Як користуватися програмою Ashampoo WinOptimizer для очищення і оптимізації Windows

Кожен користувач комп'ютера бажає, щоб використовувана їм операційна система функціонувала коректно і без виникнення будь-яких помилок і фризів, але далеко не всі готові докласти для цього конкретні зусилля. Уже не один рік в призначеному для користувача сегменті колосальну популярність мають різні оптимізатори Windows, які за «символічну плату» готові прискорити роботу операційної системи всього лише за кілька кліків. А в іншої частини доцільність застосування подібного роду програмного забезпечення викликає скепсис і значну частку недовіри, так як вони дотримуються кількох усталених думок такого змісту:

  1. «Хочеш, щоб операційна система нормально функціонувала? Тоді не заважай їй це робити ».
  2. «Кращий друг Windows - це оператор комп'ютера, але він же є і найнебезпечнішим її ворогом».

Але на практиці вже давно доведено, що в даному питанні мають рацію обидві сторони, тільки з невеликими застереженнями. В рамках цієї статті мова піде про правильне використання одного з лідерів програмного забезпечення з даної категорії про програму «Ashampoo WinOptimizer», для досягнення кращого результату очищення і оптимізації Windows (далі OS або ОС) без шкоди для самої операційної системи.

Налагодження та робота з додатком Ashampoo WinOptimizer.

Оптимізатори - це правда чи міф

Було б «злочином», розглядаючи тему про застосування стороннього програмного забезпечення для маніпуляцій зі структурою OS, оминути питання про безпеку і принципової користі даного дії, так як не всі тут очевидно і прозоро. Але відразу варто зазначити, що все нижческазане - це виключно думку автора і не позиціонується як єдино вірна істина.

Аргументи «за»

Безглуздо сперечатися з тим, що більше половини операторів комп'ютерів, крім кількох основних варіантів застосування, функціонально його ніяк не використовують. Зараз, що підтверджено неодноразово різними статистичними дослідженнями, існує лише чотири основні варіанти застосування можливостей ОС і комп'ютера в цілому:

  1. «Для web-серфінгу».
  2. "Для ігор".
  3. «Для перегляду фільмів і прослуховування музики».
  4. «Для робочого процесу».

Для багатьох оптимізація стає актуальною тільки в тому випадку, коли звичний режим функціонування комп'ютера порушується і будь-яке програмне забезпечення перестає належним чином працювати. Що таке тимчасові файли і як вони впливають на швидкодію ОС? Для чого потрібні файли з розширенням «lnk»? Які помилки можуть бути в записах реєстру? Навіщо вникати в ці складності і намагатися знайти відповіді на ці та багато інших питань, якщо існують програми, які за допомогою одного кліка мишки можуть все виправити без включення в цей ланцюжок самого власника комп'ютера? Саме таким підходом керуються вибирають ту чи іншу програмне забезпечення з категорії «Оптимізатори». Чи можна їх у цьому прагненні дорікнути? Питання неоднозначне.

Аргументи «проти»

Перед тим як довірити доступ до Windows і всього вмісту оптимізатора, а тим більше витратити на нього будь-які грошові кошти, варто задати одне ключове питання: «Звідки розробники оптимізаторів знають тонкощі операційної системи?». Наприклад, звідки вони можуть знати наявні значення всіх реєстрових ключів? Вони не публікуються у відкритому доступі, компанія Microsoft не афішує більшу частину своїх напрацювань. Вкрай сумнівне припущення, що Microsoft всіляко ділиться своєю конфіденційною інформацією з третіми особами, навіть якщо це ліцензовані розробники.

Слід розуміти хоча б те, що в структурі продукту Microsoft існують тисячі різних реєстрових ключів, впроваджених в систему для подальших оновлень і нововведень. Серед них є безліч «пустушок», тобто тих, які не несуть ніякої користі в даний час для користувача. Саме ці ключі потрапляють під «молот» оптимізаторів і просто видаляються ними. Що буде робити ОС, коли після поновлення їй будуть потрібні дані ключі? Звичайно ж, вона буде намагатися будь-яким доступним чином повернути їх, що якщо не призведе до виникнення помилок і її непрацездатності, то, як мінімум, істотно знизить продуктивність. Схожий приклад поширюється і на інші ситуації:

«Ви власник автомобіля BMW або смартфона від компанії Apple. Авто або смартфон стали через якийсь час гірше працювати. За допомогою ви звернетеся в сервісні центри BMW або Apple? Або ви будете звертатися в Mercedes або Samsung? »

Відповідь тут напрошується сам собою - «Звідки Mercedes може знати тонкощі BMW ?!» Тільки самі розробники знають аспекти роботи їхнього продукту, і крім того, всі інструменти, які можуть прискорити роботу Windows, є в штатних збірках і доступи для кожного безкоштовно.

Чи небезпечні оптимізатори

А ось це головне питання всієї розглянутої теми. По суті, оптимізатори мають стандартизований набір функцій, серед яких виділяються:

  • Очищення тимчасових файлів.
  • Очищення реєстру.
  • Очищення сміття.
  • Перевірка жорсткого диска.
  • Деінсталятор програм.

Безумовно, подібні інструменти можуть бути вкрай корисними, але, як уже говорилося раніше, вони і так знаходяться у відкритому доступі. Але для того щоб «заманити» до себе якомога більше користувачів, компанії-розробники постачають свої програми десятком інших функцій, робота яких і викликає певне сумнів і побоювання.

По-перше, подібний «вінегрет» належним чином функціонувати не може за визначенням. Десь слід очікувати підступ або «болванку», яка буде просто завуальована помітним і незабутнім назвою без пояснення застосовуваних їй дій. Наприклад, деякі оптимізатори мають безліч інструментів без пояснень. Що робить "Оптимізація локальної мережі» або «Оптимізація DNS», відомо тільки розробникам, так як далеко не завжди присутній відповідне пояснення виконуваних ними завдань. Але ось з наслідками доведеться справлятися вже власнику ПК. Саме в цьому і криються основні побоювання. Немає ніякої конкретики в застосовуваних ними діях, поки не настануть наслідки, зрозуміти, що саме було зроблено програмою, вкрай проблематично. В якійсь мірі це відноситься і до основного питання цієї статті - до програми «Ashampoo WinOptimizer».

Де скачати і як встановити

Відразу варто відзначити, що розглянута програма «Ashampoo WinOptimizer» поширюється на безкоштовній основі тільки у вигляді демоверсії терміном на десять днів. Повноцінна ліцензія для одного ПК обійдеться (на початок квітня 2019 року діє знижка) для користувача в трохи більше, ніж 1100 рублів, що відповідає усталеній ціновій політиці в даній категорії. Для покупки і скачування слід відвідати офіційний сайт розробників - //www.ashampoo.com/ru/rub/pin/5206/system-software/Ashampoo-WinOptimizer-16. Установчий файл важить трохи більше 20 МБ, установка не займає багато часу і не відніме значного обсягу вільного простору на HDD / SSD комп'ютера. Отже, «Ashampoo WinOptimizer» - це програмне забезпечення, яке пропонує кожному користувачеві цілий комплекс інструментів з обслуговування Windows. Більшість даних інструментів (всього їх близько 40 штук, як запевняють розробники) покликані прискорити роботу комп'ютера за рахунок очищення / видалення тимчасових файлів, що не несуть важливість для користувача, а також за рахунок перерозподілу ресурсів між компонентами ПК таким чином, яким це бачить саме ПО.

інтерфейс

Інтерфейс «Ashampoo WinOptimizer» повністю локалізована і зовні відповідає всім сучасним стандартам, представляючи собою якусь футуристичну панель управління, стилізовану в яскравій чорно-синій гамі. Доступні 10 основних вкладок:

  1. «Огляд» - короткий анонс основних інструментів програми і коротке зведення завантаженості процесора. Там же є ініціювання аналізу наявних проблем.

  2. «Автоматика» - даний розділ пропонує включити автоматичне сканування та виправлення знайдених (важливо, що на думку самого ПО) проблем в OS. Ставитися до цього функціоналу потрібно досить обережно.

  3. «Все модулі» - більш детальний список інструментів настройки і адміністрування Windows.

  4. «Обслуговування системи» - категорія, покликана виявити та виправити помилки в регістрі і видалити сліди інтернет-активності, а також звільнити простір жорсткого диска.

  5. «Продуктивність» - маніпуляції зі службами і оптимизирования процесів завантаження.

  6. «Налаштування Windows» - розділ для більш поглибленої налаштування Windows, наприклад, зміни асоціації файлів, зміни встановлених параметрів конфіденційності, і що найголовніше - тут є вбудований твикер.

  7. «Аналіз системи» - повноцінне і всебічне тестування компонентів комп'ютера і OS.

  8. «Файлові утиліти» - видалення і відновлення файлів, їх шифрування та перевірка на наявність вірусної активності.

  9. «Адміністрування» - функціонал відновлення, розмежування прав користувачів, а також статистичні зведення по роботі «Ashampoo WinOptimizer» з моменту першого запуску.

  10. «Бекапи» - відповідно, даний розділ пропонує роботу зі створення та управління резервними копіями.

Як видно, «Ashampoo WinOptimizer» оснащений значним функціональним набором, але чи потрібно все це користувачеві? Ось ключове питання.

Оптимізація і очищення

По суті, здійснити задумане можна виключно за допомогою функціоналу «Аналіз», який представлений в першому розділі. Для кожного інструменту і по кожній знайденої проблеми можна подивитися детальну інформацію. Справедливості заради варто відзначити, що для рядового користувача дана інформація не дасть рівним рахунком нічого, так як немає конкретного пояснення того, чому той чи інший файл і запис реєстру ПО вважає непотрібним або помилковим. Якщо ви вирішили довіритися «Ashampoo WinOptimizer», то зверніть увагу на наступні розділи:

  1. Для початку відкрийте перший розділ і натисніть на кнопку «Аналіз» для виведення інформації про наявні проблеми комп'ютера.

  2. Далі перейдіть в розділ «Обслуговування» і відкрийте інструмент «Drive Cleaner». Ініціюйте пошук «непотрібних файлів», уважно перегляньте, що саме програмою пропонується видалити (кожен об'єкт можна розгорнути і подивитися по ньому інформацію), після чого натисніть на кнопку «Видалити зараз».

  3. Відкрийте вкладку «Продуктивність» - «StartUp Tuner» і перегляньте, які процеси запускаються автоматично. Клацніть мишкою по непотрібним або підозрілим варіантів і натисніть на кнопку «Видалити».

  4. У цьому ж розділі виберіть «Uninstall Manager» і видаліть все незначне (або неиспользуемое) для вас програмне забезпечення.

Не варто дивуватися, але на цьому все. Так, саме так, саме ці дії і називаються оптимізацією операційної системи Windows. Хтось може зазначити, що не був розглянутий розділ «Менеджер служб», але питання доцільності відключення служб для підвищення швидкодії Windows настільки дискусійне, що його розгляд просто не має сенсу.

висновок

На наведених скріншотах видно, що «Ashampoo WinOptimizer» запускалася на досить «древньої машині» з 2 ГБ оперативної пам'яті і процесором «Intel Celeron CPU G530». Чи був відчутний хоч мінімальний приріст в швидкості роботи ОС? Відповідь: ні. У висновку варто додати і повторити, що інструменти, які були наведені вище, доступні і у вигляді штатних засобів, а також багато виділені у вигляді окремих утиліт від самої компанії Microsoft і працюють абсолютно також. Тому виникає логічне запитання: «А чи варто платити такі гроші за те, що можна отримати безкоштовно?». І це ж стосується до всіх без винятку платним оптимізаторів.