Mesh-мережа - що це і як налаштувати у себе вдома

Якщо мережа Wi-Fi у вашому домі має мертві зони або не охоплюють весь будинок, можливо, ви нещодавно розглядали можливість використання системи Wi-Fi Mesh. Їх популярність злетіла до небес, але що таке Wi-Fi Mesh система і чим така мережа відрізняється від традиційного подовжувача Wi-Fi?

Налаштування Mesh-мережі Wi-Fi вдома.

Що таке Wi-Fi Mesh простими словами

Подовжувачі Wi-Fi вже давно стали популярним варіантом, коли справа дійшла до усунення «мертвих зон» Wi-Fi в домашніх умовах, але з появою систем Wi-Fi Mesh протягом останніх кількох років багато користувачів стежать за цими новими системами. В основному через те, що їх легко налаштувати і використовувати. Wi-Fi Mesh мережі складаються з двох або більше маршрутізатороподобних пристроїв, які працюють разом, щоб повністю покрити ваш будинок Wi-Fi. Можна уявити це як систему з кількох расширителей Wi-Fi, але таку, яку набагато простіше налаштувати, і не вимагає декількох мережевих імен або будь-яких інших примх, що є у більшості подовжувачів сигналу. Все, що потрібно, це підключити пристрої і виконати кілька простих кроків в доданому додатку. Після того, як все буде налаштовано, управління вашою мережею стане дійсно простим, так як більшість складних функцій недоступні для користувача, а основні функції, які потрібні людям, легко доступні і прості у використанні.

Як працює Wi-Fi Mesh система

Один аспект, який багато людей не розуміють про бездротові мережі меш, полягає в тому, що вони повинні замінити ваш поточний маршрутизатор, а не працювати разом з ним. Таким чином, в той час як розширювачі Wi-Fi просто підсилюють сигнал Wi-Fi вашого основного маршрутизатора, mesh-системи Wi-Fi фактично створюють абсолютно нову мережу Wi-Fi, окрему від Wi-Fi вашого поточного маршрутизатора. Крім того, якщо вам коли-небудь знадобиться управляти вашою мережею Wi-Fi, ви можете зробити це за допомогою простого додатка для смартфона, а не через складну сторінку адміністрування вашого маршрутизатора. Це значно полегшує зміна налаштувань і загальне уявлення про вашу мережі.

Mesh-мережа також дозволяє цим множинним маршрутизаторів взаємодіяти один з одним в будь-якій послідовності. Традиційні подовжувачі мережі Wi-Fi можуть обмінюватися даними тільки з вашим основним маршрутизатором, і, якщо ви налаштували декілька подовжувачів Wi-Fi, вони зазвичай не можуть спілкуватися один з одним. Однак Mesh-пристрої Wi-Fi можуть спілкуватися з будь-яким пристроєм, з яким вони захочуть, щоб забезпечити краще покриття для всіх ваших пристроїв, що є величезною перевагою. Наприклад, якщо ви встановили перший і другий блок сітки в вашому домі, вам не потрібно турбуватися про розміщення третього блоку поруч з першим, оскільки він може просто отримати сигнал від другого блоку, що дозволяє вам створити набагато більший діапазон, ніж ви могли б за допомогою подовжувачів Wi-Fi. Уявіть це як естафету, де бігуни передають паличку наступному, щоб просуватися по доріжці - Mesh-системи Wi-Fi працюють таким же чином.

Крім того, якщо ви відкриєте додаток для аналізу Wi-Fi, ви помітите, що ваша Mesh-мережа Wi-Fi фактично передає окремі мережі Wi-Fi, по одній для кожного налаштованого вами пристрою. Так працюють традиційні подовжувачі Wi-Fi, але з такими, які вам часто доводиться перемикати між мережами вручну (наприклад, між Network і Network_EXT). Однак Mesh-мережа Wi-Fi, як і раніше діє як єдина мережа, тому ваші пристрої будуть автоматично перемикатися між осередками. Тим не менш, деякі подовжувачі Wi-Fi також можуть це робити, але у них все ще є явний недолік: оскільки вони використовують Wi-Fi для зв'язку з вашим маршрутизатором і вашими пристроями, це збільшує навантаження на подовжувач Wi-Fi, що призводить до зниження швидкості.

Однак мережеві пристрої мають кілька радіомодулів в кожному гаджет, тому одне радіопристрій може підтримувати зв'язок з іншими мережевими пристроями, а інше можна використовувати для зв'язку з вашими пристроями, ефективно розподіляючи обов'язки, щоб уникнути «вузького» місця. Таким чином, ви можете не тільки отримати більш якісний сигнал Wi-Fi, але і максимальну швидкість по всьому будинку без погіршення якості.

Переваги та недоліки Wi-Fi Mesh системи

Це основні причини, за якими ви можете захотіти інвестувати в бездротову mesh-систему, а не просто купити бездротової маршрутизатор.

  1. Значно покращено

Одним з головних плюсів, пов'язаних з Wi-Fi Mesh-системами, є здатність покривати набагато більші площі. Це особливо вірно, якщо у вас багатоповерховий будинок або більший будинок зі значною площею покриття. При використанні Mesh-системи ви не зобов'язані покладатися на один маршрутизатор, щоб забезпечити вас сигналом весь ваш будинок. Замість цього ви зможете стратегічно розміщувати різні вузли окремо від Mesh-системи, що допоможе вам поліпшити загальне покриття по всьому будинку і усунути потенційні «мертві зони».

  1. Менше схильний до обривів

Ще одна причина, по якій Mesh-мережі мають значну перевагу перед мережею з одним шлюзом, полягає в тому, що вам не потрібно турбуватися про те, що окремий маршрутизатор не може передавати сигнал. Якщо у вас коли-небудь була одна настройка маршрутизатора, ви, ймовірно, мали справу з необхідністю перезавантажити роутер. Оскільки Mesh-мережа використовує кілька вузлів для доставки сигналу по всьому будинку, в разі збою один з них не буде повністю перевантажений вашою мережею. Це просто підключить пристрої до вузла, який активний і працює.

  1. просте покриття

Ще одна хороша новина про Mesh-мережах - це можливість безперешкодної передачі при переміщенні по всьому будинку і переході від вузла до вузла. Хоча ви можете налаштувати кілька маршрутизаторів в своєму будинку, що виступають в якості точок доступу, кожна точка доступу буде мати своє власне ім'я SSID. Через це вам доведеться вручну переносити ваш пристрій з одного на інше. В Mesh-мережах ваш пристрій автоматично без проблем передається на кращий вузол для вашого конкретного місця розташування, щоб досягти максимально можливої ​​швидкості сигналу.

Основні недоліки Mesh

Давайте подивимося, чого не вистачає в бездротової мережі Mesh.

  1. Ціна все ще досить висока

Найбільший недолік, пов'язаний з такими мережами, - це дорогий бар'єр для входу. На жаль, ці системи можуть бути дуже дорогими. Таким чином, вам потрібно буде зробити величезні початкові інвестиції, і це зазвичай дорожче, ніж навіть найкращі бездротові маршрутизатори.

  1. Відсутність розширених функцій

Інший недолік, пов'язаний з Mesh-мережами, полягає в тому, що їх дизайн зазвичай викликає недолік розширених функцій. Оскільки вони спроектовані так, щоб бути зручними для користувача і здебільшого «підключи і працюй», виробники, як правило, не беруть доступ до розширених функцій, які можуть знадобитися досвідченим користувачам і / або можуть знадобитися в їх рішеннях по маршрутизації. Якщо вам потрібні розширені зони DMZ, строгий батьківський контроль і системи QoS, вам краще використовувати хороший традиційний маршрутизатор, особливо для ігор.

  1. втрата швидкості

Це не обов'язково справедливо для всіх систем, але ті, які не мають виділеного зворотного каналу, працюють ефективно, як базові подовжувачі Wi-Fi. Різниця між Wi-Fi-подовжувачами і сіткою відсутня, якщо відсутній канал зворотного зв'язку.

Як організувати Mesh-мережа

Перед тим, як купити і побудувати мережу mesh-Wi-Fi, вам необхідно з'ясувати, скільки вам буде потрібно бездротового покриття. Для початку з'ясуйте площа вашого будинку і будь-яких відкритих майданчиків, які ви хочете покрити, і не забудьте врахувати відстань між поверхами в багатоповерхових будинках. Охоплення варіюється від системи до системи, тому переконайтеся, що ви перевірили специфікації, перш ніж витрачати свої важко зароблені гроші, і майте на увазі, що всі будинки різні. Такі структури, як стіни, дверні отвори і підлоги, будуть впливати на бездротову передачу сигналу, а також створюватимуть перешкоди від інших бездротових пристроїв, таких як мікрохвильові печі і портативні телефонні системи. Майже всі Mesh-системи розширюваність, тому, якщо ви виявите, що ваша система не досягає певних областей у вашому будинку, не турбуйтеся.

Більшість систем Wi-Fi вимагають мобільного застосування та підключення до інтернету для настройки. Завантаживши додаток, вам потрібно буде створити обліковий запис і пароль адміністратора. Обов'язково запам'ятайте пароль, щоб уникнути необхідності скидати систему пізніше. Також гарною ідеєю (рекомендується більшістю компаній) є відключення модему або маршрутизатора, до якого ви будете підключати вашу Mesh-систему, щоб він міг сам себе скинути та призначити дійсний IP-адреса вузла маршрутизатора. Для встановлення, відкрийте додаток і дотримуйтесь інструкцій по підключенню Mesh-маршрутизатора до модему і додаванню супутникових вузлів.

Одна з найбільш важливих речей, які необхідно враховувати при налаштуванні Mesh-мережі, - це розташування кожного вузла для оптимального покриття Wi-Fi без мертвих зон. Головний вузол маршрутизатора, який забезпечує підключення до Інтернету для всіх інших супутникових вузлів, повинен бути встановлений в безпосередній близькості від вашого кабельного модему або існуючого маршрутизатора, так як він буде підключений до нього за допомогою кабелю LAN. Вузол маршрутизатора також слід розміщувати на відкритому повітрі (не в шафі або під столом) і в межах досяжності від розетки змінного струму. Додаток буде шукати вузол і повідомляти вам, коли він буде виявлений, після чого вузол отримає IP-адресу. Перш ніж перейти до розміщення супутникового вузла, вам потрібно буде дати вашої нової мережі ім'я і пароль, які будуть використовуватися всіма підключаються клієнтами.

Розташування сателітних вузлів варіюється в залежності від системи: залежно від їх характеристик, деякі вузли забезпечують велику площу покриття, чим інші. Гарне практичне правило - розміщувати другий вузол на півдорозі між маршрутизатором і мертвої зоною, як якщо б ви використовували розширювач діапазону, але обмежуйте відстань не більше ніж двома кімнатами. Якщо ви використовуєте більше одного супутника, дотримуйтесь правилом двох кімнат. Додайте кожен вузол біля розетки, на відкритому місці і на підлозі на книжковій шафі або стільниці. Те ж саме стосується багатоповерхових будинків: постарайтеся обмежити відстань між супутниками нагорі і внизу не більше 15 метрів. На щастя, багато систем пропонують перевірку сигналу в додатку або фізичний індикатор на кожному вузлі, який повідомить вам, чи перебуваєте ви занадто далеко від основного або раніше встановленого вузла.

При розміщенні вузлів ви також повинні враховувати, як ви будете підключатися до таких речей, як ігрові приставки, телевізори та інші розважальні компоненти. Цим пристроїв майже завжди краще використовувати дротове з'єднання, оскільки вони пропонують більш високі швидкості без перешкод від інших бездротових пристроїв. Більшість вузлів сітки оснащені принаймні одним портом локальної мережі, який дозволяє використовувати дротове з'єднання, тому намагайтеся розміщувати вузли на відстані від 3 до 5 метрів від будь-яких пристроїв, що виграли б від проводового підключення до локальної мережі.

Гарантований провідний або бездротової транзит

Під транзитним з'єднанням розуміється процес передачі даних з супутникових вузлів назад на основний маршрутизатор і в інтернет. За замовчуванням Mesh-системи Wi-Fi налаштовані для бездротової передачі даних. У деяких системах для зворотного зв'язку використовуються радіодіапазоні 2, 4 ГГц і 5 ГГц, в той час як інші використовують для цієї мети виділену смугу 5 ГГц. Проте, деякі системи можуть використовувати кабелі Ethernet для проводового транзиту, що забезпечує оптимальну продуктивність і більш високий рівень безпеки. Якщо ваш будинок підключений до мережі Ethernet, ви можете поліпшити загальну продуктивність мережі, підключивши свої вузли через дротове з'єднання, щоб забезпечити проводове транзитне сполучення з основним маршрутизатором.

Налаштування параметрів батьківського контролю і пріоритету пристрою

Як тільки ваша мережева система Wi-Fi буде встановлена, прийшов час скористатися її можливостями. Багато з цих систем пропонують батьківський контроль, який дозволяє створювати профілі для кожного члена сім'ї, обмежувати доступ до певних веб-сайтів і автоматично відключати доступ до мережі в певний час дня, наприклад, перед сном і обідом. Практично у всіх системах Wi-Fi в додатку передбачена кнопка паузи, яка дозволяє відключати доступ в інтернет одним натисканням кнопки, а в деяких системах передбачений батьківський контроль, що відповідає віку. Наприклад, дитяча попередня установка буде забороняти доступ до соціальних мереж, азартних ігор і веб-сайтам, орієнтованим на дорослих, в той час як попереднє встановлення для підлітків буде трохи менше суворої, а попереднє встановлення для дорослих буде пропонувати необмежений доступ. Ви можете застосувати ці елементи управління до профілю члена сім'ї, а потім до кожного пристрою, який використовується цією людиною,

Якщо у вас є онлайн-геймери або ви використовуєте мережеву систему для потокової передачі відео, використовуйте настройки QoS (Якість обслуговування), щоб розподілити пропускну здатність там, де це найбільше необхідно. Ці параметри зазвичай дозволяють перетягувати пристрою в поля з високим, середнім і низьким пріоритетом, щоб ігрових консолей і пристроїв, які транслюють відео, можна було віддавати левову частку пропускної здатності, що не конкуруючи з іншими пристроями в мережі. Більш зручні для користувача системи мають предустановки QoS для таких речей, як гри, потокова передача, серфінг і чат, і дозволяють вам розставляти пріоритети як для пристроїв, так і для додатків.

варіанти управління

Після того, як ваша Mesh-система Wi-Fi буде налаштована і працювати безперебійно, рекомендується періодично перевіряти використання мережі, відвідані веб-сайти і списки клієнтів. Більшість заслуговують на увагу систем відправлять push-повідомлення, коли новий клієнт приєднується до мережі, що дозволяє вам негайно мати справу з небажаними клієнтами. Багато системи пропонують вбудовані антивірусні утиліти, які захищають від вірусів та іншого шкідливого контенту, тому обов'язково стежте за журналами мережевих атак і розміщуйте на карантин будь клієнтські пристрої, що були позначені як заражені. Нарешті, переконайтеся, що ваша прошивка оновлена, оскільки останні версії часто підвищують продуктивність, додають нові функції і надають виправлення безпеки.

В цілому, використання Mesh-продуктів Wi-Fi дає безліч переваг. Вони роблять їх привабливим варіантом для тих, хто страждає від «мертвих зон» по всьому будинку. Вкладаючи гроші в бездротову мережу, ви будете інвестувати, перш за все, в зручність і простоту використання. Ці системи спроектовані так, щоб їх було легко встановлювати і, як правило, «просто працювати». Щоб визначити, який варіант підходить саме вам, просто подивіться на зону покриття, з'ясуйте, чи достатньо одного рішення для маршрутизатора, і прийміть рішення про те, які додаткові функції вам потрібні при налагодженні. І Mesh Wi-Fi є одним з кращих на сьогоднішній день рішень.