Помилка kernel32.dll в Windows: причини і способи вирішення

Різні проблеми з файлами динамічних бібліотек (або ж більш правильне визначення - бібліотека динамічного компонування) вже дуже давно переслідують користувачів операційної системи Windows, незалежно від того, яка версія ними використовується. В рамках цієї статті розбору підлягає помилка з файлом «kernel32.dll», який здійснює вкрай важливий функціонал для операційної системи і представляє особливий інтерес для різного вірусного програмного забезпечення. А про причини виникнення цієї помилки і про способи їх вирішення і піде мова далі.

Виправлення помилки kernel32.dll в Windows.

Причини та рішення

Вже згадана ситуація має безліч різновидів, наприклад:

 • «Не знайдений kernel32.dll».
 • «Точка входу в процедуру в бібліотеці kernel32.dll не знайдено».
 • «Програма викликала збій в модулі Kernel32.dll».
 • «Не вдалося запустити додаток, бо не знайдений kernel32.dll».
 • «Файл kernel32.dll відсутність або пошкодження».

Це далеко не всі варіанти, які зустрічаються у користувачів, але, як наочно продемонстрував, всіх їх об'єднує лише одне - це некоректна робота названої бібліотеки. Подібне різноманітність, безумовно, самим безпосереднім чином ускладнює процес її рішення, так як дії, які могли привести до нестабільності в роботі даного файлу також різноманітні, як велика кількість варіантів помилки. Окремо варто відзначити, що ніяких проблем з «kernel32.dll» теоретично виникати не повинно, в наслідок того, що при завантаженні операційної системи він поміщається в захищену / ізольовану область пам'яті, яка недоступна для інших процесів, особливо зовнішніх.

На практиці ж через різних збоїв в роботі Windows, в тому числі збоїв, які могли бути спровоковані діяльністю вірусного програмного забезпечення, даний представник бібліотеки динамічного компонування піддається сторонньому впливаю, що і призводить до подібних плачевних результатів. Саме тому все, що буде описуватися нижче, по суті, являє собою лише основні рекомендації, які при певних обставинах можуть привести до бажаного результату.

рішення

Отже, для більшої зручності та максимального ККД застосовуйте описані надалі рекомендації саме в тому порядку, в якому вони будуть описані нижче. Також буде доречно саме зараз попередити про те, що слід кілька разів подумати, перш ніж намагатися знайти даний файл в інтернеті і просто завантажити його, і ось кілька причин чому:

 • Як вже було сказано вище, цим компонентом системи вкрай цікавляться різні віруси, видаючи свої інструменти за «kernel32.dll». Тому більше ніж у половині сайтів вам буде запропоновано завантажити якщо і коректний файлик, то з «цікавою» начинкою.
 • Інша частина пропонованого для скачування файлового асортименту являє собою звичайні пустушки, від яких користі не буде, але і шкоди не передбачається.
 • Крім того, суть проблеми може виявитися не тільки в самому розглянутому файлі.

Повертаючись до способів вирішення. Виглядають вони наступним чином:

 1. Перший і найбільш логічний варіант - це банальна перезавантаження комп'ютера, так як збій в його роботі, який і привів до проблем, може носити разовий і випадковий характер.
 2. Вже згадана помилка не виникає на порожньому місці (зазвичай!). Отже, будь-яке програмне забезпечення спробувало звернутися до ресурсів «kernel32.dll», але не отримала потрібного відгуку / відповіді. Тому спробуйте перевстановити програму / додаток або гру. Якщо це будь-якої ріпак / збірка, то спробуйте завантажити її з іншого джерела.

Крім того, якщо програмне забезпечення раніше працювало стабільно, то слід звернути свою пильну увагу і на поновлення, яким воно піддавалося.

 1. Проведіть повне комплексне сканування операційної системи на наявність вірусної активності. Як антивірусних засобів застосуєте, наприклад, «Malwarebytes AdwCleaner», «Dr.Web CureIt» або схожий інструмент від «Лабораторії Касперського».
 2. Перевірте актуальність всіх встановлених версій драйверів програмного забезпечення. Слід також застосувати комплексний підхід, скориставшись не тільки спеціалізованими засобами, типу «DriverPack Solutions», а й ручним пошуком за офіційними ресурсів розробників ваших компонентів комп'ютера.

Приділіть увагу і периферійних пристроїв. Наприклад, ви використовуєте будь-яке програмне забезпечення, що вимагає підключення до веб-камері. В роботі драйвера цієї самої веб-камери є проблеми, які в наслідку і викликають подібну неприємну ситуацію.

 1. Проведіть сканування операційної системи на цілісність компонентів і файлів, а також проскануйте на наявність битих секторів жорсткий диск, для цього можна використовувати такі команди:
  • «Sfc / scannow» - перевірка цілісності.
  • «CHKDSK» - перевірка жорсткого диска.
  • «Dism / Online / Cleanup-Image / CheckHealth» - необхідно для отримання відомостей щодо наявності пошкоджень компонентів Windows.
  • «Dism / Online / Cleanup-Image / ScanHealth» - здійснює перевірку сховища на коректність і цілісність.
  • «Dism / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth» - здійснює і виявлення неполадок, і їх автоматичне виправлення.

Також буде не зайвим звернутися до ресурсів стороннього діагностичного ПО і перевірити коректність роботи оперативної пам'яті, наприклад, давно і з кращого боку себе зарекомендувала програма «memtest86 +».

В якості альтернативного варіанту можна скористатися і штатними диагностирующими утилітами, для цього:

 • Натисніть клавіші «WIN + S» і введіть «Засіб перевірки пам'яті Windows».
 • Відкрийте знайдений варіант і виберіть одне із запропонованих рішень. Перше має на увазі здійснення перезавантаження, після чого і почнеться перевірка ОЗУ, друге пропонує відкласти перевірку до наступного старту операційної системи.

Варто розуміти, що дані тести можуть займатися тривалий час (1 година, 2, 3 і 4 години), все залежить від вашої оперативної пам'яті і якості її роботи. Тому підгадати час тестування так, щоб гарантувати його безперервність.

висновок

У висновку слід сказати, що останніми рекомендаціями щодо вирішення даної помилки служать «перевстановлення чистої операційної системи» (саме чистої, а не яка-небудь стороння збірка), а також заміна комплектуючих комп'ютера (жорсткий диск і оперативна пам'ять, а також відеокарта, що буває вкрай рідко). Навіть якщо ви зробили все п'ять вищевикладених варіантів, але не вирішили проблему з «kernel32.dll", не спишіть перевстановлювати Windows, особливо якщо помилка проявляється тільки в одному додаток / в одній грі. Поверніться до початку і знову повторіть всі дії. І останнє. Якщо вами раніше проводилися які-небудь маніпуляції з робочою діяльністю процесора, розгін наприклад, то спробуйте його повернути до попереднього стану.