Помилка Warning LNB Short при підключенні цифрового ресивера до телевізора: причини і варіанти усунення

Телевізор вже кілька десятиліть як є незмінним, обов'язковим пристроєм, що експлуатується в побуті кожної людини. За складний і тривалий еволюційний період TV змінився не тільки зовнішній вигляд телевізорів, їх технічні характеристики і кількість можливих до перегляду програм, але і якість самого телемовлення. У нинішній час на зміну звичайним аналоговим каналам прийшла модернізована технологія цифрового мовлення, що характеризується поліпшеною якістю зображення, з відмінним звуком, відсутністю перебоїв, які полягають в пропажі сигналу і інших непередбачених прецедентів, що заважають перегляду улюблених передач. Забезпечується цифровий сигнал за рахунок придбання ультрасучасного телевізора з вбудованим портом для цифрової картки або ж, що більш прийнятно для рядових користувачів, купівлею додаткового обладнання до наявного в будинку телевізору - ресивером. Цифрові приставки, незалежно від фірми виробника і технічних особливостей, часто нескладно підключаються до телевізора, однак, іноді у користувачів виникають складнощі з синхронізацією пристроїв, однією з яких є помилка Warning LNB Short. Розглянемо в статті основні причини появи несправності і варіанти її усунення.

Усунення помилки Warning LNB short.

Що означає повідомлення

Різноманітність цифрових приставок на сучасному ринку досить велика, а відрізняються ресивери в основному технічними характеристиками, фірмою виробника і ціновою політикою. Для отримання можливості перегляду телевізора в цифровій якості деякі люди користуються послугами провайдерів, що пропонують, за додаткову оплату, купити у них ресивер, встановити і налаштувати його користувачеві. Природно, подібний варіант вирішення питання є прийнятним, однак, багато споживачів не бажають переплачувати гроші за настройку приставки: синхронізація забезпечується нескладним і елементарним підключенням пристрою до телевізора, а виробники вказують можливість самостійного налаштування ресивера.

Нерідко при виконанні маніпуляцій з підключення, користувач, навіть виконавши послідовно всі заходи по інструкції, що додається до приставки, стикається з проблемою появи на екрані телевізора сповіщення Warning LNB Short, що змушує розбиратися в причинах виникнення неполадки, для можливості перегляду телеканалів в обумовленому як. Згідно дослівному перекладу фраза Warning LNB Short означає «Замикання блоку ресивера», що вимагає пошуку джерела замикання, з подальшим його усуненням. Причин для появи помилки Warning LNB Short може бути кілька:

  1. Замикання стрижневий жили кабелю, що йде від антени до ресивера, за рахунок порушення цілісності оболонки проводу.
  2. З першої причини випливає наступна: якщо цілісність кабелю порушено, значить, на стрижень, передає харчування, може потрапляти сміття і волога, що впливають критично на подачу сигналу.
  3. Налаштування експлуатованої антени і набутого ресивера не збігаються, що означає неможливість синхронізації пристроїв, яка проявляється візуально появою на дисплеї телевізора обумовленого повідомлення.
  4. Технічна несправність телевізора або придбаного тюнера.

Розглянемо, як вирішити проблему підключення ресивера, відштовхуючись від причин її виникнення.

Як усунути неполадку

Питання, як прибрати помилку Warning LNB Short, фахівці зі сфери технологій рекомендують починати вирішувати з елементарних дій, які полягають у перевірці кабелю на цілісність. Зробити це можна за допомогою ретельного візуального огляду кабелю, що йде від експлуатованої антени до ресивера. При цьому важливо уважно поставитися до з'єднувальним, штекерним елементам, де проводився монтаж і ізоляція центральної жили. Часто, при проведенні ізоляційних дій виконавець робіт робить грубу помилку, допускаючи торкання металевих елементів обплетення з центральною жилою кабелю, що виливається в замикання, що провокує появу відповідного повідомлення на екрані телевізора.

Неприпустимим також є потрапляння вологи або сварка під ізоляційні елементи або на стикові компоненти кабелю. При виявленні подібних прецедентів потрібно провести повторно ізоляційну роботу, з виключенням помилок, що спровокували прецедент, який зумовлює неможливість синхронізації пристроїв. У ситуації, якщо цілісність кабелю порушено по периметру, необхідної буде заміна проводу новим виробом, які не мають зовнішніх пошкоджень.

Якщо перевірка кабелю і сполучних контактів з антеною і приставкою пройшла ревізію і не викликає сумнівів, причина може ховатися в виході з ладу плат самого тюнера, які при некоректному підключенні, перепадах напруги, попаданні вологи або сміття мають властивість дмухнути. Нюанси цієї категорії практично неможливо визначити візуально, тому, якщо є сумніви з приводу справності приставки, можна спробувати підключити самостійно тюнер на свідомо робочої апаратурі у знайомих, друзів або родичів. Якщо проблема залишилася самоусунулася, тюнер буде потрібно віднести в сервісний центр, де фахівці зможуть діагностувати проблему і усунути її за допомогою ремонту, або ж замінити ресивер згідно гарантійним зобов'язанням.

Повідомлення Warning LNB Short нерідко спливає на екрані телевізора внаслідок некоректних установок синхронізації пристроїв. Найчастіше нюанси з налагодження прописані в інструкції до цифрового ресивера, покроково дотримуючись яких користувач самостійно зможе налаштувати роботу приймача цифрового мовлення. Однією з найбільш поширених помилок користувачів при зміні налаштувань, є вибір некоректного режиму синхронізації. Наприклад, при відсутності активної антени у користувача, коли в якості мовлення виступає кабельне телебачення, буде потрібно в настройках змінити вручну автоматичний режим на використання синхронізації за допомогою експлуатації пасивної телеантени. Методологія перемикання режимів різниться на передавачах від різних фірм і виробників, тому користувачеві буде потрібно трохи «покопатися» в меню ресивера і в керівництві до пристрою. Найчастіше ця опція перебувати в пункті режими або прописана в вигляді позиції відключення живлення на антенний вихід.

Іноді, щоб усунути напис на екрані Warning LNB Short, досить просто вимкнути живлення, яке надходить на антену через спеціалізований елемент, або так званий, блок живлення. Блоки живлення, раніше поставляються в комплекті з антенами, необхідні тільки для спеціальних, призначених для уловлювання цифрового сигналу, пристроїв, що працюють від сили струму, показники якої дорівнюють п'яти вольт. Для аналогових телеантен застосування таких пристосувань неактуально, а іноді навіть може нашкодити можливості передачі ними сигналу на телевізор.

Підведення підсумків

Описані варіанти вирішення проблеми з відсутністю контакту між антеною та цифровий приставкою, що виявляється виникненням повідомлення Warning LNB Short, допоможуть самостійно і безпроблемно усунути неполадку. Якщо вищеописані методи не дали бажаного результату, перегляд TV неможливий в цифровій якості, проблематика може ховатися в технічну несправність телевізора або ресивера, з чим допоможе впоратися тільки фахівець. Пам'ятайте, на крайній випадок завжди залишається варіант з викликом майстра додому: за послуги з підключення ресивера доведеться заплатити, однак, таке рішення завжди дає стовідсотковий, позитивний результат.