Виправлення помилки 0x000000ed на Windows

Помилка 0x000000ed з'являється в Windows XP безпосередньо після включення комп'ютера або перезавантаження. Як правило, вона супроводжується поясненням «Unmountable Boot Volume», що буквально означає «Відключення завантажувального тому», і синім фоном. Далі цього вікна просунутися неможливо - система не працює, немає звичної візуалізації. Нижче ми постараємося якомога грунтовніше розповісти про методи усунення цієї помилки.

Виправлення помилки 0x000000ed на Windows.

Можливі причини проблеми

Причин появи в Windows XP помилки 0x000000ed не так вже й багато, що значно полегшує пошук потрібного рішення. Це може бути:

 • просте від'єднання кабелю від вінчестера або плати;
 • пошкодження кабелю;
 • збій в роботі вінчестера після установки якогось ПО, оновлень або в результаті вірусної атаки;
 • фізична поломка вінчестера.

У першому випадку все просто: досить надійно під'єднати кабель або поміняти його і включити комп'ютер ще раз, щоб він нормально запрацював. В останньому ніякі технічні методи не допоможуть - доведеться купувати новий вінчестер. А ось системний збій можна виправити.

Як виправити stop-помилку 0х000000ed

Пропонуємо два вірних способу впоратися з помилкою:

 • через «Безпечний режим»;
 • за допомогою завантажувального диска / флешки.

Почніть з першого, а після, якщо це не допоможе, переходите до другого.

Відновлення в «безпечному режимі»

Як тільки з'явилося вікно «0x000000ed», увійдіть в «Безпечний режим» (в Windows XP він активується кнопкою F8), тому що в ньому запускаються тільки стандартні програми - буде легше виправити помилку, якщо вона викликана якимсь додатком.

 1. Коли ви побачите чорне вікно, перегорніть навігаційними стрілками до напису «Безпечний режим» і натисніть «Enter».

 2. Знайдіть значок «Комп'ютер» і клацніть по ньому додатковою кнопкою маніпулятора, виберіть Properties.
 3. Тут нас цікавить розділ «Відновлення системи». Перевірте, прибрана чи відмітка з пункту про заборону відновлення. Зніміть її, якщо вона там стоїть і підтвердіть зміни.

 4. Тепер переходимо в «Пуск» - «Стандартні» - «Службові» - «Відновлення».
 5. Виберіть Restore your computer to an earlier state і переходите до наступного параметру.
 6. Згадайте, коли в останній раз ваш комп'ютер працював без нарікань, виберіть у списку потрібну дату і час, двічі натисніть Continue і почекайте перезавантаження, яка відбудеться сама собою.

При завантаженні ви побачите, чи зник «синій екран смерті».

Перевірка диска з консолі відновлення

Для цього нам буде потрібно флешка або диск з завантаженим на неї чином системи: образ можна скачати, а потім скористатися спеціальною програмою записи, щоб все працювало коректно.

 1. Щоб виправити помилку 0x000000ed, потрібно насамперед зайти в БСВВ: перезавантажте ПК і натисніть клавішу F8, F12 або Del (вибір клавіші не залежить від того, яка у вас Windows: ХР, 7 або 10 - це повністю підпорядковується передустановках БСВВ).
 2. Знайдіть розділ зі списком обладнання: він може називатися по-різному, доведеться скористатися перекладачем, якщо ви не володієте англійською, або подивитися в інтернеті опис пунктів вашої БСВВ.
 3. Знайдіть ім'я вашого носія і включіть для нього параметр Enable, користуючись навігаційними стрілками і клавішею «Інтер» (в старих БСВВ мишка не працює).
 4. Винесіть ваш диск / флешку в самий верхній рядок, щоб при запуску системи отримати доступ до образу.
 5. Перезавантажитеся і підтвердіть, що ви хочете відновити систему, натисніть «R», потім «1» і пароль до облікового запису, якщо ваш ПК запаролено.
 6. Впишіть команду: «chkdsk / r» (без лапок) і дочекайтеся, поки програма знайде і виправить всі неполадки. Це може зайняти тривалий час, до кількох годин. Коли з'явиться повідомлення про те, що всі заходи завершені, напишіть під курсором «exit» і натисніть «Інтер».

Після перезавантаження синій екран зі «stop 0x000000ed» повинен зникнути. Якщо ваша флешка не відкривається, перевірте наступне:

 1. Якість самого образу: бажано завантажувати його з надійних джерел або записувати самому зі справною системи, а також користуватися популярними програмами для запису, мають хороші відгуки.
 2. Справність роз'єму або дисковода: спробуйте використовувати інший пристрій, щоб перевірити цю версію, поміняйте роз'єм.
 3. Прошивку БСВВ: старі версії підтримують тільки диски, потрібно перепрошивати.