Як підключити приставку Ростелекома на два телевізора

Компанія Ростелеком пропонує своїм користувачам придбати спеціальну приставку для IPTV. Мова йде про засіб для перегляду ТБ каналів через Інтернет на телевізорі. Зробити це не важко, але що робити, якщо у вас не один, а два телевізора? Розберемося детальніше.

Для перегляду різних каналів потрібно придбати 2 окремих приставки

Що таке ресивер?

Устаткування, яке пропонує Ростелеком, являє собою міні-комп'ютер, який працює під управлінням ОС Linux. Пульт ДУ допоможе маніпулювати настройками. Відеопотік приходить в виріб через мережевий провід, далі він передається через один з відеостандартів на телевізор. Технічно сигнал передається з Інтернету в форматі mpeg2 або mp4. При слабкому Інтернеті можуть з'являтися певні недоліки у вигляді тремтячою «картинки» або переривчастого мовлення. Системні налаштування в меню ресивера дозволяють налаштувати якість і розмір зображення (до Full HD).

Крім ТВ, прилад дає можливість дізнаватися прогноз погоди, курси валют, читати новини з соцмереж і т. П. Багато користувачів по достоїнству оцінили опцію «Програма телепередач».

підключення приставки

Як було описано вище, з таким помічником від Ростелекома можна переглядати безліч HD-каналів. Крім цього, на приставці є утиліти для перегляду фільмів, запису відео, караоке і т. Д. Уточнити вартість можна в будь-якому офісі провайдера. Сьогодні виділяють два типу приставок: «Преміум» і «Стандарт». Перший варіант має безліч корисних функцій і вбудованим вінчестером на 0, 5 терабайта, але обійдеться він набагато дорожче, ніж «Стандарт». Вінчестера у стандартній ТВ-приставки немає, зате пропонується приблизно сто каналів різного напрямку. Крім того, з'явилися приставки, підключитися до яких можна по Wi-Fi.

Щоб приступити до використання приладу, необхідно не просто його купити, але ще заплатити абонентську плату. Спеціаліст фірми-провайдера допоможе під'єднати приставку до телевізора. Якщо користуватися сторонньою допомогою не звикли, то виконайте всі маніпуляції своїми силами.

принцип підключення

З пристроєм поставляються різні елементи для підключення. Рекомендуємо перевірити в офісі провайдера коробку з приставкою на наявність необхідних проводів. Не знаєте, що входить в комплект? Вивчіть інструкцію всередині коробки, в ній точно зберігається така інформація. Зазвичай в коробку поміщають такі вироби:

  • адаптер живлення;
  • префікс;
  • пульт дистанційного управління;
  • провід Ethernet;
  • кабель HDMI;
  • батарейки;
  • відомий в народі «тюльпан» (провід типу AV).

Цікаво, що HDMI-кабель далеко не завжди входить в комплектацію.

Ресивер від Ростелекома підключається до телевізорів нових моделей за допомогою HDMI-дроти. Якщо такий інтерфейс відсутній в вашому приладі, то можна скористатися AV-перехідником, який продається в магазинах комп'ютерної техніки. Ряд пристроїв має тільки SCART-роз'єм, якщо ви є щасливим володарем такого телевізора, то купіть перехідник з цього інтерфейсу на HDMI.

Підключити приставку до телевізора недостатньо, важливо з'єднати її з Інтернетом. На панелі існує роз'єм під RJ-45 інтерфейс, в нього вставляють кабель Ethernet, який йде від роутера.

На останньому етапі слід під'єднати приймач до записуючого пристрою електромережі (скористайтеся блоком живлення).

Використання ресивера

Для початку навчіться правильно включати приставку. Після того, як ви внесли абонентську плату, приладом можна сміливо користуватися, для цього увімкніть телевізор і приставку за допомогою пультів (у кожного свій пульт). Якщо всі попередні кроки виконані вірно, то на екрані телевізора з'явиться заставка, після чого завантажиться актуальне ПО. Після завантаження система запропонує вивчити умови Оферти, їх потрібно підтвердити.

Нарешті виріб готовий до роботи. В меню є безліч корисних опцій, які подарують вам абсолютно новий світ під назвою IPTV.

Важливий момент: не забудьте вибрати правильний тип підключення на телевізорі (якщо приставка приєднана через AV, виберіть саме його)

Підключення двох телевізорів

Користувачі часто хочуть організувати інтерактивне телебачення відразу на декількох пристроях. Це просто робиться - досить підключити AV провід до першого телевізору, а HDMI - до другого. Обидва кабелю іншим кінцем будуть приєднані до ресивера.

Бракує довжини проводу? Зайдіть в будь-який магазин, де продаються електротовари, і купіть кабель необхідної довжини.

Важливий момент! При використанні такого методу по обом приладів буде показуватися один канал. Щоб дивитися різні канали на кожному пристрої, потрібно замовляти ще один ресивер.

Підключити другу приставку нескладно, особливо якщо у вашому роутере є зайвий LAN-вхід. Єдина складність - недостатня довжина Ethernet дроти (потрібно заздалегідь докупити виріб потрібної довжини).

Важливий момент! Навантаження на мережу при використанні двох телевізорів з ресиверами істотно збільшується, а через зростання трафіку в трансляції можуть з'являтися збої і перешкоди.

При виникненні будь-яких труднощів рекомендуємо телефонувати в сервіс-центр провайдера. Досвідчені фахівці допоможуть вирішити питання в найкоротші терміни. Пам'ятайте, що всі маніпуляції по приєднанню приставки ви проводите на свій страх і ризик, компанія не покриє витрати на ремонт обладнання, якщо ви його виведіть з ладу.