Unity web player: в чому призначення і можна її видалити

Ні для кого не стане секретом, що при роботі з операційною системою Windows і з усіма благами, які вона пропонує використовувати, кожен користувач стикається з певним програмним забезпеченням. Часом, ці програми знаходиться на видному місці, і його установку ініціював сам оператор комп'ютера, а часом, програма є, а ось звідки вона взялася, користувачеві просто невідомо. Подібне потайне функціонування далеко не рідкість, так як переважна кількість процесів працюють лише при певному сценарії, який і ініціює їх запуск. Наприклад, кожен, хто хоч раз запускав гру в будь-якої соціальної мережі або на будь-якому мережевому ресурсі, стикався з тим, що при початку завантаження гри в браузері пропонується включити якийсь «Unity web player». Достатньо лише санкціонувати включення, і гра чарівним чином запускається. Але що це за «чудотворна» програма? Чи не є вона вірусом? У чому її функціонал, а головне - чи можна її видалити? Про відповіді на ці та інші питання і піде мова в рамках цієї статті.

Призначення програми Unity web player.

Що це

По суті, досить лише більш детально вивчити сама назва розглянутого програмного забезпечення для того, щоб визначити його функціонал. Все просто, «Unity» - це ігровий движок, який активно використовується розробниками різних щодо «простеньких» ігор. А «Web Player», як нескладно здогадатися, - це технологія, яка дозволяє запускати проект всередині інтернет-оглядача (браузера). Звідси висновок напрошується сам собою. «Unity web player» - це програма, яка забезпечує фактичну роботу будь-якого ігрового продукту в рамках її використання в структурі браузера без установки на комп'ютер. Грубо кажучи, це мережевий програвач для ігор. Перша асоціація серед схожих додатків - це всім відомий і багатьма нелюбимий «Adobe Flash Player». Тому, якщо ви активні в рамках проведення часу, наприклад, за грою в будь-яку тривимірну ферму, то подібне програмне забезпечення стане обов'язковим елементом подальшої успішної гри.

Як завантажити і чи варто

Необхідно відзначити, що розробники браузерів, наприклад компанія «Google», вже давно стали відмовлятися від подібного роду програм, деактивовано підтримку «NPAPI-плагінів», що і дозволяло запускати «Unity» на комп'ютері. Ця інформація легко підтверджує тим, що на офіційному сайті розробників (//unity3d.com/webplayer), де можна скачати розглядається ПО вручну, в списках підтримуваних оглядачів числиться тільки багатьма забутий «Internet Explorer 11». Такий стан справ поступово призвело до того, що розробники ігрових продуктів даної категорії просто відмовилися від використання подібного движка в своїх проектах, що в підсумку і призвело до зниження його популярності та актуальності, що раніше бачилося далеко не всім.

Отже, питання: «Чи потрібно в 2019 році встановлювати Unity web player?». Відповідь напрошується сам собою: «Ні, в цьому немає абсолютно ніякої необхідності». Поки ще працює «Adobe Flash Player» з лишком покриває призначений для користувача інтерес. Але якщо ви продовжуєте активно використовувати «IE» і мережеві ресурси, де «Unity» все ще в моді, то безкоштовно скачати дане програмне забезпечення можна з сайту розробників, посилання на який була приведена вище.

Як видалити

Для зручності користувачів розглянута програма не любить себе явно проявляти і стає невидимою і ненав'язливою. Вона тихо і спокійно працює, не виводячи зайвої інформації і не займаючи багато місця. Варто відзначити, що не тільки гри використовують подібний двигун, а й деякі інші розважальні мережеві ресурси, наприклад, різні сайти, де надається можливість дивитися фільми онлайн. Тому і її видалення можна вважати обгрунтованим, тільки якщо в її роботі були зафіксовані будь-які збої. Якщо ж ви все-таки зважилися на видалення, то «Unity web player» видаляється в штатному режимі через функціонал розділу «Програми та засоби», який можна знайти в «Панелі управління». Або ж знаходження і дєїнсталяция даного ПЗ можна довірити будь-якого «утилізатора», наприклад, «CCleaner». Все, що потрібно, - це натиснути на кнопку «Видалити», дочекатися підтвердження видалення і за бажанням перезавантажити комп'ютер.

висновок

Отже, як вже було сказано раніше, розробники намагаються відійти від зайвих «рухів» в рамках їх проектів, що призводить до відключення підтримки різних додаткових плагінів. Це вже призвело до зниження інтересу до «Unity», і на черзі «Adobe Flash Player», заборона на підтримку якого «Google» анонсувала ще кілька років тому (травень 2016 року).