Що робити, якщо клавіатура вийшла з-під контролю і самостійно натискає клавіші

В ході використання девайсів користувачі стикаються з різними збоями, які можуть бути наслідком програмних або апаратних несправностей. Деякі проблеми можна виправити самостійно, інші ж вимагають усунення фахівцями. Одне з неприємних явищ, коли клавіатура працює сама по собі на ноутбуці або персональному комп'ютері, може свідчити про різні несправності. Збій з'являється при запуску певного софта, під час роботи з будь-якими додатками або відразу ж після старту ОС, носить постійний характер або виникає періодично, але можливо і одноразово. При цьому можливо некероване друкування як одного символу, так і декількох, а також виконання інших дій функціональними кнопками, наприклад, гортання сторінок в браузері, застосування будь-яких опцій під час ігрового процесу або в програмах. Якщо клавіатура зажила своїм життям і не піддається контролю, найчастіше вирішити проблему самовільного натискання клавіш ви зможете самостійно. Звичайно, це відноситься до тих випадків, коли мова не йде про відмову обладнання. Розглянемо, що може спровокувати таке аномальна поведінка пристрої введення і що робити, якщо клавіатура сама натискає кнопки.

Усунення проблем в роботі клавіатури.

причини

Не завжди подібна поведінка пристрою пов'язано з його похилим віком. Багато користувачів п'ють і їдять, не відходячи від комп'ютера, тому не дивно, якщо клавіатура початку глючить після того, як на неї щось пролили або розсипали. Але в чому справа, якщо подібні події не передували тому, що сталося, а пристрій раптово стало вам під силу? Така поведінка характерна як для клавіатури ноутбука, так і підключається до комп'ютера. Проблема може бути пов'язана з програмним збоєм або апаратними несправностями. У першому випадку нескладно вирішити питання самотужки, у другому впоратися можна лише при незначних пошкодженнях, серйозні поломки краще довірити професіоналам. Якщо ви таким не є, а з самим пристроєм явно щось не так, тоді вам пряма дорога в сервіс, оскільки, не знаючи особливостей будови і функціонування обладнання, можна лише нашкодити, після чого воно не завжди відновити події. Найбільш ймовірні причини, за якими клавіатура на ноутбуці або підключається працює сама по собі:

  • Віруси.
  • Невідповідні, пошкоджені драйвери.
  • Попадання вологи, пилу, рідин різного походження.
  • Порушення контактів.
  • Залипання певних клавіш (мембрани під кнопками) внаслідок попадання сторонніх часток.
  • Фізичні пошкодження пристрою.
  • Збої в пам'яті пристрою та інші несправності.

Методи усунення проблеми

Коли мова йде про одноразове збої, дуже часто після звичайного перезавантаження девайса від виниклої неприємності не залишається і сліду. У випадках з періодичними або постійними проявами мимовільного натискання клавіш необхідно вдатися вже до більш рішучих дій по усуненню проблеми. Насамперед необхідно оглянути пристрій на предмет пошкоджень. Можливо, ви й самі знаєте причину несправності, наприклад, незадовго до появи збою пролили каву на клавіатуру або вона пережила падіння. При попаданні рідин потрібно просушити, потім почистити пристрій. Якщо ви залили кнопки клавіатури ноутбука і вчасно не перевернули його, а також не прибрали вологу, ймовірно потрапляння і на материнську плату.

чистка клавіатури

Для внутрішнього очищення клавіатури від пилу, крихт і інших сторонніх часток використовуються USB-пилососи, які мають насадки для видалення забруднень, або балончики зі стисненим повітрям, очищають контакти потоком, що виходить під тиском. Існують також спеціальні засоби для чищення, які можна придбати в будь-якому магазині оргтехніки. При відсутності подібних пристосувань в домашніх умовах можна озброїтися пензлем або щіточкою і, перевернувши ноутбук, прочистити, іноді потрібно зняти кнопки з кареток (це слід робити дуже обережно). При тотальних забрудненнях краще звернутися в сервіс, де надають послугу чистки техніки.

Перевірка на віруси

Шкідливе ПО, що вражає систему, стає однією з головних причин всіляких збоїв в роботі, і «самодіяльність» периферії не виняток. Якщо клавіатура працює сама по собі на ноутбуці або комп'ютері, то одна з першочергових задач користувача - перевірка системи на віруси. Крім глибокого сканування наявними антивірусом, краще додатково застосувати сторонній софт. Хорошими засобами по вилову шкідників є спеціальні утиліти Dr.Web CureIt і AdwCleaner. Вони використовують найсвіжіші антивірусні бази і ретельно перевіряють систему на віруси, потім усуваючи виявлені загрози. Після видалення зловредів перевіряємо, чи змінилася ситуація.

перевстановлення драйверів

Інша часта причина збійної роботи клавіатури - неактуальні або пошкоджені драйвери. Несправність драйверів досить легко усунути. Їх можна завантажити на офіційному сайті виробника пристрою або на здійснення автоматичного і установку, для чого потрібно зробити наступне:

    • Переходимо до Диспетчер пристроїв будь-яким зручним способом (наприклад, через Пуск або Панель управління).
  • Йдемо в розділ «Клавіатури».
  • Натисканням ПКМ на назві клавіатури викликаємо контекстне меню і вибираємо опцію «Видалити».
  • Після таких дій клавіатура перестане функціонувати, але драйвери встановляться системою автоматично, як тільки комп'ютер буде перезавантажений, тому виконуємо перезавантаження девайса.

У багатьох випадках перевстановлення драйверів дозволяє відновити контроль над периферійним пристроєм, але якщо не допомогло, йдемо далі.

Відновлення системи

Багатьом користувачам, які зіткнулися з проблемою «самостійності» клавіатури, допомагає універсальний спосіб, який часто застосовується при усуненні різних системних збоїв. Він передбачає повернути систему до того стану, коли подібного явища ще не виникало. Якщо є в наявності точка відновлення, то повернення до неї може вирішити проблему самовільного натискання клавіш.

перевстановлення Windows

Крайнім заходом є перевстановлення ОС. Її слід виконувати тільки в тому випадку, якщо інші способи виявилися безсилі і справа не в пошкодженнях самої клавіатури. Підключаємо зовнішню клавіатуру і перевіряємо, чи виникають на новому пристрої ті ж проблеми. Робимо висновок і вдаємося до потрібного варіанта вирішення питання. Якщо ж проблема полягає в апаратних несправності, ніякі програмні способи не будуть ефективні. В такому випадку пристрій необхідно діагностувати і повертати до життя в сервісі, можливо клавіатура навіть потребують заміни.