Чому модем не бачить SIM-карту і що робити в такому випадку

Багато хто користується модемами мобільних операторів, адже це дозволяє виходити в Інтернет з ноутбука в будь-якому місці, а в селах і зовсім часто просто немає альтернативи. Але іноді трапляється проблема - модем просто не бачить SIM-карту. Через це, звичайно, вийти в мережу стає неможливо. Така ситуація - далеко не рідкість, і може траплятися з різними модемами і з будь-яким оператором зв'язку. Будь-який користувач таких пристроїв хоч раз стикався з подібною ситуацією і вирішував її по-різному. Про поширеності проблеми говорить безліч обговорень цієї теми на різних форумах. Узагальнимо інформацію і розглянемо всі можливі ситуації, коли 4G-модем не бачить SIM-карту і що з цим можна зробити.

Усунення проблеми в роботі модему.

Можливі причини, чому модем не бачить сімку

Така проблема може проявлятися по-різному:

  1. Чи не виявляється конкретна вставлена ​​сімка.
  2. Одна картка не працює, а з іншого, того ж оператора, все нормально.
  3. Взагалі ніяка SIM-карта не працює, з'являється повідомлення про її відсутність.

Потрібно розуміти, що SIM-карта - досить складний пристрій, а не просто шматочок пластику. По суті, це мікрокомп'ютер з власним процесором, запрограмованому на роботу з конкретним мобільним оператором. Це пристрій може мати заводський брак. З іншого боку, і модем теж влаштований непросто, і в ньому теж можуть зустрічатися різні несправності. Тим більше всі деталі змонтовані на платі і чутливі до зовнішнього впливу. Тобто його можна зламати просто впустивши на підлогу. Наприклад, пайка слота при ударі відколеться від плати і готова проблема. Тому джерелом такої неприємності можуть бути як модем, так і SIM-карта, хоча частіше все-таки перший, через свою конструкції, різної якості збірки і крихкості. Тепер розглянемо всі перераховані варіанти по порядку і спробуємо виявити несправність.

Що можна зробити

Варіанти дій залежать від проявів несправності. Так, якщо 4G-модем не бачить певну SIM-карту, слід спробувати вставити її в телефон і перевірити працездатність, наприклад просто перевірити її баланс. Якщо вона в порядку, то причина в модемі. А якщо вона не працює і в телефоні, то доведеться звертатися в салон зв'язку за заміною. Також потрібно переконатися, що вставлена ​​сімка потрібного оператора. Справа в тому, що USB-модеми зазвичай прив'язані до нього, і з іншим не працюють, якщо тільки в них не змінювалася прошивка на універсальну. Тому, наприклад, сімка від Мегафона не працюватиме в модемі від МТС.

Якщо модем взагалі не визначає ніяку SIM-карту, то швидше за все він просто дефектний або потребує ремонту. Можна повернути його в салон на обмін, якщо він новий, або віднести в сервісний центр на ремонт. Для впевненості можна спробувати вставити в нього іншу сімку того ж оператора, наприклад, з телефону. Якщо повторюється те ж саме, то модем однозначно несправний. Іноді проблема буває програмна, і тоді допомагає видалення програми і повторна її установка. Якщо є можливість, корисно випробувати працездатність на іншому комп'ютері.

Зустрічається і така ситуація, коли після установки і видалення програми одного оператора інша, від іншого оператора, не працює - не запускається або виводить повідомлення про помилку. Наприклад, якщо використовувався модем Білайн, потім його програмне забезпечення було видалено і встановлено від МТС, то останній може не працювати. Таке буває зі старими пристроями, для яких програма встановлюється у вигляді окремого додатка. Нарешті, буває і зовсім вже простий випадок, коли сімку просто неправильно вставляють, не тим боком. Відбувається це зазвичай в поспіху або при неуважності, адже поруч зі слотом завжди є позначення, як вставляти правильно.