Установка, настройка і видалення антивіруса Symantec Endpoint Protection

Антивірус Symantec Endpoint Protection розроблений каліфорнійською компанією Symantec, яка з'явилася на російському ринку ще в період Радянського Союзу. Зараз продукт ненабагато поступається за популярністю таким фаєрвол, як Dr. Web і Касперський, і особливо часто застосовується для захисту корпоративних комп'ютерів, пов'язаних між собою загальним сервером. Нижче ви прочитаєте, як встановити даний антивірус, розібратися в його функціях або видалити при необхідності.

Налаштування антивіруса Symantec Endpoint Protection.

Можливості Symantec Endpoint Protection

Будь-антивірус покликаний захищати комп'ютер від шкідливих програм, але у кожного є власний набір функцій, покликаних забезпечити комфортну роботу користувача. Symantec Endpoint Protection володіє наступними можливостями:

 1. Запобігання мережевих атак - сниффер розпізнає не тільки віруси з бази даних, а й нові - він аналізує активність ПО і дізнається шкідливе по «поведінки». За рахунок цього блокуються DoS, DDoS, ARP-атаки, яким піддаються як корпоративні, так і особисті комп'ютери.
 2. Контроль додатків - антивірус пропонує тонке налаштування доступу програм до важливих компонентів системи: реєстру, колекціям класів і функцій, файлів. Правило можна забезпечити описом, щоб не забути, чому було вказано саме такий шлях, або проінформувати учасників корпоративної мережі.
 3. Списки пристроїв - ви можете скласти список пристроїв, які дозволено або заборонено підключати до ПК: для Windows вказується тільки тип пристрою (модем, флеш-накопичувач, жорсткий диск і т. П.), А для комп'ютерів Mac додатково позначається модель обладнання.
 4. Контроль вразливостей - антивірус виявляє уразливі місця мережевих з'єднань і запобігає атаки на них.
 5. Репутаційний аналіз - антивірус збирає відомості про невідомих програмах, які не визначаються, як віруси, але поводяться дивно. Вони поповнюють базу на хмарі Symantec і надалі переходять до основного сховища, якщо виявляються небезпечними. Цей механізм дозволяє відразу перервати завантаження сумнівного файлу.
 6. Машинний аналіз - дозволяє розібрати кожен біт файлу і зрозуміти, містить він загрози чи ні.
 7. «Пісочниця» - для перевірки наявності заархівіруваних вірусів пропонується розпакувати їх і запустити в спеціальному середовищі - так званої «пісочниці», що підмінює собою ОС. Таким шляхом можна перевіряти незнайомі або підозрілі програми з непідтверджених джерел.
 8. Антивірус - стандартний захисник, який перевіряє файли і систему постійно і на вимогу, оберігає електронну пошту, видаляє, лікує або ізолює заражені файли. В останньому оновленні поліпшено розпізнавання вірусу в драйверах.
 9. Перевірка і усунення неполадок в політиці безпеки - антивірус також стежить за роботою фаервола, установкою update-пакетів, оновленнями програм і ОС, пропонує рішення проблем, що виникають з ними.
 10. LiveUpdate - вбудована служба самоконтролю антивіруса, що дозволяє підтримувати актуальність баз даних і автоматично завантажувати оновлення.
 11. Інтеграція з аналітичними сервісами Symantec - передає дані про мережі і виявляє можливі атаки, а також становить репутацію сайтів і додатків.

Як завантажити і встановити захисника

Установка антивіруса не відрізняється особливою складністю:

 1. Скачайте дистрибутив на офіційному сайті: виберіть, скільки пристроїв вам потрібно захистити і на який період, а потім оплатіть підписку і отримаєте ключ активації (приходить на електронну пошту).
 2. Дотримуйтесь інструкцій менеджера завантажень, щоб встановити антивірус правильно: не забудьте погодитися з правилами використання продукту, вкажіть зручний вам мову, впишіть отриманий ключ.
 3. Програма запитає вас, чи хочете встановити єдиний сервер, наданий Symantec, або у вас є альтернатива. Якщо не знаєте, що вибрати, то зупиніться на першому варіанті.
ВАЖЛИВО. Перш ніж встановити даний антивірус, потрібно обов'язково повністю видалити попереднього захисника. Якщо якісь файли залишаться, можливий конфлікт, що загрожує зависанням системи і постійними неправдивими оповіщенням про виявлені віруси. Найскладніше деінсталювати Касперського - краще скористатися спеціальними програмами.

Як налаштувати Symantec Endpoint Protection Manager

 1. Після установки запустіть антивірус.
 2. Зверніть увагу на вікно Management Server Configuration Wizard: тут потрібно вказати пароль адміністрування і набір потрібних функцій.
 3. У вікні Type Of Site виберіть найперше пропозицію.
 4. У розділі Server Information залиште все як є.
 5. Додайте спеціальний пароль в розділі Еncryption Password, щоб виконати регенерацію в разі серйозних неполадок.
 6. У вікні Choosing A Database Server виберіть Embedded database.

Налагодження та розгортання програмного забезпечення клієнта

Тепер розберемо, як налаштувати установку антивіруса на підлеглі центрального серверу комп'ютери:

 1. Відкрийте вкладку «Клієнти» і натисніть «Додати».
 2. Далі відкриється інше вікно «Майстер розгортання», в якому потрібно вибрати «Розгортання нового пакета».
 3. У рядку «Установка пакетів» потрібно вибрати свою ОС, а в рядку «Група» - все підконтрольні адміністратору комп'ютери.
 4. У розділі «Установка наборів функцій» можна вибрати повну інсталяцію всіх компонентів або окремі опції.
 5. Ви можете вибрати варіанти установки:
  • адресат отримує дистрибутив по e-mail;
  • в режимі реального часу обрані компоненти встановлюються на зазначені ПК, використовуючи інтернет-з'єднання;
  • формується дистрибутив, який можна зберегти на флешку і встановити вручну.
 6. Залежно від предпочтённого способу, дійте за підказками вбудованого бота.

видалення антивірусу

Тепер розберемо деінсталяцію Symantec Endpoint Protection: як згадувалося вище, антивіруси потрібно видаляти з комп'ютера повністю, інакше компоненти будуть конфліктувати з іншим захисником. Видалення продукту symantec endpoint protection проводиться стандартно, але потім залишилися фрагменти треба обов'язково підчистити спеціальною програмою.

 1. Відкрийте «Панель управління» (якщо у вас Windows 10, то виберіть класичне додаток, як в 7-ій версії).
 2. У розділі «Видалення програм» виберіть зі списку антивірус і почекайте, поки закінчиться деінсталяція.
 3. Скачайте CCleaner або аналогічний додаток і проаналізуйте реєстр, а потім очистіть знайдені записи.

Можна також тимчасово відключити Symantec, якщо він вам заважає. Для цього на «Панелі задач» знайдіть значок з його логотипом, клікніть правою кнопкою маніпулятора і виберіть "Вимкнути захист». Тільки пам'ятайте, що в цей час комп'ютер наражається на небезпеку.