Як виправити помилку 0xc000014c, що виникає при завантаженні ОС Windows

Користувачі Windows нерідко стикаються з усілякими збоями, що виникають в процесі роботи або при завантаженні операційної системи. Однією з зустрічаються проблем в момент запуску комп'ютера є помилка 0xc000014c, що перешкоджає старту ОС. Збій пов'язаний з пошкодженням або відсутністю файлу BCD, який замінив в операційних системах Microsoft починаючи з версії Vista файл boot.ini. Дані Boot Configuration Data, що містять відомості про завантажувач і параметрах ОС, необхідні для завантаження Windows, а при випадкових або навмисних змінах BCD старт системи неможливий. Зустріти збій з кодом 0xc000014c на синьому або чорному екрані можна в різних версіях «вікон», але, не дивлячись на відсутність можливості коректного пуску Windows файл сховища конфігурації можна реанімувати, не вдаючись для виправлення помилки до повної перевстановлення операційки.

Методика виправлення помилки 0xc000014c в Windows.

Причини виникнення помилки диспетчера завантаження 0xc000014c

Збої запуску Windows обумовлені некоректним виконанням завдання старту одним з компонентів системи. Так, синій або чорний екран в супроводі помилки, що має код 0xc000014c, може виникати з таких причин:

 • Пошкодження або відсутність даних конфігурації BCD.
 • Биті сектора на жорсткому диску, внаслідок чого система не може отримати доступ до компонентів, що забезпечує завантаження.
 • Конфлікт обладнання.

Само собою, причини помилки 0xc000014c при завантаженні ОС теж можуть бути спровоковані різними факторами, такими як зараження системи вірусами, неповне видалення деяких елементів, видалення пов'язаного софта, неправильні параметри BCD, налаштовані вручну, неприпустимі записи в реєстрі, зроблені випадково або навмисно, збої електроживлення або некоректне виключення пристрою.

Як виправити помилку 0xc000014c

В першу чергу необхідно спробувати завантажити попередню вдалу конфігурацію Windows, для чого перезавантажуємо пристрій і тиснемо клавішу F8 (можливо на вашому комп'ютері потрапити в меню завантаження можна за допомогою іншої клавіші, наприклад, F12), вибираємо серед можливостей запуску відповідний варіант завантаження і дивимося, завантажується чи система. Можливо, помилка з'явилася після установки нового обладнання, тоді для усунення збою конфліктує об'єкт необхідно видалити, після чого перезавантажити комп'ютер. Якщо проблема не зникла, доведеться вирішувати її іншими способами.

Відновлення файлів BCD

Для виправлення помилки 0xc000014c при старті Windows 10, 8 або 7 потрібно установча флешка або диск з відповідною версією ОС. Попередньо необхідно поміняти пріоритет завантаження в меню запуску (F12 або інша з функціональних клавіш, зазначена при запуску в рядку Boot Menu) або в БІОС (Del, F2 або інші клавіші залежно від версії). Так, переходимо в Boot Menu і вибираємо, з чого будемо запускатися. Системна утиліта BIOS передбачає вибір завантажувача у вкладці Boot, де налаштувати запуск з флешки можна в розділі Device Priority, іноді крім пріоритету слід задати також примусову завантаження з зовнішнього носія в розділі Hard Disk Drives. Після виконаних маніпуляцій потрібно натиснути клавішу F10 для збереження змін. Коли всі необхідні підготовчі роботи виконані, запускаємо комп'ютер з флешки або диска з Windows 7, 8 або 10 і приступаємо безпосередньо до відновлення файлів BCD для виправлення помилки 0xc000014c:

 • У першому вікні вибираємо мовні параметри і тиснемо «Далі».
 • Натискаємо «Відновлення системи» в наступному вікні.
 • Вибираємо «Усунення неполадок» - «Додаткові параметри» - «Командний рядок».
 • У командному рядку потрібно задати наступні команди, після яких натиснути клавішу Enter:
  • exe / rebuildbcd
  • exe / fixmbr
  • exe / fixboot

Виконавши процедуру, перевіряємо, чи зникла помилка 0xc000014c. Якщо немає, переходимо до наступних способів вирішити цю проблему.

Виправити помилку 0xc000014c Windows 10 з інструментом SFC

Системна утиліта System File Checker застосовується для виправлення різних збоїв у роботі операційки, в тому числі допомагає усунути також помилку на синьому (чорному) екрані з кодом 0xc000014c. Запускається інструмент з командного рядка на правах адміністратора за допомогою консолі «Виконати» або пошуку з кнопки Пуск, якщо система завантажується, або з інсталяційного носія способом, описаним в попередньому варіанті усунення помилки. Так, Ви можете просканувати і відновлення системних файлів можна наступним чином:

 • Запускаємо командний рядок.
 • Вводимо команду sfc / scannow і тиснемо клавішу введення.
 • Очікуємо завершення процесу, він може бути досить тривалою. За результатами виконаного сканування і відновлення пошкоджених елементів (якщо такі були, і замінити файли вдалося) система сформує звіт.

Якщо після виконання процедури і перезавантаження проблема ще актуальна, виправляти помилку будемо іншим способом.

Виправити код помилки 0xc000014c за допомогою CHKDSK

Ще один спосіб, що описує, що робити при появі error code 0xc000014c в Windows 10 або інших версіях ОС, передбачає використання вбудованої системної утиліти CHKDSK (Check Disk) для перевірки файлової системи. Інструмент дозволяє просканувати жорсткий диск на предмет пошкоджень секторів і наявність помилок, виправити їх і відновити дані у разі виявлення неполадок, що за підсумком виправить помилку. Для запуску системної утиліти виконуємо наступне:

 • У командному рядку (як відкрити, див. Вище) вводимо команду chkdsk C: / f / r / x.
 • Натискаємо клавішу введення.
 • Параметри команди можна вводити як разом, так і окремо. Так, значення / f в запиті на увазі виконання сканування на предмет помилок і їх автоматичне виправлення, / r - виконання пошуку пошкоджених секторів і відновлення їх вмісту, / x - відключення томи перед перевіркою, при цьому обидві команди / r і / x вимагають застосування ключа / f.
 • Службова утиліта самостійно почне перевірку, яка займе деякий час і після закінчення процесу виведе звіт про проведену роботу на екрані.
 • Перезавантажуємо пристрій і дивимося, чи зникла помилка.

Крім інтегрованих в систему інструментів можна скористатися спеціальним софтом для відновлення системних елементів і ОС. Якщо відновити файли не вдалося, необхідно буде вдатися до виконання процедури відновлення системи.

Коли жоден з перерахованих вище способів не був ефективний, доведеться приймати більш серйозні заходи у вигляді повного переустановлення системи. Іноді також помилка 0xc000014c свідчить про проблеми з жорстким диском, при такому розвитку подій, можливо, буде потрібно заміна обладнання.