Помилка 0XC0000001 при запуску ОС Windows: причини виникнення та варіанти усунення збою

Експлуатація комп'ютера або ноутбука - процес, стартовим етапом якого є включення лептопа натисканням відповідної кнопки, після чого, через кілька секунд очікування, користувач отримує доступ до всіх можливостей і функцій комп'ютерного пристрою. Рідко, проте, трапляються прецеденти, коли власнику ПК, замість стандартного екрану вітання доводиться споглядати картинку, переважно на зеленому тлі, з текстом повідомлення, що не дозволяє завантажити систему, з потребою її відновлення, причому в структурі сповіщення є цифровий шифр 0XC0000001. Ситуація ставиться до критичних за характером, так як користувачу закритий абсолютно доступ до експлуатації ПК, що вимагає пошуку варіантів відновлення працездатності лептопа, з орієнтуванням на усунення системного збою. Розглянемо причини, здатні спровокувати несправність, яка виявляється обумовленим кодом, а також методологію усунення неполадки виходячи з факторів, які спричинили за собою виникнення збою завантаження лептопа.

Усунення помилки 0xc0000001 при запуску Windows.

Причини виникнення неполадки

Перш ніж приступити до ліквідації несправності важливо зрозуміти, в чому її суть, що зумовить подальшу роботу по відновленню системи. Помилка 0XC0000001 фахівцями в області комп'ютерних технологій відноситься до досить непростим збоїв, що передбачає певні труднощі при виконанні відновних робіт, так як виявити першопричину неполадки досить складно. Однозначним є факт, що подібний прецедент властивий виключно комп'ютерних пристроїв портативного або стаціонарного виду, які працюють на ОС Windows, а ось з усім іншим доведеться розбиратися. Як показує практика, повідомлення з обумовленим шифром часто виникає без наявності наявних на це явних причин, при коректній роботі лептопа і правильному завершення роботи після його попередньої експлуатації. Причин для появи прецеденту, відповідно до тверджень професіоналів може бути кілька, і практично всі вони мають системний характер:

  1. Пошкодження даних, що містяться в файлі Security Accounts Manager, який включає в себе інформаційні матеріали облікового запису споживача, є фундаментальними при завантаженні ОС.
  2. Системна проблема в файлі під ім'ям winload.efi, працездатність якого обумовлює можливість запуску ПК.
  3. Попередня несправності модернізація ПК за допомогою заміни деталей лептопа, або ж установка додаткових комплектуючих, в частотності, планки ОЗУ.
  4. Проблеми з оперативною пам'яттю ПК, які, в силу поступового, кількісного наростання несправностей, вилилися в помилку, з обумовленим кодом.

Судячи з причин, варто бути готовим до майбутнього, тривалого, важкого і структурному відновленню системи, однак, панікувати в цьому випадку не варто, так як варіанти усунення неполадки існують, і при правильному виконанні робіт, користувач зможе впоратися самостійно з обумовленим збоєм.

Методологія усунення збою

Помилка, з цифровим кодом 0XC0000001, що не передбачає єдиного і стовідсотково ефективного варіанту рішення, тому в статті запропоновані різні способи усунення неполадки, від простого до складного, з орієнтуванням на позитивний результат при правильному виконанні користувачем відновлювальних операцій. На якому етапі користувач зможе усунути проблему, залежить безпосередньо від її першопричини, тому деяким навіть не доведеться дочитувати статтю до кінця, ліквідувавши збій нескладним способом, а в певних випадках потрібно абсолютне виконання всіх регламентних відновлювальних робіт.

Діагностика оперативної пам'яті

Одним з поширених чинників, здатних спровокувати появу збою 0XC0000001 є неполадка з оперативною пам'яттю ПК, яка може мати як механічну, так і програмну природу. Для виключення такого варіанту розвитку подій буде потрібно провести візуальний огляд планок оперативної пам'яті на цілісність контактів і правильність підключення RAM до відповідних роз'єми. Якщо в результаті візуального огляду проблема не виявлено, варто спробувати очистити встановлені на ПК планки і контактні слоти від сміття і пилу, з почерговим зняттям деталей і установкою на штатні місця. Іноді такі дії допомагають реанімувати ПК без комплексного втручання в роботу ОС.

Для виявлення і усунення внутрішніх, програмних проблем з пам'яттю, нерідко виступають причиною появи помилки 0XC0000001 при завантаженні Windows 10, або більш ранніх версій ОС, фахівці рекомендують використовувати ресурси сторонніх утиліт. Найбільш популярними і ефективними програмами обумовленого призначення є Memtest86 + і Memory Diagnostic, які можна завантажити на офіційному сайті Microsoft. Якщо результат негативний, проблема залишилася за допомогою виконаних маніпуляцій, а з пам'яттю ПК все в нормі, тоді необхідно шукати інші причини прецеденту, переходячи до наступного етапу рішення помилки.

Перезапис файлу SAM

«Диспетчер облікових записів» або SAM - це файл, який відповідає за безпеку завантаження системи, і іноді його програмні дефекти виступають причиною несправності. Варіантів теоретичної перевірки несправності не існує, тому для усунення вікна з повідомленням Error code 0XC0000001 доведеться діяти кардинально, а саме перезаписати обумовлений файл. Для здійснення цієї операції потрібно інсталяційний диск Windows 7, 8 або 10, залежно від критерію, яка версія ОС експлуатується на ПК. Наступний етап роботи: завантаження з диска або флешки, з вибором команди, при установці ОС, «Відновлення системи» і подальшим переходом в пункт «Командний рядок», де знадобиться вручну прописати директиву «copy C: / Windows / Repair / Sam C: / Windows / System32 / Config ». На запит про зміну файлу, потрібно підтвердити команду символом Y: система скопіює «правильний» файл, після чого залишається перезавантажити лептоп, з надією, що помилка 0XC0000001 зникне, а система запуститься без проблем.

Активація перевірки цілісності файлів ОС

Якщо попередні варіанти не вирішує код помилки 0XC0000001 в Windows 10 або будь-який попередньої їй версії ОС, такою відповіддю на питання, що робити з несправністю, є метод, який передбачає потребу перевірки системних файлів на цілісність. Для виконання процедури потрібно, за допомогою вже наявного інсталяційного диска, зайти в відновну область налаштувань, де, аналогічно попередньому варіанту, відкрити «Командний рядок», прописати установку sfc / scannow і підтвердити директиву клавішею Enter. Команда запустить процес сканування системних матеріалів, з паралельним їх усуненням, якщо це реально здійснити на програмному рівні. Виконавцю залишається дочекатися закінчення відновного процесу, з подальшою перезавантаженням лептопа: якщо неполадка була спровокована дефектами системних файлів, то проблема буде усунена, ПК завантажитися в стандартному режимі.

Перевірка диска

Повідомлення «Код помилки 0XC0000001» може виступати наслідком не тільки пошкодження файлів системи, але і дефектами самого диска, на якому інсталюється ОС. Виключити таку причину збою можна аналогічно попередньому методу, за допомогою прописування директиви chkdsk C: f / r / x в командному рядку. Команда послужить запуском процесу сканування диска на наявність в його структурі дефектних секторів і пошкоджень системних, робочих файлів, з когерентним усуненням програмних несправностей. Дочекавшись закінчення роботи утиліти, залишається перевірити результат виконаної операції.

Оновлення завантажувальних параметрів

Проблема при запуску лептопа, що виражається на екрані як помилка 0XC0000001, нерідко є наслідком некоректності налаштувань завантажувальних параметрів ОС, усунути які, на ноутбуці або комп'ютері, можна за допомогою відновлення системи через позицію Windows Re. Для коректної реалізації операції необхідно виконати наступні маніпуляції зі строгим дотриманням черговості:

  1. Через позицію «Відновлення системи» зайти в Windows Re.
  2. У вікні, вибрати пункт «Пошук і усунення несправностей".
  3. Перейти в категорію налаштувань «Додаткові параметри».
  4. Вибрати позицію «Параметри завантаження», де важливо перевірити відповідність операційної системи, що завантажується за замовчуванням, тієї ОС, яка експлуатується на комп'ютерному пристрої: наприклад, якщо на ПК варто Windows 10, то саме ця система повинна бути обрана у відповідному рядку вікна.
  5. Підтвердити дії за допомогою кнопки OK внизу вікна, або натисканням клавіші Enter, після чого комп'ютерний пристрій має автоматично перезавантажитися.

Нерідко цей варіант дій, хоч його деякі фахівці і називають «дивним» способом усунення помилки, що має код 0XC0000001, допомагає вирішити проблему, про що буде свідчити запуск ПК в стандартному режимі.

Модем WI-FI зв'язку як джерело проблеми

Windows, хоч і виступає однією з найбільш затребуваних і встановлюваних на комп'ютерні пристрої операційна система, іноді видає помилки, рішення яких має незрозумілий характер. Наприклад, фахівці до цих пір не можуть пояснити на програмному рівні конфлікт ОС Windows 7, 8 або 10 з підключаються модемами інтернет-зв'язку, за умови, що раніше обладнання синхронізувати з ПК, не створювало ніяких програмних прецедентів.

Нестандартним, проте, нерідко дає результативний ефект, методом вирішення проблеми з повідомленням Error code 0XC0000001 при запуску Windows є елементарне вилучення з роз'єму лептопа модему, що забезпечує WI-FI з'єднання з мережею. Часто такий метод допомагає виправити помилку з кодом 0XC0000001, причому як і чому так сталося, не зможуть пояснити навіть професіонали в області комп'ютерних технологій. Якщо неполадка самоусунулася після вилучення модему, далі буде потрібно ще раз перезапустити лептоп, і тільки після цього підключити пристрій, що часто не супроводжується повторним появою програмного конфлікту.

відновлення ОС

Якщо жоден з перерахованих вище варіантів операцій не допоміг у виправленні неполадки, що виявляється як відмова системи в завантаженні Windows 10, або будь-якої попередньої версії, усунути збій 0XC0000001 можна спробувати за допомогою автоматичного відновлення системи. Метод є крайнім варіантом боротьби з несправністю, так як якщо виконавець отримає негативний результат, тоді єдиним альтернативним способом виправити помилку буде тільки повноцінна перевстановлення ОС. Для виконання цієї процедури через інсталяційний диск запустити процес відновлення ОС. Операція виконається в автоматичному режимі, після чого, в кінцевому результаті, при перезапуску ПК, помилка з'явиться не повинна.

Підведення підсумків

У статті описані методи боротьби з помилкою 0XC0000001, яка зумовлює неможливість запуску комп'ютера, а, відповідно, виливається в проблему, що накладає «табу» на подальшу експлуатацію лептопа. При послідовному виконанні описаних маніпуляцій, на певному етапі роботи, який обумовлюється причиною появи збою, проблема буде усунена. Стовідсотково ефективний варіант боротьби з помилкою - перевстановлення Windows, проте, метод відноситься до радикальних рішень проблеми, тому його, з метою раціоналізації процесу, залишають на крайній випадок: найчастіше для усунення несправності обумовленої категорії до цього не доходить, однак, скидати його повністю з рахунків не варто, іноді без цієї процедури не обійтися.