Помилка «System recovery options»: причини і рішення

У роботі будь-якого програмного забезпечення, незалежно від складності його функціонування, можливі певні збої і помилки, виправлення яких покладено на кожного користувача.

Якщо вже в елементарних програмах таке можливе, то що вже говорити про таке складне програмному забезпечення, як операційна система Windows.

Велика кількість подібних проблем і збоїв призвело до виникнення різних класифікаторів, наприклад, помилки категорії «BSOD» або більш відомої серед користувачів як «Синій екран смерті».

Про одного представника даної категорії і піде мова в цій статті.

Причини і рішення

Відразу необхідно зазначити, що «System recovery options» - це помилка, яка не дозволяє користувачеві завантажити належним чином операційну систему, що нівелює всі спроби потрапити на робочий стіл. А це, в свою чергу, найбезпосереднішим чином ускладнює пошук можливих рішень.

Видає помилку в роботі ОС

Також слід сказати, що подібна напис з'являється при старті Windows, але суть проблеми не відповідає типовим представникам «BSOD».

Появі такого повідомлення також може супроводжуватися пропозицією ввести пароль або зробити ряд додаткових дій, які не принесуть нічого корисного.

Окремо потрібно згадати, що причини появи даної ситуації можуть носити абсолютно різний характер, але їх всіх об'єднує одне - це некоректна робота системних компонентів операційної системи, в тому числі може бути пошкоджений безпосередньо сам завантажувач Windows.

А про те, що можна зробити для відновлення працездатності операційної системи, і піде мова далі.

Рішення

Для повернення коректної конфігурації комп'ютера буде потрібно наявність завантажувального носія з образом операційної системи, ніж необхідно потурбуватися заздалегідь.

В іншому порядок розглянутих дій виглядає наступним чином:

 • «Запуск останньої вдалої конфігурації». Але для початку можна скористатися наявними у операційної системи настройками і спробувати завантажити операційну систему з останньої вдалої конфігурації, а для цього:
  1. Увімкніть комп'ютер і натискайте на клавішу «F8» до появи вікна «Додаткові варіанти завантаження».
  2. Прокрутіть список запропонованих варіантів до рядка «Остання вдала конфігурація (додатково)».

   Вікно завантаження операційної системи

  3. Натисніть на неї і дочекайтеся результатів запуску.

Якщо проблема не була вирішена належним чином, то слід перейти до кроку під номером 2, але якщо вдалося (при щасливих обставинах) потрапити на робочий стіл, то не втрачаючи часу перевірте роботу операційної системи.

Вікно адміністратор командний рядок

Для перевірки слід використовувати весь наявний арсенал, наприклад:

 • Команда «sfc / scannow» - для перевірки цілісності.
 • Команда «CHKDSK» - перевірка жорсткого диска.
 • Команда «dism.exe / online / cleanup-image / restorehealth» - сканування і виправлення наявних проблем в Windows.
 • Перевірте коректність роботи оперативної пам'яті.
 • Проскануйте Windows на наявність вірусної активності.
 • Перевірте, які дії безпосередньо передували появі ситуації, що розглядається.

Варто розуміти, що спроба може бути одна, і в подальших подібним чином включити комп'ютер не вийде. Тому відкладати на потім наведені вище дії вкрай не рекомендується.

 • «Використання середовища відновлення». Для реалізації даного способу і потрібно раніше анонсований носій з образом Windows. Подальший порядок дій виглядає наступним чином:
  1. Вставте носій у відповідний порт на материнській платі комп'ютера і включите його.
  2. Відкрийте настройки «BIOS» і виставите завантаження з USB-носія (наприклад) як пріоритетний варіант.
  3. Збережіть зміни, перезавантажте комп'ютер і дочекайтеся появи вікна з кнопкою «Встановити».
  4. Натисніть на кнопку «Відновлення системи».
  5. Далі відкриється вікно, де буде запропоновано безліч різних інструментів, серед яких потрібно вибрати перший однойменний вищеописаного варіант і дотримуватися його рекомендацій.

Ставтеся до вибору точки відновлення вкрай уважно, так як повернення до вже проблемної конфігурації в вирішенні даної проблеми не допоможе.

висновок

На закінчення варто відзначити, що в більшості випадків наведений порядок дій допомагає виправити дану ситуацію і повернути необхідний контроль над роботою комп'ютера.

І останнє: ще однієї досить поширеною причиною є підключення будь-якого носія, з якого по помилки і намагається завантажитися операційна система. Перевірте конфігурацію BIOS і виставите параметри належним чином.