Помилка «dnserror»: причини виникнення та способи виправлення

Кожному без винятку знайома ситуація, коли при спробі відкрити будь-якої мережевий ресурс (сайт) замість бажаного інтерфейсу з'являється помилка, що сигналізує про те, що сторінка не знайдена. При цьому проблемний сайт або будь-яка його конкретна сторінка могла бути доступна лише мить тому. Подібні проблеми завжди викликають велику кількість додаткових питань, так як далеко не завжди відразу стає зрозуміла причина цього питання, адже раніше все працювало, і працювало справно. У більшості випадків дана ситуація, при якій браузер тим чи іншим чином посилається на відсутність запитуваного ресурсу, супроводжується текстовим повідомленням у вигляді «Технічна інформація помилки dnserror». А про те, в чому полягають причини появи «dnserror», а головне, як її виправити, і піде мова в цій статті.

Виправлення помилки dnserror.

причини

Отже, як вже видно з самої назви «dnserror» (тобто слід розділити цю назву на DNS і Error), що розглядаються труднощі так чи інакше, але пов'язані з наявними у користувача настройками DNS-сервера. DNS - це система доменних імен, а якщо максимально спростити визначення, то це база даних або такий своєрідний довідник IP-адрес і доменних імен. Суть роботи даного «довідника» полягає в досить простих діях, а саме:

  • Користувач вводить в адресний рядок браузера URL будь-якого сайту, наприклад, «google.com».
  • DNS-сервер звіряє введене доменне ім'я і звіряє його з наявним в базі IP-адресою.
  • Після перевірки співвідношення і підтвердження коректності користувач і перенаправляється на сторінку шуканого сайту.

Даний функціонал вкрай необхідний, так як ніхто не вводить IP-адреса для відкриття того чи іншого мережевого ресурсу, а вводить його URL, який більш зручний і в плані запам'ятовування, і в плані реклами сервісу. Відповідно, якщо на якомусь етапі перевірки виникає помилка, то мережевий ресурс просто не відкривається, і проявляється розглянута в цій статті помилка. Дані труднощі з зіставленням можуть характеризуватися різними ситуаціями, наприклад:

  • В використовувані настройки DNS-сервера внесені несанкціоновані зміни або дані зміни, проведені самим користувачем, некоректні.
  • Операційна система зазнала впливаю вірусного програмного забезпечення.

Також на практиці помічено, що найбільш часто «dnserror» проявляє себе на комп'ютерах, які тривалий час працюють «без перерви» з великою кількістю інтернет-ресурсів, захаращуючи при цьому кеш.

лікування

Беручи до уваги наведені вище причини, слід приступити до виправлення ситуації, проблеми наступним чином:

  1. Перезавантажте комп'ютер і, якщо це можливо, маршрутизатор. Хто б що не говорив, але перезавантаження операційної системи - це дуже дієвий спосіб вирішення більшості помилок або хоча б мінімізації їх негативного впливу.
  2. Спробуйте скористатися іншим браузером.
  3. Перевірте комп'ютер якісним антивірусним ПЗ і при відсутності в системі вірусного програмного забезпечення, тимчасово вимкніть усі наявні мережеві екрани (антивіруси, брандмауер і фаєрволи).
  4. Перевірте використовувані настройки «DNS», а для цього:
    1. Клацніть по іконці мережевого підключення в треї і відкрийте «Центр управління мережами і загальним доступом».
    2. У лівій частині вікна клікніть по розділу «Зміна параметрів адаптера».
    3. Серед наявних адаптерів виберіть активний, і кліком правою кнопкою мишки відкрийте його «Властивості».
    4. Прокрутіть список відзначених компонентів і знайдіть рядок «IP версії 4 (TCP / IPv4)».

    5. Подальші дії залежать від того, що саме у вас зазначено в даному розділі:
      • «Адреси прописані вручну», то переведіть отримання адреси DNS-сервера в автоматичний режим, встановивши відповідну галочку.
      • «Встановлено автоматичне отримання», то спробуйте прописати адреси двох будь-яких відкритих / публічних DNS-серверів, наприклад:
        • Google (8.8.8.8 і 8.8.4.4)
        • Яндекс (77.88.8.8 і 77.88.8.1)

  1. Очистіть раніше згаданий кеш. Для цього натисніть комбінацію клавіш «WIN + R» і виконайте команду «IPconfig / flushdns».

  2. Вимкніть все, що може забирати для своїх потреб трафік, і тим самим надмірно навантажувати активну мережу.

Також не варто забувати, що в даний час державна політика наглядових інстанцій в даній сфері значно посилилася. Наприклад, всі пам'ятають марні спроби Роскомнадзора заблокувати месенджер Telegram і до чого ці спроби в результаті привели. З частковим введенням в дію сумнозвісного «пакету Яровий» ситуація в кращу сторону не змінилася, так як до сих пір простежуються спроби держ. структур з блокування багатьох, і часом досить відомих, мережевих ресурсів. Робиться це максимально просто. Сайт вноситься до реєстру заборонених, даний реєстр в обов'язковому порядку відстежують інтернет-провайдери (хочуть вони цього чи ні), після чого вносять «незаконний URL» в чорний список, тим самим закриваючи доступ до нього для своїх клієнтів.

Подібна ситуація може мати відношення до даної помилки. Тому, якщо нічого з вищевикладеного вам не допомогло, то слід звернутися до вашого провайдера і уточнити:

  1. Чи не проводяться в даний час технічні / профілактичні роботи.
  2. Чи все в порядку у вас на лінії.
  3. Чи не заблоковано сайт з ініціативи провайдера або державних структур.

Крім того, у провайдера є свої DNS-сервера, адреси яких також можна використовувати в вищенаведених налаштуваннях.

висновок

І останнє, що необхідно відзначити, - це зростаючу популярність VPN-сервісів, які дозволяють уникнути наслідки блокування сайтів з боку провайдерів і Роскомнадзора. При певних обставинах в розглянутій в цій статті помилку це може стати єдиним можливим варіантом для отримання заповітного доступу.