Налаштовуємо IPTV від Ростелеком на телевізорі й комп'ютері

Послуга IPTV від Ростелеком є ​​цифрове телебачення, дивитися яке можна на телевізорі або комп'ютері. Працює сервіс через протокол TCP / IP і має досить багато переваг, серед яких гарна якість зображення і звуку, можливість зупиняти перегляд, записувати передачі та інші корисні функції.

У наш час цифрове телебачення доступне як на телевізорі, так і на комп'ютері

Установка IPTV на телевізорі

Щоб встановити у себе вдома IP-телебачення, вам знадобиться спеціальна приставка, яку надасть провайдер Ростелеком, і роутер. Ми розглянемо, як правильно налаштувати і підключити обидва пристрої.

Налаштування роутера для IPTV

Перш за все, переконайтеся, що роутер підтримує функцію IGMP - без неї підключити IP-телебачення від Ростелекома у вас не вийде. Після цього переходимо безпосередньо до процесу установки, який виконується на одному з роутерів TP-Link - моделі цієї марки найбільш поширені серед користувачів. В цілому, весь процес виглядає практично однаково для моделей інших фірм роутерів.

Для настройки, виконайте такі дії:

 • Підключіть обладнання до комп'ютера і увійдіть в будь-який браузер.
 • В адресному рядку вбийте IP-адреса вашого пристрою - найчастіше це комбінація 192.168.0.1. Якщо цей набір цифр не підходить, дізнатися правильну адресу можна за допомогою таких способів:
  • погляньте на зворотну сторону пристрою - тут може бути вказаний потрібну адресу;
  • комбінація часто вказується в договорі від провайдера або в документах до роутера;
  • зайдіть через Панель управління, розділ «Мережа та інтернет» в параметри свого інтернет-підключення, подивіться властивості пункту Протокол інтернету 4 - якщо вказано статичний IP-адресу, перепишіть його значення в адресний рядок.
 • Для входу в настройки впишіть логін і пароль (обидва поля заповнюються як Admin).
 • Через розділ Network або Мережа перейдіть у вкладку IPTV і внесіть наступні зміни в параметри:
  1. У першому полі IGMP Proxy поставте Enable.
  2. У наступному рядку виберіть режим «Міст» (Bridge).
  3. Потім виберіть порт, в який буде підключена приставка IPTV - за замовчуванням вибирається значення LAN-4.
  4. Збережіть внесені дані.

Налаштування роутера завершена, залишилося з'єднати його з приставкою і підключити обладнання до телевізора.

Установка приставки для IP-телебачення

У ньому не потрібно встановлювати параметри - все дані вносяться провайдером Ростелеком, і вам необхідно лише з'єднати його з роутером, підключити до телевізора і авторизуватися. Для з'єднання приставки з роутером бажано використовувати роз'єм, який ви вказали в налаштуваннях. Тепер визначитеся з тим, як ви підключите пристрій до телевізора - через AV-вихід або HDMI-кабель.

Чим вони відрізняються? Підключення першим способом надає вам нормальна якість зображення. Для з'єднання використовується шнур, один кінець якого вставляється в гніздо AV, інші три - як правило, це жовтий, червоний і білий штекери - підключаються до телевізора до відповідних за кольорами роз'єми.

Якщо ви хочете мати високу якість зображення (особливо це важливо для телевізорів з великим екраном), підключайте приставку через HDMI-кабель.

Не забудьте під'єднати блок живлення, і тепер можна перейти до авторизації. Для цього потрібно зробити наступне:

 • Увімкніть режим AV або Input на телевізорі.
 • У меню, введіть логін і пароль вашого облікового запису - вони вказані в договорі з Ростелекомом.
 • Якщо з'явиться вікно для введення PIN-коду, впишіть 0000 або новий 1111. Ці комбінації не підійшли? Телефонуйте провайдеру і з'ясовуйте, яку комбінацію потрібно ввести в це поле.

Після успішної авторизації перед вами з'явиться меню, і тепер ви можете приступити до перегляду цифрового IP-телебачення.

Крім системних параметрів, які не потрібно змінювати, є персональні параметри користувача. У них ви можете поставити батьківський контроль і інші обмеження, налаштувати мовлення «під себе». У IP-телебачення є багато функцій: запис програм, зупинка і перемотування відео, прокат кінофільмів і установка корисних сервісів (карти, курси валют, погода та інше).

Установка IPTV для комп'ютера

Дивитися цифрове телебачення можна за допомогою комп'ютера - ця послуга є бонусом до IPTV від Ростелекома і не буде коштувати вам ні копійки. Користуватися сервісом можна через спеціальний плеєр або за допомогою онлайн-доступу.

Установка плеєра для IPTV

Щоб дивитися улюблені передачі на своєму ПК, дотримуйтесь даними інструкціями:

 • Скачайте інсталяційний файл IP-TV плеєра і запустіть його.
 • Виберіть повну установку або зупиніться на пункті настройки параметрів, якщо не хочете, щоб разом з плеєром на комп'ютері з'явився Яндекс Браузер і його компоненти.
 • Натисніть «Встановити», коли процес буде завершений, запустіть плеєр і виберіть своє місто з зазначеним провайдером Ростелеком.

Ось і все - у вас є повноцінний доступ до цифрового телебачення. Якщо зображення не з'явилося, канали не працюють, на те є причина.

Проблеми із зображенням в IPTV плеєрі

IP-телебачення на комп'ютері може не працювати з наступних причин:

 • Брандмауер Windows або антивірусна програма помилково розпізнає телевізійний трафік як шкідливий, тому блокує його. Щоб з'ясувати, чи так це насправді, по черзі вимкнення цих засобів і перевірте, чи з'явилося зображення. Якщо плеєр почав працювати при вимкненому антивірус або брандмауер, зайдіть в властивості потрібного сервісу через Панель керування та змініть настройки, щоб він не забороняв трафік IP-телебачення.
 • Неправильно обраний мережевий інтерфейс. Якщо в комп'ютері стоїть кілька мережевих карт, наприклад, роутер з точкою Wi-Fi і провідний інтернет, для роботи плеєра вибирається обладнання з доступом до інтернету. Щоб плеєр розпізнавав активну мережеву карту, зайдіть в загальні настройки через пункт меню у вигляді шестерінки внизу плеєра, виберіть необхідний IP-адреса.
 • Проблеми з DirectX. Ця графічна бібліотека іноді працює некоректно, тому змініть її на бібліотеку OpenGL - натисніть на значок налаштувань у вигляді шестерінки, виберіть пункт «Додатково» і в третьому стовпчику відзначте галочкою рядок «Використовувати OpenGL замість DirectX ...».

Якщо після всіх цих дій плеєр не почав правильно працювати, швидше за все, проблема стосується з'єднання з провайдером, тому зверніться до фахівців компанії Ростелекома.

Онлайн-доступ до IPTV

На мобільних пристроях плеєр для перегляду IP-телебачення не працює, але дивитися улюблені канали від Ростелекома можна онлайн - для цього був створений спеціальний сайт zabava.ru.

Для початку пройдіть реєстрацію на порталі: введіть адресу вашої електронної пошти, придумайте пароль, звірте, чи правильно визначився район, де ви живете, і поставте галочку навпроти користувальницької угоди.

Потім дайте відповідь на питання про те, чи є ви клієнтом компанії Ростелеком.

Для тих, у кого не підключено інтерактивне телебачення з доступом через приставку і роутер, послуга онлайн-перегляду IPTV буде платною.

Оскільки у вас є приставка, виберіть пункт «Інтерактивне ТБ», введіть свій логін і пароль від устаткування (ви вже робили це, коли підключали пристрій до телевізора). Дочекайтеся листи на свою електронну адресу, пройдіть по зазначеній в ньому посиланням, і реєстрація буде завершена - тепер ви маєте доступ до IP-телебачення з вашого мобільного пристрою.

Послуга IPTV примітна високою якістю зображення і звуку, дозволяє налаштувати ефір так, щоб мовлення було максимально комфортним для кожного користувача. Відсутність перешкод, управління відео, можливість дивитися канали через комп'ютер і мобільні пристрої, інші корисні функції - все це робить цифрове телебачення найкращим варіантом для будинку.