Смартфон як відеореєстратор: користь і способи модернізації

В даний час можливості сучасних мобільних пристроїв вже давно вийшли з рамок звичайного застосування, що характеризується проведенням комунікацій з іншими користувачами подібних девайсів.

Зараз в більшій мірі це гаджет для спілкування в соціальних мережах і месенджерах, пристрій для відтворення відео-контенту, в тому числі його записи і транслювання у «Всесвітню павутину», а також як девайс, необхідний для здійснення безперервного робочого процесу.

Але деякі користувачі намагаються вичавити максимум зі свого смартфона / планшета і «перетворюють» їх в відеореєстратори з практично аналогічним набором функціональних можливостей.

І про те, як саме це «перетворення» можна втілити в життя, а також про те, чи є в цьому практична користь, і піде мова в цій статті.

А чи варто

Як і при будь-якому бажання здійснити будь-яке авантюрне (в якійсь мірі) дійство, варто поставити собі одне ключове питання: «А чи варто кінцевий результат витрачених сил і засобів?».

Вже згадана в цій статті тема в даному випадку не є винятком, так як відповідь на подібне питання досить неоднозначний, і ось чому.

Позитивні моменти:

  1. Відсутність необхідності в покупці звичного відеореєстратора.
  2. Велика багатозадачність, ніж пропонують більшість пристроїв із середньою ціновою політикою.
  3. Наявність стабілізації картинки, ніж також можуть похвалитися далеко не всі.
  4. При наявності хорошої камери в смартфоні, отримані записи будуть якіснішими.

Негативні моменти:

  1. Якість зйомки, в більшості випадків, залежить від часу доби. Буде досить важко домогтися «глядабельних» рівня вночі або при яскравому сонячному світлі.
  2. Можливий перегрів. Постійно включена камера смартфона обов'язково викличе певний нагрів комплектуючих гаджета, крім того, особливу увагу варто приділити і прямих сонячних променів, впливу яких мобільний телефон може піддаватися тривалий час і / або працює обігріву лобового скла.
  3. При короткострокових поїздках даний спосіб фіксації автомобільного руху менш зручний, так як потрібно постійно знімати / ставити телефон на місце (не залишати ж його в такому вигляді в салоні автомобіля).
  4. Відсутність можливості використовувати повноцінно телефон. Наприклад, при просте в пробках необхідно буде зробити вибір, що краще - прочитати новини і покопатися в соціальних мережах або ж фіксувати їхав попереду (попереду повзе) автомобіль.

Отже, як видно з вищевикладеного, в даному питанні спостерігається рівність плюсів і мінусів, що не дозволяє назвати подібне рішення стовідсотково обгрунтованим або навпаки необгрунтованим.

Висновок простий - це відразу ж визначитися, що для вас важливіше і приоритетнее в плані зручності.

Що необхідно

Безумовно, в даному питанні можна обійтися і тільки одним смартфоном, просто встановивши його на підставку і включивши відеозапис. Чи буде від цих дій толк. Можливо, буде, але який.

Тому для того щоб домогтися максимальної якості зображення і безперебійності роботи, потрібно придбати наступні компоненти для майбутнього новоявленого відеореєстратора:

  1. Майбутній устрій по фіксації дорожнього руху необхідно на щось встановити, щоб убезпечити сам мобільний гаджет і забезпечити найбільш оптимальний кут огляду.

Для цих цілей найбільш оптимальним варіантом буде поворотні утримувачі з мінімальною кількістю різних шарнірів і рухомих деталей. Встановлений в утримувач телефон повинен бути надійно зафіксований, але при цьому він повинен ще й легко зніматися, так як, якщо використовується основний телефон, то залишати його в автомобілі просто недоцільно.

Також необхідно вибрати його правильне розташування, яке дозволило б домогтися максимального покриття, що фіксується камерою простору, і мінімізувати ризики «засвіти».

Як рекомендованих варіантів зверніть увагу на утримувачі, оснащені присоскою, які можна закріпити безпосередньо під дзеркалом заднього виду або на приладовій панелі або на утримувачі з кріпленням на саме дзеркало заднього виду.

Останній варіант виглядає найбільш привабливим і в практичному плані, і в плані зручності, так як він дозволить проводити зйомку практично на рівні очей водія, що значним чином збільшує площу фіксації. Але це питання суто індивідуальний, так як деякі вважають за краще «зйомку з капота», але в даному випадку це може привести до анонсованих вище засвітився.

Крім того, варто відзначити, що при виборі держателя необхідно звернути увагу на його сумісність з габаритами вашого мобільного телефону.

Середня вартість подібного пристрою становить 500 рублів, а в відомих китайський інтернет-магазинах і того менше.

  1. Друге, про що необхідно подбати, - це про надання смартфону постійного електроживлення, так як постійна робота камери неминуче призведе до швидкого розряду акумуляторної батареї.

Щоб уникнути цього непорозуміння потрібно придбати (якщо його ще немає) адаптер, що працює від прикурювача автомобіля і відповідний гнізда мобільного девайса кабель для зарядки.

У цьому питанні економія далеко не кращий варіант, так як робота передбачається тривала, то і адаптер, і кабель повинні бути виконані на належному рівні.

Варто задуматися про довжину і про місце прокладки даного кабелю. Якщо вас не буде бентежити звисає провід, то метрового кабелю вистачить з надлишком, але якщо планується прокладання по салону, то слід придбати кабель довжиною метра 2/3 (залежно від місця і способу прокладки).

  1. Третє, але не обов'язкове доповнення - це додаткові лінзи на камеру телефону. Більшість смартфонів середньої цінової категорії дозволяють вести зйомку з невеликим кутом огляду, що при даному застосування не кращий варіант, але і не критичний.

Вибір додаткових лінз також величезний, як і у власників або адаптерів. Найбільш цікавими виглядають варіанти зі скляними лінзами і кріпленням у вигляді прищіпки (Скрін 5) - це зручно і компактно, а також досить дешево (близько 200 рублів).

Кілька більш дорогим варіантом є чохли, на які додаткові лінзи просто накручуються відповідно до потреб. Коштувати вони будуть більше 500 рублів (в залежності від його виробника і виробника вашого телефону), але забезпечать максимальний кут для відеозйомки.

Наведене вище «Тріо» - це фізичні потреби вашого смартфона, якщо ви все ще плануєте «перетворити» його в відеореєстратор, але є ще й програмні потреби, про які і піде мова далі.

Яке додаток вибрати

Напевно, ні для кого не стане секретом той факт, що стандартні відеореєстратори здійснюють циклічну відеозапис, тобто зберігає файли з урахуванням його тривалості і до певної кількості.

Наприклад, запрограмовано, що один відеозапис має тривати 1 хвилину і максимум збережених файлів не повинен перевищувати 500 штук, тобто 500 хвилин (або 8 годин 20 хвилин).

Тому логічно, що функціоналом звичайної телефонної камери не обійтися, так як ніякої пам'яті на це не вистачить, та й перегляд 8-годинного ролика не дуже зручне заняття.

У цьому питанні допоможуть сторонні додатки, не тільки дозволяють вести циклічну запис зі збереженням в хмарні сховища, а й пропонують великий додатковий функціонал, яким можуть позаздрити багато штатні пристрої.

«CamOnRoad» від компанії «SmartLabsLLC»

CamOnRoad - це якісне додаток, що об'єднує в собі відеореєстратор з позначеними вище функціями, і «GPS-навігатор», в основі якого використовуються можливості доповненої реальності.

Для кожного користувача «CamOnRoad» дарує 2ГБ дискового простору в хмарному сховищі, а це при становить в середньому 3 години запису.

В якості ключової особливості слід виділити наявність роботи у фоновому режимі, що дозволяє використовувати смартфон без припинення відеозйомки.

Ви можете приймати дзвінки, слухати музику, дивитися фільми або навіть просто вимкнути екран, а «CamOnRoad» сам продовжить роботу з камерою.

Це дуже зручно не тільки в плані зняття обмеження на використання функцій телефону, але і значним чином дозволить скоротити споживання заряду акумуляторної батареї.

Наявність GPS і ГЛОНАСС з анонсованим раніше функціоналом доповненої реальності забезпечує досить точну прокладку маршруту з напівпрозорими стрілками прямо на дорозі. Футуристично і дуже зручно.

«Roadly антирадар і реєстратор» від компанії «RoadAR, Inc»

Має схожий набір функцій, що і в додаток вище, тільки з кількома дуже привабливими «фішками»:

  1. «Roadly» вміє розпізнавати дорожні знаки (не всі, але більшість основних) і попереджати про зону їх дії, а також запис безпосередньо в збережений файл.
  2. Має вбудований антирадар за визначенням камер контролю швидкості, в тому числі і тих, хто фіксує середню швидкість.
  3. Уміє відправляти записане відео на YouTube буквально за кілька кліків.
  4. Інтегрована компенсації експозиції з алгоритмом, який автоматично підлаштовує уровеньекспозіціі в залежності від освітлення, що мінімізує ризик засветов.

Резюмуючи, «Roadly» - це дійсно дуже амбітний проект в даній категорії з чуйними розробниками і великим потенціалом.

висновок

Отже, все вищевикладене відноситься до підготовчої частини розглянутого «перетворення». Всі інші маніпуляції покладаються на кожного, в залежності від обраного вами програми та моделі смартфона.

Як невеликий ради варто відзначити, що не слід прагнути до запису відео в 4К, так як для виконання основної функції буде досить і FullHD або звичайного HD.

Експериментуйте з налаштуваннями вибрану програму і виберіть найбільш оптимальний для вас функціонал. Також якщо плануєте відправляти збережені файли в хмарне сховище, обзаведіться безлімітним тарифом на мобільний інтернет.

Нюансів багато, тому ознайомтеся з настройками, почитайте поради розробників і зробіть з вашого смартфона дійсно гідну заміну відеореєстратора.