Способи видалення другої копії Windows з жорсткого диска

Ви коли-небудь використовували іншу операційну систему разом з уже встановленою Windows? Це відмінний спосіб спробувати нову операційну систему без шкоди для використовуваної версії Windows. Ви можете вибирати між версіями операційної системи, використовуючи вбудований менеджер завантаження. Але що, якщо ви вирішите, що більше не хочете другу операційну систему? Чи є який-небудь простий спосіб видалити додаткову запис ОС з менеджера, щоб уникнути плутанини при запуску? Давайте розглянемо чотири способи видалення старих параметрів boot.

Методика видалення другої Windows з ПК.

Як видалити другу ОС з завантаження

Диспетчер завантаження Windows - це невелика частина програмного забезпечення, яка запускається під час завантаження ОС. Код менеджера завантажується з початку активного системного розділу, іноді з позначкою «Зарезервовано системою», щоб ви часом не перезаписали його за допомогою cat selfies. Менеджер допомагає почати установку Windows. Диспетчер є загальним і не знає про будь-які вимоги до ОС в процесі її запуску. Коли присутній тільки одна версія Windows, ОС завантажиться в неї без відображення екрану вибору менеджера. Однак після установки іншої ОС цей процес змінюється, дозволяючи вибрати ОС, яку ви хочете використовувати. Сучасні версії Windows зберігають інформацію конфігурації (BCD) в базі даних, подібної реєстру. Раніше ви управляли параметрами екрану завантаження за допомогою крихітного файлу boot.ini (і boot Windows NT, ntldr). Проте, цей незахищений текстовий файл вразливий для атаки, тому він був змінений на більш безпечне, але універсальне рішення. Більш того, BCD надає ОС на базі BIOS і EFI однакові можливості для редагування даних конфігурації за допомогою засобу редагування параметрів завантаження, такого як BCDEdit.

Як видалити другий Windows з налаштувань:

 1. Натисніть Пуск, введіть MSCONFIG і натисніть Enter (або виберіть за допомогою миші).
 2. Натисніть Tab, виберіть ОС, яку хочете зберегти, і натисніть «Встановити за замовчуванням».
 3. Виберіть непотрібну ОС і натисніть «Видалити».
 4. Натисніть ОК.

Ви тільки що видалили другу операційну систему з диспетчера запуску, так що тепер вона більше не буде доступний широкому при старті комп'ютера. По суті, комп'ютер більше не має 2 версій Windows. Наступні кроки - просто видалити файл Windows.VHD. Після того, як ви видалите файл Windows.VHD, все залишки операційної системи Windows XP зникнуть. Вам потрібно буде перейти на перший диск зі встановленою вами Windows і вручну видалити всі файли і папки на ньому. Будьте обережні, щоб не видалити нічого, що необхідно для поточної / оригінальної ОС, яку ви хочете зберегти.

приховати параметри

Отже, перший варіант не просто видаляє запис - ви можете приховати альтернативні параметри запуску, використовуючи меню Windows Advanced:

 1. Натисніть Windows + I, щоб відкрити панель налаштувань.
 2. Перейдіть в розділ «Оновлення та безпеку» / «Відновлення» і в розділі «Розширений запуск» виберіть «Перезавантажити зараз» (в якості альтернативи натисніть Shift при виборі «Запустити знову» в меню «Пуск»).
ВАЖЛИВО. Зверніть увагу, що це миттєво перезавантажує вашу систему, тому обов'язково збережіть всі важливі документи, перш ніж натиснути кнопку.
 1. Виберіть Використовувати іншу ОС / Змінити значення за замовчуванням. Тут ви можете встановити екран таймера Windows Boot Manager, а також вибрати ОС за замовчуванням. Вибір ОС за замовчуванням не видаляє інші установки, але зупиняє Boot Manager, що з'являється при кожному запуску системи.

Використовуйте BCDEdit для видалення параметрів Boot Manager

BCDEdit - це вбудований інструмент редагування менеджера завантаження.

ВАЖЛИВО. Видалення неправильного запису менеджера завантаження призводить до дуже неприємних результатів. Двічі перевіряйте кожне редагування перед натисканням Enter.
 1. Введіть cmd в рядку пошуку меню «Пуск», потім клацніть правою кнопкою миші командний рядок і виберіть «Запуск від імені адміністратора».
 2. Коли відкриється вікно командного рядка з підвищеними правами адміністратора, введіть bcdedit / export c: \ bcdbackup, щоб створити резервну копію налаштувань BCD.
 3. Потім введіть bcdedit / v, щоб отримати список загрузчиков, які в даний час знаходяться у вашому ОС.

Розділ диспетчера запуску Windows описує його розташування, а також інші ідентифікатори. Розділ Windows описує завантажувач Windows 10 для цієї ОС, унікальний ідентифікатор, де знайти файл winload.exe для продовження процесу запуску, якщо в розділі включено відновлення, і кореневої каталог. Якщо у вас більше однієї установки Windows, тут можна знайти інформацію про завантажувач. Тип ОС відображається разом з описом. Крім того, Legacy OS Loader буде відображатися в окремій скобці.

 1. Скопіюйте ідентифікатор (довгу буквено-цифрову рядок) завантажувача, який ви хочете видалити. Тепер введіть команду bcdedit / delete {ідентифікатор}. Двічі перевірте правильність введення, потім натисніть Enter, щоб видалити версію ОС.

Використання Visual BCD Editor

Якщо використання командного рядка не для вас, є опція Visual BCD Editor. Visual BCD Editor реалізує величезний набір команд BCDEdit в зручному візуальному графічному інтерфейсі. Ви отримуєте той же функціонал, що і при використанні BCDEdit в командному рядку, але вам не потрібно турбуватися про точне введенні команди.

 1. Видалення старого запису - це просте завдання. Завантажити та встановити Visual BCD Editor, потім відкрийте його. Інструменту необхідно короткий час для сканування вашої ОС.
 2. У лівому списку параметрів ви побачите Bcdstore / Loaders / [параметри вашого завантажувача]. Виберіть завантажувач, який ви хочете видалити, і натисніть «Видалити» в нижній частині правої інформаційної панелі.

Видалення параметрів диспетчера завантаження EFI за допомогою BCDEdit

У деяких випадках в менеджері завантаження EFI залишається ряд старих записів завантажувача Linux. Знову ж таки, вони не викликають ніяких проблем, але з часом вони накопичуються і стають дратівливими. Менеджер завантаження EFI є частиною пакета управління прошивки UEFI. Ви могли б знайти це, якщо ви коли-небудь завантажувалися з USB або іншого джерела мультимедіа; він зазвичай доступний при натисканні функціональної клавіші під час процесу завантаження. Щоб видалити старі записи EFI:

 1. Відкрийте командний рядок з підвищеними правами, введіть bcdedit / enum firmware і натисніть Enter. На відміну від команди, використовуваної для диспетчера завантаження Windows, команда «enum firmware» перераховує всі об'єкти, доступні в сховищі BCD, включаючи будь-які установки Linux.
 2. Тут відобразяться записи для Ubuntu і openSUSE, які більше не використовуються. Скопіюйте ідентифікатор запису прошивки, яку ви хочете видалити, і виконайте наступну команду bcdedit / delete {ваш ідентифікатор}.

Ваш менеджер завантаження Windows тепер очищений від будь-яких небажаних записів. Крім того, ви спростили процес завантаження, щоб ігнорувати будь-які альтернативні установки у вашій ОС, залишаючи можливість завантажуватися з обраної за замовчуванням ОС.

Як видалити другу операційну систему Windows повністю

Ось кроки, які необхідно зробити, щоб видалити другий Windows 7 з комп'ютера:

 • Натисніть Windows + X, і після цього натисніть Система.
 • Натисніть на Додаткові параметри системи.
 • На вкладці «Додатково» виберіть «Запуск і відновлення», після чого натисніть «Налаштування».
 • У розділі «Запуск системи» вам потрібно буде клацнути ОС за замовчуванням і вибрати Windows 8.1 або 10, залежно від версії вашої ОС.
 • На наступному екрані зніміть прапорець «Час для відображення списку операційних систем».

Якщо в розділі встановлена ​​зайва копія Windows 10, 8.1, просто дотримуйтесь інструкцій нижче:

 • Натисніть Windows + X, а потім натисніть "Керування дисками".
 • Тепер розгорніть Управління дисками і після цього виберіть Розділ відновлення.
 • Клацніть правою кнопкою миші і виберіть «Форматувати», після чого ви отримаєте діалогове вікно з попередженням.
 • Тепер виберіть формат вашої файлової системи за замовчуванням - NTFS.
 • Після завершення процесу форматування диск буде відображатися як «Логічний диск» в розділі «Керування дисками».
 • Тепер вам потрібно натиснути правою кнопкою миші «Логічний диск» в розділі «Керування дисками» і вибрати «Видалити тому»; виберіть «Так», коли з'явиться діалогове вікно з попередженням.
 • Том, який ви прибрали, тепер буде відображатися як «Вільне місце».
 • Клацніть правою кнопкою миші розділ «Вільний простір» та натисніть «Видалити», потім натисніть «Так» в який з'явився попередженні "Керування дисками".

Тепер дотримуйтесь інструкцій нижче:

 • Том тепер буде відображатися як нерозподілений.
 • Наш наступний крок - об'єднати це нерозподілений вільний простір з системним розділом. Клацніть правою кнопкою миші на томі «Система» і виберіть «Розширити тому» в контекстному меню, натисніть «Так», коли з'явиться попередження.
 • Тепер запуститься майстер, який проведе вас крок за кроком, щоб об'єднати нерозподілений простір з системним розділом. Майстер надає просту процедуру для об'єднання нерозподілений простору з системним диском.
 • Після того, як ви вибрали простір, натисніть «Далі», в кінці майстра ви побачите виділений обсяг вільного місця.

Говорячи про видалення непотрібних встановлених копій ОС Windows, не забудьте також видалити файли і папки з папки Softwaredistribution:

 • Перейдіть в Мій комп'ютер, відкрийте розділ, на якому ви встановили Windows;
 • Перейдіть в папку Windows, знайдіть каталог Softwaredistribution;
 • Відкрийте підпапку Download і видаліть з неї всі файли.

Папка Download містить тимчасові файли оновлень, і їх видалення допоможе вам звільнити місце на диску.

Як налаштувати завантажувальний меню

Запуск декількох версій Windows на одному ПК дає вам більше можливостей, але в кінцевому підсумку ви, ймовірно, захочете повернутися тільки до однієї. І коли ви це зробите, ви скоро втомитеся від того меню з подвійним завантаженням, яке постійно з'являється при запуску комп'ютера. Ви можете легко відключити Boot Menu, але видалення попередньої версії Windows може бути небезпечним. Ці інструкції передбачають, що у вас Windows 10 і ви хочете зберегти її. З невеликими змінами вони будуть працювати з іншими версіями:

 1. Щоб закрити меню завантаження, клацніть правою кнопкою миші «Пуск» і виберіть «Система». У лівій панелі вікна виберіть «Додаткові параметри системи».
 2. У діалоговому вікні на вкладці «Додатково» натисніть кнопку «Налаштування» в розділі «Запуск і відновлення» (третя і остання кнопка «Налаштування» на вкладці).
 3. Це викличе діалогове вікно «Запуск і відновлення». Переконайтеся, що ОС за замовчуванням є Windows 10. Потім зніміть прапорець «Час нарешті з'явиться список операційних систем».

От і все! Наші поради допоможуть вам не тільки прибрати невикористану ОС з меню завантаження Windows, але і повністю видалити її з вашого ПК. Якщо ви вже стикалися з подібною проблемою або знайшли інший ефективне рішення проблеми, розкажіть про це нашим читачам в коментарях під статтею.