднє забезпечення доступу до внесення змін в параметри DCOM. Регламент робіт необхідно здійснювати відповідно до наступної інструкції:

  1. Відкрийте вкладку «Виконати», яка викликається за допомогою натискання комбінації клавіш WIN і R.
  2. У рядку «Відкрити» пропишіть директиву REGEDIT і підтвердіть установку натисненням кнопки OK.
  3. Через вкладку «Правка» вікна задайте команду «Знайти».
  4. Далі буде потрібно відкрити «Журнал подій», скопіювати буквено-цифровий шифр їх шістнадцяти знаків і вставити його в пошуковий рядок, з підтвердженням команди запустити пошук.
  5. По знайденому програмою каталогу потрібно натиснути правою клавішею маніпулятора, вибрати з спадаючого списку пункт «Дозволи», перейти у вкладку «Додатково», в якості власника визначити модуль «Адміністратори» і забезпечити «Повний доступ» до завдань реєстру, зазначивши позицію галочкою.

Виконані маніпуляції зумовлять можливість внесення власником ПК в обумовлений реєстр DCOM змін, що необхідно для ліквідації помилки з орієнтуванням на превенції зависань і «лагів» системи. Процедура усунення помилки полягає у виконанні наступних операцій:

  1. Аналогічно попередній інструкції відкриваємо консоль «Виконати», де буде потрібно ввести директиву DMCONFIG, і підтвердити її клавішею Enter.
  2. У вікні, через «Служби компонентів» перейти послідовно з розділу «Комп'ютери» у вкладку «Мій комп'ютер», де з'явиться доступ до меню «Налаштування DCOM».
  3. В налаштуваннях потрібно відшукати файл з назвою IPBusEnum, зайти в «Властивості» об'єкта, клікнувши по ньому правою клавішею маніпулятора, де вибрати вкладку «Безпека».
  4. Серед отрившіхся доступних завдань вибрати позицію «Змінити», що відноситься до розділу «Дозвіл на запуск і активацію», у вікні «Групи та користувачі» відзначити позицію «Система» і надати користувачеві права на «Локальний запуск», поставивши навпроти цього рядка галочку. Якщо користувач під іменем «Система» або System відсутня в списку, його потрібно створити, застосувавши команду «Додати».
  5. Заключний етап роботи: підтвердження змін кнопкою «ОК» і перезапуск ПК.

Після перезапуску системи вікно з повідомленням не повинно більше з'являтися, а перевірити результат можна за допомогою входу в «Журнал подій» і вивчення списку на предмет наявності помилки.

Підведення підсумків

Навіть помилки, які не впливають на можливість експлуатації комп'ютерного пристрою, є важливим сигналом для користувача, ігнорувати який неприпустимо в силу небезпеки переростання незначною неполадки в масштабні і критичні прецеденти в сфері працездатності ПК. Кожен користувач, відповідально відноситься до своєї техніки, що піклується про оперативність і безперебійності роботи особового лептопа, зобов'язаний реагувати негайно на негативні "симптоми" комп'ютера з боку операційної системи, тим більше що незначні неполадки значно простіше виправити, ніж усувати глобальні проблеми, які накопичилися в ОС.

Що стосується помилки модуля DCOM з кодом 10016, то її усунення не займає багато часу і не вимагає реалізації трудомістких завдань: виконавши маніпуляції за описаним регламенту, користувач за кілька хвилин усуне неполадку, тим самим запобігши зниження продуктивності ПК.