Помилка «Неможливо отримати доступ до цільової папці»: суть і варіанти усунення неполадки

Операційна система Windows - одна з найбільш часто використовуваних на комп'ютерних пристроях споживачами. Флагманські позиції їй присвоєно за рахунок простоти в експлуатації, багатозадачності, можливості налаштовувати окремі робочі столи для різних користувачів, з підключенням мережевий апаратури і створенням локальних груп. При нормальному функціонуванні комп'ютерного пристрою та системи, споживач має можливість доступу до всіх, необхідним для роботи програмами, утилітам і програмам, може координувати системну роботу пристрою за допомогою нескладних операцій. Іноді користувачам доводиться стикатися з проблемами, що полягають в забороні вільного доступу до певних операцій, що обмежує можливості власника ПК, санкціонує потреба в пошуку рішення системної помилки. Однією з таких помилок на Windows є обмеження доступу до певної категорії папок і операцій з ними: несправність полягає в появі вікна на дисплеї, з написом «Неможливо отримати доступ до цільової папці». У цій статті розповімо, про що свідчить обмеження можливостей користувача обумовленої категорії, як усунути виниклу системну несправність.

Виправлення помилки «Неможливо отримати доступ до цільової папці».

Причини виникнення обмеження доступу

ОС Windows, незалежно від версії, є складним системним продуктом, що характеризується як надійний і ефективний для роботи в офісі і виконання будь-яких розважальних і індивідуальних завдань структурним елементом, що мають сертифікацію і багаторівневий захист від несанкціонованого стороннього втручання. Додатково до огорожі від зовнішнього впровадження в систему, продукт має правовими і адміністративними системами захисту, які призначені для внутрішньої охорони мережевих елементів від самого користувача. Подібний захисний елемент обмежує можливості користувача, з метою запобігання системи від несправностей, виникнення яких обумовлюється некоректністю дій користувача. Відповідно, деякі операції програмне забезпечення може блокувати за замовчуванням, якщо є небезпека збою налаштувань і впливу операції на роботу системи.

Вірним є припущення, що існує слідчо-причинний зв'язок між повідомленням «Неможливо отримати доступ до цільової папці» і політикою безпеки ОС, що полягає в блокуванні несанкціонованої дії, однак, причини можуть мати і іншу етіологію, про яку буде розказано далі. Перш ніж перейти до подальшого вирішення несправності, варто переконатися, що користувач не порушує виконуваної операцією коректність і стабільність роботи комп'ютерного програмного забезпечення. Якщо ж виконувана операція є стандартною, раніше здійснювалася без виникнення помилок, причина прецеденту може пояснюватися відсутністю прав на певну операцію, за рахунок зараження системи шкідливими утилітами, попередніми зміною налаштувань облікового запису, перевстановлення ПЗ або іншими несанкціонованими діями користувача.

суть прецеденту

Проблематика, що вимагає пошуку рішення, часто полягає в неможливості копіювання, видалення, переміщення файлів або документів користувача, що виражається появою на моніторі повідомлення «Немає доступу до цільової папці», на Windows 10, або більш ранніх варіаціях програмного забезпечення. Такі прецеденти часто незрозумілі користувачеві, особливо в ситуаціях, коли користувач, має правовий статус адміністратора, за замовчуванням дозволяє виконання перерахованих операцій. Іноді паралельно з появою помилки на дисплеї, вискакує вікно, яке потребує згоди на виконання операції: в такій ситуації досить підтвердити команду, і продовжити роботу в стандартному режимі. Якщо ж несправність виявляється безальтернативним методом, тоді буде потрібно виконати ряд операцій, які допоможуть вирішити проблему, відновити привілейовані права.

Варіанти вирішення проблеми

Спочатку варто спробувати вирішити проблему без прийняття кардинальних дій і втручання в систему. Зробити це можна, спробувавши здійснити необхідну операцію з папкою в безпечному режимі, який відкривається споживачеві за допомогою натискання клавіші F8 при завантаженні лептопа. Нерідко причиною несправності виступає вірусне зараження системи, усунення яке виконується за допомогою сканування устрою будь-якої з антивірусних програм, встановлених на ПК, з подальшим видаленням шкідливих елементів і виправленням системних помилок. Якщо такі заходи не дали бажаного результату, можна спробувати вирішити проблему за допомогою зняття обмежень на виконувані процеси, слідуючи інструктажу:

  1. Зайти в систему під грифом «Адміністратор» і перейти в панель управління комп'ютерним пристроєм.
  2. Через реєстр локальних користувачів зайти в пункт «Користувачі», з подальшим переходом в графу «Адміністратор», відкривши за допомогою маніпулятора властивості розділу.
  3. У вікні видалити позначку навпроти позиції «Відключити обліковий запис» і підтвердити директиву клавішею «ОК».
  4. Аналогічну процедуру виконати з користувачем User.

Перезавантажити ПК: якщо помилка була наслідком обмежень прав користувача, несправність після виконаних операцій повинна ліквідуватися.

Для впевнених користувачів ПК аналогічний результат доступний за допомогою задіяння командного рядка. З цією метою знадобитися відкрити консоль з правами адміністратора, де ввести директиву «net user Administrator / active: yes», підтвердити її клавішею Enter. Закрити вікно і перезавантажити ПК. У ситуації, коли перераховані варіанти не дали результату, спробувати вирішити питання з обмеженням доступу до цільових папок, за допомогою перевірки наявності програмних дозволів, з паралельним виставленням відповідних допусків.

Для сьомої версії ОС, процедура виконується відповідно до наступного регламенту:

  1. Знайти в системі файловий елемент або папку, доступ до якої обмежений. За допомогою маніпулятора відкрити «Властивості» недоступного системного компонента, де перейти в категорію «Безпека» і вибрати пункт «Додатково».

  2. У вікні, в верхньому рядку вкладок зайти в пункт під ім'ям «Власник», внизу сторінки вибрати позицію «Змінити».

  3. В якості нового власника прав потрібно вибрати напис «Адміністратор» і підтвердити директиву за допомогою послідовного натискання клавіш «Застосувати» і «ОК».

  4. Система поверне користувача у вкладку «Безпека», де буде потрібно натиснути директиву «Змінити», вибрати в списку користувачів позицію «Адміністратор», зайти у вкладку «Дозволити» в нижній області вікна, проставити галочки навпроти всіх пунктів, з наступним підтвердженням змін натисканням команд « застосувати »і« ОК ».

Для восьмий і наступних версій ОС, процедура виглядає наступним чином:

  1. Виконуємо перший пункт попередньої інструкції.
  2. У вікні, знаходимо рядок «Власник», вибираємо команду «Змінити».
  3. Внизу нового вікна вибираємо команду «Додатково», з наступним підтвердженням директиви «Пошук».
  4. У результатах пошуку необхідно знайти і відзначити рядок «Все», з підтвердженням операції кнопкою «ОК».
  5. Користувачеві відкриється ще одне вікно, в якому треба натиснути клавішу «ОК».
  6. Програма поверне споживача в вікно «Додаткові параметри безпеки для regedit», де послідовно треба натиснути «Застосувати» і «ОК».
  7. Повернутися в категорію «Безпека» і підтвердити поправки кнопкою «Змінити», виділити рядок «Адміністратори» і проставити галочки навпроти всіх позицій в стовпці «Дозволити».
  8. Підтвердити дії послідовним натисканням команди «Застосувати» і клавіші «ОК».

Описані операції дозволять виконувати необхідні дії з папкою, до якої доступ обмежувався системою.

Якщо описані маніпуляції є складними для користувача, відкрити доступ до цільових папок можуть допомогти сторонні утиліти. Однією з найпопулярніших і простих в експлуатації програм обумовленого призначення є безкоштовна інсталяція Unckloker. До її переваг фахівці зараховують невеликі об'ємні параметри і підтримку всіх варіацій Windows. Для використання можливостей застосування, достатньо його завантажити і інсталювати на ПК, вибрати об'єкт, який не піддається маніпуляціям, натиснути на нього правою кнопкою маніпулятора, і в випадаючому списку вибрати пункт Unckloker. У вікні програми буде потрібно вибрати дію і підтвердити його командою «ОК». На цьому процедура завершена, доступ до об'єкту повинен бути відновлений.

Підведення підсумків

Для виключення проблем з доступом до цільовим папок намагайтеся систематично перевіряти ПК на наявність вірусів, а ще краще, встановіть антивірусну утиліту з автоматичним оновленням, що виключає можливість зараження комп'ютера, що блокує надходження зараженої інформації на пристрій, оперуйте тільки діями, значення яких і наслідок вам відомо. Помилка, яка полягає в обмеження доступу до цільових об'єктів, не відноситься до складних в рішенні, а описані варіанти допоможуть оперативно усунути неполадку.