Очищення пам'яті телефону на Android

Дорогі друзі, сьогодні ми з вами спробуємо дізнатися, як на Андроїд очистити пам'ять телефону від непотрібних або інших типів файлів. Для чого ж це потрібно? Причин може бути декілька, тому давайте розберемося з цими питаннями. Від цього буде залежати методика вирішення проблеми.

 1. У вас може бути завантажена внутрішня пам'ять, яка відповідає за швидкодію системи. Наприклад, якщо у вашого смартфона маленька оперативна пам'ять, і ви запустили кілька додатків, то може бути таке, що пристрій просто буде зависати.
 2. Далі, бувають випадки, коли навантажується звичайна системна пам'ять: тобто, сховище, призначене для надання місця під ваші особисті потреби, а також зберігання системних файлів і програм.
 3. Ця ж пам'ять використовується деякими утилітами для зберігання вже своїх даних: зображення браузера, музика з ВКонтакте і інші типи файлів. Тут вже буде представлена ​​інша методика звільнення сховища.

І, якщо в першому випадку нічого особливого робити не потрібно, то питання починають виникати вже в двох наступних пунктах, рішення проблем яких ми розглянемо нижче. Зараз же ми з вами обговоримо очищення оперативної пам'яті смартфона під управлінням операційної системи Android. Для цього вам достатньо закрити непотрібні запущені програми, які завантажують вашу пам'ять. Відкрийте вікно багатозадачності і свайпом в сторону видаліть звідти програми або гри (спосіб запуску багатозадачності залежить від виробника пристрою. У заснованому використовується спеціальна кнопка на дисплеї або панелі клавіш).

Як почистити від непотрібних файлів

Тепер обговоримо проблему з непотрібними файлами або програмами. Для вирішення цього питання можна використовувати як ручні способи, так і автоматизовані в вигляді спеціального програмного забезпечення. Ми розглянемо обидві методики. Тому можете виконати всі пункти по черзі, тим самим звільняючи місце на вашому пристрої Андроїд. поїхали:

 • Для початку можемо перенести частину інформації на зовнішній носій (карту пам'яті). Якщо у вас такої немає, то переходите до наступного пункту. Для решти скажімо, що потрібно робити: перенесіть мультимедіа-файли (фотографії, музика, відео і так далі) на встановлену флешку. Тепер можете перенести файли деяких додатків і програм на карту пам'яті. Для цього перейдіть в налаштування апарату. Виберіть вкладку «Програми» або ж їх диспетчер. Потім вибираємо якусь програму або гру і Тапа по ній. У вікні натисніть на пункт «Пам'ять» та змініть місце зберігання інформації на карту пам'яті. Може бути, що будуть переміщені тільки додаткові файли обраної утиліти, а основні дані залишаться на внутрішній пам'яті.

Заходимо в Менеджер програм

вибираємо додаток

Натискаємо на кнопку «На карту пам'яті»

 • Простіше попереднього способу, як не дивно, перенесення частини даних на комп'ютер або ноутбук. Багато і так знають про цей метод для того, щоб очистити пам'ять на Андроїд, але далеко не кожен ним користується. Звичайно, буде сильно дратувати ця процедура, але ви самі придбали пристрій з невеликим об'ємом пам'яті. Наступного разу ви повинні більш ретельно підходити до вибору смартфона Android.
 • В меню менеджера програм, відкривши необхідну програму, у вкладці «Пам'ять» можна очистити кеш утиліт. Кешом є категорія файлів, які збережуться для більш швидкого доступу до деякої інформації додатки. Наприклад, якщо ви дивилися фотографії в сервісі Вконтакте, то вони можуть бути збережені в пам'яті пристрою. Тоді ви зможете переглядати їх навіть без підключення до інтернету. Якщо в цьому немає необхідності, то краще звільнити місце смартфона Андроїд. Зверніть увагу, що з особливою обережністю варто очищати кеш рідних і стандартних програм. Деякі утиліти можуть не давати такої можливості.
 • Ви можете скористатися програмою CleanMaster, яка доступна для завантаження і установки в офіційному магазині додатків GooglePlay. Утиліта пропонує великі можливості для того, щоб на Андроїд очистити пам'ять телефону. В меню CleanMaster пропонується очищення, де потрібно ретельно вибирати видаляються дані. Завдяки випадку можна видалити потрібну інформацію.

CleanMaster

 • Рекомендується користуватися хмарними сховищами, які можуть зберігати в собі величезну кількість інформації. Наприклад, туди ви можете завантажувати не тільки документи, а й фотографії, відео. Також можна використовувати стрімінговие сервіси для прослуховування музики в режимі онлайн. Зверніть увагу, що для виходу в інтернет вам буде потрібно чинне підключення: дивіться, щоб ви не перевищили поріг наданого трафіку. Адже, якщо ви це зробите, то за кожен зайвий мегабайт інформації вам доведеться платити окрему плату.

висновки

Шановні читачі, сьогодні ми з вами дізналися, як почистити телефон андроїд від непотрібних файлів (кеш додатків) і очистити системну пам'ять. Підсумувавши сказане, можна коротко розповісти про згадані способи і рекомендації:

 1. Використання флеш-карти для зберігання мультимедіа-файлів.
 2. Перенесення інформації на комп'ютер, ноутбук або хмарні сховища, використання стрімінгових сервісів для прослуховування музики.
 3. Очищення кеш-пам'яті програм та ігор.
 4. Користування програмою Clean Master.

Обов'язково розкажіть в коментарях, яким чином ви змогли очистити пам'ять на Андроїд. Які методи здалися вам більш привабливими і чому? Також поділіться своїм досвідом: як ще можна звільнити місце на пристрої під управлінням операційної системи від компанії Google?