Перевстановлення Windows без втрати даних

Якщо ви збираєтеся перевстановити систему, то напевно вже задумалися, як зберегти всі необхідні файли. При зміні системи ми втрачаємо:

 1. Вміст папок в розділі «Бібліотека»: документи, відео, фотографії, музику і т. П.
 2. Встановлені програми, а з ними і закладки браузерів, і інші зручні налаштування, до яких вже звикли.
 3. Всі файли на «десктоп».
 4. Драйвери для принтерів, сканерів, графічним планшетів та іншого обладнання.

Навіть якщо ви не пригадуєте, що в даних розділах у вас зберігається щось цінне, згодом може з'ясуватися - ви абсолютно забули про важливому проекті, який спокійно «висів» на «Робочому столі», а тепер він безповоротно втрачено. Тому подбайте про захист всіх ваших даних від видалення. Далі ми розповімо вам про способи збереження інформації при перевстановлення ОС, в тому числі, у випадках, коли система пошкоджена, і багато функцій недоступні.

Способи установки Windows зі збереженням даних.

Як не втратити файли при перевстановлення Windows

Почнемо з того, як просто можна перевстановити Windows 10 без втрати даних. Є два варіанта:

 • скористатися опцією «Повернути комп'ютер в початковий стан» - тоді не пропаде нічого, включаючи встановлені програми;
 • задіяти функцію «Почати заново» - в цьому випадку ви збережете фото, документи, музику та інше, але позбудетеся програм.

Що б ви не вибрали, не забудьте попередньо зробити наступне:

 • перенести драйвери обладнання на диск D або флешку (для цих цілей знадобиться спеціальна програма, поміщає всі драйвери в архів, наприклад, DriverMax);
 • зберегти найважливіші проекти на флешку або зовнішній жорсткий диск (від технічних збоїв ніщо не застраховане);
 • згадайте, де зберігаються ваші ліцензії і ключі від ПО, тому що програми можуть зажадати внести їх заново. Це буде неприємним сюрпризом, якщо ви планували швидко перевстановити Windows і сісти за роботу, наприклад, в Adobe Illustrator. Спочатку переконайтеся, що у вас все в наявності, а вже потім приступайте до перевстановлення ОС.

Тепер переходимо до найголовнішого. Якщо ви вибрали опцію «Почати заново», поступите так:

 1. Підключіть ПК до інтернету - з'єднання повинно бути стабільним, а трафік - достатнім.
 2. Натисніть «Пуск» і клацніть по зубчастому коліщатка.
 3. Виберіть «Оновлення та безпеку», підрозділ «Відновлення».

 4. Придивіться до «Додатковим параметрам відновлення», ви побачите, що опцію можна розгорнути, і там буде написано: «Дізнайтеся, як почати заново з чистою установкою Windows».

 5. Клікайте «Початок роботи» і виконуйте найпростіші кроки, які буде рекомендувати вбудований бот.

Якщо ви вибрали «Повернути ПК в початковий стан», то зробіть наступне:

 1. Знову клацніть по шестерінці в меню «Пуск».
 2. Відкрийте «Оновлення та безпека» - «Відновлення» - «Повернути в початковий стан».

 3. Вас тут же запитають, чи зберігати дані - вкажіть, що так, і продовжуйте слідувати підказкам.

Тепер займемося перевстановлення Windows 7 без втрати даних:

 1. Вставляємо завантажувальний диск або флешку - буде краще, якщо нова Windows виявиться більш пізньої версії, ніж стара, інакше можуть виникнути проблеми.
 2. Не заводьте відразу з флешки - включаємо комп'ютер, як зазвичай, відкриваємо «Комп'ютер» і розгортаємо вміст знімного носія.
 3. Знаходимо значок Setup.exe і двічі натискаємо по ньому лівою кнопкою, а потім вибираємо «Встановити».
 4. Тепер залишаємо це вікно в спокої і заходимо в «Панель управління» - «Центр підтримки» - «Відновлення» - «Розширені параметри».

 5. Тут вибираємо в якості основи для відновлення нашу флешку.
 6. Далі піде архівація і кілька перезавантажень, скачування оновлень (краще не пропускати), і, нарешті, нам запропонують вказати відповідний тип установки. Вибираємо «Оновлення», щоб не втратити дані.

Таким чином, у вашому розпорядженні залишиться все, включаючи встановлені додатки і закладки в браузерах.

Як зберегти файли з робочого столу

Способи справедливі і однакові, як для Windows 10, так і для 7. Вони полягають в наступному:

 1. Можна вставити флешку, створити на ній папку «Десктоп» і перетягнути туди все, що ви бачите на «Робочому столі».
 2. Щоб точно нічого не забути і не пропустити, можна вчинити інакше: вставити флешку, відкрити «Комп'ютер» - «Диск C» - «Користувачі» - «Ваше_імя_пользователя» -Desktop і перенести останню папку на накопичувач.

Як зберегти файли з диска C

Тепер поговоримо про неприємної ситуації, коли ви хотіли б перевстановити Windows 7 з охороною даних, але система вже настільки пошкоджена, що у вас немає доступу до її функцій. У цьому випадку все одно можна врятувати інформацію, що зберігається на диску С, а вже потім спокійно встановити нову Windows. Отже, ось два способи:

 1. Якщо ви трохи розбираєтеся в фізичному пристрої ПК, можете вийняти жорсткий диск і вставити в інший комп'ютер, а потім скопіювати всі, що там є.
 2. Якщо ви не можете демонтувати вінчестер, то потрібно завантажити спеціальну завантажувальний запис для аварійного відновлення системи. Такий пакет пропонується розробниками антивірусів, наприклад, Dr. Web (поширюється безкоштовно на офіційному сайті). Дистрибутив запускається через БСВВ і пропонує, крім іншого, очищення від вірусів. Єдина незручність для тих, хто працював тільки на Windows - перед вами розгорнеться інтерфейс Linux. Не лякайтеся: просто відразу натисніть Ctrl + Alt + T і введіть в вікно, що з'явилося команду: locate win. Система знайде папку з Windows, відкрийте її і скопіюйте все необхідне на окремий носій.

Що робити обов'язково перед перевстановлення Windows

Тепер ви знаєте, як перевстановити Windows, що знаходиться в будь-якому стані, без втрати даних. Резюмуючи статтю, хотілося б коротко сформулювати порядок дій перед процедурою:

 1. Збережіть всі файли з «Робочого столу» і з розділу «Бібліотеки».
 2. Переконайтеся, що ви не втратили ліцензійні ключі від важливих програм.
 3. Архівуйте і збережіть собі драйвери обладнання, щоб не довелося шукати їх в інтернеті.
 4. Підключіться до інтернету через локальне з'єднання або Wi-Fi, щоб уникнути збоїв. Якщо ви користуєтеся USB-модемом, то перемкніть автоматичне підключення - в процесі перевстановлення система перезавантажуватиметься, і ви не зможете вручну встановити з'єднання.