Що таке файли SVG і якими програмами вони відкриваються

Форматів для зображень існує дуже багато, але всі вони діляться на два великі класи - растрові і векторні. Перші в основному використовуються для різної складної і детальної графіки, наприклад, фотографії. У них кожен піксель - найдрібніший елемент, може мати власний колір, і в файлі, в загальному, просто зберігаються кольору для кожної точки зображення. Звичайно, використовуються різні методи, щоб стиснути обсяг інформації, і від цього відбувається багато растрових форматів - bmp, png, jpg і інші. Зазвичай найкращу ефективність показує jpg, так як виходить невеликий файл при досить хорошій деталізації. Але у нього є недолік - втрата інформації при стисненні інформації. Тому, якщо зменшувати розмір файлу, відбувається погіршення зображення.

Робота з файлами SVG.

Та й при збільшенні таких фотографій стають видні пікселі. Векторні формати працюють зовсім за іншим принципом. Вони використовують лінії, відрізки, фігури, які описуються математичними формулами. Будь-який простір, яке ними обмежується, можна залити кольором або градієнтом. В результаті виходить зображення, не прив'язані до конкретних розмірах - його можна легко стиснути або розтягнути до величезних розмірів без втрати якості. Одним з таких векторних форматів і є SVG. І він стає все популярнішим, особливо в середовищі веб-розробки.

Загальний опис розширення

Тип файлу SVG - скорочення від Scalable Vector Graphics, тобто масштабируемая векторна графіка. Для опису зображення використовуються мови розмітки VML і PGML. По суті, це текстовий документ, в якому для кожної фігури описані координати вершин і ліній, що проходять через них, а також кольору різних елементів. Перша версія цього формату вийшла в 2001 році, і зараз активно розробляється друга версія. Тобто він є перспективним і розвивається. Одна з переваг - малий розмір файлу, в якому можуть бути збережені досить складні малюнки. Тому зараз все більше іконок, піктограм, логотипів та інших елементів сайтів використовується саме в цьому форматі, а не в растрових. Це прискорює завантаження сайту. До унікальних можливостей формату SVG відносяться інтерактивність і анімація. Перша дозволяє зображенні реагувати на дії користувача, наприклад, на клік мишкою або переміщення якихось елементів. Анімація дозволяє створювати досить складні сценарії. Все разом дозволяє створювати дуже красиві і живі графічні елементи для сайтів. Їх навіть можна вбудовувати в звичайні растрові зображення в форматах png, jpg і інших.

Чим відкрити файл SVG

В Інтернеті можна знайти безліч таких картинок на фотостоках, в тому числі безкоштовних. Створюються вони в графічних редакторах Adobe Photoshop, Illustrator, Corel Draw, і деяких інших. Але виникає питання - чим відкрити формат SVG. Адже вбудовані засоби Windows не показують, які картинки в них містяться. Хоча редагувати SVG можна навіть в текстовому редакторі, наприклад, в Блокноті, адже це текстовий документ, але для цього потрібно мати чималі знання в мовах розмітки. Відкрити файл SVG можна або в програмі, в якій він створювався, або в якому-небудь іншому графічному редакторі, який підтримує цей формат. Найпопулярніші:

  • Adobe Illustrator - спеціалізований графічний редактор для роботи з векторними зображеннями. Дуже потужний інструмент, один з найпопулярніших. Дозволяє створювати картинки з нуля, всіляко їх редагувати, і зберігати в різних форматах, в тому числі і в SVG.
  • Inkscape - безкоштовний редактор, який також працює з векторною графікою будь-якої складності і з файлами багатьох форматів. Має дуже великі можливості, в тому числі підтримується робота з шарами і каналами, текстурами і багатьма іншими речами. У цій програмі зручно створювати як прості іконки, так і складні ілюстрації. Є онлайн-версія, де можна виконати редагування SVG-файлів без установки програми.

  • Vectr - онлайн-сервіс, але є і додаток, яке можна запустити на комп'ютері. Це нескладний редактор з приємним інтерфейсом, з яким легко розбереться будь-який новачок. Дуже допомагає, коли виникає проблема, ніж відкрити файл SVG на комп'ютері. Дозволяє створювати нескладні малюнки, наприклад, логотипи, або редагувати готові.
  • Boxy SVG - ще одна проста програма для перегляду svg-файлів. Є і онлайн-версія. Є прості засоби редагування і малювання.

Звичайно, цими назвами список програм для роботи з векторною графікою не вичерпується. Їх дуже багато, в тому числі і найпопулярніший редактор Adobe Photoshop може зберігати зображення як вектори і має плагін для їх відкриття. Не варто забувати і про популярний редактор векторної графіки Corel Draw, який можна назвати найпопулярнішим.

Що ще може викликати проблеми з файлом

Звичайними засобами Windows, та й багатьох інших операційних систем, файли SVG не відкриваються. Щоб бачити їх вміст і тим більше редагувати їх, потрібно встановити будь-який графічний редактор з підтримкою цього формату.