Xiaomi або iPhone: що краще і чому

Ще кілька років тому було досить складно уявити, що порівняння такого гіганта як «iPhone» з якимсь китайським брендом під назвою «Xiaomi» буде сприйматися без якоїсь поблажливою усмішки, а з максимальною серйозністю і участю. «Xiaomi», як і компанія «Huawei», вже успішно захопила призначений для користувача ринок електронних гаджетів за рахунок найбільш оптимального співвідношення ціна / якість, різноманітної лінійки, а також доступної ціни комплектуючих, ніж пропонують «Apple» і «Samsung». І в рамках цієї статті слід порівняти два «непорівнянних» бренду «Xiaomi» і «iPhone», і нарешті-то зробити висновок, чиї смартфони краще і чому.

Вибір найкращого смартфона: Xiaomi або iPhone.

Чи можна їх порівнювати

Але почати слід з того, що порівнювати два раніше анонсованих бренду буде не зовсім коректно, тому що їхня продукція займає абсолютно різні ніші на призначеному для користувача ринку, особливо що стосується цінового сегмента. Крім того, їх смартфони мають різну технічну начинку і операційну систему, що найбезпосереднішим чином ускладнює будь-які порівняльні тести. Але як би там не було спробувати безперечно варто. В якості кандидатів слід випробувати «Xiaomi Mi 8» і «iPhone X», а за основу взяти п'ять основних критеріїв, про які і піде мова далі.

Зовнішній вигляд і екран

З місця в кар'єр, і відразу нові труднощі. «Mi 8», по суті, максимально здешевлену копія «яблучного девайса», яка повторює безліч «фішок» більш іменитого конкурента. Наприклад, китайський гаджет без докорів сумління скопіював «чубок», безрамковий екран, подвійну камеру, задню скляну панель і навіть «Face ID», якій оснастили модель «Explorer Edition». Чи варто їх в цьому дорікати? Питання спірне, так як сучасні технологічні тенденції диктують певні рамки якості і начинки девайсів.

З першого погляду досить складно знайти яскраво виражені відмінності між «Mi 8» і «iPhone X», що виразно дозволяє додати «очок» в скарбничку китайського бренду. Що стосується екрану, то і тут немає явного лідера і аутсайдера. Обидва смартфони оснащені Super AMOLED-дисплеєм (що досить парадоксально, так як ця розробка «Samsung»), тільки у «Mi 8» він з діагоналлю в 6, 21 дюймів і роздільною здатністю 2248х1080, а у десятого iPhone 5, 8 дюймів і роздільною здатністю 2436 x одна тисяча сто двадцять п'ять пікселів. Незважаючи на те, що «яблучний девайс» пропонує кілька краще дозвіл, на практичному тесті подібна різниця занадто розмита, щоб надавати їй якесь значення.

продуктивність

Як вже було сказано вище, в розглянутих девайсах використовуються різні операційні системи і процесори, що може позначатися на часі відгуку додатків і плавності анімації. Що стосується технічної оснащеності, то виглядає вона таким чином:

Xiaomi Mi 8iPhone X
процесорQualcomm Snapdragon 845Apple A11 Bionic
кількість ядер86
частота2800 МГц2490 МГц
графічний процесорAdreno 630Apple GPU
обсяг ОЗУ6 ГБ3 ГБ
Об'єм вбудованої пам'яті64/128/256 ГБ64/128/256 ГБ

Як видно з вищенаведеної таблиці, чисто технічно «Mi 8» перевершує більш іменитого конкурента, але практичні тести знову демонструють, що різниця ця мінімальна.

Камера і якість зйомки

Вже досить давно гаджети від компанії «Apple» визнаються лідерами за якістю зйомки, за що багатьма фанатами вони так цінні. Але і в цьому критерії смартфон від «китайських умільців» з успіхом нав'язує боротьбу, і в деяких тестах навіть перевершує «iPhone X». У «Xiaomi» встановлено подвійний об'єктив в 20 + 16 МП з діфрагми f / 1.7 і оптичним стабілізатором, у десятого iPhone 12+ 12 Мп і діафрагмою f / 1.8. Посилене захисне скло, різні фільтри і безліч інших додаткових компонентів - все це поєднують в собі обидва гаджета. Що стосується фронтальної камери, то тут лідерство (хоч і невелике) утримує саме «Xiaomi» за рахунок своєї 20 Мп лінзи, за розробку якої відповідає компанія «Samsung». Наявність функції «High Dynamic Range», штучного інтелекту та портретного режиму дозволяє створювати знімки неперевершеної якості.

автономність

У «Xiaomi Mi 8» встановлено акумулятор ємністю в 3300 мАг, який забезпечує повноцінне використання можливостей смартфона протягом всього дня. Усі проведені з даною моделлю тести показали приблизно однаковий результат - це трохи більше 8 годин при значному навантаженні, і більше діб при просте. А ось «яблучний смартфон» вже давно не може запропонувати своїм користувачам подібну автономність. Акумулятора з об'ємом в 2716 мАг вистачає приблизно на 12 годин малоактивного використання, що на порядок нижче ніж у вищезгаданого конкурента. Крім того, в «Mi 8» інтегрована технологія швидкої зарядки «Quick Charge 4.0», ніж знову ж таки не може похвалитися девайс від «Apple». Справедливості заради слід зазначити, що обидва гаджета підтримують бездротову зарядку, і в обох варіантах радості від використання вона не доставляє.

вартість

Мабуть, тільки в цьому критерії є явний лідер, і як не складно здогадатися - це аж ніяк не iPhone. Безумовно, з думкою про те, що за якість і перевірений бренд потрібно істотно переплатити, особливо якщо це стосується складних девайсів, можна частково погодитися. Але продукти компанії «Apple» завжди піддавалися критиці, іноді навіть від фанатів з багаторічним досвідом, а остання модель «iPhone X», за яку цінник істотно перевалив за 1000 $, з перших днів анонса викликала багато негативних емоцій у сторонніх користувачів і потенційних покупців. Різниця у вартості просто колосальна - Смартфон Xiaomi Mi 8 Explorer Edition 8/128 GB (максимальна комплектація) коштує в межах 50.000 рублів, а базова комплектація, про яку йшла мова вище, доступна в середньому за 25.000 рублів. А «Apple iPhone X 256GB» має цінник в середньому понад 70.000 рублів, а за 64 GB вартість лише незначно нижче це 64 000 рублей.

висновок

Отже, беручи до уваги все вищеописане, варто справедливо відзначити, що питання про те, чиї смартфони краще, так і залишається в підвішеному стані. З одного боку, бренд, який вже десять років є законодавцем «моди» в даній категорії електронних пристроїв, чия продукція є однією з кращих на ринку. Сперечатися з цього безглуздо. З іншого боку, бюджетні девайси від китайських умільців з менш стабільною операційною системою (але все ще найпопулярнішою в світі), але з аналогічними технічними показниками і значно меншою вартістю. Висновок можна зробити тільки один. Якщо ви фанат «Apple», то безперечно варто звернути увагу на флагмана серед смартфонів, але якщо ви не маєте чітких брендових переваг, то «Xiaomi» може стати для вас дійсно відкриттям!