Помилка Windows «Цьому файлу не приміряючи програма»: причини появи і ефективні методи усунення неполадки

Операційна система Windows від Microsoft - це найбільш затребуваний і використовуваний продукт на будь-яких типах комп'ютерних пристроїв, що відрізняється надійністю, багатофункціональністю, завдяки злагодженій роботі всіх програмних компонентів і простотою в експлуатації. Незважаючи на підвищену популярність, постійне вдосконалення продукту розробниками, збої роботи операційної системи не є рідкістю, хоч на усунення програмних казусів і кинуті всі сили корпорації. У цій статті розповімо про помилку, а саме про причини виникнення і способи її усунення, виявляють сполученням «Цьому файлу не приміряючи програма», переважно з'являється на тлі попереднього поновлення або перевстановлення ОС, з обмеженням експлуатаційних можливостей користувача ПК.

Усунення помилки «Цьому файлу не приміряючи програма».

Причини виникнення збою і особливості його прояву

Якщо користувач читає ці рядки, значить, йому довелося вже зіткнутися на особистому досвіді з несправністю, яка проявилася на екрані повідомленням, текст якого починається словами «Цьому файлу не приміряючи програма». Помилка притаманна не тільки для версії Windows 7, але і властива порівняно нової ОС Windows 10, тому інформація, представлена ​​в статті, орієнтована на усунення збою «Цьому файлу не приміряючи програма», буде актуальною для всіх користувачів ПК, незалежно від варіації експлуатованої операційної системи . Симптоматика появи обговорюваної проблеми, наступна:

  1. Windows не дозволяє відкрити базову програму «Провідник», або ж відкриває її, але шляху в директорії відображаються некоректно, що обмежує його експлуатацію.
  2. На моніторі відображаються ярлики з некоректними шляхами, що не допускає можливості роботи з ними.
  3. Спроби запустити будь-яку системну утиліту завершуються висвічуванням помилки або вильотом з програмного софта без «пояснювальних» повідомлень.

Природно, в такому режимі працювати на ПК просто неможливо, користувачеві доводиться шукати відповіді на питання, що означає повідомлення «Цьому файлу не приміряючи програма», і як відновити працездатність і багатофункціональність комп'ютера.

Якщо уважно вчитатися в текст повідомлення, стає зрозуміло: прості маніпуляції, які полягають в намаганні відкрити необхідний софт за допомогою певної програми, не вирішують проблеми, так як вона обумовлена ​​не елементарним забороною на відтворення файлів конкретного формату, а не допускає завантаження системних програмних компонентів, що ускладнює завдання. Професіонали з метою усунення неполадки часто застосовують методи відкату системи до свідомо робочого моменту, або ж встановлювати заново ОС, однак, ці заходи боротьби з несправністю зараховуються до радикальних, і не завжди необхідні, так як усунути повідомлення можна більш простими щодо виконання способами. Розробники Microsoft знають про проблему цієї категорії, і пропонують на офіційному сайті кілька варіантів усунення неполадки, причому без застосування кардинальних дій.

Перевірка коректності оновлень

Так як часто проблема обговорюваного класу виникає на тлі попередньої переустановлення системи, автоматичного або ручного її оновлення до останньої версії, логічно припустити, що виникає помилка безпосередньо на тлі некоректно виконаного апгрейда ОС або її базових компонентів. Як результат, система, за рахунок відсутності критично важливих компонентів, не може коректно підібрати і зіставити програму, необхідну для відкриття необхідного файлу. Усунення помилки цього роду детально описано на сайті Microsoft: розробники пояснюють неполадку дефектним оновленням системи до останньої варіації або ж відсутністю актуального апгрейда ОС. Для відновлення роботи ПК, з орієнтацією на вирішення проблеми з обговорюваної несправністю, професіонали рекомендують перевірити спочатку, чи встановлені актуальні оновлення операційної системи, що можна проінспектувати за допомогою входу через «Панель управління» в «Центр оновлення Windows». Максимум уваги необхідно приділити системному компоненту, що має код KB3081424, який часто виступає провокатором проблеми.

Якщо операційна система з яких-небудь причин обмежує можливість апгрейда, розробники рекомендують завантажити з офіційного сайту діагностичну карту з назвою Diagnostic Tool, і за допомогою цього інструменту перевірити і усунути в автоматичному режимі неполадки роботи Windows. Після діагностики і оновлення системи комп'ютер автоматично буде схильний до перезавантаження, після чого часто проблема самоусувається. Якщо цей варіант не дав бажаного результату, варто спробувати ще один метод боротьби з помилкою, запропонований розробниками корпорації Microsoft, що полягає в редагуванні даних реєстру.

редагування реєстру

Нерідко причиною, що провокує неможливість працювати з додатками системного характеру, є «биті» або некоректні позиції реєстру. Деякі професіонали рекомендують починати усувати проблему саме з цієї позиції, проте, в силу того критерію, що доведеться деякі компоненти реєстру виправляти вручну, більшість користувачів, які не дуже розбираються в системних нюансах, залишають цей метод «на крайній випадок». Завдання редагування реєстрових даних не відноситься до категорії складних, однак, при її виконанні важливо суворо дотримуватися інструкції, щоб не «зачепити» параметри, які не потребують зміні, так як від цього залежить можливість подальшої коректної роботи ПК. Інструкція по виконанню редагування даних реєстру виглядає наступним чином:

  1. У вікні «Виконати», яке викликається одночасним натисканням клавіш Win і R, необхідно ввести установку Regedit для відкриття вмісту реєстру.
  2. Через каталог HKEY_CLASSES_ROOT треба пройти в папку з назвою Lnkfile.
  3. Далі належить перевірити в папці наявність файлу з ім'ям IsShortcut, що відповідає безпосередньо за можливість зіставити програму для активації робочих програмних і файлових компонентів системи.
  4. Якщо такий елемент відсутній в папці, його потрібно створити. Для цього треба, клікнувши на вільному полі правою клавішею маніпулятора, вибрати позицію «Створити» зі спадаючого списку, перейти в розділ «Строковий параметр», присвоївши ім'я IsShortcut створеному файлу.
  5. Після виконаних маніпуляцій залишається тільки закрити реєстр і перезапустити ПК, щоб зміни вступили в силу.

Якщо ж з реєстром все в нормі, компонент, який відповідає за зіставлення програм, присутня в каталозі, або ж виконані дії не вирішили проблему, варто переходити до перевірки наступної версії неполадки.

Додавання правових привілеїв адміністратора

Нерідко фактором, що провокує появу помилки, візуально яка відображається у вигляді напису на екрані «Цьому файлу не приміряючи програма», є банальна відсутність аккаунта користувача в групі "Адміністратори". Вирішується проблема цієї категорії за допомогою виконання наступних дій:

  1. Через вікно «Виконати» необхідно зайти в розділ «Локальні користувачі та групи» за допомогою введення директиви lusrmgr.msc.
  2. Відкрити розділ «Адміністратори», що входить до складу папки «Групи».
  3. Розгорнути компонент «Адміністратори» подвійним клацанням миші по ньому, де, внизу вікна, потрібно вибрати команду «Додати».
  4. В поле «Імена обираних об'єктів» треба ввести назву свого аккаунта. Щоб не допустити помилки в імені, буде потрібно активувати кнопку «Додатково», натиснути клавішу «Пошук» в лівій області розгорнувся вікна, після чого в нижній частині екрана відкриється список всіх користувачів.

  5. Після вибору свого аккаунта з розгорнутого списку, обліковий запис буде автоматично додана в область «Імена обираних об'єктів». Підтверджуються зміни клавішею «ОК» внизу вікна.
  6. Перед перезавантаженням ПК буде потрібно ще раз зайти в розділ «Групи» та видалити свій профіль з усіх груп, залишивши його тільки в розділі «Адміністратори».

Найчастіше цей метод працює, однак, в ситуаціях, коли не відкривається на ПК жодна з програм, проблема рідко вирішується вищеописаними способами. У таких випадках для вирішення проблеми потрібно задіяти наступний метод боротьби з несправністю, що полягає у відновленні системи ресурсами установочного накопичувача.

Відновлення за допомогою інсталяційного диска

Для виконання відновлювальних робіт користувачеві буде потрібно задіяти інсталяційний накопичувач з ОС, відповідної варіації, инсталлированной на ПК. Відновлювальний процес треба починати з завантаження диска, після чого буде потрібно активувати установку Windows. Початок відновного процесу повинно виконуватися аналогічно процедурі установки ОС: активувати кнопку «Встановити», при цьому пропустити етап «Отримання оновлень», ввести ліцензійні ключі продукту, і підтвердити запитує система угоди. Відмінності роботи починаються на етапі, коли система вимагає вибрати тип установки: для відновлення даних досить запустити процес «Оновлення», який дозволить повернути реєстру робочий стан. Після закінчення виконання процесу залишається тільки перевірити працездатність ПК: ймовірність усунення проблеми після виконаних маніпуляцій практично стовідсоткова.

Підведення підсумків

Ще кілька років тому найменші прецеденти з боку функціонування ПК прогнозували обов'язкове звернення до сервісного центру, з метою вирішити проблему за допомогою фахівців. Сучасні користувачі в більшості випадків віддають перевагу самостійному виправленню неполадок, і чинять правильно, так як основна маса помилок, що виникають в процесі роботи комп'ютерного пристрою, усувається нескладно, що можна виконати вдома, без сторонньої допомоги. Знаючи причину неполадки і ознайомившись в мережі з регламентом її ліквідації, користувач зможе одночасно заощадити і час, і гроші, додатково отримавши цінні знання та додатковий досвід взаємодії з ПК. Що стосується помилки обговорюваної категорії, то її усунення рідко супроводжується труднощами, часто почергове виконання простих маніпуляцій згідно з регламентом, описаного в статті, дозволяє оперативно і коректно домогтися позитивного результату.