Помилка 0xc004c003 в Windows: причини виникнення та способи вирішення

На різних тематичних IT-форумах досить поширена думка, що операційна система Windows 10 на момент початку акції з безкоштовного оновлення була не готова до подібного призначеного для користувача інтересу. Більш 100.000.000 комп'ютерів успішно (в плані отримання кінцевого результату) оновили старі версії операційної системи. Але на протязі всього терміну дії акції користувачами фіксувалися різні помилки не тільки з самою процедурою поновлення, а й подальшої активації отриманої копії Windows 10. Однією з найпоширеніших проблем з активацією стала помилка з номером «0xc004c003», про причини виникнення якої і піде мова далі .

Варіанти виправлення помилки активації 0xc004c003 в Windows.

Причини та рішення

Як стверджує сама компанія Microsoft у своїй довідці по помилках активації Windows, присвоєний номер «0xc004c003» сигналізує про те, що користувачем на одному з етапів здійснення оновлення / встановлення був введений недійсний / неправильний ключ продукту. Суть проблеми в тому, що в рамках безкоштовного переходу кожному цільового комп'ютера надається ключ, який необхідний для подальшого підтвердження своїх ліцензійних прав на копію операційної системи. Якщо даний ключ був раніше використаний (або здійснювалися спроби його багаторазового введення), то ключ визнається недійсним, що нівелює всі подальші спроби з його допомогою активувати систему (далі OS або ОС). З цього моменту і починаються основні труднощі, так як компанія «Microsoft» надала можливість безкоштовного оновлення для тих користувачів, у яких вже є ліцензія на дане програмне забезпечення, отримане, наприклад, як попередньо встановлена ​​копія при покупці комп'ютера. Беручи це до уваги, слід виділити дві основні причини виникнення даної проблеми:

 1. Користувач намагається активувати «OS» після поновлення з неліцензійної версії Windows 7 / 8.1.
 2. Користувачем проводиться чиста установка операційної системи Windows 10, без попереднього поновлення і активації. Тобто був відформатований системний розділ диска попередньої активованої версії, а значить був втрачений «життєво важливий ключ». Чистий установка допускалася (так як дана масова акція вже завершилася) тільки після поновлення і активації.

Якщо ваш випадок підходить під один з описаних варіантів, то, на превеликий жаль, виправити цю помилку не вийде, так як активація «піратської версії», а саме так «Microsoft» буде розцінювати цю ситуацію, не відповідає ліцензійної політики компанії. Вихід в цьому випадку один - самостійна покупка ліцензії або «не зовсім законна» активація системи за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення.

Рішення

Для всіх інших, хто відповідає умовам участі в акції, слід спробувати застосувати наступні рекомендації:

 1. «Просто почекати». Незважаючи на те, що ніякого ажіотажу з оновлення до Windows 10 уже давно немає, активація операційної системи може ще займати тривалий час, в залежності від якості роботи і завантаженості серверів Microsoft. Тому при виникненні помилки «0xc004c003» не варто панікувати. Зачекайте кілька днів і якщо ситуація не зміниться, то приступайте до більш детальним варіантів вирішення питання.
 2. «Провести активацію по телефону»:
  • Натисніть клавіші «WIN + R» і виконайте команду «slui 4».

  • У вікні, виберіть регіон вашого проживання.
  • Після чого відкриється вікно з пропозицією зателефонувати за вказаними телефонами - безкоштовний номер «8 (800) 2008002».
  • Під час дзвінка автоматичної телефонної системою вам буде надана покрокова інструкція, в ході здійснення якої вам необхідно буде вказати код установки, зазначений в тому ж вікні, що і номер телефону.

  • Після чого введіть отриманий від «АТС» код підтвердження для завершення активації.

Навіть якщо код не підійде, то по завершенню роботи з автоматичною системою ви завжди можете продовжити вирішення питання з оператором.

висновок

На цьому, по суті, все. Так як помилка з кодом «0xc004c003» не має на увазі програмне рішення, адже якщо ви чи вже володар ліцензії та здійснили оновлення Windows відповідно до умов ліцензування, то причини слід шукати на стороні Microsoft. Зверніться в їх технічну підтримку і відстоюйте свою позицію.