Як з телефону отримати віддалений доступ до камер відеоспостереження

У сучасному світі дуже модні різні громадські рухи по захисту тих чи інших прав людей, тварин, а також неживих предметів (так, є і такі).

Однією з найбільш яскравих і обговорюваних тем є недоторканність приватного життя, що гарантується Конституцією РФ, а посягання на це право карається Кримінальним Кодексом РФ.

Кожен в дану медійну епоху намагається убезпечити себе і своїх близьких від втручання в їх життя сторонніх людей, що часто викликає певні конфлікти, в тому числі і проблеми з законом.

Саме тому в останні роки особливою популярністю користуються різні системи відеоспостереження, що дозволяють відслідковувати будь-яке пересування по встановленої территориии своєчасно оповіщати про це «оператора» (власника камери).

А чи можна це зробити в домашніх умовах і без великих фінансових витрат, використовуючи для прийому сигналу лише звичайний смартфон. Відповідь однозначна - можна! І саме про це і піде мова в цій статті.

проблематика питання

Але почати варто з раніше анонсованих конфліктів.

У світовій судовій практиці є випадки, коли позивач звертається до суду за захистом таємниці особистого життя, а суть заяви і самої ситуації досить проста: хтось, умовно якийсь громадянин «А», встановив на козирок даху свого приватного будинку камеру відеоспостереження для стеження за активністю в його особистому подвір'ї і паркувальному місці.

Кут огляду випадковим чином (чи ні) дозволяв фіксувати і територію його сусіда, такого собі громадянина «Б». В один з таких днів камера «А» зафіксувала, що громадянин «Б» привів до себе додому невідому жінку, яка пробула там близько двох годин.

Громадянин «А" не переглядав даний запис, не мав ніяких подань про те, що було камерою зафіксовано, поки до нього не звернулася з проханням чоловіка громадянина «Б», нібито виявила, що на території їхнього двору побували сторонні люди і вкрали садовий інвентар.

Молода людина «А» «по доброті душевній» вирішив допомогти жінці і показав зроблену раніше запис, де, за словами звернулася, хоч і побічно, але була зафіксована подружня зрада.

Громадянин «Б», що отримав заяву від своєї дружини про розлучення, був вкрай обурений діями громадянина «А» і подав на нього в суд за порушення недоторканності приватного життя.

Варто повторити, що це реальний приклад з існуючої судової практики.

Чи порушив закон громадянин «А»? Однозначно, порушив! І ось чому:

  1. Винуватець при установці повинен був враховувати, що самостійна і несанкціонована зйомка території іншого приватного будинку свідомо незаконна.

Дана обставина можна було вирішити двома способами:

  • Повісити на свій паркан повідомлення, що ведеться відеоспостереження і встановити камеру таким чином, щоб кут огляду не зачіпав приватну територію іншої людини.
  • Або заручитися письмовою згодою сусіда, яке б регламентувало розміри зафіксованим території і те, що він не має претензій до даного факту.
  1. Навіть якби він отримав такий дозвіл, передавати цю інформацію будь-кому (показувати відео) він права не мав, так як ці дії можна розцінювати в якість передачі інформації, що становить приватну таємницю іншої людини.

Все це було наведено не просто так. У даній темі поставлено питання про виведення записи камери відеоспостереження на екран смартфона, але в яких випадках це потрібно:

  1. Віддалений контроль за діяльністю дітей в межах будинку або приватної дворової території.
  2. Віддалений контроль за власним транспортним засобом, залишеним на громадської парковці.
  3. Приховане спостереження, за допомогою веб-камер в межах будинку і прилеглої території.

Тому, беручи до уваги все вищевикладене, перед установкою і безпосереднім веденням відеоконтролю упевніться, що ваші дії не будуть порушувати закон.

Також окремо варто відзначити, що особливу увагу необхідно звернути на тип використовуваного вами пристрою. Наприклад, система відеоспостереження не повинна видавати себе під інші пристрої. Тобто свідомо незаконно придбання камери, яка виконана у вигляді настільної лампи. По суті, це змінює функціональні властивості лампи, що в даних обставинах порушує положення чинного законодавства.

Будьте гранично уважними, і на догоду особистих інтересів не намагайтеся «обдурити закон», так як це може привести до досить сумних наслідків.

Як налаштувати підключення

Реалізувати висновок картинки з системи відео фіксації на екран смартфона можна трьома варіантами:

  1. Пряме підключення на основі статистичного IP-адреси.
  2. Використовуючи P2P технології.
  3. Використовуючи функціонал спеціалізованих хмарних сервісів.

Варто розуміти, що так чи інакше, але додаткові грошові витрати неминучі, якщо ви плануєте розгорнути повноцінну систему.

Мінімальний набір - це сама IP-камера з потрібним вам набором можливостей. Середня вартість подібного пристрою становить близько 5000 рублів.

Перший спосіб буде найбільш оптимальним для користувачів, у яких є тільки один пристрій фіксації, так як для нього буде потрібно придбати у оператора виділений IP-адреса, що також коштує певних грошових коштів.

Як налаштувати P2P

Алгоритм «P2P», він же «PeertoPeer» ( «рівний до рівного»), дозволяє не використовувати ресурси серверного вузла, так як пристрої, оснащені даною технологією, можуть працювати і як клієнт, і як сервер.

Налаштування вимагають мінімальних навичок і часу, і все, що потрібно зробити, - це:

  1. Запам'ятати унікальний ID-ідентифікатор, який вказаний на наклейки на корпусі камери.
  2. Встановити «P2P» пристрій в потрібному місці.
  3. Надати для нього доступ в інтернет за допомогою бездротового з'єднання Wi-Fi або підключивши LAN-кабель.
  4. Завантажити, встановити і запустити програмне забезпечення, що йде в комплекті на смартфон і / або комп'ютер.
  5. Провести авторизацію введенням ID-ідентифікатора і в разі потреби паролем, встановленим за замовчуванням.

На цьому налаштування завершено. Всі подальші маніпуляції носять суто індивідуальний характер.

Як налаштувати хмарні сервіси

Даний варіант ще більш універсальний, тому що дозволяє використовувати і web-камери комп'ютерів в якості основного пристрою стеження.

Провайдерів, що надають подібні послуги, величезна кількість, тому вибір досить солідний, кожен знайде найбільш оптимальне для нього рішення.

Наприклад, один з найпопулярніших сервісів «Ivideon», пропонує безліч цікавих можливостей з оплатою тільки за хмарне сховище.

Процес настройки також мінімальний, як і було описано вище.

Все просто, реєструєтеся в сервісі і вибираєте потрібний вам тариф, при необхідності оплачуєте його.

Після цього зробіть наступне:

  1. Скачайте і встановіть на свій комп'ютер програмне забезпечення «Ivideon Server», так як для передачі зображення на смартфон буде потрібно, щоб комп'ютер був постійно в робочому стані.
  2. Виберіть пункт «Додати IP камеру» і заповніть всі дані про вашому девайсі (виробник, IP-адреса, авторизовані дані для входу в web-інтерфейс і т.д.).

  3. Натисніть «ОК» і відкрийте програму «Відеоспостереження Ivideon» на вашому смартфоні.
  4. Введіть логін і пароль від аккаунта, і виберіть потрібну вам для відображення камеру.

висновок

Нічого складного в даному процесі немає. Все вирішується в автоматичному чи напівавтоматичному режимі.

Головне, що необхідно пам'ятати, - це те, що здійснювати ці дії слід згідно з чинним законодавством.