Як замінити або знебарвити фон зображення в Paint

Редагування фото, графічних картинок - це одне із завдань, виконувана за допомогою встановлених на комп'ютерний пристрій спеціальних програм, специфічним призначенням яких є робота з малюнками і фотографіями, що передбачає можливість видалення похибок зображень. Для виконання професійних завдань з цією метою застосовуються такі утиліти як Photoshop, або аналогічні їй по функціональності.

При відсутності подібного софта або невмінні ним користуватися, в аматорських цілях можна застосувати, для роботи з зображеннями, Paint, який, незважаючи на певне скептичне ставлення деяких споживачів, володіє гідним набором можливостей. Утиліта санкціонує можливість роботи з картинками і фотографіями, дозволяє видалити непотрібні компоненти зображення, поєднати кілька елементів картинок в одну, за допомогою попереднього зміни заднього фону на прозорий, причому отриманий результат, при правильному і ретельному виконанні завдань, не поступається за якістю робіт, виконаним в більш потужних графічних редакторах.

У цій статті розглянемо деякі нюанси роботи з програмою, розповімо, як прибрати фон в Paint, замінивши його при потребі на «прозорий», що дозволить використовувати елемент фотографії або картинки для подальшого експонування.

Зміна фону картинки за допомогою графічного редактора Paint

Для роботи із зображеннями, картинками, фотографіями фахівці рекомендують експлуатувати, для отримання в результаті операції якісного иллюстрационного продукту, що не софт, що входить до складу додатків ОС Windows, а безкоштовну утиліту paint.net, представлену у вільному доступі в інтернеті. Встановивши безкоштовний додаток на комп'ютерний пристрій, користувач зможе працювати з зображеннями, причому виконувати складні завдання за допомогою простого і зрозумілого інструменту.

Робимо прозорий фон картинки

Paint дозволяє, завдяки, хоч і відноситься до категорії примітивних, багатофункціональності, працювати з зображеннями, змінювати фон картинок, усувати дефекти. Нерідко користувачі ставлять для себе споживчу завдання, яка полягає в зміні фону зображення. К, наприклад, такі завдання дозволяють розмістити конкретний логотип на барвистій основі, або своє фото, зображення домашнього улюбленця або квіткову композицію нема на тлі столу або вікна, а щоб в якості заднього плану служив цікавий і ефектний ландшафт.

Це завдання можна здійснити досить легко, завантаживши в додаток два фото: основне, з безбарвним тлом, і другорядне, яке буде служити базою для нової картинки. Для суміщення фотографій потрібно спочатку зайти в параметри кожної з них, зробивши їх аналогічними, що є базовою умовою для можливості їх сполуки: важливо виставити ідентичні розміри полотна, проставивши однакові значення в розділах «Висота» і «Ширина» зображення.

Далі створення комплексного зображення виконується відповідно до наступного регламенту:

  1. Відкрити необхідний зміни фону малюнок на прозорому тлі, перенести його на нову основу за допомогою послідовного виконання таких маніпуляцій: одночасним натисканням Ctrl і A виділити, скопіювати, затиснувши комбінацію клавіш Ctrl і C, вставити, після переходу на фоновий малюнок, за допомогою команди Ctrl + V.
  2. Після цього, в ситуації, якщо зображення з малюнком не відображається на тлі, буде потрібно активувати його, перемістивши на перший план.
  3. Зберегти нове фото: в пункті «Файл», вибрати директиву «Зберегти як», присвоїти ім'я створеної ілюстрації з вибором кращого формату.

На цьому робота може вважатися виконаною, однак, каменем спотикання в процедурі є момент, як створити фото, має прозорий фон, за допомогою додатка Paint, про що і йтиметься далі в статті.

Робота з фотографіями: прозорий фон за допомогою програми Paint

Для виконання завдання, кінцева мета якої отримати зображення з фотографії без заднього плану, а саме, здійснити видалення фону картинки, може застосовуватися як мінімум три методи роботи з фотографією, причому вибір варіанта виконання завдання залежить від виду вихідного малюнка.

«Чарівна паличка» як інструмент для редагування фото

При пошуку відповіді на питання, як зробити прозорий фон в Paint, якщо користувачеві доведеться працювати з картинкою або фотографією, з потребою отримати в результаті компонент малюнка, задній план якого представлений однорідним кольором, фахівці рекомендують використовувати інструмент програми під назвою «Чарівна паличка».

Робота з інструментом Чарівна паличка

Важливою умовою можливості використання цього інструменту є невелике різноманітність фонових відтінків, а найкраще однотонність заднього плану, видалити який належить. Такий припис обумовлюється тим, що ресурс «Чарівна паличка» має свій поріг чутливості до різноплановим відтінкам, і, при її застосуванні для картинки з барвистим фоном, доведеться довго визначати межі областей, видалення яких необхідно користувачу.

Щоб зробити картинку без фону, користувачеві буде потрібно по черзі виконати наступні маніпуляції:

  1. Відкрити редактор Paint, після чого зайти в меню програми, в розділі «Файл», вибрати команду «Відкрити»: за допомогою опції «Обзор», завантажити фотографію, редагування якої передбачається.
  2. Перед тим як видалити фон, зробивши його прозорим, потрібно на панелі інструментів відшукати «Паличку» і налаштувати її чутливість. Для нескладного фону досить встановити поріг сприйняття близько п'ятдесяти відсотків, якщо ж фото має складну колірну гаму, параметр краще зменшити приблизно до тридцяти відсотків.
  3. Далі «Паличкою» потрібно відзначити необхідний до видалення фон: після виділення він набуває світло-блакитний відтінок.
  4. Вибрати команду «Очистити виділення» в розділі директив «Правка». Якщо дії виконані правильно, то після проведених маніпуляцій фон візуально буде відображатися шаховим малюнком на білому тлі, що свідчить про його прозорості після збереження.

Щоб в результаті виконаних робіт результативне зображення мало прозорий фон, зображення буде потрібно зберегти в форматі PNG, що підтримує Транспарантний відображення. Як альтернативний варіант можна використовувати формат GIF, який також підтримує можливість відображення прозорого фону. Інші формати для збереження використовувати не рентабельно, так як користувач отримає картинку на білій області, замість необхідного прозорого фону.

Обрізка по виділеним кордонів

Якщо при необхідності поставити безбарвний фон фотографії з однотонною основою все досить однозначно, то питання, як зробити фон картинки прозорим в Paint, коли зображення має різнопланову за колірною гамою текстуру, передбачає пошук іншого варіанту виконання завдання. Запропонований варіант з «Чарівної паличкою» не дасть бажаного результату, або ж доведеться виконувати регламент знебарвлення фону кілька разів, що не дуже зручно і довго, якщо різнокольорових елементів для видалення багато.

Функція програми «Обрізка по виділенню» є відмінним помічником в питанні, як встановити прозорий фон в Paint, при обробці фото, в ситуації, якщо основний елемент зображення має правильну форму. Для промальовування кордонів об'єкта фото, який потрібно залишити в якості основного, фахівці радять застосовувати такий інструмент як «Лінія або крива», або «Чарівна паличка», як і в попередньому варіанті.

Для здійснення завдання потрібно поставити відправну точку і обвести по контуру робочий елемент фото: зробити це треба таким чином, щоб контур замкнулося, причому установка кордонів для обрізки повинна по максимуму збігатися з обрисами малюнка. Далі буде потрібно підкоригувати кордону виділення, за допомогою пересування встановленого обрамлення: за допомогою курсору підтягнути лінії так, щоб вони співпали з зовнішнім контуром малюнка. Залишається тільки вибрати пункт меню «Обрізка по виділенню», з подальшим збереженням елемента фото на безбарвному тлі в одному з обумовлених раніше форматів.

«Форма» фрагмента фото за допомогою інструменту «Ласо»

Найбільш складним вважається процес знебарвлення фону, коли необхідний обробки малюнок має складну за фактурою конфігурацію, масштабну колірну гамму, а також об'єкти всередині малюнка, які потребують знебарвленні.

У такій ситуації на додачу до вже відомим інструментам, варто приєднати функціональність опції «Лассо». Цей інструмент призначений для виділення меж складних за формою об'єктів.

Робота з інструментом Ласо в програмі Paint

Для застосування можливості зробити фон прозорим, потрібно клікнути на іконку «Лассо», за допомогою курсору поставити відправну точку на грані виділяється об'єкта, і, за допомогою затиснення лівої кнопки маніпулятора, рівно і максимально точно обвести малюнок по контуру. Нерівності згодом можна буде «підправити» за допомогою «Чарівної палички», а елементи малюнка, необхідні користувачеві, однак, що не увійшли в виділену область, можна додати за допомогою вибору опції «Об'єднання». Для виключення об'єкта малюнка застосовується функція «Віднімання».

Користувачеві не варто боятися при здійсненні виділення помилитися, так як програма Paint дозволяє повернутися на кілька кроків назад, за допомогою натискання команди «Скасувати дію», з подальшим виправленням помилок. Варто розуміти, що успіх виконання завдання і результативність купується найчастіше шляхом проб і помилок.

Видалити зображення, що знаходиться за межами виділення можна за допомогою опції «Обрізка по виділенню», як в попередньому випадку, що дозволить зробити фон білим. Після цього залишається виділити білий фон «Чарівної паличкою», і знебарвити його, дотримуючись інструкції, описаної в регламенті роботи з обумовленим інструментом.

При необхідності, якщо малюнок має дуже складну конфігурацію, може знадобитися додаткове «виправлення» контурів об'єкта, що з високою точністю дозволяє здійснити ластик або вже відома «паличка». Для підвищення точності роботи фахівці рекомендують використовувати опцію «масштабування» проблемного об'єкта, що дозволить побачити недоліки і ефективно їх усунути.

Не варто забувати, що після закінчення роботи необхідно зберегти отриманий малюнок, вибравши при виконанні процедури кращий формат PNG, що дозволяє зафіксувати знебарвлення.

Підведення підсумків

Графічний редактор Paint є одним з безкоштовних софтів, що дозволяє виконувати аматорські завдання редагування фото, без попереднього комплексного вивчення програми, з можливістю отримання, при коректному і відповідальний підхід до здійснення процесу, гідного за якісними характеристиками результату.

Описані методи знебарвлення фону дозволять доповнювати ваші фото і цікаві картинки новим змістом за допомогою нескладних маніпуляцій, даючи їм нове життя. Примітно, що працювати з обумовленим додатком можуть навіть діти, а підсумковий продукт, при креативному і принциповий підхід до виконання завдань, зможе абсолютно не поступатися, конкурувати за ефективністю з фото, обробленими за допомогою потужних графічних редакторів.