Смартфон Samsung або iPhone: що вибрати

Абсолютно в будь-якій області / сфері існує постійна конкуренція між кількома компаніями, які займають лідируючі місця на своєму ринку. Подібне «протистояння» особливо гостро виявляє себе на ринку програмного забезпечення та електронних (мобільних) гаджетів, де дві компанії з року намагаються виявити кращого. В рамках цієї статті розбору підлягає продукція двох «гігантів»: «Samsung» та «Apple», порівняння яких може допомогти комусь знайти відповідь на вже одвічне питання «Чий смартфон краще?».

Порівняння смартфонів: Samsung або iPhone.

порівняльні критерії

Цілком обгрунтовано буде почати з того, що неможливо однозначно відповісти на поставлене запитання, так як будь-який конкретний висновок залежить від величезної кількості різних факторів і чільним з них є далеко не технічне питання. Основний критерій, який і визначає для користувача інтерес, - це особисті переваги кожного користувача (потенційного покупця). Якщо хтось вважає, що смартфон від компанії Apple краще, ніж конкурентний смартфон від Samsung, то малоймовірно, що будь-які доводи його в цьому переконають. Це діє і у зворотний бік. Отже, схильність до того чи іншого бренду - це і є той попит, який компанії розробники (виробники) намагаються задовольнити, постійно оновлюючи пропонований ними асортимент. В рамках справжній статті будуть порівнюватися «Galaxy S9 Plus» і «iPhone X», які вже встигли отримати призначені для користувача оцінки і показати більшість їх позитивних і негативних сторін.

Зовнішній вигляд

Прислів'я «Зустрічають по обкладинці, а проводжають по розуму» до даного питання підходить як не можна до речі. Перше, на що зараз звертають увагу, - це розмір екрану, а також зовнішній стиль, габаритність і в якійсь мірі елегантність, так як для багатьох подібні смартфони є показником фінансового достатку. У згаданих кандидатів габаритні показники виглядають наступним чином:

iPhone XGalaxy S9 Plus
Висота х ширина х товщина, мм.143, 6 х 70, 9 х 7, 7158, 1 х 73, 8 х 8, 5
Маса, м174189
стандарт захистуIP67IP68

Як видно з таблиці, представник корейської компанії має більший розмір і вага, а також підвищений рівень захисту екрану від пилу і вологи. Чи є більший розмір істотним мінусом - питання спірне, так як різниця в показниках несуттєва.

показники дисплея

Без зайвого передмови варто сказати, що і «Galaxy S9 Plus», і «iPhone X» оснащені просто неймовірними дисплеями, що використовують OLED-технології. Неймовірна передача кольору і насиченість кольорів, висока яскравість і контрастність - це те, за що багато покупця так полюбили дані смартфони.

iPhone XGalaxy S9 Plus
матрицяIPSIPS
Дозвіл2436х1125 пікселів з 458 ppi2960х1440 пікселів з 570 ppi
яскравістьПонад 650 кд / м2Понад 700 кд / м2

В цілому, говорити про якість і переваги дисплеїв у даних моделях можна годинами. Їх можна назвати вже візитною карткою, яка у «Apple» все ж трохи краще за рахунок більш якісного покриття антивідблиску.

Операційна система

Мабуть, тільки цей критерій із всіх, що підлягають розбору в рамках даної статті (а забігаючи вперед їх цілих 6), показує істотну різницю між «Galaxy S9 Plus» і «iPhone X», і в цілому між «Samsung» та «Apple» . «Яблучні смартфони» вже на стандартній основі оснащуються останньою версією iOS, яка багатьма виділяється як найкраща операційна система для мобільних платформ. В основі таких високих оцінок лежить думка, що iOS має істотну перевагу перед Android в швидкості роботи і періодичності оновлень, що не можна назвати цілком обгрунтованим думкою. І iOS, і Android отримують достатню кількість оновлень, що забезпечує їх постійну актуалізацію. У плані наявності в даних операційних системах багів і помилок також неможливо виявити явного лідера, так як присутні вони і там, і там. А ось «начинка» операційної системи являє більший інтерес в даній темі, адже тут «iOS» має невелике, але перевага.

  1. На iPhone присутній незрівнянно меншу кількість «зайвого» встановленого програмного забезпечення від сторонніх розробників, що в більшості випадків гарантує більшу стабільність роботи пристрою в цілому.
  2. iPhone має більш зручний функціонал синхронізації між пристроями свого бренду. Це суттєва перевага, особливо якщо в зв'язці зі смартфоном працюють і інші пристрої від компанії «Apple».
  3. Асортимент магазину «AppStore» має величезну кількість різного програмного забезпечення, яке розроблялося виключно під iOS, але розповсюджуваного на платній основі (здебільшого).

У «Google Play» асортимент дещо менше (крім того, він часто «розбавляється» відвертими пустушками), але при цьому 90% контенту поширюється абсолютно безкоштовно (або умовно безкоштовно). Підводячи проміжний підсумок, можна висловитися спортивним терміном - в даному критерії рахунок «2: 1» на користь «Apple».

продуктивність

Варто відразу приступити до розбору «начинок» розглянутих смартфонів:

iPhone X *Galaxy S9 Plus *
процесорApple A11 BionicExynos 9810 Octa
кількість ядер68
частота1, 42-2, 53 ГГц1, 9-2, 9 ГГц
графічний процесорApple GPUMali-G72 MP18
обсяг ОЗУ36
Об'єм вбудованої пам'яті64 **64

* Показники тільки «молодших» версій даних моделей

Наведені технічні характеристики досить наочно демонструють, що «Galaxy S9 Plus» перевершує свого більш іменитого конкурента, як мінімум по 3 пунктам.

** Крім того, у «iPhone Х» відсутній слот microSD, що не дозволяє збільшити обсяг вбудованої пам'яті.

Що стосується продуктивності, то величезна кількість різних тестів демонструють, що згадані вище відмінності і переваги «Samsung» нівелюються. Показники продуктивності приблизно однакові, що неодноразово підтверджено на практиці.

Камера (якість зйомки)

Уже минув той час, коли еталоном якості зйомки була тільки компанія «Apple». Зараз «Samsung» не тільки не поступається, але і в деяких моментах перевершує свого основного конкурента.

iPhone X *Galaxy S9 Plus *
Основна камерафото12 + 12 МП, збільшення 2х, f / 1.812 + 12 МП, збільшення 2х, f / 1.5-2.4
Відео2160p (до 60 fps), 1080p (до 240 fps)2160p (до 60 fps), 1080p (до 240 fps), 720p (до 960 fps)
фронтальнафото7 МП, f / 2.48 МП, f / 2.4
Відео1080p (до 30 fps)1440p (до 30 fps)

Як видно, в основі лежить два модуля 12 + 12 МП, які демонструють однаковий рівень якості зйомки в денний час. Але у «Galaxy S9 Plus» в наявності змінна діафрагма, яка дозволяє добитися максимального результату при мінливому освітлення, наприклад, в сутінки. Незважаючи на те, що фронтальна камера у «Samsung» умовно краще, практичні тести демонструють зворотний результат. Знову ж рівні результати, які лише підтверджують складність однозначного вибору.

автономність

Останній критерій, який слід розібрати в рамках цієї статті - це час роботи смартфонів від акумуляторної батареї. На борту у «iPhone X» акумулятор ємністю в 2716 мАг, що забезпечує безперебійну роботу близько 9-10 годин прі не максимальному рівні навантаження. У Samsung 3500 мА, але середній час роботи з тими ж умовами не перевищує все ті ж 9-10 годин. У режимі простою обидва демонструють приблизно рівний час - близько доби, активний веб-серфінг близько 5-6 годин, ресурсомісткі ігри та програми близько 3-4 годин. Крім того, обидва варіанти оснащені функціоналом швидкої і бездротової зарядки.

висновок

Як видно з усього вищевикладеного (це лише мала частина того, що можна порівняти), все порівняльні критерії мають приблизно однаковий результат з невеликим ухилом то в одну, то в іншу сторону. Тому однозначного висновку зробити неможливо. І у «iPhone X», і у «Galaxy S9 Plus» є свої сильні і слабкі сторони, і тільки практичне тестування в кожному конкретному випадку (а також згадані особисті переваги) зможуть надати вам однозначну відповідь.