Який антивірус для Mac OS краще?

Багато користувачів впевнені, що Mac OS є найнадійнішою на планеті системою, і ніякі антивірусні утиліти їй не потрібні. Дійсно, пошкодити ОС від Apple досить важко, але, на жаль, можливо. Кількість вірусних програм, написаних під Mac не так вже й багато, але вони існують. Розберемося детальніше, як захистити свій ПК і яким «захисником» краще скористатися.

Антивірус підвищує безпеку операційної системи і всіх файлів

Безкоштовні утиліти

Антивірус для Mac може бути платним або перебувати у вільному доступі. Ось список найбільш затребуваних безкоштовних варіантів:

  • Avast;
  • Avira;
  • ClamXav;
  • Sophos;
  • Comodo.

Comodo

Перед нами відмінний інструмент для захисту ПК від вірусних програм та програм. Продукт безкоштовний, він забезпечує безпеку ОС в режимі realtime, скануючи всі компоненти, які беруть участь в роботі. Для повноцінного захисту важлива частота оновлень, адже хакери постійно вдосконалюють своє ПЗ. На щастя, розробники Comodo надають регулярні патчі, завдяки яким утиліта не пропускає підозрілі файли. Отримати антивірус для Mac можна абсолютно безкоштовно, програма працює з ОС версії 10.6 і вище.

Avira

Не менш відома антивірусна розробка, представлена ​​спершу для Windows. Скориставшись утилітою, можна перевірити як всю систему, так і конкретну папку або файл. Avira має зручний інтерфейс, вона в тіньовому режимі займається перевіркою, тому шанси пропустити вірусний файл вкрай малі. Програма відрізняється автоматизацією всіх процесів. Не потрібно втрачати час на конфігурацію і управління. Сама рання версія ОС, з якою працює Avira - OS X 10.6.

Sophos

Ще одне безкоштовний додаток, розроблене для відлову і усунення шкідливих файлів на Mac. Перевірку можна почати натисненням однієї клавіші. Sophos дозволяє персоналізувати налаштування і конфігурувати їх під свої потреби. Утиліта перевіряє безпеку у фоновому режимі, для якісного моніторингу вона повинна бути включена постійно.

ClamXav

Безкоштовний, ефективний і простий продукт для вашого ПК - саме так кажуть про цю програму її розробники. Розібратися з настройками зможе навіть школяр, адже антивірус має зрозумілий і дуже зручний зовнішній вигляд.

За твердженнями фахівців, утиліта не займає передові позиції серед сучасних продуктів безпеки, але вона чудово справляється з пошуком і знищенням шкідливих файлів.

Avast

Це заслужений лідер серед подібних програм для Mac. Спочатку виріб було розроблено під Windows, але сьогодні існують версії під всі популярні в світі ОС. Особливістю утиліти є дворівнева система перевірки. Перша займається пошуком вірусів в системі і при наявності таких повністю їх видаляє. Основне завдання другого рівня перевірки - забезпечення безпеки користувача при використанні мереж.

Виріб сумісно з ОС версії 10.5 і вище. Таким знаменитим його робить ще й простий зовнішній вигляд. До складу програми також входить особливий компонент WebRep, за допомогою якого виконується перевірка безпеки інтернет-ресурсів. Плагін запускається спільно з браузерами, інтегруючись в auto порядку. Всі файли, з якими працює користувач, проходять сканування засобами Avast, і в разі ризику вони убезпечать ваш комп'ютер.

Kaspersky

Про це гіганті серед антивірусів знає кожен. Програма підтримується на різних системах, і OS X не є винятком. Зараз утиліту, розроблену російськими фахівцями, можна скачати, заплативши за спеціальну ліцензію. Безкоштовний період користування становить 1 місяць.

Серед головних плюсів антивіруса виділяють наступні:

  • управління захистом всієї родини (присутній батьківський контроль);
  • відмінний набір захисних можливостей;
  • безпеку заощаджень у Всесвітній павутині (захист в системах електронних грошей, надійний інтернет-банкінг, платежі в онлайн-магазинах);
  • захист спілкування і конфіденційність;
  • захист дітей в інтернеті.

Інструмент не є «чистим» антивірусом, мова йде про поєднання трьох складових: батьківський контроль, веб-антивірус і компонент, який займається пошуком вірусних файлів. Kaspersky здатний провести швидке сканування вінчестера на наявність загроз, простежити за трафіком і оповістити про можливу небезпеку.

Програма оснащена безліччю різних опцій і налаштувань - користувачеві надається можливість вибрати ресурси глобальної мережі, на які можна заходити всім членам сім'ї. Обмеження виставляється на контент порнографічного характеру та іншу шкідливу інформацію. При переході на подібний ресурс утиліта заблокує на нього доступ. За допомогою Kaspersky ви також можете налаштувати час перебування в інтернеті і доступ до соцмереж.

підсумки

Незважаючи на те що Mac OS позиціонує себе як найбезпечніша система, а вірусів для неї не так вже й багато, існує велика кількість розроблених під неї антивірусних програм. Користувачам надаються варіанти з безкоштовними і платними ліцензіями. За твердженнями експертів, найповнішим і ефективним антивірусним ПЗ вважається Kaspersky. Якщо ж згадувати про безкоштовні варіантах, то це Avast, Avira і Comodo.