Призначення і порядок використання NFC модуля

Можливості сучасних мобільних пристроїв вже давно перевершили всі очікування і мрії обивателів 20 століття. Зараз вже нікого не здивуєш телефоном з величезним екраном і без кнопок, при цьому технічно оснащеним не гірше, ніж деякі сучасні комп'ютери, не кажучи вже про гаджетах, які вийшли 5-10 років тому. В даний час повсюдно може зустріти користувачів, які в різних магазинах розплачуються c допомогою свого смартфона. Фантастика чи це? Вже немає. Зараз практично кожен смартфон оснащується NFC модулем, перетворюючи його зі звичайного мобільного пристрою в універсальний гаджет, можливості якого істотно менш обмежені, ніж це може здатися на перший погляд. Але яке призначення даного модуля. Що він вміє, а також як перевірити, чи є він у вашому девайсі. Дана тема і покликана знайти на ці та інші питання, що і буде здійснено в рамках даної теми.

Призначення і використання функціоналу NFC модуля.

Історія і призначення

Отже, «NFC» - це абревіатура від «Near field communication», що перекладається як «комунікація ближнього поля» або «ближня безконтактна зв'язок». Виходячи з перекладу, вже стає зрозуміло, що основний функціонал даного модуля полягає в бездротової передачі даних на частоті 13, 56 МГц між пристроями, які перебувають на відстань один від одного не більше 10 сантиметрів. Суть подібної технології досить проста - це об'єднання двох технологій в єдиний інтерфейс (смарт-карта і зчитувач). Якщо говорити про історію, то перші осмислені теорії були висунуті ще в 1983 році іелектротехніком Чарльзом Велтон, який запатентував «портативний радіочастотний випромінювач-ідентифікатор».

Але тільки на початку 21 століття, в 2004 році три найбільші компанії Nokia, Sony і Royal Philips Electronics об'єдналися в некомерційну асоціацію з просування в маси технології ближньої безконтактної зв'язку. І вже в 2006 році користувачам з усього світу був представлений перший комерційний телефон з даним модулем на борту - ним став Nokia 6131. ​​Не вдаючись в складні технічні терміни і нюанси, варто відзначити, що даний функціонал працює на основі двох складових - це ініціатор, який утворює радіочастотне поле, і мета, на яке дане поле впливає. З перших миттєвостей вона розглядалася саме для мобільних пристроїв, так як компактність модуля, яка обумовлюється малої енергозалежністю за рахунок роботи електромагнітної індукції, дозволяє з успіхом розмістити його під кришкою смартфона, без істотних втрат в корисному об'ємі корпусу.

Порівняння з Bluetooth

NFC і Bluetooth - це дві технології, які схожі одній і тій же спрямованістю, тобто в передачі даних на малу відстань з впровадженням в конструкцію мобільних девайсів. Але якщо порівняти дані технології, то стане зрозуміло, що область їх область застосування істотно розрізняється і ось чому:

NFCBluetooth
Тип мережіточка-точкаточка-многоточка
Радіус дії<0, 2 м.10 м.
швидкість424 кбод24 Мбод
Час встановлення з'єднання<0, 1 с.6 с.
Сумісність з RFIDТакнемає

Отже, як видно, «Bluetooth» створює мережу виду точка-многоточка, тобто створену «точку» бачить всі пристрої, що знаходяться в радіусі її покриття, який, як видно з прикладу, становить до 10 метрів, тоді як розглянута технологія здійснює з'єднання безпосередньо з метою, минаючи виявлення іншими пристроями. Друга істотна відмінність - це згаданий радіус покриття, що робить «NFC» більш вигідним варіантом при роботі з простором, де знаходяться безліч електронних девайсів, ніж «Bluetooth».

Як перевірити її наявність

Від загальних питань про суть роботи даної технології слід перейти до більш повсякденним питань, що стосуються перевірки наявності модуля в своєму смартфоні і областю його можливого застосування. Незважаючи на те, що зустріти модуль можна абсолютно на будь-якому пристрої, незалежно від його вартості, на практиці він зустрічається далеко не у всіх смартфонах. Тому перше, що потрібно зробити, - це перевірити чи підтримує ваш мобільний гаджет розглянуту в цій статті технологію, а зробити це можна в такий спосіб:

  1. Більшість виробників полегшують пошуки для своїх користувачів, поміщаючи на акумулятор відповідну наклейку, в якій зазначено і наявність NFC, і область її застосування, так, наприклад, надходить компанія «Samsung». Подібної маркування дотримуються і інші імениті компанії.
  2. Якщо маркування немає або корпус смартфона не піддається швидкому розкриттю, то перевірити даний факт можна і за допомогою налаштувань пристрою:
    • Відкрийте розділ «Налаштування»;
    • У блоці «Бездротові мережі» виберіть «Додаткові функції» або «Ще»;
    • Прокрутіть відкрився список і перевірте, чи є в ньому розділ з «NFC».

Якщо ніякої інформації ні в першому, ні в другому випадку вам отримати не вдалося, то значить ви стали володарем смартфона, який просто не оснащений модулем безконтактної передачі даних.

Як користуватися

Беручи до уваги вищевикладене, з усього можливого потенціалу безконтактної передачі даних слід виділити три основні області застосування NFC на мобільних гаджетах:

  1. «Емуляція карт». Перетворює смартфон в один з видів, що існують в даний час, безконтактних карт. Найпоширеніше зараз застосування з впровадженням в маси «Apple Pay» і «Samsung Pay». Саме про це було сказано на початку статті. Варто відзначити, що емуляція відноситься не тільки до банківських карт, але до деяких сучасних видів бонусних карт чи інших інших маркетингових пропозицій. Наприклад, не варто забувати про електронні перепустки / ключі, які вже давно і продуктивно «поставлені на озброєння» в великих організаціях і підприємствах ».
  2. «Зчитування міток». Знову ж таки, не вдаючись у складні технічні міркування, подібна сфера застосування активно використовується в рекламних цілях, наприклад, в рамках інтерактивної реклами. В даний час деякі виробники різних предметів, одягу або будь-який інший категорії споживчого попиту «маркують» свої продукти «RFID -мітки», на які записують певний обсяг інформації. Наприклад, подібні мітки можуть містити інформацію про заводі-виробнику, адресу його сайту, де будуть вказані властивості того чи іншого товару, а також будь-яка інша корисна інформація. Крім того, на дані мітки можуть бути записані нескладні команди, при зчитуванні яких телефон виконає встановлені в мітки функції, наприклад, включити будильник, вимкнути / включити Wi-Fi і т. П.
  3. «Режим P2P». Об'єднує кілька пристроїв для прямого обміну інформацією. Суть подібного застосування та ж, що і в «Bluetooth».

висновок

У висновку варто зазначити, що розвиток даної в цій статті технології не може не радувати, тому що її потенціал просто величезний. Єдине, на що залишається сподіватися, - це відповідний розвиток «NFC» і на нашому ринку електронних пристроїв, а він, на жаль, на сьогоднішній день істотно провисає.