Помилка Missing Operating System: причини виникнення та варіанти усунення збою роботи ОС Windows

Комп'ютерні пристрої, переносного або стаціонарного виду, впевнено увійшли в стандартну, повсякденну експлуатацію звичайних людей. Багато хто вважає себе впевненими користувачами ПК, знають досконально експлуатаційні та споживчі можливості пристроїв, самостійно справляються з функціональними опціями, і не тільки, однак, навіть досвідчені в комп'ютерних справах люди іноді стикаються з проблемами, вирішення яких виступає для них складним завданням. Однією з таких непоширених, однак, іноді зустрічаються проблем виступає поява повідомлення Missing Operating System на моніторі лептопа при його завантаженні або перевстановлення операційної системи. У цій статті розглянемо причини виникнення обумовленої помилки, проаналізуємо, про що сигналізує її поява, а також розберемося, яким чином усунути неполадку.

Методика усунення помилки «Missing Operating System».

Що означає повідомлення

Перед тим як приступити до вивчення методології вирішення проблеми, коли на компі, при його завантаженні з'являється помилка Missing Operating System, необхідно розібратися, що це за несправність, з чого випливають причини і варіанти ліквідації неполадки. Таке повідомлення - досить рідкісний прецедент, тому поява повідомлення на екрані нерідко стає справжньою проблемою навіть для впевнених користувачів ПК, обумовлює неможливість подальшої експлуатації комп'ютерного пристрою за призначенням, з потребою пошуку способів активувати систему.

Повідомлення Missing Operating System виникає на комп'ютерних пристроях, що працюють на програмному забезпеченні Windows, причому може виникати на будь-який з версій ОС. Дослівний переклад фрази Missing Operating System звучить, як «Відсутня операційна система». Щоб зрозуміти, що позначає повідомлення Missing Operating System, недостатньо знати переклад словосполучення, важливими є відомості про специфіку завантаження комп'ютера: процес полягає в зверненні системи, встановленої на жорсткому диску ПК, до завантажувальним записів і розділів, що санкціонує запуск ОС. Це означає, що, вірніше за все, система з яких-небудь причин не знаходить необхідні для старту програмні елементи, бо свідчить про наявність на пристрої програмних або технічних несправностей, що забороняють коректне завантаження Windows, появою обумовленого сповіщення. Розповімо про найбільш ймовірні причини виникнення збою такого характеру.

Причини виникнення збою завантаження ПК

Проблематика, коли комп'ютер видав повідомлення Missing Operating System, часто виникає при завантаженні комп'ютера, причому це може проявитися і як наслідок втручання користувача в системну роботу ОС, наприклад, на тлі перевстановлення Windows, і виникнути несподівано, після недавнього коректного завершення роботи. Якщо в першому випадку причину варто шукати в некоректності установки Windows, наприклад, в несправності флешки або установочного диска з операційною системою, то другий варіант розвитку подій часто є незрозумілим користувачеві, що викликає потребу пошуку причини явища, від варіації якої залежить безпосередня методологія усунення несправності . Факторами, котрі спровокували появу на дисплеї повідомлення Missing Operating System при завантаженні комп'ютерного пристрою, можуть виступати:

  1. Неполадки в системі ОС, встановленої на ПК, пов'язані з її пошкодженням.
  2. Некоректне функціонування BIOS.
  3. Пошкодження завантажувальних елементів системи, зокрема, Master Boot Record, або присутність порушень послідовності їх роботи.
  4. Несправності, обумовлені механічною дефектностью жорсткого диска.
  5. Збої, що виникли на тлі відходження контактів між вінчестером і іншими, апаратними елементами ПК.
  6. Затримки, що виникли під час запуску ОС з флешки, при установці Windows, коли користувач забув вилучити накопичувач з роз'єму.
  7. Технічний знос компонентних деталей ПК.
  8. Зараження ОС вірусами.

Незалежно від причини, чому виникла несправність, що виражається сполученням Missing Operating System, подібний збій вимагає оперативного вирішення проблеми, так як помилка обумовлює можливість завантаження ПК, а, відповідно, і подальшу експлуатацію пристрою, що зараховується до критичних прецедентів для кожного користувача. У свою чергу, точне визначення причини помилки дозволить коректно і оперативно впоратися з її усуненням, про що і розповімо далі, відштовхуючись від факторів, здатних викликати збій.

Способи ліквідації збою

Перш ніж почати розбиратися, як виправити помилку, пов'язану з появою повідомлення Missing Operating System на екрані при завантаженні комп'ютера, що робити в подібній ситуації, варто виключити «випадковий» збій роботи ПК. Для цього необхідно спробувати перезапустити комп'ютерний пристрій, попередньо проінспектувавши все з'єднувальні елементи, шнури, що забезпечують харчування лептопа, вилучивши з його роз'ємів знімні накопичувачі, що впливають негативно на коректність завантаження Windows. Якщо подібна процедура не дала результату, комп'ютер і далі не завантажується, пише помилку Missing Operating System, доведеться переходити до кардинальних способів виправлення неполадки.

Для початку, якщо справа стосується стаціонарних пристроїв, на питання, що робити зі збоєм Missing Operating System, професіонали рекомендують перевірити контактують з'єднання конструкційних деталей ПК, що безпосередньо відповідають за працездатність комп'ютера, а саме під'єднують вінчестер шлейф до материнської плати. Обумовлені шлейфи характеризуються більш обмеженим терміном корисного використання, ніж інші деталі ПК, піддаються зносу в процесі експлуатації - це виливається в відходження контактів, а, відповідно, і виникнення проблеми, пов'язаної з неможливістю знайти завантажувальні файли системою, що призводить до появи збою з візуальним проявом написом Missing Operating System на дисплеї. Усунути неполадку в подібній ситуації можна за допомогою підгону контактів, іноді, якщо шлейф має явні механічні розтягнення, його потрібно замінити новою деталлю.

Рідкісними, однак, вимагають перевірки випадками, є прецеденти, коли проблема ховається в самому вінчестері, причому в деяких ситуаціях визначити його дефектність можна візуально, за наявністю відколів і механічних пошкоджень, що обумовлює потребу заміни деталі, а в певних випадках помилка полягає в некоректності функціональності жорсткого диска на системному рівні. В обумовленої ситуації, питання, що робити, щоб вирішити проблему Missing Operating System, передбачає в якості відповіді потреба втручання в настройки ОС Windows. Для усунення збою програмним методом виконавцю робіт по відновленню діяльності лептопа буде потрібно запастися, завантажувальним накопичувачем, відповідним операційній системі, експлуатованої на персональному або портативному пристрої. При завантаженні системи з накопичувача потрібно викликати командний рядок, яку часто індукує одночасне натискання клавіш Shift і F10, однак, в деяких випадках можуть бути відмінності, в залежності від критерію, використовується в якості операційної системи Windows 10, або більш ранні варіації ОС. Подальша робота ідентична як для Windows 7, так і для наступних версій системи, проводитися відповідно до наступного регламенту:

  1. У командному рядку необхідно ввести директиву CHKDSK C: / X / F / R, яка призначена для запуску перевірки, з паралельним виправленням програмних помилок на вінчестері.
  2. Виконати рестарт ноутбука або ПК, попередньо вилучивши інсталяційний накопичувач.

Якщо помилка Missing Operating System не усунено після виконаної процедури, буде потрібно ще раз, аналогічно попередньому регламенту, викликати командний рядок, послідовно ввести наступні завдання:

  1. Директиву BOOTREC.EXE, з доповненням / FIXMBR через пробіл. Ця команда дозволить модернізувати за допомогою регулюючого накопичувача завантажувальний інформацію.
  2. Аналогічну команду, з доповненням / FIXBOOT, призначену для створення нового, системного сектора інформації завантажувального характеру.
  3. Прописати вказівку EXIT, яке завершить роботу з додатком BOOTREC, і підтвердити вибір команди за допомогою натискання кнопки Enter.

Далі здійснюється перезавантаження комп'ютерного пристрою: якщо проблеми ховалися під грифом несправностей завантажувальних даних, вони будуть усунені, запуск ПК виконається в стандартному режимі.

Обумовлена ​​помилка також може бути наслідком пошкодження програмних файлів ОС, що вимагає сканування системи і усунення неполадок, за допомогою командного рядка, як і в попередньому випадку. Для відновлення функціонування застосовується в командному поле директива «sfc / SCSNNOW / OFFWINDIR = C: / Windows /», підтвердивши яку користувач запустить сканування ОС, з паралельним реставрування пошкоджених даних. Процес займе деякий час, після чого досить перезавантажити пристрій і зайти в систему стандартним для користувача способом. Аналогічне вплив професіонали приписують команді bootrec.exe / RebuildBcd, застосування якої практично завжди вирішує питання з обумовленим збоєм завантаження ПК.

Іноді проблема пояснюється елементарним порушенням налаштувань BIOS, наприклад, в ситуації зі зміненими пріоритетами завантажень, введених випадково при попередньої поломки експлуатації ПК. Процедура настройки пріоритетів може відрізнятися в залежності від версії ОС, але регламент виконання завдання аналогічний: користувачеві треба зайти в налаштування, вибрати з меню, розташованого на верхній панелі вікна, розділ Boot. Зробити це можна за допомогою підказок, розміщених в нижній частині вікна. Далі необхідно перемістити на першу позицію пріоритетні системні документи, або пристрій, з якого виконується завантаження, зберегти зміни і перезавантажити ПК.

Проблематика із завантаженням ОС може також бути спровокована шкідливим програмним забезпеченням. Для виключення цієї причини неполадки потрібно спробувати запустити пристрій із застосуванням в якості стартового завантажувального елемента накопичувача, із записаним на нього потужним, ліцензійним противірусною софтом. До подібних програм професіонали відносять відомий багатьом софт Kaspersky, з орієнтуванням на версію Rescue Disk або аналогове додаток від Dr. Web.

І ще один метод кардинальної боротьби з помилкою - перевстановлення Windows. Якщо проблема не пов'язана з технічним старінням деталей комп'ютера або їх механічними пошкодженнями, то за допомогою цього способу обумовлена ​​помилка і інші системні проблеми будуть виправлені. Питання, що робити, якщо помилка Missing Operating System не усунено за допомогою описаних простих, і навіть кардинальних методів вирішення проблеми, часто передбачає заміну застарілого або що стало непридатним вінчестера, однак, подібний варіант розвитку подій - вкрай рідкісне явище.

Підведення підсумків

Проблема при завантаженні комп'ютера, що виражається сполученням «відсутній операційна система» є одним з ключових проблем, що перетворюють ПК з багатофункціонального пристрою в непотрібну річ, що вимагає негайного пошуку варіантів усунення неполадки. Спосіб, як вирішиться проблема, в кожному конкретному випадку, безпосередньо залежить від причини, що спровокувала системний збій. При вирішенні проблеми фахівці і професіонали рекомендують починати роботу з перевірки найпростіших версій, здатних стати причиною збою, і тільки виключивши елементарні, які не потребують капіталовкладень і втручання в програмні установки Windows, фактори, переходити до системних операцій. У статті запропоновано комплекс порад і рекомендацій, застосувавши які користувач на конкретному етапі роботи, виявивши причину прецеденту, зможе самостійно впоратися зі збоєм і відновити працездатність ПК.