Програма Camtasia Studio: як користуватися відеоредактором

Всесвітня павутина переповнена різноманітною інформацією, серед якої кожен користувач зможе за допомогою введення запиту знайти і переглянути потрібні йому дані. У нинішній час значно зросла популярність інформаційних сайтів, доповнених якісним відеосупроводом текстової інформації, що дозволяє користувачеві досконально і наочно ознайомитися з потрібними матеріалами. Створення якісних відеороликів - це сьогодні не тільки доля професіоналів, а й гідна можливість поділиться своїми знаннями, вміннями, цікавими фактами в відеоформаті для звичайних людей, які вміють працювати з комп'ютерною технікою, а зробити це можна за допомогою спеціальних утиліт, наданих в величезному асортименті в інтернет- мережах. У цій статті розповімо про утиліту Camtasia Studio, яка характеризується простотою в експлуатації на тлі багатофункціонального і потужного інструментарію, розглянемо можливості і особливості використання обумовленого софта.

Робота з програмою Camtasia Studio.

Огляд і опис програми

Програма Camtasia Studio позиціонується фахівцями, професіоналами і розробниками як відмінний редактор відео, однак, перш ніж почати користуватися утилітою, необхідно спочатку її завантажити і встановити, ознайомитися з основними технічними і призначеними для користувача характеристиками. При завантаженні софта користувач може вибрати актуальний для своїх цілей режим, скачавши безкоштовну, пробну версію утиліти, термін ознайомлення якої становить місяць, або ж придбати ліцензійну версію для Windows. Утиліта має різнопланове призначення: може використовуватися як для редагування аматорських відео, створення професійних цифрових відеозаписів, так і для монтажу відеоуроків, презентацій і багато іншого.

Додаток характеризується можливістю захоплення всіх дій і звуків будь-якого сегмента Windows-системи, з подальшою можливістю редагування наявних відеофайлів за допомогою доступного інструментарію для обрізки і об'єднання контенту різного формату, накладання та обробки звуку, додавання ефектів, текстових приміток і коментарів, поліпшення конкретних кадрів.

Найновіша і найбільш актуальна варіація софта відрізняється досить великою ємністю, вимагає для коректної роботи не менше двох гігабайт оперативної пам'яті, що повинно враховуватися споживачем при виборі обумовленого софта, однак, існують і менш затратні версії утиліти, які характеризуються ощадливістю по відношенню до ресурсів комп'ютерного пристрою. Основна мова утиліти - англійська: якщо подібна модифікація є незручною для споживача, в мережі можна знайти специфічні русифікатори, що дозволяють експлуатувати програму на рідній мові.

До зумовленого додатком на офіційних сайтах розробників є платні спеціальні відеоуроки, по роботі з софтом, однак, при маєтку бажання, будь-який споживач може самостійно розібратися в його особливостях експлуатації, а допоможуть навчитися особливостям використання утиліти допоможе скорочений огляд програми Camtasia Studio, з детальним розглядом її базових опцій:

  1. Після завантаження та установки програми, користувач, при її відкритті зможе споглядати досить простий інтерфейс утиліти: з головним меню, що складається з шести вкладок, розташованих у верхньому сегменті вікна; панелі управління, розташованої нижче, що включає в себе три командних позиції, що дозволяють записати або імпортувати файли, а також вивести готові відеофайли на екран.
  2. Під областю, де користувач безпосередньо буде працювати з файлами, розташована ще одна панель, на якій розміщені основні інструменти, необхідні для монтажу відео, а також клавіша More, що приховує додаткові функції, не разом на екрані.
  3. У нижній області програмного вікна розташована тимчасова лінійка, де безпосередньо буде виконуватися модуляція відеоролика.
  4. З правого боку екрану розташоване вікно, що припускає можливість попереднього перегляду відредагованого файлу, скориставшись опціями якого виконавець зможе оцінити якісність своєї діяльності.

Функціонує відеоредактор згідно наступним принципом роботи: записавши відеоінформацію з допомогою вбудованого в програму софта Recorder, утиліта автоматично направляє її на доріжку Timeline, де користувач виконує редагування відео відповідно до потреб, за допомогою наявного інструментарію. Завершений продукт виводиться в відеофайл за допомогою натискання клавіші Product and share, після оцінки своєї роботи виконавцем у вікні попереднього перегляду.

Особливості використання програми

Незважаючи на простоту і доступність інтерфейсу Camtasia Studio, питання як користуватися софтом є частим серед споживачів програмної продукції. Знайти відповідь на обумовлений питання допоможе керівництво до програми, що надається розробниками при придбанні платної версії утиліти, або ж мережу Всесвітньої павутини, з орієнтуванням на методичні рекомендації, описані користувачами, які вже працювали з додатком і поділилися своїм досвідом.

Інструкція, як створити, обробити і зберегти відео в Camtasia Studio починається з вивчення записи необхідних для відтворення дій. Розгляне особливості процесу на прикладі Camtasia Studio 8. Для цього на верхній панелі завдань Камтазія Студіо потрібно вибрати вбудований додаток Record the screen, де користувач зможе задати повноекранний Full screen або обмежений Custom режим запису. При виборі другого варіанту користувач за допомогою курсору зможе скоординувати розташування екрану, а змінити параметри картинки можна за допомогою опції Dimensions. Після вибору режиму Custom користувачеві відкриється спадаючий список, в якому будуть надані на вибір розширення записуваного файлу. Змінити настройки можна за допомогою скасування заданих опцій кнопкою Esc.

Визначивши кращі стандарти створюваного файлу в Camtasia Studio 8, для старту запису необхідно всього лише натиснути директиву Rec, а для призупинення і повної зупинки відеозапису застосовуються команди Pause і F10 відповідно. Команда Delete застосовується для видалення запису, а директива Stop після закінчення процедури: програма автоматично переносить ролик в вікно ескізного перегляду, де творець файлу зможе візуально оцінити результат своєї роботи.

Найчастіше отриманий результат вимагає правки, тому далі треба вибрати команду Save and Edit, після чого програма Camtasia Studio запропонує зберегти файл в початковому вигляді. Далі потрібно зайнятися безпосереднім монтажем відео, з внесенням змін, коригуванням даних, для отримання результату, що задовольняє запити користувача. На цьому етапі роботи часто виникає питання, як зберегти відео в Camtasia Studio 8, з отриманням в результаті відеофайлу відмінної якості і компактного розміру, про що і розповімо далі. Для початку відображений на доріжці відео буде потрібно змонтувати, систематично переглядаючи отриманий файл у вікні огляду, і, добившись бажаного результату, переходити до етапу його збереження в програмі, за допомогою вибору команди Produce and Share в меню бібліотеки, що в перекладі звучить, як «Створити і опублікувати ».

Далі потрібно вибрати директиву Custom production setting, у випадаючому реєстрі, після чого вибрати формат Mp4 із запропонованих програмою, підтвердити директиву. Користувачеві відкриється вікно Production Wizard, де проставляються необхідні споживачеві параметри відео, задаються стандарти і характеристики збереження в ручному режимі. Покроково дотримуючись директив Production Wizard, користувач зможе не тільки зберегти відео, але і, при потребі, скориставшись шаблонами, транспортувати його в інтернет.

Підведення підсумків

Програма Camtasia Studio характеризується як універсальний багатофункціональний продукт, відповідний одночасно для створення аматорських відео, професійних відеороликів і проектів. В основному використання програми не викликає складнощів, за винятком деяких моментів, ознайомившись з якими в цій статті, навіть початківець експериментатор зможе за допомогою софта створити гідний відеоролик. Що стосується особливостей монтажу, застосування спецефектів, і інших нюансів, що підвищують враження від кінцевого відеофайлу, то в цьому аспекті головним помічником виступає приватне уяву і досвід роботи з обумовленими елементами, напрацьовувати шляхом проб, помилок і бажання домагатися успіхів.