Установка, настройка і видалення Windows Media Center

Для комфортної роботи в ОС Windows користувачам надано величезну кількість вбудованих в систему інструментів і служб, призначених для різних цілей. Із встановлених продуктів «Сімки» багато хто звернув увагу на сервіс Media Center, який є медіа-комбайном з безліччю можливостей. Інтеграція даного інструменту дозволяє відтворювати файли мультимедіа і організувати свої колекції, при цьому комфорт роботи з програмою залежить не тільки від реалізації софта розробниками, але і від налаштувань, що дозволяють задіяти функціонал в повній мірі. Звичайно, не всім користувачам сервіс припав до душі, багато хто користується подібними сторонніми продуктами або ж прагнуть підвищити продуктивність за рахунок відключення деяких служб Windows, не рахуючи певні інструменти для себе цікавими. Програма постійно сидить в системних процесах, витрачаючи пам'ять, а для власників слабких пристроїв, яким тим більше без потреби «Медіа Центр», цей момент комфорту не додає. Питання легко вирішується видаленням / відключенням сервісу, після чого продуктивність підвищиться.

Робота з додатком Windows Media Center.

Windows Media Center: що це за програма

Вбудований в ОС Windows (деякі версії XP, Vista, 7) сервіс Media Center об'єднує в собі безліч засобів роботи з файлами мультимедіа, по суті, він є набором інструментів, що дозволяють відтворювати фото, відео, аудіо, і в тому числі дивитися ТБ. Так, без будь-яких додаткових утиліт ви зможете переглянути записані телепередачі, в прямому ефірі, IPTV, але для цього необхідно виконати кілька налаштувань. Програма може програвати контент з будь-яких накопичувачів (внутрішніх або зовнішніх), а також з мережі, сортує файли за датою, імені, тегами та ін. Використовуючи Медіа Центр, ви отримуєте масу можливостей, зібраних в одному місці. Для Windows 8 професійної версії Media Center можна завантажити як окремий компонент. У «Десятці» програма відсутня, оскільки впроваджені інші інструменти, які виконують ці функції окремо, але при бажанні можна самостійно інсталювати медіа-комбайн в систему.

Основні можливості

При правильному налаштуванні Windows Media Center здатний на багато що, замінюючи собою ряд інших програм, що функціонують окремо. Серед переваг софта такі можливості:

    • Можливість проектування на монітор, з клавіатурою і мишкою для управління.
    • Проектування на телевізійні панелі, управління за допомогою пульта дистанційного керування.
    • Перегляд фото (слайд-шоу), відео, прослуховування музики.
    • Відтворення і запис телебачення високої чіткості, цифрове, супутникове ТБ або передається за допомогою антени сигнал, підтримка потокового або записаного ТБ (можливість доступна при використанні TV-тюнера), запис на диски.
    • Прослуховування радіо (за підтримки FM формату TV-тюнером).
    • Відтворення потокового відео з мережі (при наявності розширень).
    • Створення власних бібліотек медіаконтенту (будь-якого змісту).
  • Синхронізація з портативними пристроями.

Як встановити і налаштувати програму на Windows

Додаток Медіа Центр включено до складу Windows XP Media Center Edition, Windows Vista (в домашній розширеної і максимальної версіях), Windows 7 (в домашній розширеної, професійної, корпоративної та максимальної версіях). Для «Вісімки» професійної версії софт завантажується окремо, а в число компонентів «Десятки» не входить, але можна самостійно впровадити його в систему (наприклад, інсталювати варіант програми для «Сімки» або використовувати репаки). У другому випадку з правами адміністратора запускається файл _TestRights.cmd, після чого з використанням Installer.cmd виконується інсталяція компонентів програми.

Налаштування Media Center

При знайомстві з програмою користувачеві будуть доступні два варіанти настройки - швидка і вибіркова. У першому випадку ви можете налаштувати основні параметри і перейти до використання софта (до вибіркової можна буде повернутися пізніше), другий же варіант має на увазі більш детальну настройку. Розглянемо, що робити з настройками для використання більшого числа можливостей програми:

  • На пульті дистанційного керування додатки тиснемо кнопку «Пуск» зеленого кольору (або відкриваємо через Пуск - Програми).
  • При першому використанні Media Center на сторінці параметрів натискаємо «Далі» і вибираємо вибіркову настройку.
  • Погоджуємося з пропозицією використовувати всі можливості програми на наступній сторінці. Медіа Центр тепер зможе завантажувати обкладинки для альбомів бібліотек, дисків, програми передач та інший контент.

Налаштування тюнерів, ТВ і програми передач

У меню додаткових налаштувань (при підключенні сумісного тюнера і після його виявлення програмою) з'явиться нова можливість перегляду і запису телепередач в Media Center. Погоджуємося налаштувати ТВ при появі сторінки з результатами виявлення сигналу. Багато параметри будуть налаштовані автоматично, решта допоможе налаштувати майстер. Налаштовуючи приставку і слідуючи підказкам на екрані, ви зможете в кілька кроків виконати необхідну процедуру, на одному з етапів потрібно ввести ключ, який буде відображений на екрані телевізора. Майстер допоможе правильно виставити всі необхідні параметри для каналів з урахуванням вашого місця розташування. Наявність пристрою при необхідності користуватися цією можливістю перегляду і запису ТБ - обов'язкова умова. Без тюнера телебачення функціонує тільки в разі вже наявної функції в пакеті послуг провайдера, в окремих ситуаціях може потрібно буде оновити Adobe Flash Player.

інші налаштування

Кожен старт програми передбачає автоматичне сканування на комп'ютері підтримуваного нею контенту. Для даних на зовнішніх накопичувачах та інших ви зможете вручну їх додати. В параметрах (потрапляємо сюди з розділу «Завдання») є пункт «Бібліотеки мультимедіа», тут можна вибрати тип, після чого перейти кнопкою «Далі» до наступного етапу, який передбачає додавання каталогів в бібліотеку. Необхідно вибрати «Додати папки до бібліотеки», потім «На цьому комп'ютері» (в тому числі підключені мережеві диски), після чого тиснемо «Далі». Перейдемо до папки (в місце зберігання об'єктів), поставимо поруч прапорець і знову натиснемо «Далі». Програма знайде файли сумісного формату, а при наступному старті папки збережуться. Аналогічні дії виконуються при імпортуванні елементів з каталогу на іншому комп'ютері, для чого потрібно вибрати відповідний пункт при вказівці шляху.

У Windows Media Center ви можете також налаштувати зовнішній вигляд на екрані, перейшовши до розділу «Завдання», де відкриваємо Параметри - Загальні - Установка Windows Media Center - Налаштування телевізора або монітора. Можливість калібрування дозволяє домогтися високої якості зображення на моніторі або дисплеї телевізора. Відповідаючи на питання, ви без праці виконайте необхідні настройки з підказками, вони допоможуть визначити тип з'єднання.

У тому ж підрозділі (Установка Windows Media Center) ви знайдете настройку динаміків, що дуже зручно, коли використовується система об'ємного звуку. Тут потрібно вибрати конфігурацію динаміків і протестувати звук. Якщо сигнал не надходить на динаміки, перевірте коректність підключення і гучність, а в разі підключення до телевізора, можливо, що відеоадаптер, кабель не підтримує аудіо (може знадобитися підключення безпосередньо до звукової карти). В цілому інтерфейс програми досить зручний і зрозумілий, а наявність майстрів налаштування ви без праці виконайте необхідні корективи для більш комфортного функціонування Media Center.

Типові помилки при роботі додатка

Як і у випадку з будь-яким софтом, в програмі Media Center теж трапляються збої і помилки. Так, якщо в спробах інсталювати софт (після тестування першим файлом) ви зіткнулися з проблемою в командній консолі, то досить буде перезавантажити пристрій і почати процедуру установки заново. Системні, програмні збої часто вирішуються таким простим методом, оскільки бувають одноразовими і система цілком в змозі сама впоратися з завданням щодо усунення такої неполадки, перезавантажити. Помилки після установки, як правило, повідомляють про неможливість застосування софта, можуть бути виправлені шляхом настройки за замовчуванням, у відповідному розділі потрібно буде активувати рядок Windows Media Center і поставити галочку навпроти пункту «Зробити програму доступною».

Як відключити або видалити Windows Media Center

Далеко не кожен користувач в захваті від сервісу і багато хто навіть задаються питанням, як видалити інтегроване додаток Windows Media Center з системи. У більшості випадків виконувати повне видалення програми не обов'язково, тим більше що наслідки для системи при такому розвитку подій можуть бути не дуже приємними, адже компонент є системним. Так, видаляючи продукт з реєстру, ви повинні мати навички роботи зі службою, інакше можна порушити роботу ОС. У будь-якому випадку бажано робити резервну копію системи на випадок форс-мажору перед будь-якими діями з системним реєстром. Розглянемо кілька варіантів рішення, які підійдуть в конкретних ситуаціях.

Як прибрати Windows Media Center з автозавантаження

Іноді досить просто щоб програма сама не запускалася на комп'ютері, а коли вам буде потрібно звернутися до неї, вона буде доступна. Для цього досить виконати наступне:

  • Відкриваємо консоль «Виконати» (Win + R), де в рядку прописуємо команду msconfig.
  • У вікні конфігурації на вкладці «Автозавантаження» знаходимо і прибираємо софт, щоб він не завантажувався автоматично.
  • Тепер йдемо у вкладку «Служби» і знаходимо відповідальні за старт Медіа Центру компоненти, подвійним натисканням відкривається можливість вибору запуску додатка.

Другий метод передбачає використання сторонньої утиліти CCleaner, можливості якої передбачають також видалення з автозавантаження:

  • На вкладці «Сервіс» ви побачите розділ «Автозавантаження», де ви побачите Media Center (якщо він активний), відключаємо.
  • Тут же переходимо на вкладку «Заплановані завдання», де теж потрібно очистити елементи, пов'язані з Вашим додатком.

Який би із способів ви не використали, після виконаних маніпуляцій належить перезавантаження пристрою для вступу в силу змін. При цьому завжди залишається ймовірність, що будь-які процеси виконувалися на момент процедури.

Як відключити Windows Media Center

Можна деактивувати програму декількома способами, які не передбачають повне видалення. Виконати відключення Media Center можна так:

  • Йдемо в Панель управління - Програми та засоби.
  • Вибираємо «Включення і відключення компонентів».
  • Зі списку знаходимо папку «Компоненти для роботи з мультимедіа», тиснемо.
  • Знімаємо всі позначки і погоджуємося з наслідками, про які попереджає ОС, застосовуємо зміни.
  • Перезавантажуємо пристрій.

Ще один ефективний варіант:

  • Відкриваємо консоль «Виконати» (Win + R) і вводимо команду services.msc.
  • У вікні «Служби» ви побачите їх чималий перелік. Потрібно відшукати служби, пов'язані з Media Center і змінити тип запуску, відключивши додаток.

Як видалити програму Windows Media Center

Відключити системний софт в Windows 7 або інших версіях операційної системи, де він встановлений, нескладно, а ось з повним видаленням справи йдуть інакше. У зв'язку з тим, що Медіа Центр щільно інтегрований в систему, вирвати його звідти з корінням без наслідків складніше. Якщо ви все ж рішуче налаштовані, то штатні засоби Windows вам вже не підійдуть, доведеться скористатися продуктами від сторонніх розробників, наприклад iObit Uninstaller або йому подібними. Буде потрібно перейти в розділ Win Manager, вибрати меню софта Windows і виконати повне видалення. Після процедури потрібно також видалити залишкові елементи.

Якщо мова йде про Windows 8, куди набір інструментів встановлюється додатково, немає нічого простішого, ніж видалити його стандартним способом через Панель управління. З «Десяткою» теж просто. Якщо ви використовували ріпак, то в дистрибутиві файлу повинен знаходитися ще один файл Uninstaller.cmd. Запустивши його від імені адміністратора, можна деінсталювати софт.