Як виправити помилку «Kernel Security Check Failure» в Windows 10

«Синій екран смерті», він же BSOD, знайомий кожному користувачеві Windows. Помилки виникають при різних умовах, в момент запуску операційної системи або в процесі роботи і супроводжуються повідомленням з кодом. При цьому в тексті повідомлення не містяться вичерпні відомості про те, як діяти в даній ситуації, але більшості користувачів не вперше вести боротьбу з проблемою самотужки, пробуючи по черзі існуючі методи виправлення. Такого роду помилки можуть виникати з різних причин, і не завжди системі вдається самостійно впоратися із завданням щодо усунення збою. Так, у випадку з Kernel Security Check Failure потрібне обов'язкове втручання користувача, оскільки проблема сама себе не вирішить. Помилка часто супроводжується кодом 0х00000139, синій екран також може не показувати її повне найменування, що по факту не змінює ситуації.

Усунення помилки Kernel Security Check Failure.

Причини виникнення помилки

Дана проблема може виникати як на етапі завантаження, так і через деякий час після включення. Крім того, збій непередбачуваний і може не проявлятися навіть кілька днів, після чого знову нагадає про себе. Точно знати, як усунути несправність можна тільки, якщо відома причина, але оскільки існує цілий ряд провокуючих чинників, в більшості випадків доводиться виявляти джерело проблеми шляхом спроб виправити ситуацію. Помилка Kernel Security Check Failure, характерна для Windows 10 і інших версій, часто з'являється з таких причин:

 • Пошкодження файлів системи.
 • Неактуальні або відсутні драйвери.
 • Застаріла версія BIOS, що конфліктує з іншим софтом.
 • Інші конфлікти ПО.
 • Пошкодження / відсутність записів реєстру.
 • Перегрів процесора, відеоадаптера.
 • Несумісність компонентів в складі збірки ПК.
 • Інші апаратні несправності.

Причини можливі і інші, в кожному конкретному випадку існує ймовірність, що збій спровокований іншим фактором і викрити джерело неприємності вдається нечасто.

Як виправити помилку Kernel Security Check Failure

Ми розглянемо ефективні методи вирішення проблеми, в більшості випадків справляються з усуненням даного збою.

Перевірка жорсткого диска

Протестувати вінчестер на присутність помилок можливо за допомогою інтегрованого системного інструменту CHKDSK (Check Disk). Для його використання необхідно відкрити командний рядок на правах адміністратора за допомогою консолі «Виконати» (Win + R), в поле потрібно прописати команду cmd, потім натиснути Ctrl + Shift + Enter. Те ж саме можна зробити за допомогою пошуку меню Пуск (в результатах видачі по запиту натискаємо ПКМ на службі для виклику контекстного меню, де вибираємо відповідний режим запуску інструменту). Приступаємо до сканування жорсткого диска:

 • У командному рядку вводимо команду chkdsk C: / f.
 • Ключ f в команді передбачає перевірку на помилки і їх автоматичне виправлення в разі виявлення. Перевірятися буде розділ C, оскільки, як правило, він є системним. Якщо ОС стоїть на іншому диску, міняємо значення.
 • При подальшому старті системи служба почне перевірку, очікуємо її закінчення (процес займе деякий час, яке залежить від обсягу вашого диска), після чого ви побачите результати процедури.

При установці декількох жорстких дисків, знадобиться по черзі перевірити кожен. Після сканування перезавантажуємо пристрій і перевіряємо, чи усунуто помилка Kernel Security Check Failure.

Перевірка системних файлів

Помилка Kernel Security Check Failure в ОС Windows 8 і 10 нерідко виникає через пошкодження системних даних. Незважаючи на всі роблені розробниками Microsoft виправлення, регулярно поставляються у вигляді пакетів оновлень, вони не вберігають і тих користувачів, які їх ставлять. Для сканування даних і автоматичного виправлення виявлених помилок застосовується системна утиліта SFC (System File Checker). Запускається інструмент з командного рядка на правах адміністратора за допомогою консолі «Виконати» або з кнопки Пуск. Якщо операційна система не вантажиться, отримати доступ можна із застосуванням настановної флешки (диска) з Windows правильного видання. Отже, виконуємо сканування і відновлення файлів ОС:

 • Запускаємо командний рядок від імені адміністратора.
 • Вводимо команду sfc / scannow і тиснемо Enter.
 • Чекаємо завершення процесу, який займе певний час.
 • Утиліта просканує дані і виявить існуючі проблеми, а також відновить необхідні файли, якщо це можливо. Для користувача буде сформований звіт по закінченні процесу.

Сканування системних файлів - одне з перших дій, що робити при виникненні збою Kernel Security Check Failure. У багатьох випадках вбудована служба вирішує проблему і більш серйозних процедур не потрібно, але якщо не допомогло, значить, джерело збою в іншому місці і потрібно пробувати інші методи виправлення.

Тестування оперативної пам'яті

Синій екран з помилкою Kernel Security Check Failure може з'явитися при проблемах з оперативною пам'яттю, що особливо актуально, коли на компі стоїть кілька планок ОЗУ. Щоб перевірити, яка з них викликає збій, потрібно витягти все і по черзі залишати на материнке по одній лінійці, при цьому спостерігати, виникає помилка. При виявленні проблемної планки краще буде її замінити. Для тестування ОЗУ в Windows також є вбудований інструмент. Можна перейти до нього, наприклад, використовуючи пошуковий рядок, де потрібно ввести запит «Засіб перевірки пам'яті Windows». Відкривши додаток, вибираємо варіант перевірки. Протестувати пам'ять можна і за допомогою сторонніх продуктів. Добре зарекомендувала себе відома утиліта Memtest86 +.

Усунення змін в реєстрі

Нерідко системні збої виникають унаслідок некоректних записів реєстру, не виняток помилка з кодом 0х00000139. Змінити записи могли програми, віруси або сам користувач по необережності або навмисно. Незначні на перший погляд корективи здатні спричинити за собою найнеприємніші наслідки, і синій екран не найгірша з можливих проблем. Визначити, чи пов'язана помилка Kernel Security Check Failure в ОС Windows 10 із змінами реєстру, можна, відновивши його справний варіант з резервної копії. Якщо такої немає, краще правити записи за допомогою спеціалізованого софту, наприклад за допомогою утиліти CCleaner, яка виконає сканування і виправить виявлені проблеми.

Проблеми з драйверами

Причиною, чому виникає код помилки 0х00000139, можуть стати і неактуальні драйвери або конфлікт між встановленим софтом з операційною системою. Тоді необхідно оновити невідповідні драйвери встановлених компонентів до останніх версій. Завантажувати їх можна з офіційного сайту виробника пристрою (відеокарти, материнки та ін.), Потім в «Диспетчері пристроїв» по ​​черзі для кожного з об'єктів натисканням ПКМ і вибором з меню дій відповідної опції оновити драйвер. Щоб спростити завдання, можна скористатися спеціальним софтом, що дозволяє виконати процедуру в автоматичному режимі. Якщо помилка виникла після установки нового компонента, можливо, виник конфлікт ПО з операційною системою. Несумісність обладнання в результаті невідповідності параметрів поширена проблема, тому при складанні необхідно звертати увагу на технічні характеристики пристроїв. Для лікування Kernel Security Check Failure оновлення буде потрібно не тільки драйверів, а й BIOS. Замінити застарілу версію актуальною можна, застосувавши софт виробника материнки. «Синій екран» також може бути спровокований критичними температурами пристроїв, тому не зайвим буде перевірити процесор, відеокарту і жорсткі диски вручну або з використанням спеціальних програм.

Вищеописані методи досить ефективні в рішенні помилку з кодом 0х00000139, але якщо жоден з них вам не допоміг, доведеться піти на крайні заходи і перевстановити систему.